Şimdi Ara

Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
16
Favori
187.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2004 model Hasar Kayıtsız Bakımlı LPG.li VW Touareg V6 3.2 aracım ihtiyaçtan satılıktır.

İlgilenen arkadaşlar ilgili siteden ilanımı inceleyebilir, bana ulaşabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-sahibinden-hasar-kayitsiz-bakimli-lpg.li-2004-vw-touareg-v6-3.2-176031642/detay/

Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım)

• 2015 modeli geliyor
  • Forever79 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, Mediacat dergisinin gerçekleştirdiği 7. Lovemarks 2014 araştırması Türkiye'de en çok tercih edilen otomobil markalarını açıklamış. İlk sırada Volkswagen yer alıyor. Cinslere göre de bir değerlendirme yapmışlar; erkeklerde Volkswagen, BMW, Mercedes, Audi gibi markalar gözdeyken, kadınlarda bu markaların yerini Hyundai ve Nissan alıyormuş. Kararsızlık yaşıyorsanız bir bakın derim;http://www.kaskosorgulama.info/2014-lovemark-otomobil-kategorisi/
  • Merhaba,

2004 model 2.5 tdi r5 alma arifesindeyim. En üst versiyon ve donanım nedir, nelere dikkat etmeliyim, uyarı ve önerileriniz nelerdir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar 2005 2.5 tdi r5 almak üzereyim fikirleri alabilirmiyim?
  • Bu konu içerisinde iyi bilgiler olduğu düşüncesindeyim. Ben bizzat tecrübelerimi yazdım.
    6 aylık 850 tl civarı vergisi, 1.000 tl.lik bakımları, ortalama 11.0 lt/100km yakıtı sizin için uygunsa alacağınız aracı iyice incelettikten sonra düşünmeden alınır bence.
  • Arkadaslar bu resimdeki asistan hangisi oluyor ve ne ise yarıyor yardım ederseniz sevinirim
     Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender096 -- 24 Kasım 2014; 17:51:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ender096 E kullanıcısına yanıt
    selam, bu gece gorus kamera sistemi
  • Selamlar
    Kısmetse 2005-2006 2.5 tdi almayı düşünüyorum. Bakım km aralıklarını ve özel servis fiyatlarını paylaşır mısınız?

• Herkese selam,

2007 Touareg 3.0 tdi aracımla bende aranıza katıldım. Bu araç bir harika...
  • Touareg 3.0 TDI aracımda 2 gündür triger kayış, v kayışlar, bilyalar, yağ filtreler, antifriz vs değişimi yapmak için özel serviste bizzat takip ediyorum.
    Bu esnada, 1 enjektör'de kompresör kaçırma sorunu, yağ filtresinden yağ kaçağı, Mazot pompasından sıvı kaçağı ( Revizyon yapıldı ), egr temizliği, 2 ayrı rekor borudan su kaçağınıda tespit edip mevcut imkanlarla çözdük.
    Son olarakta aracın manifoldundan DPF temizliği için özel temizleyici sıvı kattık araç çalışırken ve test sürüşüne çıktık. Araç dpf temizlik sıvısından dolayı bir süre beyaz dumanla çalıştı ama gitgide azaldı. Yarın devamını gözlemleyeceğim.

Aracım vites D konumunda beklerken 1,2, 1,1 anlık tüketimi vardı, bu işlemler sonrasında 0,9 litre anlık tüketime geçti. Vites n konumundayken 0,5 - 0,4 olarak anlık tüketim gösteriyor. Bu bana aracın yakıtında düşüş olacağı anlamına geliyor şimdilik :)

Araç performansında ciddi fark var ve araç artık daha sessiz çalışıyor.

Not: Aracı çalıştırmakta baya zorlandık bu işlemler sonrası ama. Zannediyoruz mazot pompası hava yaptı. Biraz soğuk terler döktük. Araç gerçekten çok karmaşık, ustayla çok dikkatli olmaya çalıştık tüm proseste..

Yalnızca triger kayışı değişimi, v kayışları, yağ ve filtre değişimleri için VW servis 2.800 lira fiyat teklifi vermişti. Ayrıca Parçaların ellerinde olmadığı ve gelmesinin 5 ocak ( depo sayımı ) sonrası olacağını söylemesi üzerinde sinirlendim ve özel servisle yoluma devam ettim... Şimdilik sorun yok. Tüm kullanılan parçalar alman malı orjinal VW olarak aldım İstanbul'dan.

Umarım bilgiler işinize yarayabilir.

• mustafa-sag M kullanıcısına yanıt
    Merhaba, araciniz hayirli olsun. Agir bakim yapmis kadar olmussunuz. Umarim sorunsuz kullanmaya devam edersiniz. Aracinizi ne kadara almistiniz ?

• 2.5 Tdi Touareg bakıyoruz bu aralar. Yakıt tüketimi nasıl sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Howlin Wolf

2.5 Tdi Touareg bakıyoruz bu aralar. Yakıt tüketimi nasıl sizce?

Yukarıdaki yazılarda bol bol bilgi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa-sag

Herkese selam,

2007 Touareg 3.0 tdi aracımla bende aranıza katıldım. Bu araç bir harika...

Hayırlı olsun Mustafa bey, Güle güle kullanın.
    Bugüne kadarki araç tamir tecrübeme dayanarak hayatım boyunca bir daha kesinlikle kendi servisi dışında tamir yaptırmamaya yeminliyim diyebilirim.
    Hangi aracımı dışarda özel servis veya tamircide yaptırdıysam her seferinde boşuna para verdim, geri servisine götürüp orjinalini yaptırmak zorunda kaldım.
    Belkide bu benim kötü şansımdır.
    Teşekkür ederim. Bende sizin gibi kötü şansa uğradım maalesef. Tüm bu bakımların ardından enjektörler sorun çıkardı. Temizliğe verilmişti Bosch servisine ama, takıldıktan sonra araç beyaz duman vermeye başladı rölantide.
    Şimdi ise 6 adet yeni enjektör takıldı.. Biraz külfetli oldu ve tüm hevesimi mahvetti.

Bunun dışında, yeni enjektörler takıldıktan sonra aracımda rölentide beklerken vites N konumunda iken 1.1 litre anlık tüketim, d konumunda beklerken 1,8, 2,0 litre anlık tüketim görüyorum. Daha önce böyle değildi, vites D konumunda iken 1,3 litrelerdeydi diye hatırlıyorum. Yeni enjektörler alışma aşamasında dediler.
    Ayrıca aracımda performans düşüklüğüde var. Yakıtıda yüksek geliyor. Moralman tamamen çökmüş durumdayım. 3.0 tdi kullanan arkadaşlar yazabilirler mi kendi aracının değerlerini araç rölantideyken.

Şimdiden teşekkürler..

Ayrıca, servis konusunda bende ilk etapta yetkili servise gidecektim, ancak Kahramanmaraş, Gaziantep yetkili servisleri Touareg ve Phaeton araçlara bakmıyormuş, yetkisi yokmuş. Birşey daha öğrenmiş olduk böylece..Çok kızdım!
  • asi_ A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,teşekkürler.

Araç son bakım itibariyle 102000 tl ye maloldu bana. Umarım bir daha böyle önemli sorun olmaz..

• mustafa-sag M kullanıcısına yanıt
    Ozel servisler musteriyi kendine muhtac birakmak icin elinden geleni yapiyorlar. Bu da benim sahsi tecrubem ve asla asla asla ozel servise bir kez daha ugramam.

Moralinizi bozmayin. Umarim yoluna girer ve keyifle eskitirsiniz aracinizi.

• Merhaba,

Yeni kullanıcıları da görmek çok güzel :)

6 Aylık güncel vergi paylaşımı yapayım hemen: 3,2 V6 - 2004 / 1.131,50TL (6 Aylık)

Ankara'da Touareg kullanıcıları bir araya gelsek ne güzel olur.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.