Şimdi Ara

VodafoneNet forumda anlatıldığı kadar kötü mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Superonline bitince buna geçeceğim muhtemelen ama yorumlar canımı sıktı forumda biraz bakınca

Ama yine de inandırıcı gelmiyor yorumlar fazla, çünkü şikayet edilmedik firma yok
    Superonlineyede bir sürü şikayet var, Telekom'ada. Her internet sağlayıcısına şikayet var

Bu yorumlara bakınca benim hiçbir neti kullanmamam lazım. Bu yüzden bodoslama geçmek istiyorum VodafoneNet fiber'e

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstt34 -- 23 Nisan 2020; 13:40:39 >

• Her abone sıkıntı yaşamıyor ama yaşayanların yaşadıkları bölgeleri inceleyin derim. Kullanıcı adınızdan İstanbul'da olduğunuzu var sayıyorum. Başakşehir ya da Bahçeşehir gibi bir yerdeki SuperOnline altyapısındaki VodafoneNet kullanıcıları ciddi sorunlar yaşıyor mesela. Bu taraflarda iseniz sorunları göze almadan atlamayın derim. En azından oyun oynama ve akşamları yüksek indirme hevesleriniz varsa dikkatli olun.

Ben kendi altyapısında kullanıyorum ve Tekirdağ Kapaklı'dayım, sıkıntım yok.
  • İstanbul Pendik'teyim. Sol altyapısında 3. senem. Herhangi bir sorun yaşamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda birkaç alternatif firmanın destek hesabı olduğundan kaynaklı biraz da. Çoğu üye diğerinden gõrüp belki bizim iss de foruma bakıyordur kafasıyla şikayetini konu açıyor (Şikayet yazmak için üye olanlar bile görüldü bu forumda ). Bu tablonun dışında kalanlar da haklı olarak mağduriyetlerini forumda anlatmak istiyor. Bu 2 grup birleşince göze çok sorun varmış gibi geliyor.

Örneklersek:
    X kişisinin altyapısında veya iç tesisatında sorun oluyor direk konu açıyor: 1/2/5/10 gündür çözülmeyen rezillik!
    Y kişisi de firma tarafından mağdur ediliyor ve bir daha yaşanmaması ( :) ) açısından yaşadıkları forumda anlatıyor.

Buradaki sorun X'lerin ezici çoğunlukta olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 23 Nisan 2020; 18:10:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şöyle söyleyim herhangi bir sorun yaşarsanız superonline altyapılı vodafone fiber internette; arıza kaydı açtırdığınızda servisin size ulaşamadığını müşteri hizmetleri size ulaşarak bunu bildiriyor. Daha sonra tekrar ulaşması için kayıt oluşturuluyor bir kez daha telefonunuz açıkken ulaşılamadığını müşteri hizmetleri size aynı numaradan ulaşarak söylüyor. En sonunda interneti kapattıracağım dediğinizde tekrar kayıt açılıyor ve bu sefer servis ne hikmetse size ulaşıyor. İlk başta abone olurken verilen ve size sürekli sıkıntı yaşattıran hg255s modemle ilgili şikayetiniz dinlenip gelip değiştiriyorlar. Tabi superonline gibi upload artışlarından faydalanamıyorsunuz ikinci sınıf muamele görüyorsunuz. Hızda aşırı dalgalanmalardan özellikle bu aylarda çok sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Tek avantaj gibi görünen superonline a göre fiyatı. Ancak verdiğiniz paraya göre de yukarıdaki sıkıntıları yaşayabiliyorsunuz. Ben şu an modem değişmesi yüzünden biraz rahatladım ama upload konusundaki ayrımcılığı görmezden gelemem.

• kaanhankaan K kullanıcısına yanıt
    Hangi cihaz ile değiştirdiler acaba?
  • WoLeRiNe kullanıcısına yanıt
    zte 267a. cihaz sıfırdı. bir daha asla huawei kullanmam. belki bu modemi de beğenmeyenler olabilir ama huaweiden buna geçince baya rahatladım. başta bağlanırken tek bunu veriyoruz diye huawei modem kurdular ama hiç memnun kalmadıydım.
  • Jetfatura'dan şikayet kaydı oluşturmuştum. 15 gün sonra, şaka yapar gibi, müşteri hizmetlerini arayınız dıye dönüş yaptılar.

Kendi routerimi kullanıyorum ama olsun. Yine de değişiklik talep edeceğim.
  • WoLeRiNe kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba
    benim hız 100 ama 50 yi zor geçiyor ortalama 30 civarı. 30 geçti mi seviniyorum. Siz de nasıl hız?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 110 aydır vodafone net kullanıyorum. Sorun olmadığı sürece kimseden yardım istemiyorsun bu yüzden herşey çok iyi sanıyorsun fakat sorun olduğu zaman vodafone net sana hiçbirşekilde yardımcı olamaz. Şuan ara statik ip iste veremez. vdsl bağlantı desteklenen daireme adsl2+ yukarısını veremiyorum port yok der. Şuanda packetloss yaşayanlar var oyunda araştır ben dahil %50 turknet ve vodafone net kullanıcıları yaşıyor.

Sorun yaşayana kadar her iss güzeldir önemli olan sorunu çözen iss ile anlaşmak.

Vodafone ve turknet kesin olarak çözemiyor sayfalarca konular var.

Ve sakın yolladığı modemleri kullanmayın hiçbir iss firmasının.
  • aertok A kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam
    105-110 arası alıyorum. Hız konusunda bir sorun yaşamıyorum ben.

Superonline altyapısında kullanıyorum. Kendi routerim OpenWRT yüklü Zyxel NBG6617

• bende aynı sol altyapısını 9 yıl kullandım 1 gün bile sıkıntı yaşamadım. 3 yıldır da vodafone kullanıyorum. bu hız düşmesi ve paket loss olayı 2. defa oluyor. ilkinde çözmeleri 1 ay sürmüştü ama bu seferkinde 15günde çözdüler sanırım 3 gündür sıkıntı yok internette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoLeRiNe

Merhaba hocam
    105-110 arası alıyorum. Hız konusunda bir sorun yaşamıyorum ben.

Superonline altyapısında kullanıyorum. Kendi routerim OpenWRT yüklü Zyxel NBG6617
    Kesinlikle katılıyorum. Ben 10 yıldan uzun süredir Türksat Kablonet kullanıyorum. Yaşadığım ufak sorunlarda hep çözüm sundular. Son 2 yıldır ciddi birkaç sorun yaşadım, o kadar rezalet bir hizmet verdiler ki, resmen umurlarında değil yani, beğenmiyorsan git ama gidemezsin taahhütün var modundalar resmen. O yüzden Vodafone'dan uzak dur derim. Gerek yok yani, online prestiji bu kadar rezil olan ve bunu değiştirmek için zerre çaba sarfetmeyen, her çıkardığı yeni hizmette kalitesizliğin yeni bir rekorunu kıran bir firmaya geçme derim. Kablonet'e de geçme tabi ki, varsa superonline'a geç.

• 16 Senedir süperomline Fiber kullanıyorum İlk kırmızı pırelli modemden ber Hiç şikayet yaşamadım.. bir iki ufak tefek wifi sorunu dışında

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.