Şimdi Ara

VOLVO S60-I (2001-2010): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar (366. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.560
Cevap
78
Favori
605.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • reis 12 kazaya karışmış. meblalar küçük olsa ne olur?? yani bana 50,000 lira fazla geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Volkan bey merhaba. Uzun süre kafama takılan bir şeyi size sormak istedim." Düşük motor performansı" uyarısı üzerine vida dice kontrolünde hava akışmetre hatası verdi. Ayrıca sabah ilk çalıştırmada viteste taktigimda eski Bedford kamyonlar gibi araç sürekli gaza basmasan bile ufak ufak gaz veriyordu . OEM numarası üzerinden Bosch marka sıfır akışmetre alıp değiştirdik. Hata vermedi ve ilk calistirmadaki o gaz verme sorunu da düzeldi. Şuan ise araç özellikle düşük devirlerdeki performansinda çekiş düşüklüğü hissediyorum. Arızalı hava akismetreyi kendim tekrar taktigimda hissedilir performansı artıyor ama düşük motor performansı diye hata düşüyor ve motor sogukken o rölanti düzensizliği başlıyor. acaba sıfır aldığım hava akışmetre de problem olabilir mı? (Araç 2007 model S60 2.0T) @volkan.d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedatonb -- 21 Ocak 2017; 23:23:30 >
  • Chainlift C kullanıcısına yanıt
    bu siteyi pek cozemedim mesajınızı simdi gordum abi. Diyarbakır'da ikamet ediyorum.
  • arkadaslar herkese merhaba. sizlere bir sorum olacak araci gelin arabasi diye bir arkadasa vermistim o gunden sonra korna bozuldu.yeni sigorta taktim olmadi yeni korna aldim yine calismiyor. acaba sorun nerede olabilir ? Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: awwara

arkadaslar herkese merhaba. sizlere bir sorum olacak araci gelin arabasi diye bir arkadasa vermistim o gunden sonra korna bozuldu.yeni sigorta taktim olmadi yeni korna aldim yine calismiyor. acaba sorun nerede olabilir ? Saygılar.

Kornayı nerede taktırdınız?

• volkan.d kullanıcısına yanıt
    Kendim degistirmistim. Bugün soketleri de degistirdim. Bir de elimdeki kullanma klavuzunun korna sigortasi olarak belirttigi yer disindaki sigortalari da degistirdim çalışmaya başladı. Çıkarttıgım sigortalar da pek bir sorun göremedim ama sanırım sigorta kaynaklı.

• arkadaşlar merhaba,

2008 s60, eskiden orijinal cd lerde olmaayan bir sorunum var. baslar fenaaaaa patlıyor. sanki hoporlör yırtılmış gibi. ama bu eskiden sadece kopya cdlerde olurdu. artık müzik dinleyemez oldum. sesi açınca kulak tırmalıyor. başına gelen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: awwara

Kendim degistirmistim. Bugün soketleri de degistirdim. Bir de elimdeki kullanma klavuzunun korna sigortasi olarak belirttigi yer disindaki sigortalari da degistirdim çalışmaya başladı. Çıkarttıgım sigortalar da pek bir sorun göremedim ama sanırım sigorta kaynaklı.

Geçmiş olsun

Garip bir durum

Aynısını oto elektrikçi yapsa sigorta da az Pahalı birşey olsa hemen neler düşünürüz

Tekrar geçmiş olsun

• emreelci kullanıcısına yanıt
    merhaba, benim derdim hoporlörler. araba kışın 20 gün yattı sonrasında kulak yırtan bir ses var sağ kapı tarafından.
  • cutuak C kullanıcısına yanıt
    Acaba su falan sızmış olabilir mi?

Belki ondan parazit yapıyordur

• Arkadaslar nasip olursa pazartesi bu aracin satisini alacagim araniza katiliyorum ve ilk volvo aracim olacak.. tavsiyeleriniz flan varsa herzaman acigim.. :)

İlan No: 398602608

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-barlas-auto-volvo-s60-2oo5-otomatik-2.0t-emsalsiz-213.oookm-deri-398602608/detay

• iyi akşamlar arkadaşlar.bende 2 ay önce 2006 model, 2.0T, 115.000 km de bi s60 la aranıza katıldım.şu ana kadar aracımdan çok memnunum elhamdülillah.Soruma gelirsem:) Konya lıyım.Ama Siirt te öğretmenim.Burada Volvo servisi yok.En yakın Batman da var.Şanzıman yağını değiştireyim diyorum.Bunu da Konya daki volvo ustam söylemişti.orada vakit etişmediğinden yapamadım malasef.Burada ben alıp yağı herhangi bir usta da değiştirsem olur mu? Siirt te güvenilir ustam var.yoksa kesinlikle Batman Volvo servisine mi gideyim? Bu arada Batman da hem özel hemde yetkili servis de var bildiğim kadarıyla.Yardımlarınız için şimdiden sağolun
  • UNIQUE ERKAM kullanıcısına yanıt
    Hayırlı Olsun;

Allah kaza bela vermesin.Yağ değişimi sonrası aracı bilgisayara bağlamak gerekiyor yağ adaptasyonu için ben öyle değiştirmiştim.Yağ değişimi kolay ancak aracın bilgisayara bağlanıp adaptasyon yapılması gerekir.Ayrıca kullanılacak yağ Mobil 3309 bilginiz olsun.Benim yağı şu şekilde değiştirdiler, boşaltma tapasını açıp yağı boşalttılar(yaklaşık 4 litre boşalır) sonra 4 litre ilave ettiler.1000 km sonra tekrar boşaltıp 4 litre daha ilave edildi.Toplam 8 litre yağ eklenmiş oldu.Üçüncü kez de böyle işlem yapılabilir.Ancak benim ustam yağın rengine ve kokusuna bakıp yeterli dedi.Tüm eklemelerde bilgisayara bağlanıp(Volvo Vida-Dice)
    adaptasyonu yapıldı.Saygılar;
  • İyi günler. Daha önceki yıllarda volvo s70 t5 kullanmıştım şimdi sie 2002-2006 arasındaki s60 lara yöneldim. Tavsiyeleriniz var mı varsa dinlemek isterim bu arabayla ilgili tecrübeleriniz? Olumlu olumsuz fark etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sef_welder

Hayırlı Olsun;

Allah kaza bela vermesin.Yağ değişimi sonrası aracı bilgisayara bağlamak gerekiyor yağ adaptasyonu için ben öyle değiştirmiştim.Yağ değişimi kolay ancak aracın bilgisayara bağlanıp adaptasyon yapılması gerekir.Ayrıca kullanılacak yağ Mobil 3309 bilginiz olsun.Benim yağı şu şekilde değiştirdiler, boşaltma tapasını açıp yağı boşalttılar(yaklaşık 4 litre boşalır) sonra 4 litre ilave ettiler.1000 km sonra tekrar boşaltıp 4 litre daha ilave edildi.Toplam 8 litre yağ eklenmiş oldu.Üçüncü kez de böyle işlem yapılabilir.Ancak benim ustam yağın rengine ve kokusuna bakıp yeterli dedi.Tüm eklemelerde bilgisayara bağlanıp(Volvo Vida-Dice)
    adaptasyonu yapıldı.Saygılar;

İyi dilekleriniz için ALLAH razı oslun hocam.Amin.Anladım servisin yolu bize gözüküyor sanırım :) siz 1000 km sonra yazmışsınız ama diğer grupta bir arkadaş 5-10 km sonra diğer yağ koyulur demiş.Bu kdar fark olunca sorma ihtiyacı hissettim yanlış anlamazsanız.Ustanızın tavsiyesi miydi 1000 km ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

İyi günler. Daha önceki yıllarda volvo s70 t5 kullanmıştım şimdi sie 2002-2006 arasındaki s60 lara yöneldim. Tavsiyeleriniz var mı varsa dinlemek isterim bu arabayla ilgili tecrübeleriniz? Olumlu olumsuz fark etmez.

iyi akşamlar hocam.klişe olacak ama 2005 ve sonrası tavsiye edilir.Bizzat tecrübe etmedim.yani daha önce 2003 bi s60 sonra 2006 bi s60 kullanmadım.İlk Volvom 2006 s60 o yüzden okuduğum,bilgili ve tecrübeli abilerin tavsiyelerini nacizane ileteyim dedim.Bu iş biraz da bütçe işi hocam.2003 s60 30 bin 37.bin arası.Ama 2006 s60 37 bin 45-50 bin arası.Biraz para konuşacak gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNIQUE ERKAM

quote:

İyi günler. Daha önceki yıllarda volvo s70 t5 kullanmıştım şimdi sie 2002-2006 arasındaki s60 lara yöneldim. Tavsiyeleriniz var mı varsa dinlemek isterim bu arabayla ilgili tecrübeleriniz? Olumlu olumsuz fark etmez.

iyi akşamlar hocam.klişe olacak ama 2005 ve sonrası tavsiye edilir.Bizzat tecrübe etmedim.yani daha önce 2003 bi s60 sonra 2006 bi s60 kullanmadım.İlk Volvom 2006 s60 o yüzden okuduğum,bilgili ve tecrübeli abilerin tavsiyelerini nacizane ileteyim dedim.Bu iş biraz da bütçe işi hocam.2003 s60 30 bin 37.bin arası.Ama 2006 s60 37 bin 45-50 bin arası.Biraz para konuşacak gibi duruyor.

tesekkur ederim cevap icin. tabi para konusuyor ama aradaki farka degecek seyler varsa dusunulebilir. Yani zaten ikinci ellerin cogunda minik bi iki lokal boya oluyor sonucta kac yasinda araba ama motor vs gbi ince farklar daha cok benim aradigim ve bilmek istedigim. hani bazen olur ya seri numaranin son uc hanesi bile herseyi degistirir. onun gibi birsey simdi alacagiz insallah ama aldiktan sonra tuh soylemiymis demek istemiyorum. kullanana sormak lazim. diye dusunuyorum :)

sizdekinden memnun musunuz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UNIQUE ERKAM

quote:

tesekkur ederim cevap icin. tabi para konusuyor ama aradaki farka degecek seyler varsa dusunulebilir. Yani zaten ikinci ellerin cogunda minik bi iki lokal boya oluyor sonucta kac yasinda araba ama motor vs gbi ince farklar daha cok benim aradigim ve bilmek istedigim. hani bazen olur ya seri numaranin son uc hanesi bile herseyi degistirir. onun gibi birsey simdi alacagiz insallah ama aldiktan sonra tuh soylemiymis demek istemiyorum. kullanana sormak lazim. diye dusunuyorum :)

sizdekinden memnun musunuz?

motor anlamında hiçbir fark yok.2.0T düşünüyodanız.2003 te de aynı 2006-2007 de de 180 hp.Ama daha güçlü motorlar istiyorsanız 2004 e kadar üretilmiş 2.3 T5 250 Hp araçları var.2004 den sonra 2.4 T5 260 Hp ye çevirdiler.fark isterseniz bu motorlarda fark var.Bu araçlara sahip aiblerin deneyimlerine göre yakıt tüketimi 2.0T lerden çok farkı olmamakla beraber özellikle 2.3 T5 lerin verdiği keyfin kat kat iyi olduğu söyleniyor.ama temizi nasıl bulursunuz onu bilemem:) Dış görünüşe gelirsek gelirsek, 2005 den sonra ön farlardaki fiziksel silecekelr kalktı.tamponlardaki plastikler kalktı,araç rengine döndü.Hatırladıklarım bu kdar dışta.İç mekanda ise, benim gözüme çarpan en büyük fark direksiyon değişti.Bunun dışında konsol değişti bi nebze ve kol dayamanın önündeki bardaklık yandan açılıyordu sürgülü oldu.koltuklarda ergonomi olarak bilmiiyorum ama şekil oalrak bazı iyileştşrmeler gördü.bildiğim bunlar hocam nacizane.burada daha bilgili abiler varken ben atlıyorum ama işeALLAH yardımcı olmuşumdur.

benim memnun olma durumuma gelirsek; Ben yeni göreve başlamış (3. yılım) geçen sene evlenmiş bir öğretmenim.Bunu anlatmamdaki sebep reklam değil kesinlikle.Amacım durumumu özetlemek.Babamın arabası Seat Toledo 1.6.yaklaşık 8 yıldır aynı arabayı kullanıyorduk ailecek.Başka araba da uzun vadede kullanamdım.tek binişlik git gelli bir sürü araba sürdük ama içime işleyerek kullandığım araba Toledo dur.2016 nın yazında araba almaya niyet edince çocukluğumdan beri içimdeki Volvo sevdası depreşti nasıl olduysa.diğer marka ve araçları da uzun uzun fiyat performans anlamında inceledim.Bunun içinde yedek parça,servis fiyatları da var.Baabm ve etrafımdaki bir çok kişi Volvo alma başına dert alırsın dediler,Volvo ustaları dışında özellikle kendini geliştirememiş, dar görüşlü alman arabaları tamircileri Volvo dan uzak dur dediler.Forumları okudukça,özellikle bu başlık altndakileri okudukça Volvo sevgim daha da arttı.Piyasa da dolaşan gereksiz,kulaktan dolma bilgilerin ne kadar gereksiz ve yanıltıcı olduğunu farkettim.neyse uzatmayayım uzun aramalarımdan ve bazen sancılı hale gelen uzun bekleyişimden sonra 2017 yılının sömestr tatilinin girişinde 2006 model bi s60 sahibi oldum elhamdülillah.2 aydır kullandığım bi araç.tatil botunca Konya da ,tatil dönüşü Konya-Siirt arası yaklaşık 1100 km lik yol
    lar yaptım.Aracın konfor ve özellikle ve özellikle ön koltuklar rahatlığı ve konforunu şöyle anlatayım; Konya-Siirt arası 1100 km yi eşimle beraber geldik.eşim hamile,Rabbim nasip ederse 3 hafta içinde yeni üyemiz geliyor:) öğleden sonra Siirt e girdik,eve geçtik hemen.Eşim eve girdikten sonra direk yıkıldı,bunda hamileliğinin de çok büyük payı var.ben gece 12 ye kadar uyumayacak kadar dinçtim.Ne bel ağrısı ne bacak ağrısı,ne sırt ağrısı, ne boyun ağrım yoktu.bizim emektar Toledo da ise Konya-taşkent arası 120 km lik yolda ne belim ne boynum kalıyordu.Bilmiyorum sadece bende mi oluyor ama bu arabaya işim olmasa bile binip bi yerlere gitme ,koltuğuna oturma,o motor sesini duyma,1-2 kick down yapma isteği uyandırıyor meret:) arabada en çok hoşuma igden konular ise aracı ticari amaçlarla değilde sürücü,kullanıcı odaklı üretilmiş hissiyatı vermesi en çok hoşuma giden konularından birisi hocam.baya yazmışım sıkmamışımdır umarım yardımcı olabilmişsem ne mutlu.Başka sormak isteğiniz bişeyler olursa buradayım.kısa deneyim tecrübemle elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    hayırlı geceler...

• UNIQUE ERKAM kullanıcısına yanıt
    Merhabalar;

Ustamın tavsiyesi idi muhtemelen mevcut yağın durumu ile alakalı bir durum olabilir.Amaç mevcut yağın tamamen atılıp temizlenmesi.Doğru yağı kullanmak çok önemli JWS 3309(Mobil 3309) serisi yağlar kullanmalısınız. Saygılar;
  • Çok sağolun hocam. Benim için çok faydalı oldu bilgilendirmeniz.

• 
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.