Şimdi Ara

VoltranLPG Otogaz Dönüşüm Sistemleri (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.164
Cevap
3
Favori
83.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sayın c.atasever ben balıkesir e yeni geldim. 12 yıl ümraniyede oturdum son 2 yıl kayışdağı darülacezede çalıştım dudulludaki yerinizi iyi biliyorum .sağlık memuruyum. Benim sorunum şunlar. 1999 model renault europam var Araba enj. ama aldığım kişi sıralı taktırmamış .

1.araç rölantide çok titriyor.
    2. depoyu fulleyip ort 90 km gidince gösterge kırmızı yanıyor bitişini takip edemiyorum.
    balıkesir sanayide arkadaşın tanıdıgı lpg servisine sordum voltran programının olmadığını soylediler ayrıca Balıkesir voltran servisinin tamir işlerine fazla ilgilenmediğini salladıklarını gereksiz parça değiştirip milleti yontuyorlar dedi (servisin adını hatılaymıyorum.)
    Aracın lpg si kütahya /simavda takılmış Buraya 170 KM .
    memur olduğumdan kurcalatıp başıma daha fazla masraf açar diye ne yalan söyleyeyim korkuyorum.Gidebilecegim servis yada bir isim önerirseniz çok sevinirim. Bundan dolayı çok canım sıkılıyor.

not : Aracı sıralıya cevirsem bana yaklaşık maliyeti ne olabilir.

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

mehmetdiner

• arabanın yağ yağ filtresi hava flitresi ni bujileri yeni değiştirdim. sonuç aynı
  • sayın atasever,
    1.0 yaris araçlara lpg montajı mümkün mü? mümkünse diğer lpg fiyatlarıyla arasında fark varmı? bu konuda açıklama yapabilir misiniz?
  • 94 şahin.
    sayın atasver arabamda voltran LPG sistemi var.
    arabam 3-4 aydır LPG de stop ediyor. özellikle debriyaj fren yaptığımda, ayağımı gazdan çektiğimde bunu yapıyor.
    arda bir gazı kesik kesik alıyor. sebebi ne olabilir ?
    teşekürler.
  • Bende Size Voltran ile ilgili bir anımı anlatayım....
    bende hyundai 2005 accent araba vardı..sahibinden LPG si takılmış olarak aldım...yakıtta iyi sayılırdı...ama satmadan önce son zamanlarda titreme ilk çalıştırmalarda hoplama yapmaya başladı...araba ısınana dek 5-10 dak.geçiyordu...hava sıcaklığına bağlı olarak...biliyorsunuz enjeksiyonlu arabalar ısınmadan LPG ye geçmiyor...Velhasıl devamlı tamirciye gidip geldim...ısındıktan sonra ve gaza geçtikten sonra bir problem kalmıyordu...Ama araç ısınana dek beklemek zorunda kalıyorduk...enjektör temizliyiciler kullandım...bir süre fayda ediyor sonra tekrar aynı oluyordu...NEyse lafı fazla uzatmayalım..Ben aracı pazara satmak için çıkardım...aracın ilk sahibi geldi. Tesadüfen oda araç alacakmış.....Tanıdı tabi arabasını...Gazda sorun çıkartıyormı diye sordu..Anlattım sorunun ne olduğunu...Oda biliyorum dedi...çok çektim zamanında beynini 2 sefer değiştirdim..düzeltemediler...Voltranların hyundailer ile uyumu zormuş...başka ustalardan da duydum bu lafı....Neyseki aracımı sattım..Aracı alan arkadaşlar taksici idi...Aracımı taksi yapacaklarını söylediler...Onlarda biz bu LPG yi değiştiririz...voltran ile uğraşılmaz dediler....Yani anlayacağınız Voltranı kötülemek adına söylemiyorum ama benim bir daha taktırmayacağım kesin...Şu an yeni aracıma LPG taktıracağım...prins, BRC ya da OMVL arasında gidip geliyorum...Bana bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanduzel -- 8 Aralık 2009; 1:33:32 >

• NİHAYET SORUNUM ÇÖZÜLDÜ.

1998 model 1.8 (turbo olmayan) volkswagen passat marka arabam var.yaklaşık 1 yıldır lpg arızalarıyla uğraşıyorum.enjektörler değişti, ecu değişti, ısı sensörleri, basınç sensörleri değişti. yaklaşık bir komple kit parası kadar masraf ettim yine sorunum çözülmedi. ve sonunda voltranı komple arabamdan söktürüp attırdım ve arabama sil başta başka bir marka sistem taktırdım.allaha şükür sorunum böylelikle halloldu...
  • 1995 model opel astra aracında voltran marka lpg sistemi takılı olan bir arkadaşım özellikle soğuk havalarda benzinden gaza geçtikten sonra, motor daha soğukken debriyaja bastığında veya vites küçültürken aracının stop ettiğinden,defalarca ayar yaptırmasına rağmen çözüm bulamadığından şikayetçi.Bu şekilde araç kullanması tehlike oluşturuyor.Çözümü olan arkadaşların yardımını bekliyoruz.Teşekkürler."
  • GALIBA C.ATASEVER FORUMDAN YADA İŞTEN AYRILDI.?
  • BEN MALATYA'DA YAŞIYORUM.ARACIM 2001 MODEL RENAULT SCENİC.2007 YILINDA ARACIMA VOLTRAN SIRALI LPG SİSTEMİ TAKILMIŞ.BİR SENEDİR SORUNSUZ BİNİYORDUM Kİ AŞIRI SOĞUKLARDA ARACIM BENZİNDEN GAZA GEÇİŞLERDE STOP ETMEĞE BAŞLADI.İKİ KEZ AYAR YAPTIRMAMA RAĞMEN SORUNUM ÇÖZÜLMEDİ.ANCAK BU FORUMA GİRDİĞİMDE AZ DA OLSA FİKİR SAHİBİ OLDUM.ÖNCELİK GAZ ALDIĞIM YERİ DEĞİŞTİRDİM.(AYGAZ'I YANİ)TECRÜBEMİ SİZİNLE PAYLAŞACAĞIM.....

AMA YİNE DE TAVSİLERİNİZE İHTİYACIM VAR.TECRÜBELERİNİZ BENİMLE PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM....ZİRA USTALAR HER ZAMAN YETERİ KADAR USTA OLABİLMİYOR....!!!!!!
  • malesef sorunun çözümünü bulamadım....zaten bu foruma da benden başka giren yok sanırım...
  • arkadaşlar aranıza bir sorunlu müşteri daha katıldı.ilk başta söyleyim voltran beş para etmez( ki zaten bunu herkes biliyor). hele birde bunların ankaradaki servisi var. (sadece 1 tane var ankarada votran servisi. oda müzelik). bu servis kadar karaktersiz insan görünümlü yaratık yok. adama gidiyorum benim böyle bi sorunum var diyorum. şimdi olmaz başka bi gün getir araba burda 1 gün kalsın diyo. o zaman bi teşhiş yap gazda mı problem var yoksa başka bişeydemi diyorum. ben şimdi bakamam diyo. neden : çünkü ankarada bu karaktersizden bi tane var. nasıl olsa yine bana gelecek diyo. ben bu yüzden voltranı kınıyorum. küçücük kırıkkalede bile 2 tane Vanda 2 tane eskişehirde 2 kütahyada 3 tane servis var. kocaman ankarada sanayi bu kadar büyük olmasına rağmen sadece 1 tane servis var. 548. SOK. 37. CAD NO:4 adresi damla otogaz sakın bu karaktersize gitmeyin. kazığı yersiniz geri dönersiniz. arabanında problemi çözülmez. örnek vereyim. geçen yine araba gaza geçmedi ben yine gittim. başta ısı müşürü bozuk dedi 50 tl. daha sonra bunun regülatörüde bozuk dedi. 150 tl civarıda o etti 200tl. araba 1 gün burda kalacak neyi var bakılacak dedi. ben çıktım gittim. sonra bi arkadaşımın tavsiyesiyle 88 oto sanayide bi gazcıya gittim. adam baktı regülatöre su gelmiyo beyin ısınmıyo o yüzden gaza geçmiyo dedi. biraz baktı fln bişeyler yaptı. usta borcumuz nedir. 20 tl . olay bundan ibaret. bende önümüzdeki ay söktürecem başka bi marka alacam.

velhasıl voltran bozulduğunda tüpü sokün atın başka bi marka taktırın. uğraştığınıza değmez. yaptırırsınız 2 gün sonra %100000 garantili yine bozulur.

bu arada aracım 1991 opel vectra 2.0 i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tofaş hastası -- 8 Mart 2010; 20:08:18 >

• arkadaşlar aracımı yaptırdım sorunumdan kurtuldum. ama yetkili servise deil. özel bi servise yaptırdım. bana yetkili servis bir sürü bişeyler saymıştı. Ama bu servis sadece 4 allen anahtar ile işimi gördü. ayarlarında problem
    varmıştı. ankarada voltran lpgsi olupta yaptıramayanlar için yeni adres başkent sanayisitesi 248/2 sok no:5 batıkent (saşmaz sanayiye giderken köprüye varmadan sag tarafta ) EGEOTOGAZ tavsiye ederim. ben çok memnun kaldım. inşallah sizde memnun kalırsınız.iyigünler.
  • cengiz bey ben yaklaşık 1 senedir voltran kit kullanıyorum...

aracım hyundai elantra 2005 model... aracıma kit taktırdıktan sonra buji kablolarını ve bobini değiştirdim ve ayrıcada 5 kez bujilerimi değiştirdim yerli yersiz olarak... montajımı ankarada damla otogazda ihsan ustada yaptırdım ancak artık gidip gelmekten bıktım... sorunum aracımla giderken gazdan ayagımı çekip tekrardan gaza bastığımda devir saati 1700 lerdeyken tekleme oluyor ancak bu sorunu birtürlü çözemedik şimdi pişmanım voltran taktırdığıma keşke atiker yada brc taktırsadım....
  • kesinlikle voltran taktırmayın arkadaşlar hemde kesinlikle vogas a felanda bulaşmayın derim... ben voltran taktırdım kafayı yiyecem hiçbiryeri doğru düzgün çalışmıyor başka yerleri de bozuyor brc lavato prins ten şaşmayın... maliyet düşünüyorsanız atiker taktırın emin olun voltrandan bin kat daha iyidir...
  • İyi günler ben birkaç gün önce bir araç aldım(2001 model 1,8 Vectra)Aracın üzerinde voltran marka lpg var.Daha önce hiç kullanmadığım bir marka olduğu için bazı problemlerim var.Önceki sahibi gazı az yaksın diye gazı bayağı kıstırmış.Aracın lpg de çekişi hiç iyi değil.Hatta vites geçişlerinde bile silkeleme yapıyor.Benzinde çok iyi.Önceki aracım da opeldi ve üzerinde başka marka lpg vardı ve benzin-lpg arasında çekiş konusunda hiç problem yoktu.Bir de gösterge ışıkları çok düzensiz.Unutmadan söyleyeyim;bazı zamanlarda aracı çalıştırdığımda direk benzinde çalışıyor ama lpgye geçmiyor.Ancak ben düğmeye tekrar bastığımda iki ışık yanıp sönüyor ve gaza biraz basınca lpg ye geçiyor.Bütün bu problemler için servis arıyorum ama Niğde'de yok.Ankara'ya yakın tarihte gideceğim problemlerimi çözecek bir servis var mı?Varsa neresi?yardımcı polursanız sevinirim.

• Merhaba Cengizhan bey
    Benimde Opel vectra 2.0 GLS aracımda aldığımda Voltran sıralı LPG takılmış. ama benzine geçis düzenli değil bazen hemen geçiyor bazen motor sıcak olsada soğukmuş gibi 3-4 km de geçiyor geçenlerde 95 km de geçmedi sürekli benzinle gittim nevşehirde ayar yapan yok diyorlar yapınca da tamirci ile akraba olursun gider gelir durursun bi düzen tutmaz diyorlar. onu atalım başka marka yenisi takalım diyorlar 750 tl verip yenisini mi taksam bunu ayarlamak mümkünmü? yardımcı olursanız sevinirim 05425401866
  • voltran demeyin bana :D hyundai accent aracı aldığımda üzerinde voltran yazısını görünce deli oldum zaten :D aracı beğendiğim için aldım mecburen tabi kış başladı ve araç hoplamaya zıplamaya başladı yığılmalar ilk çalıştırmada felan yukarıda bir arkadaş yazmış hiç uğraşmaya değmez yarın sabah ilk işim sistemi söktürmek olacak ayar tutmuyor,,ustaya git gel harcanan para ve boşa giden zaman başka bir şey değil sökün kurtulun zaten azda yakmıyor nerde bunun tasarrufu :D sök kurtul derim
  • merhabalar benim aracım hyundai getz 1.4 doch üzerinde voltran sıralı sistem var aracım sabahları ilk çalıştırmada lpgde kullanıp stop ettirdiğimde devir düşüp sallanıyor sanki motor stop edecek gibi oluyor ancak araç motor ısınıpta lpg ye geçti ise kendine geliyor mükemmel çalışıyor.ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim
  • merhaba arkadaşlar ben voltranla ilgili sabah çalışmama,arabanın gaz yememesi sorununu çözdüm.sorunu anlatayım enjeksiyonlu araçlar LFT (long fuel trim)=ortalama yakıt tüketimi değerlerine göre çalışıyorlar.bu yakıt tüketim değerini ise SFT(short fuel trim)=anlık yakıt tüketim değerlerinden gelen bilgiler belirliyor.işte sorunu esas kaynağı bu SFT değerleri aracın ECU(elektronik kontrol ünitesi)ne kaydedilmezken LFT değerleri aracın ECU suna kayıt ediliyor ve siz aracınızı bir sonraki gün sabah çalıştırırken araç LFT yani ortalama yakıt tüketim değerine göre çalışıyor.LPG ayarınız benzine uyumlu değilse bu da arabanın zor çalışmasına neden oluyor.araç gaz yemiyor...İŞTE ÇÖZÜM arabanıza 250 KM benzinle binin aracın ECU değerleri normale gelsin.sonra gidin lpg ustanıza aracın LPG ENJEKSİYON SÜRESİNİ BENZİN ENJEKSİYON SÜRESİNE EŞİTLETİN VE ANLATIĞIM BÜTÜN SORUNLARDAN KURTULUN! ben hyundai, getz 2006 1.4 DOCH aracıma aynısını yaptım araç süper oldu ne silkeleme ne geç çalışma hepsi düzeldi aracın lpg tüketimi mükemmel oldu araç resmen kokluyor şimdi.
    ben sorunu bu şekilde çözdüm inş. aynı sorunu yaşayan arkadaşlara çözüm olur.

• 6 ay önce avensis 2000 model araç aldım, voltran sistem takılı. Aldıktan bir ay sonra rolanti düşmeye, araç düşük devirde titremeye başladı. Gazda da benzinde de aynı sorun oluyor. Kars'ta oturuyorum, burdaki ustalar yok bujiden yok buji kablosundan dedi. Tabi ellerinde olmadığı için değiştiremedim. Voltran bayisini buldum gittim. Adam ben elimi sürmem, voltranların hepsi sorunlu, dokunursam elimde kalır dedi. Bana, sana atiker yeni sistem takalım deyince adama da güvenemedim. Neyse Van toyota servisine gittim, orada gaz kelebek gövedesini temizledik düzeldi dediler. Gerçekten 4-5 ay sorunsuz gittim. Ama yine de rolantide hafif düşüklük vardı ve kalkışlarda özellikle rampada sorun oluyordu. Kurban bayramı tatilinde Kars'tan Konya Ereğli'ye gittim. Ereğli'ye girdim yine aynı sorun. Gittik atiker bayine (Voltran bayi bulamıyoruz tabi). Bu ustada ben elimi sürmem dedi. Buji kablosundan dedi. Buji kablosu + bujiler değişti. sorun devam ediyor. (Ama araç daha sessiz çalışmaya başladı.) Gaz kelebeği temizlendi yine olmadı. Krank devir sensöründe sorun var dediler, ama güvenemedim. Aldım arabayı Konya toyota servisine götürdüm. Usta çok ilgilendi sağolsun, beraber test sürüşü yaptık, krank devir sensörü arızası böyle olmaz, sorun tamamen voltrandan dedi, söktür yeni sistem taktır deyince, dediğine itimat ettim ve atiker taktırdım. Sorun çözülmekle kalmadı, arabanın çalışma sesi azaldı, rolanti düzeldi, sallantı yok oldu. Birde voltran bazen 4-5 dakkada bazen 15 dakkada geçiyodu gaza, şimdi 30 dereceye ayarlı -3 derecede çalıştırıyorum 3-4 dakikada -10 da çalıştırdığımda 4-5 dakikada geçiyor gaza.

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.