Şimdi Ara

Volkwagen Jetta

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende jetta almayı düşünüyorum. Sizce 1.2 tsi dsg mi yoksa 1.4 tsi manuel mi alsam ?

• 1.2 Tsi motor zaten Turboludur çekişte problem olacağını sanmıyorum...Kullananlar zaten genelde memnunmuş...AMA HER YAPILAN YORUMADA SAKIN İNANMA...1.4 Tsi daha fazla Vergi ve daha fazla Benzin tüketimi demektir...Performansa çok düşkünsen ve yakıt tüketimi senin için Sorun değilse 1.4 Tsi alabilirsin...1.2 Tsi Turbo motorda Gaza fazla yüklenmezsen daha az Benzin tüketir ve Uzun yolda kilometre menzil mesafesi daha Uzun olur diye Tahmin ediyorum.

Örneğin, 2005 peugeot 407 2.0 hdi dizel aracım Uzun yolda 2000 motor devrinde 6.vites sabit 90-100 hızlarda 1 depo Eurodizel yakıt ile 1.050 kilometre gittikten sonra yakıt uyarı ışığı yandı ve yakıt ikmali yaptık.

2011 peugeot 407 1.6 hdi dizel aracım ise Uzun yolda yukardaki pejo ile aynı şartlarda 1 depo Eurodizel yakıt ile 1.300 kilometre gitti ve tekrar yakıt ikmali yaptık.

Bu örnekler bize şunu gösteriyor...Motor hacmi büyüdükçe Aynı şartlardaki kullanımda dahi Yakıt tüketim farkı meydana çıkacaktır...Motor hacmi düşük olan bir Motorun daha az Yakıt harcadığı bizzat tarafımdan Tecrübeyle sabittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4ACEB015E -- 15 Temmuz 2015; 19:32:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 2014 Toyota Corolla 1.33 yollarda Çekmeyen aracımı satabilirsem hiç Tereddüt etmeden Jetta 1.2 Tsi Turbo destekli aracı Fiyatlar uygun seviyeye geldiğinde Sıfır olarak satın almayı planlıyorum...İkinci seçenek ise Fokus 1.0 Ecobos araç olacak...Nasip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4ACEB015E -- 15 Temmuz 2015; 19:34:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm markaların yukarıda adı geçenler gibi giriş seviyesindeki küçük hacimli motorları piyasada iyi bilinmiyor ve 2. ele satılacağı zaman diğer motor tiplerine göre çok zarar ediyor.

Bu çeker çekmez, kasayı taşır taşımaz olayı değil. Psikolojik birşey. Bu motorlara "elektrik süpürgesi" muamelesi yapılıyor.

Ben olsam en az 1.4 TSI alırdım. İyi günler dilerim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 tsi dsg kullaniyorum cok memnunum cekmiyor diyenlere aracı kullanip yazmiyor genelde cekisi ve yakiti normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.