Şimdi Ara

VOLVO S40 mı Toyota Corollamı? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
57.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: TheGate

amma yaptınız haa.toyota yı yerin dibine vurdunuz.
    toyota kaliteli bir markadır.amerikada lexus diye üretim yapar ve volvoya kalitede ve satışta her zaman nal toplatır.

toyota artık dünyanın en büyük otomobil üreticisi GM e bile kafa tutmuş durumda
    http://www.msnbc.msn.com/id/18286221/

kalite derseniz toyota senelerdir FİYATINA GÖRE EN KALİTELİ OTOMOBİL seçiliyor

ayrıca corolla dünyanın en fazla satılan otomobili
    http://www.automotoportal.com/article/Top_5_Worlds_Most_Successful_Cars_Ever

ayrıcaaaaa iyi izlemeler
    http://www.youtube.com/watch?v=ok0aGYqSanU

volvo iyidir ama bi dakka toyota diyince biraz frene basın

Sonuna kadar katılıyorum nedir bu toyota düşmanlığı ya

Pederin lexusu vardı, o lexus varya şimdiki mercedeslere fark atar her bakımdan.

Neyse evet Volvo Güvenlik konusunda iyidir Konfor da fena deildir ama hiç bir zaman elit markalarla kıyaslanmaz
    Şu an Toyota corolla kullanıyorum ve çok memnumum ara sıra pederin audisini de kullanıyorum bence ikisi en iyi kombinasyon.

Param olsa audi alırım ama durumum iyi deilse o kadar kesinlikle toyota

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi own3dripy -- 17 Ekim 2007; 2:33:33 >

• Volvo ile Toyota Corolla kıyaslanıyor arkadaşlar dikkatinizi çekerim.. Lexus'la yapılan bir kıyaslama yok. Ayrıca Amerika'da Toyota Lexus ismi satılmıyor, Lexus'ta ayrı bir marka gibi satılıyor. Karıştırmayın.

Toyota en çok satılan marka olabilir, buna bir diyeceğimiz ama bu birazda araçların fiyatı ile ilgili. Toyota'nın en çok satan modeli hangisi ve kaç lira?? Volvo'nun en ucuz aracı ne kadar? Bunları araştırırsanız çok satma olayını açıklayabilirsiniz. Ayrıca Toyota satış rakamlarının büyük bölümünü filo satşlarından elde ediyor. Siz hiç mesela bir ilaç firmasının mümessillerine Volvo verdiğini gördünüz mü Türkiye'de ve dünyada?

"volvo iyidir ama bi dakka toyota diyince biraz frene basın"
    The Gate, bu lafınıza en az sizin kadar bende güldüm.. Ben genelde Toyota görünce frene basıyorum gerçekten ama sellektör yaptığım halde önümden kaçılmadıkları için

• Arkadaşlar arabamdan çok memnunum. yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve sadece yağ, filitre ve buji değişimlerini yapıyorum. Onlarıda servisinde yaptırmadım hiç. Araçta triger kayışı yerine zincir kullanmışlar kopma tehlikesi yok. Aracım 100,000 km de ve halaa ön-arka takımlar fabrika çıkışı orjinalleri üzerinde. Araba mükemmel durumda ve soronsuz. Daha önce 90 modelini 4 yıl kullandım ve sadece baskı balata değiştirmiştim. Servise hiç uğramamış biri olarak, sorunsuz bi arabaya çok alıştım. S40 T4 full donanımlı bi araba. Benim aracımda ABS ASR yok. Sadece tek airbag ve klima var. Şehir içi 9,4 lt. (3000 dev/dk vites değiştiriyorum) Şehir dışı 7,4 Lt. (160-180 km hız, klima açık, bagaj dolu) yakıyor. Volvo illaki çok yakar ama sıralı sistem LPG düşünüyorum. Performansta bir kayıp omuyor.

Volvo nun donanimi beni cezbetti. Yani bu arabayı sattığımda full donanımlı bi volvo S40 T4 alabiliyorum. Aynı paraya daha donanımlı daha lüx bir araba neden almayayım diye içim içimi yiyor. Benim korkum volvoyla vi çukura düştüğümde ABS ASR bozulurmu? Nazik bir arabamıdır? Motor ömrü ne kadardır? (Toyota 400,000-500,000 km sorunsuz gidiyor) Yani volvo ya bir kere masraf yaptığımda toyota gibi sorunsuz olurmu? Bu arada Toyota dünyanın en SORUNSUZ aracıdır. Mercedes ve BMV gibi arabaları geride bırakmış durumda. Volvoları internette araştırıyorum 160,000 km. den aşayıya bulmak neredeyse imkansız.

Yedek parçalara gelince volvo daha pahalı ama aralarında uçurum yok. (bu araba benim aynalar elektrikli+ısıtıcılı 100 ytl. volvo elektrikli ısıtıcılı 260ytl. ) Kaporta motor grubu elektronik (ABS, ASR, Koltuk motorları, otomatik vites baskı balata) parçalarının fiyatlarını internetten bulamadım.

Aylık geliriniz 1250 ytl olsaydı ve çok km yapmayan birisi olsaydınız (22 ayda 15,000 km yapmışım.) siz ne yapardınız?

• Aylık 1250ytl gelirinizle size T4 öneremiyoruz. Bence aracınızın keyfini çıkarmaya devam edin
  • volvo !!!!
  • sorumu bu ya. tabiki VOLVO!
  • Volvo fiyatları açıkladı. İndirime gitmiş gözüküyor. 2008 Volvo Fiyatları 2007 fiyatlarından oldukça ucuz.
    Ağustos'ta s40 almadığıma şükrettim.
    Liste fiyatlarından %15 indirimle 29000 Euro'ya verdikleri S40 1.6D Dynamic Edition'un şimdiki liste fiyatı 28900 Euro.
    Volvo bu fiyat politikası ile ne yapmak istiyor?
    38000 YTL'ye S40 satıyorlar!
  • Paran varsa volvo yoksa toyota
  • quote:

Orjinalden alıntı: T[R]

Paran varsa volvo yoksa toyota

Paran yoksa "s40" diyecektin herhalde...
  • Yine forumda gözlemlerini, başlarından geçenleri yazanların dediklerine göre, Focus'la ve Mazda 3 ile aynı platformu paylaşan s40'lar bizzat Volvo satıcıları tarafından dahi Volvo olarak görülmüyor. "Volvo" diyorlar "S60'tan sonra başlar."
    Yeni fiyat listelerine bakıldığında s40'larda yaptıkları indirimin diğer modellere yansımadığı görülüyor. Halbuki S40'lar en çok satan modelleri. Diğer modelleri satabilmek için onlarda da indirim yapmaları beklenir.
  • arkadasım ıyı guzel yazmıssın da aır bag degısımı dıosun sırf aır bag degısımı 2500 tutar basıt bıse sanıyosunuz aır bag ı sanırım ustede boya felan 1800 tl demıssın ben ank fıat merkez birmot da stajerım fıat ın arabalarının bakımlarının ne kadar ucuz oldugunu konusunda herkes hem fıkırdır ornegın bı doblonun boyası sırf 1175 tl boyamayıda ucuz bıse sanıosun sen sanıırm :D ev kapısı boyamıosun arkadasım bence volvo ya bınmek bı ayrıcalıktır arac bıkere sessız sıze hıssettırmeden ıvmelenme konusunda harıka tabı bu duyguyu yasamayanlara ne kadar anlatsak bos
  • Orijinalden alıntı: GAYRI

Orjinalden alıntı: T[R]

Paran varsa volvo yoksa toyota

Paran yoksa "s40" diyecektin herhalde...
    [/quotöyle birşey demedi tabiikide sen gerçekten otomobillerden anlıyorsan böyle bir yorum yapmazdın zaten volvo nerede toyota nerede volvo dünyada güvenliği ve sağlamlığı ile herzaman elitliğini korur toyota da iyidir fakat volvo standart vatandaş arabası değildir herzaman kaliteli ve elit araçlar üretmeyi krndisine amaç edinmiştir 2010 toyota corollanın tipine bak birde s40ın aradaki farkı anlayacaksın zaten

• volvo asla vazgeçmem. volvo volvodur, toyota arabadır (otomobil)
  • merhaba 2001 model opel astra 1,6 16V comfort hb aracım var aracımdan genel olarak memnunum ayrıcada Lpg li.. volvo S40 1.6 yada 1.8 almayı düşünüyorum sizce iki arac arasında kıyaslama yapmak gerekirse ne söylerdiniz cvplarınız için şimdiden tşk ederiyorum..
  • volvo para etmez astra para eder, ama volvo volvo dur.
  • karşılaştırmaları bile hata volvonun güvenliği bile yeter s60 çok iyidir ancak fiyat 103 bin tl idi en son şirkete aldığımızda
  • volvo sağlamlık ve performans konusunda çok iyi volvo ya geçersen pişman olmazsın
  • At la eşeği kıyaslamışsınız kardeşim.
    Volvo kalitesine Toyota erişse bile güvenlik kalitesine yetişemez.
    Ayrıca toyota nın bomboş donanımsız araçlarına dünyanın parasını istediği de aşikar.
    Ha VVT İ motoruna bir şey diyemem Toyotanın. Çünkü o kadar ekonomik ki 1,6 Sol lara kimse kolay kolay LPG taktırmıyor.
    Ama volvo nun turbosuna alışınca da herhalde ekonomiyi falan gözü görmez insanın. 200 HP yerde uçak görmeyenlere .... :)
  • Volvo ile corollayı karşılaştırmaya kalkmak çok saçma..volvo il belki avensis karşılaştırılabilir..
    çünkü corolla ile s40 ın segmentleri bile ayrı..
    Volvo derim başka bişey demem.
  • Kesinlikle Volvo...:) bir kullanıcı ve parçacı olarak bunu rakatça söyleyebilirim.

www.volvoyedekparca.com
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.