Şimdi Ara

VOLVO V40: DETAYLI 20 BİN KM İNCELEMESİ (BOL FOTOĞRAFLI) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
5
Favori
6.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cok detayli ve yerinde yorumlarla guclendirilmis bir inceleme. F20 116d kullanicisi olarak v40'in dizel motoru ile satin alimimdan once ikilem yasamistim. Dizel dusuncem oldugumdan keyif ve ekonomiyi arkadan itisle pekistirdigi icin f20yi tercih ettim. Ama 116i ile t4 arasinda kalsaydim kesinlikle t4u secerdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin araç beyaz değilmiydi ya ?
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    Çok güzel araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Şu aracı zamanında utanmadan golf ile kıyaslıyorlardı fanboyları, ne günlerdi ya. Şu aracı soy, iki tane golf dayar döşer.

Safkan bir premium hatchback.

Güle güle kullanın.

Ooo artı rekoru gelmiş madem klasik segment farklı içeren resimimizi de koyalım... :)

VOLVO V40: DETAYLI 20 BİN KM İNCELEMESİ (BOL FOTOĞRAFLI)

• quote:

Orijinalden alıntı: 1nvdr

Sizin araç beyaz değilmiydi ya ?

Evet buz beyazıydı. Fakat ortalıkta çok fazla beyaz araç gördüğümden bana buzdolabı beyazı gibi gelmeye başlamıştı. Bu yüzden değiştirmek istedim ve chili red (biber kırmızı) renge kaplattım.
    İnceleme için teşekkürler kendi adıma güzel hazırlamışsınız,
    volvo V40'ın ikinci el fiyatı sizce ne olmalıdır? İlk kez bir araba alacağım şu an araştırma aşamasındayım, ikinci veya üçüncü aracımda haliyle premium bir modele geçmeyi düşünüyorum. Örneğin x-y km arası kaza yapmamış bir v40 şu fiyatta olması idealdir diye yazarsanız aklımda bir fikir oluşur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fds14 F kullanıcısına yanıt
    Ben de ikinci el V40 almayı planlıyorum ama benim bütçeye göre fiyatlar hala yüksek şu anda donanıma göre 70-80 arasında....Bir sene içinde biraz daha makul seviyelere inecektir.2008 civic hb ten sonra aklıma yatan tek araba V40 inşallah bizede nasip olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Windows_V40

Ben de ikinci el V40 almayı planlıyorum ama benim bütçeye göre fiyatlar hala yüksek şu anda donanıma göre 70-80 arasında....Bir sene içinde biraz daha makul seviyelere inecektir.2008 civic hb ten sonra aklıma yatan tek araba V40 inşallah bizede nasip olur.

Donanım farkı dediğiniz değiştirilen parçalar mı oluyor yoksa fabrika çıkışlı olarak farklı üretilen/çıkan donanımsal parçaları mı kast ediyorsunuz?

Donanım olarak premium ve Advence modelleri var özellikler olarak farklılık gösteriyor.Dizel d2 ve benzilli t3 ve t4 motorlar var.Bunlar arasında sıfır fiyatlarda dolayısıyla fiyat farkları var.http://www.volvocars.com/tr/mobile/All-Cars/Volvo-V40/Pages/V40fiyat.aspx inceleye bilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpaceGrey -- 12 Ekim 2014; 16:54:15 >
  • bakıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: fds14

İnceleme için teşekkürler kendi adıma güzel hazırlamışsınız,
    volvo V40'ın ikinci el fiyatı sizce ne olmalıdır? İlk kez bir araba alacağım şu an araştırma aşamasındayım, ikinci veya üçüncü aracımda haliyle premium bir modele geçmeyi düşünüyorum. Örneğin x-y km arası kaza yapmamış bir v40 şu fiyatta olması idealdir diye yazarsanız aklımda bir fikir oluşur.

V40 Premium için ikinci eldeki ideal fiyat seviyesi 50 binlerde olmalıdır diye düşünüyorum. 70 bin gibi rakamlar çok yüksek. Ancak Mercedes A, Bmw 1 ve Audi A3'ü de incelemiş ve kullanmış birisi olarak o araçlar bu seviyedeki fiyatları hak ediyorsa V40'ın bunlardan aşağı kalır yanı olmadığı gibi bir çok yönden artısı daha fazla, dolayısıyla Volvo son kuruşuna kadar hak ediyor bence. Elbette olaya bu şekilde bakmak doğru değil çünkü ortada bir algı gerçeği var. Yani Volvo'nun anahtarını masaya koyduğunuzda bir Mercedes gösterişi-etkileyiciliği kesinlikle yok. Bence olmasın da zaten ama böyle düşünen insanlar çoğunlukta olduğundan özellikle Mercedes ve Bmw'ye marka algısı için fazladan onbinlerce lira para veriliyor, bunu da es geçemeyiz. Çünkü ikinci elde de markası nispetinde prim yapıyor bu arabalar sonuçta. Dolayısıyla Volvo sahibi olmak için onu satın almaya muktedir olabilecek kafa yapısı da gerekiyor.

Uzun lafın kısası şu an piyasadaki araçların hiçbirisi istedikleri paraları hak etmiyor. Ama verdiğim paranın hakkını almak istiyorum diyen kişiler için Volvo bir saklı maden niteliğinde. Bu bakımdan ikinci ele yönelmek ve uçuk fiyatlar istemeyen aklı başında temiz araç sahibi kullanıcıları bulup onlarla iş yapmak en mantıklısı gibi gözüküyor.

• Emeğinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş.

Aynen soylediğiniz gibi temiz bir V40 en ideal olarak şu anda 60 binlerde olsa alacağım ama çok yüksek fiyatı.Ama acelem yok bu araba fiyatını sonuna kadar hak ediyor.Fiyat olarak umarım 60 binlere bir iki sene içinde inecektir gözümde V40 tan başkası yok.Sizede hayırlı olsun güle güle kullanın.

V40 modelinin yakıt tüketimi nasıl acaba, örneğin günlük maximum 8 km yapan birisi olarak ve ilk aracında tavsiye eder misiniz?

Birinci sayfaya bakarsanız orada yakıt tüketiminden bahsedilmiş.Şehir içinde sanırım t4 lerde 7-8 civarı yakar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Slave To The Rhythm

quote:

Şu aracı zamanında utanmadan golf ile kıyaslıyorlardı fanboyları, ne günlerdi ya. Şu aracı soy, iki tane golf dayar döşer.

Güle güle kullanın.

Ooo artı rekoru gelmiş madem klasik segment farklı içeren resimimizi de koyalım... :)

Polo gibi kalmış yanında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Windows_V40

Birinci sayfaya bakarsanız orada yakıt tüketiminden bahsedilmiş.Şehir içinde sanırım t4 lerde 7-8 civarı yakar...

Daha bütün konuyu incelemedim

• Güzel bir yazı olmus V40 a olan sempatim bir kat daha artti

Güle güle kullanın

• quote:

Orijinalden alıntı: Slave To The Rhythm

quote:

Güle güle kullanın.

VOLVO V40: DETAYLI 20 BİN KM İNCELEMESİ (BOL FOTOĞRAFLI)

V40 in yaninda mazlum gibi kalmis

• subjektif ve kaliteli inceleme için teşekkürler.

Şimdi sahibinden'e bakacağım :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.