Şimdi Ara

vodafone ülke çapında çöküşte (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
437
Cevap
1
Favori
24.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ses getirici bir tüketici talebi iyi olabilir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İstanbul avrupa yakası durumlar nasıl acaba?

Şişli,beyoğlu tarafları😎

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucuzlukavcisimezarciamca -- 28 Ağustos 2022; 8:52:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ae468468 A kullanıcısına yanıt
    Hocam merkezdeki araştırma hastanesinde internete girme şansın zaten yok. Geçenlerde çocuğu hastaneye götürdüğümde 3-4 saat kadar hastanede zaman geçirdik. İnternete hiçbir şekilde bağlanamadım.
    Benimde işyerim eski reji sokağının orada, maalesef internet sıkıntısı hep çekiyorum Vodafone de. Turkcell e başvuru yaptım muhtemelen hafta içi kartım gelecek ve geçiş sağlayacağım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bevkon kullanıcısına yanıt

Ben de Çark Caddesi derken aslında Eski Reji sokağını kast etmiştim. Alicanlar Konağı'nda giremiyorum internete. Kendi evimde 30 mbit alıyordum, bugün teknosacell hattım açıldı 92 mbite çıktı. Ses kalitesi ve çekimi olsun epey memnun kaldım. Aslında fiyattan dolayı değiştiriyordum ama son zamanlarda bu olayların artması da beni sevk etti bu değişikliğe. Ses kesilmeleri falan bitti. Belki bir Turkcell değildir ama oh be dedirtti gerçekten de.

Eskiden birçok kişi ne olursa olsun Vodafone Türk Telekom'a göre bir gömlek daha üstün derdi fakat öyle görünüyor ki son yıllarda Türk Telekom yaptığı yatırımlarla vs Vodafone'a kıyasla kendini daha iyi geliştirmiş durumda ve Vodafone Türkiye yatırım konusunda bir hayli pasif kaldı diğer 2 şirkete nazaran.

İyi yapmışsınız hocam. Umarım Turkcell bana ohh be dedirttirir.
    Bu arada neredeyse aynı yerdeymişiz. :)) Benimde işyerim tatilya spor salonunun hemen yanında.

• ahmetmelihztrk kullanıcısına yanıt

o algı eskidendi hocam, bu da kanıtı mesela

vodafone ülke çapında çöküşte

vodafone ülke çapında çöküşte

• Vodafone un 3g İnterneti 4.5g den daha iyi.

• snapdrgn S kullanıcısına yanıt
    Bir diğer husus ise şu mevcutta hem Turkcell hem de Türk Telekom varlık fonuna ait şirketler ve istese Türk Telekom hiç yatırım yapmadan yada en son raddeye gelindiğinde yatırım yapmayı tercih edebilirdi Vodafone gibi ama Türk Telekom yine bir Turkcell gibi olmasada yatırımlar yaptı ve kısmen f/p operatörü olmaya çalıştı.Velhasıl Vodafone gibi yatabilirdi ama yatmadı buda bir diğer dikkat çeken nokta bence.

• Turbetfurzey T kullanıcısına yanıt
    Doğrudur,ben en son 4-5 sene önce Vodafone kullanıyordum o zaman da 3g 4,5g'ye nazaran daha stabil performans sergiliyordu.

Yani hotspot yapıp 4.5g de tv den film izlerken devamlı donma takılma olurken 3g ye çekince hiç donma takılma olmuyor. Ama download hızı 4g de daha fazla çıkıyor. Acayip bir paradoks var Vodafone da :) Ben bir şey anlamadım.

• Turbetfurzey T kullanıcısına yanıt
    Benim de çok hatırımda değil ama net olarak şunu söyleyebilirim kullandığım dönemde 4,5g speedtest sonucunda 23-27 mbps sonuçlar veriyordu ama sağlam bir bağlantı yoktu kopma kesilme oluyordu fakat ağ tercihini 3g yapınca 15-18 mbps stabil internet alabiliyordum.

Doğrudur

• TürkTelekom İstanbul'da Turkcell'den farksız gibi, ikisinide kullanıyorum, fark hissedemedim.

• IznickX kullanıcısına yanıt

ankarada da ayni sekilde hicbir fark yok, hatta ping telekomda cok daha dusuk.

• Çoğu noktada cidden berbat.

Hat açılalı 1 gün oldu ama gerçekten ben ne kullanıyormuşum dedirtti bana. Çekim kalitesi olsun kapsama alanı olsun hızı olsun çok başarılı. 90'a 40 alabiliyorum. Dediğiniz gibi daha önceleri Vodafone'da kalmak için çok direndim yine iyi dedim ama son dönemde fiyatı karşısında aldığım hizmet açıkçası beni bağlamadı. 26 Ağustos'ta 8 sene dolmuştu, 20GB verdiler ama kullanamadım zaten :D iki günde bitecek bir hızı yoktu.

Nadirde olsa Türk Telekomdan memnun olabilen bir tek ben değilim onu da anlamış oldum sorunsuzca kullanmanızı temenni ederim.

• Asıl mevzu açık alanlarda çekmesi değil arkadaşlar. Açık alanda Vodafone bile iyi sonuçlar veriyor (İstanbul'da).

Sorun daireye, eve, bodrum kata inince başlıyor. Türk Telekom ile her tarafı açık bir yerde bulunan evimde maximum 1-2mbps hız sonucu alıyorum. Ki bu her yerde böyle. İş yeri, ofis, büyük validenin evi vb. berbat.

Ayrıca konuda hız konusunda Turkcell ile yarışıyor demişsiniz ama 10 yerin 1-2 sinde 100 üstü hız alabilirsiniz. Şanslı iseniz 3-4.

Turkcell'de 10 yerin 6-7'sinde iyi bir cihaz ile rahat 100'ü geçersiniz. Ping konusunda Türk Telekom daha iyi katılıyorum.

• Desident D kullanıcısına yanıt

Dediklerinize tamamen katılıyorum telekom kapalı alanlarda maalesef kötü durumda istanbulda evimde lte çok zayıf çekerken kapı önüne çıktığımda full çekmeye başlıyor , maalesef Turkcell dışında bu işi düzgün becerebilen yok

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.