Şimdi Ara

volvo s70 t5 gögüs problemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
1
Favori
3.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar sorunum şu aracın sag taraf gögüs kısmından gaçırtı gucurtu geliyor sanki içine fare kaçmış gibi sesler çıkarıyor ustaya gittim gögüsü kople sökecez dedi 250 tl de para istedi 1 hadi parayı halletik diyelim gögüs söküldükten sonra bir daha aynı sesi yapmayacagı ne garanti birde orjin bozulması başına böyle sorun gelen arkadaşlar daha pratik bir çözüm varsa yardımcı olurlarsa sevinirim cevaplar için şimdiden teşkkürler.

• Aracınız kaç yaşında? Bir kaza, vurma sonrası mı oluştu? Volvo servis gördü mü?
  • aynı sorun bende de var. bu sorun s70lerin kronik sorunu. göğsü taşıyan ayaklar kırılıyor ve çıtırdamaya başlıyor. bildiğim kadarıyla daha fazla tutuyor. 250 lira fiyatı veren usta hangisi sorabilir miyim?(mesaja biraz geç cevap verdik ama konu önemli)
  • benim arabadada vardı aynı sorun,sesin kaynagı sağ tarafta torpidonun üstündeki twiter kapagıydı,arada vurdunmu düzeliyor,yada sök tırnaklarını kontrol et
  • aynısı benim s70 de de var, sol tarafdan geliyor tamponu tutan bölgeye oynuyor sanki tam olarak oturmamış gibi gıcırtı geliyor
    sinir edici bir şey,
  • kendim söktüm gögüsü tırnakları kırık çıktı bende tampon tamircisine gidip yaptırdım ama 1 hafta gitmedi gene kırıldı bu sefer söktüm altına tereson denilen silikon ve strafor köpük koydum montajını yaptım şuan sorun yok inşallah da olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre2000

kendim söktüm gögüsü tırnakları kırık çıktı bende tampon tamircisine gidip yaptırdım ama 1 hafta gitmedi gene kırıldı bu sefer söktüm altına tereson denilen silikon ve strafor köpük koydum montajını yaptım şuan sorun yok inşallah da olmaz

hocam nasıl söktün yav? ben de sökecem cesaret edemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

Orijinalden alıntı: emre2000

kendim söktüm gögüsü tırnakları kırık çıktı bende tampon tamircisine gidip yaptırdım ama 1 hafta gitmedi gene kırıldı bu sefer söktüm altına tereson denilen silikon ve strafor köpük koydum montajını yaptım şuan sorun yok inşallah da olmaz

hocam nasıl söktün yav? ben de sökecem cesaret edemiyorum.

basit sökmek gögüsü hocam oncelikle aracın sileceklerini söküyorsun sonra silecekleri silecekleri söktügün yerin altındaki platik parcayı cokarıyorsun, 1 boşluk çıkıyor karşına silecek motorunu görürsün aracın göguskısmına giden 4 adet vida var göreceksin ilk olarak o 4 vidayı söküyorsun sonra vites ve elfirenin oldugu yeri söküyorsun vidalar karsına cıkacaktır. sonra kultablasını cıkar ve orada 2 vida var onuda sok sonra torpidsa ve torpido altınaki bolmeyi sok airback fişinden cıkar ama dikkat et kontak anahtarı takılı olmasın torpido içinde vidaları sök sonra havalandırma pilastş,iklerini sök altından cıkan vidaları sök sonra usttekı cama gelen kısım cıkar kaldırdıgında sonra direksiyonu sök direksiyonun altında bir bolme daha var ayak ısıklarını oldugu bolum onu sök onu soktükten sonra büyük bir soket göreceksin renklirdir sanırım mor du rengi yanlıs hatırlamıyorsam onun uzerinde sürgülü kilidi vardır onu ac ve cıkar sonrada yanına bir kişi daha çagır ve gögüsü yavaşca kendine dogru çek çıkacaktır kolay gelsin

• SELAMLAR.aynı dert geçen sene kış bizim de başımıza geldi. çözüm olarakta volvo servisleri göğüsün komple sökülüp tırnakların tamir edilmesi gerektiğini söyeldiler. volvo s 70 ve 850'lerin kronik hastalığıymış bu. göğüsün sökülmesi falan sıkıntı değil ama malum bi parça sökülüp takıldığı zaman iki gün sonra daha fazla ses yapmaya başlıyor. bu ister kapı döşemesi olsun ister torpido olsun ister göğüs olsun. araç ile uzun yola çıkacağımız için çıkmadan bi kontrolden geçmesi için şaşmazda erkan ustanın yanına uğradım. konu göğüs problemine geldi. kontrol etti tırnaklar tutmuyor. artık iyice bırakmış. torpidoyu sökerek başladığı işe kendi deyimi ile kullandığı üniversal parça ile volvoya yakışır sağlamlıkta bi göğüs çıkarttı. şimdi ses değil üzerine çıkıp zıpla istersen. teşekkürler HIGH POWER TUNİNG.
     volvo s70 t5 gögüs problemi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.