Şimdi Ara

VOLKSWAGEN TRANSPORTER - CARAVELLE (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
987
Cevap
10
Favori
588.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Transporter ve caravelle artık 174 pslik motorlada satılıyor.0-100 12.2 sn son hız 188 km.Ve ort yakıt sadece 6.6 lt.Etkileyici değil mi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FletneR_ -- 26 Nisan 2006; 12:01:10 >
  • Sınıfının lideri
  • arkadaşlar evet güzel araç.bendede 2000 cityvan var.çok memnunum.yeni 6 ilerileri çok seri ve rahatmış.gerçi yeniside çıkmış arkadaşın dediği gibi 174 bg.gerçekten güzel araç hakkını yememek lazım ama bence bişeyi unutuyosunuz.mercedes vito transporterla kıyaslanmamalı.çünkü fark ayrıntılarda.sadece serilik açısından düşünmemek gerek.yol tutuşu,uzun yol rahatlığı,ani fren,yağmurlu hava,ani refleks,kaza durumundaki güven,sağlamlık.ve bişeye dikkatinizi çekim 2002 den sonraki transporterlar 2000 vitonun kopyası.2 side güzel araç ama bence mercedes vito daha iyi.bikaç yıl sonra bunu daha iyi anlarsınız.
  • hocam 130 HP lik TP var..Araç gerçekten normal otomobil konforunda..4. vitesde 140 u rahat görüyor.Araç 6 vites. .ARacın ivmelenmesi çok iyi.. Zaten ilk çıktığından beri Tp kullanıcısıyız.Daha önceden Mazda ve Hyundai vardı..Şimdi onlara binince farkı çok rahat anlıyabiliyorsunuz..

.Emin olun karlı, buzlu havalarda Eminönünde birçok aracın kaldığı yerde gayet rahat bir şekilde çıktık..
  • Transporter her zaman en iyisi olmuştur
    İster ticari, isterseniz dayayın döşeyin, hakkını verir. 174 beygir olanını.. düşünemiyorum bile
  • Yarım asrı asan tecrübesiyle türkiyede en cok tercih edilen ve baglantılı olarak ticari arac pazar payında türkiye'yi volkswagen'in gözdesi yapan arac. 2004 ve sonrası modelleri teknik açıdan son derece doyurucu ve aranan bir çok aksesuar standart halde gelse de bir önceki kasanın verdiği ambians kaybolmuş hatta hayal kırıklığı yasatmıştır. city van, panel van, compactline, combi olmak üzere 4 ana modeli vardır.

Bunlara ek olarak henüz türkiyede satısa sunulmamış multivan isimli süper lüks bir üyeye daha sahiptirki bu daha çok caravelle'nin devamı olarak düşünülmüştür. bir önceki kasa ile birlikte caravelle de terkedilmişti çünkü. tdi motoru sayesinde uzun yolda belirgin yakıt tasarrufu sagladıgı gibi yol tutusu ve konforuda bir çok binek aractan üstündür. En önemlisi yolculuk esnasında verdiği güvendir. O cüsseye ragmen oldukça kıvrak çalımlar attıgı görülmüştür.
    Hem tamamen boşken hemde tüm koltuklar doluyken 5. vites 3000 devirde 130 km/h performansa ulaşabilmesi motor teknolojisinin tutarlılıgını anlatmaya yetmektedir.

Yeni nesillerindeki teknik özelliklere diyecegimiz bir sey yoktur dedik fakat içinde kullanılan malzeme, konsolun tasarımı ve kasanın yeni şekli transporter severleri üzmüştür.

• quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Transporter her zaman en iyisi olmuştur
    İster ticari, isterseniz dayayın döşeyin, hakkını verir. 174 beygir olanını.. düşünemiyorum bile

174 PS iyi hoş da o arabayı nerde kullanıcan be abi. Adamlar 90 km hız sınırı koyuyorlar yol boş önün boş ceza yiyecem diye 90 ı geçemion!
  • Servisinden yedek parçadan bahsedin biraz.
    Herkes iyi gidiyor iyi gidiyor diyo
    Frenler nasıl
    Yol tutus kotu sanırım

Benı aldıktan oncesı galeri bolumu degıl servis bolumu ılgılendırıyor.Bu bolumden bahsedersenız daha acıklayıcı olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emes

Servisinden yedek parçadan bahsedin biraz.
    Herkes iyi gidiyor iyi gidiyor diyo
    Frenler nasıl
    Yol tutus kotu sanırım

Benı aldıktan oncesı galeri bolumu degıl servis bolumu ılgılendırıyor.Bu bolumden bahsedersenız daha acıklayıcı olur.

Servis ve yedek parça Vito dan daha yaygın diyebilirim. Frenler iyi. Yol tutuşuda güsel sayılır. Yani en azından yolculuk yaparken kendimi güvende hissedebiliyorum.
  • arkadaşalar söyledimya bu meseleyi bikaç yıl sonra daha iyi anlarsınız.
  • Yaw biraderler iyi hoş yazmışsınız da pek teknik bilgi bulamadım. Benim de cevabını merak ettiğim bir kaç sorum var. Bu transporter'in çeşidi çok galiba hangisi bana göre anlayamadım gitti... Bana kısa, minibüs türünde (10 kişilik falan), bol özellikli transporter lazım. Bir de yakıt tüketimleri nasıl bu araçların. 200km/s yapabiliyor mu, Sunrooflusu var mı? Siteye giriyorum açıklayıcı bir bilgi bulamıyorum. Araç konforu, ara içi ses durumu nasıl ve en önemli noktalardan biri de eleştirilecek özelikleri nelerdir? Bu ve benzeri konularda bilgi verebilirseniz sevininirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaviBodrum

Yarım asrı asan tecrübesiyle türkiyede en cok tercih edilen ve baglantılı olarak ticari arac pazar payında türkiye'yi volkswagen'in gözdesi yapan arac. 2004 ve sonrası modelleri teknik açıdan son derece doyurucu ve aranan bir çok aksesuar standart halde gelse de bir önceki kasanın verdiği ambians kaybolmuş hatta hayal kırıklığı yasatmıştır. city van, panel van, compactline, combi olmak üzere 4 ana modeli vardır.

Bunlara ek olarak henüz türkiyede satısa sunulmamış multivan isimli süper lüks bir üyeye daha sahiptirki bu daha çok caravelle'nin devamı olarak düşünülmüştür. bir önceki kasa ile birlikte caravelle de terkedilmişti çünkü. tdi motoru sayesinde uzun yolda belirgin yakıt tasarrufu sagladıgı gibi yol tutusu ve konforuda bir çok binek aractan üstündür. En önemlisi yolculuk esnasında verdiği güvendir. O cüsseye ragmen oldukça kıvrak çalımlar attıgı görülmüştür.
    Hem tamamen boşken hemde tüm koltuklar doluyken 5. vites 3000 devirde 130 km/h performansa ulaşabilmesi motor teknolojisinin tutarlılıgını anlatmaya yetmektedir.

Yeni nesillerindeki teknik özelliklere diyecegimiz bir sey yoktur dedik fakat içinde kullanılan malzeme, konsolun tasarımı ve kasanın yeni şekli transporter severleri üzmüştür.

Siz bu yazıyı nereden copy paste yaptınız.
    Bikere tasarımda bir hayal kırıklığı yok.
    Compactline ve combi terimleri artık kullanılmıyor.
    Bunlara ek olarak multivan tr de satışa sunulmuştur.
    t5 i görünce üzülen transporterseverleri de ilk defa duyuyorum...

• Motor Seçenekleri

1- 1.9 cc 86 PS
    2- 1.9 cc 105 PS
    3- 2.5 cc 130 PS
    4- 2.5 cc 174 PS

Modeller

Panel Van
    Panel Van Yüksek Tavan
    City Van
    Camlı Van
    Pikap
    ABT

VOLKSWAGEN TRANSPORTER - CARAVELLE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MissYou -- 3 Mayıs 2006; 17:36:03 >
  • AHH AH PARAM OLSA 2.5 TDI 174 BG CİTY VAN ALIRIM ABT DE MODİFİYE ETTİRİRİM (DIŞ VE MOTOR)SONRA ERTEX'E GÖTÜRÜR İÇİNİ YAPTIRIRIM CARAVEL FARLARI TAKTIRIRIM SONRADA BİNERİM AMA DÜŞÜNÜYORUMDA BEN 80 BG HYUNDAİ İLE NELER YAPIYORUM ACABA O ARAÇLA NELER OLUR BORUMU BU 174 BG
  • multivan ın türkiye ye getirilmeme sebebi tamamen vergisel dezavantajlardan dolayıdır arkadaşlar.yurt dışından getirilemeyen tek model de bu değildir ayrıca.google dan transporter california yı aratabilirsiniz. 4motion denilen audi deki quattro sisteminin aynısı olan sistem de yine vergilerden dolayı yalnızca caravelle lerde opsiyon olarak sunulabilmektedir.

saygılarımla

NOT:abt t5 modeli değil vw nin orijinal modifiye firmasıdır.
  • UP!
  • 174 hp likler herhalde uçuyordur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Coğrafyacı

... Bana kısa, minibüs türünde (10 kişilik falan), bol özellikli transporter lazım. Bir de yakıt tüketimleri nasıl bu araçların.
    .

Aradığınız özellikteki Transporter'a Caravelle deniyor. Aşağıda linki var, oradan tüm özelliklerine bakabilirsiniz.

http://www.vw.com.tr/models/ticari/caravelle05/index.htm

• Ben bir kere binmiştim 140'la gidiyorduk aynı taksi gibi hızı hiç hisssettirmiyor çok seri.Ayrıca çok sağlam ve uzun ömürlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netfriend -- 8 Haziran 2006; 9:37:29 >
  • UP!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.