Şimdi Ara

Volvo otomobiller artık 180 km/s hızın üzerine çıkamayacak (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
1
Favori
8.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Senin kafalar bu ülkeye küllün zarar olan kafalar işte.
    İbret almak isteyenler, neden bizim memleketten adam olmuyor diye soranlar bu arkadaşın mesajı okuyup anlayabilirler. Sizden de sizin gibi düşünen zihniyetten de hiçbirşey olmaz maalesef. Sebebini de uzun uzun anlatırdım da idrak etmeniz kesinlikle mümkün değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veysi89

Ambulans sağ şerit sol şerit hertürlü gidebilir ancak sen sürekli sol şeritte gidemezsin değerli kardeşim. Sol şerit sollama şerididir orta şeritte önünde senden yavaş giden bir araç varsa sol şeritten sollar tekrar şeridine girersin. dahası sürekli sol şeridi işgal etmek suçtur ve trafik cezası vardır.

Alıntıları Göster
    Evet sol şeridi sürekli işgal etmenin cezası var ama otobanda hız limitinde gitmemek şartıyla. 110 ile sol şeridi işgal edersen trafiğin akışını bozuyorsun demektir. Bu hız sınırları ile şerit düzenlemeleri; can-mal güvenliğini sağlamak ve trafiğin düzgün olarak akmasını sağlamak için getirilmişlerdir. Hız sınırını aşmanın da cezası var. Tekrar ediyorum otobanda son hız limitlerinde (125 km hız civarı) (132 üstü ceza yer çünkü ve ayarlamak da kolay değil) olmak şartıyla sol şeridi işgal edebilirsiniz. 132 km hızdan fazlasını yapmak yasaktır ve para cezası vardır. Trafiğin düzgün akması için belirli hızdaki araçlar otobonlarda belirli şeritlerde gitmeliler. 130 ile orta şeritten gidemezsin, 132'nin üstü hızlarda gidenler veya 110 ile sol şeridi işgal edenler trafiğin akışını bozuyorlar. Sürekli sol şeritte gitmek suç ise 150-200 ile giden adamlar bunu en çok gerçekleştiriyor 150-200'le en solun sağındaki şeritten gidilmez çünkü. (Yolun normal trafik yoğunluğunda olduğunu farz ediyorum) 150-200 yapanlar hem hız sınırını aşıyorlar hem de (bence sol şeridi işgal etmiyorlar ama sizce ediyorlar) sol şeridi sürekli işgalden çifte ceza yemeliler sizin mantığınıza göre ama bence sadece hız sınırını aşmaktan ceza yemeliler. Ayrıca 180-200 gibi fahiş hızlardaysalar ve normal bir trafik yoğunluğu varsa Türk Ceza Kanununun:

Kara, deniz, hava veya demiryolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya malvarlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Şeklindeki maddesi gereği şikayet üzerine ceza mahkemesinde yargılanıp cezalandırılabilirler. Hani tampona yapışıyorum diyen arkadaşlar var ya. O arkadaşlar kendilerine dikkat etsin. Ben en sol şeritten 125 ile giderken gelsin tamponuma yapışsın bakalım. Para cezası ve trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan savcılığa suç duyurusı geliyor mu gelmiyor mu bakalım.

• kaju waffle K kullanıcısına yanıt
    Hızdan bağımsız olarak mümkün olan en sağ şeritte gidersiniz. Şu tabelayı hiç görmediniz sanırım?
    Volvo otomobiller artık 180 km/s hızın üzerine çıkamayacak

100 ile de gitsem 140 ile de gitsem orta ve sağ şeritte geçmesi mantıklı bir boşluk gördüğüm anda geçerim. Kural böyledir 120'de giden sol şeridi istediği gibi kullanır diye bir şey yok.
    Trafik yoğundur, 110 ile bile hep sol şeritte kalmaya mecbursundur o başka bir konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Hızdan bağımsız olarak mümkün olan en sağ şeritte gidersiniz. Şu tabelayı hiç görmediniz sanırım?

100 ile de gitsem 140 ile de gitsem orta ve sağ şeritte geçmesi mantıklı bir boşluk gördüğüm anda geçerim. Kural böyledir 120'de giden sol şeridi istediği gibi kullanır diye bir şey yok.
    Trafik yoğundur, 110 ile bile hep sol şeritte kalmaya mecbursundur o başka bir konu.
    Bu tabeladan anladığım otomobiller her zaman sağ ve orta şeritten gidebilir, sol şeritten geçici bir süre gidebilir, kamyonlar sağ şeritten her zaman gidebilir orta şeritten geçici bir süre gidebilir, sol şeritten hiç gidemez. (Sollama hariç)

Otobanda 110 ile en sağ şeride de geçebilirsiniz ama bu doğru değil. Orası daha yavaş hızlarda giden kamyon ya da otomobiller için. 110 ile bu resimde orta şeritten gidilir. Aslında otobanlarda şeritlere göre minimum ve maksimum hız sınırları getirilmesi trafiğin akışı için faydalı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaju waffle -- 23 Mayıs 2020; 22:47:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanc64

El freni elektronik koçum çekilmiyor öyle ne yazık ki.

Senin yakaladığın fareler kadar benim becerdiğim kedi var merak etme sen.

Sağ şeritten ağır ağır gitmeye devam et. Limitlerine kadar çıkmadığın lastiğe boş yere para vermeye devam et. Gavurlar kazansın :)

Sonradan gördüm Corsaymış aracın. E tabi bende de corsa olsa basmaya korkardım. sen de haklısın.

Alıntıları Göster
    Corsa'mı küçümsemişsin , devler liginde başarılar dilerim haa ama dev olan kia ceed 1.6crdi araban değil egon ve küstahlığın dev

Ben seviyorum arabamı , yakıtı , mtv si az , youtube dan da bakabilirsin Almanya otobanındaki top speed testlere

Ayrıca kibiri tavan yapmış bir insanın egosunun sponsoru şeytandır ve akıl her zaman egodan üstündür

• çok doğru bir hareket. hatta devletler bu konuda yasak koymalı araç hızları 160-180 bandında sınırlanmalı. şimdi birde video atma modası çıktı cahil gençlik 200 üzeri video atmak için birbiriyle yarışıyor. kaza oluncada ölüyorlar, onlara üzülmüyorum hiç suçu olmayan insanlarıda öldürüyorlar.

Trafik sağdan akıyorsa mümkün olan her koşulda sağdaki şeritten gidilir. Benim 140 kmh ile 30-40 dk sağ şeritte gitmişliğim oldu defalarca. Yurtdışına çıkarsak, Almanyadaki hız limitsiz otobanda sağ şerit boşaldığında 300 kmh'le dahi gitse sağa geçer. Trafiğin temel kuralı bu, çoğumuz buna uymadığı için sebepsiz trafik oluşuyor sürekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: extra34

Senin kafalar bu ülkeye küllün zarar olan kafalar işte.
    İbret almak isteyenler, neden bizim memleketten adam olmuyor diye soranlar bu arkadaşın mesajı okuyup anlayabilirler. Sizden de sizin gibi düşünen zihniyetten de hiçbirşey olmaz maalesef. Sebebini de uzun uzun anlatırdım da idrak etmeniz kesinlikle mümkün değil.
    Daha doğru düzgün yazmayı beceremediğin ana dilinle kimseye bir şey anlatamazsın zaten. Sen pek kafaya takma böyle şeyleri. Otur kitap oku biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Corsa'mı küçümsemişsin , devler liginde başarılar dilerim haa ama dev olan kia ceed 1.6crdi araban değil egon ve küstahlığın dev

Ben seviyorum arabamı , yakıtı , mtv si az , youtube dan da bakabilirsin Almanya otobanındaki top speed testlere

Ayrıca kibiri tavan yapmış bir insanın egosunun sponsoru şeytandır ve akıl her zaman egodan üstündür

Alıntıları Göster
    Senin gibi B segmenti Polo kullanırken ben de Cee'd'i küçümsemiştim ama 30 yaşına gelip hala babasının sözünden çıkamayanlar için pek bir şey ifade etmez zaten bu durum :) Sahip olduğum ve Fluence hariç en az 1.5 yıl kullandığım araçlar arasında en eskisi olan 2000 model Passat bile senin şu Corsa'dan daha güvenli sonuç olarak. Polo dersen bir ihtimal haklı olabilirsin ama yine de Corsa ile 100'ü geçmek zaten ölüm fermanı demek. Babanın sözünü dinlemeye devam et yavru aslancık 🦁 90'ı geçmezsen benim polo 3.5 ile 3.7 lt arasında yakıyordu. Daha ekonomik olan bir araç varsa söyle de test edeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhanc64 -- 24 Mayıs 2020; 2:27:52 >

• Ergenle ergen olmayın. Güvenli çizgiler ardında durmaya devam edin siz. Ülkede bunun gibi apaçiler, krolar zebil gibi maalesef. Doğru olanı yapmaya devam edin, insan artıklarıyla uğraşmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extra34 -- 24 Mayıs 2020; 6:25:1 >
  • Tebrik ediyorum
  • extra34 E kullanıcısına yanıt
    Haklısıniz hocam , iyi bayramlar dilerim (:

• Delikanlı adam yolun sağından gitmez. En soldan kaptıracaksın, arkadan selektör yapan olsa bile çekilmeyeceksin. Racon bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

120km ye kadar düşürülmesi gerekiyor. Bu şekilde bahsettikleri konu daha etkili olacağı gibi araçların emisyonu da düşecektir. Birde tek Volvo ile olmaz diğer tüm markalarında devlet zoruyla bu sürece katılması gerekiyor. Eski araçlar içinde EDS sistemlerinin çok daha aktif şekilde kullanılması ve cezaların caydırıcı olması lazım. 121 KM ile gidene 10.000TL ceza 3. de ehliyet komple iptali gibi (:

Otobanda insanlar ulaşım amaçlı aileleriyle yola çıkıyor, bir takım dengesizler tampona girip selektör atıyor.

O kadar kafasız ki bu tayfa yeni sürücü adayları ya da panik atağı olanlar ani hareket ile kaza yapsa basıp kaçarlar.

Acil işi olan 150 - 200 yardıracağına 30dk erken çıksın.

Otoban dingonun ahırı değil, herkesin güvenle seyahat edebilmesi gereken yol hakkıdır.
    Otobanda hız sınırı 120 km/st ama yüzde 10 hata payı ile 132 km/st dir.

Saçma. "İzin verilen en üst sınırda gidiyorum, öyleyse sürekli sol şeritten gidebilirim" diye bir kural uydurmuşsunuz özetle.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Saçma. "İzin verilen en üst sınırda gidiyorum, öyleyse sürekli sol şeritten gidebilirim" diye bir kural uydurmuşsunuz özetle.
    Uydurma değil bu hukukçu olarak yorumumdur. Hız limiti 132 km olduğuna göre mesela 150 ile arkadan gelip sol şeritte 130 ile giden araca bindiren araç sürücüsü, öndeki sürücü sürekli sol şeridi işgal ediyordu diye savunma yapamaz, zaten sürekli sol şeridi işgal ettiğini de ispat edemez. Kusur %100, 150 ile gidene verilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaju waffle -- 24 Mayıs 2020; 15:5:33 >
  • Uydurma değil bu hukukçu olarak yorumumdur. Hız limiti 132 km olduğuna göre mesela 150 ile arkadan gelip sol şeritte 130 ile giden araca bindiren araç sürücüsü, öndeki araç sürücüsü sürekli sol şeridi işgal ediyordu diye savunma yapamaz, zaten sürekli sol şeridi işgal ettiğini de ispat edemez. Kusur %100, 150 ile gidene verilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaju waffle

Uydurma değil bu hukukçu olarak yorumumdur. Hız limiti 132 km olduğuna göre mesela 150 ile arkadan gelip sol şeritte 130 ile giden araca bindiren araç sürücüsü, öndeki sürücü sürekli sol şeridi işgal ediyordu diye savunma yapamaz, zaten sürekli sol şeridi işgal ettiğini de ispat edemez. Kusur %100, 150 ile gidene verilir.

Alıntıları Göster
    Tespit edilirse zaten 150 km/st giden araç hız cezası alır. Diğerine de sol şeridi işgalden ceza kesilebilir. Polisimiz bu cezayı az uygular. Genelde ağır vasıta araçlara keserler. Not: Arkadan çarpmada zaten arkadaki araç suçludur. Başka bir şeye bakılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 24 Mayıs 2020; 15:11:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Trafik sağdan akıyorsa mümkün olan her koşulda sağdaki şeritten gidilir. Benim 140 kmh ile 30-40 dk sağ şeritte gitmişliğim oldu defalarca. Yurtdışına çıkarsak, Almanyadaki hız limitsiz otobanda sağ şerit boşaldığında 300 kmh'le dahi gitse sağa geçer. Trafiğin temel kuralı bu, çoğumuz buna uymadığı için sebepsiz trafik oluşuyor sürekli.
    Karayolu Kullanırken Uyulması Gereken Kurallar
    Karayolunda trafik sağdan akar. Aksine bir işaret bulunmadıkça bütün sürücüler araçlarını:

Çok şeritli yollarda, yol ve trafik durumuna göre hızının gerektirdiği şeritten sürmek,

zorundadır. Dediğim gibi otobanda 110 ile en sağ şeritten gitmek (yol bomboş değilse) doğru değildir.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.