Şimdi Ara

Volte hakkinda (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • voWifi'da kapatmak istiyorsanız direk Kablosuz Çağrı yazısının yanından kapatın ama voWifi kapanamadan sanırım mümkün değil.

Ve orada öncelik ayarı yapıyorsanız hem wifi ve 4.5g varsa hangisini seçeyim diyor size.

Wifi seçerseniz wifi'dan kopunca tekrar 4g den bağlanacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 23 Nisan 2020; 21:59:10 >
  • WoWifi (Kablosuz çağrı) internete bağlanarak arama yapmayı sağlar.
    Volte ise telefon görüşmelerinde ses kalitesini arttıran bir 4G teknolojisi.
    Bu ikisi de mobil ağ ayarlarından açıp kapatabilirsiniz. Tabi telefonunuz ve operatörünüzün desteklemesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-14E016876

Kablosuz çağrı yı wifi tercihli yapin
    Bunun bir dezavantaji varmi peki amacim volte yazisindan kurtulmakti o gitti en azindan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

voWifi'da kapatmak istiyorsanız direk Kablosuz Çağrı yazısının yanından kapatın ama voWifi kapanamadan sanırım mümkün değil.

Ve orada öncelik ayarı yapıyorsanız hem wifi ve 4.5g varsa hangisini seçeyim diyor size.

Wifi seçerseniz wifi'dan kopunca tekrar 4g den bağlanacak
    Ordan kapatinca otomatik volteye geciyor hocam denedim onuda dedigin gibi wifi alanindan cikinca 4g olarak devam ediyor ama voltede kapali kaliyor bu arada peki vowifinin olumsuz bir yanı varmi ?

• hattınız vodafone ise telefondan yapamazsınız.
    müşteri hizmetlerini arayıp yapabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuasudba

hattınız vodafone ise telefondan yapamazsınız.
    müşteri hizmetlerini arayıp yapabilirsiniz.
    Aynen bugun aradim kapattilar volteyi ve deneme yaptim volte aktifkenki ses kalitesinden bir farki yok gibi suanda neyse bitti gitti tesekkurler herkese

• Vodafone da volte kapatılamaz, sabit açık. Vodafone un özelliği.

• quote:

Orijinalden alıntı: CEBEP

Vodafone da volte kapatılamaz, sabit açık. Vodafone un özelliği.
    Evet cogu yerde oyle bir bilgi var ama musteri hizmetlerini arayip kapattirdim

• ses kalitesi vodafone kullanan birini arayıcna belli olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SYLAS

ses kalitesi vodafone kullanan birini arayıcna belli olur.
    Vodafonedan vodafoneu test ettim zaten bir fark goremedim zaten onemlide degil bu sacma ozellik amacim tepedeki yazidan kurtulmakti kokten kurtuldum :) kapatmak isteyenlerde konudan faydalansin bir ise yarasin konu

• BU VİDEO SİZE YARDIMCI OLUR ARKADAŞLAR AÇIP KAPATMAK MÜMKÜN

• Volte nedir nasıl kullanılır. İphone 6s,7, 8, bütün cihazlar için volte etkinleştirme

• nightwolf15m kullanıcısına yanıt

Wolteden Telefon ile görüşme yaparken mobil veri kesildiğini farketmedik çünkü kesilmiyor

Yanlış bilgi

geç kalınmış bir video

• Kısaca VoLTE 4G şebekesi üzerinden HD ses teknolojisidir. Ve 3G'ye nazaran daha mükemmeldir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • LTE teknolojisi ses hizmetleri düşünülmeden geliştirilmiş bir şey. VoLTE de sonradan VoIP benzeri, açığı kapatmak için üzerine oturtulan bir sistem. Çok da düzgün çalışan bir sistem olduğu söylenemez aslında. Ses kalitesi olarak taraflar iyi kodekleri desteklerse iyi bir ses kalitesi oluyor ama sıkıntıları bence 3G'den daha fazla. Yolculuklarda vs. birden bakmışsın VoLTE devreye girmemiş, 3G'ye düşmüşsün. Görüşmede bir kullanıcı dandik bir telefonla bağlandı diye arama normalde 24K kodekle yapılırken 8K AMR-NB'ye dönüşmüş falan.

Hani güzel, faydalı teknolojidir ama mükemmel değildir. :D

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.