Şimdi Ara

vodafone ülke çapında çöküşte (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
437
Cevap
1
Favori
24.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de sadece bende mi sorun var diyorum. Mobil veri aşırı yavaş, normalde telefon görüşmesi için çeken yerlerde artık VoWiFi'da bile olsam ulaşılamıyor, normalde çekmesine rağmen ses gelmiyor. Sakarya Adapazarı'nın tam merkezinde yaptığım speedtest sonucunu paylaşacağım. Şebeke çekiminde de ciddi azalma var. Üsttw bir üye de yazmış benzer bir sorunu ben de Şirinevler'e gittiğimde yaşıyorum(İstanbul'daki) Bu ay da taahhüt bitimine denk geldiği için Teknosacell'e geçiyorum. Demek ki iyi de olacak.

vodafone ülke çapında çöküşte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vodafone'u en son 10 gün önce deneyimledim. Sonuçlar böyle idi. Genel olarak benim gözümde Vf > TT ancak çoğunluk TT > VF diyor.

Vodafone ping açısından en iyisi zaten. Frankfurt'a 55ms gördüğüm oldu. Türk Telekom ile bu değerler 65-70 civarında. Turkcell'de o civarda.

Vf ile aldığım sonuçlar İstanbul'da böyle. Beni pişman etmedi.

Dediğim gibi bir lokasyonda duruyorsanız eğer ve full çekiyorsa 2-3 dakika internete hızlı giriyorsunuz full çekerken. Sonra 1 dişe düşüyor. İnternet felç oluyor. Anlamsız şekilde. Uçak modunu kapa aç yapınca tekrar full çekiyor böyle böyle kısır döngüye giriyor.

Ayrıca Vodafone ile Turknet İstanbul speedtest sunucusuna 75ms ile bağlanıyorsunuz. Büyük ihtimalle trafik yurt dışından dolaşıyor. Edgeuno sunucusu falan 20-40ms arasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Desident -- 24 Ağustos 2022; 16:29:44 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• ae468468 A kullanıcısına yanıt
    Teknosacell transfer Plus 30gb öneririm 99 TL.
    Ben bu sabah itibariyle bu tarifeye başladım.

Ayrıca Vodafone Türkiye'nin ülkemizde veri merkezi yok galiba.
    Ve ayrıca Qatarlılar veya Körfez ülkelerinden birisiyle görüşme gibi olay vardı galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERALCELL -- 24 Ağustos 2022; 16:45:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Desident D kullanıcısına yanıt

maalesef altyapilari cokme noktasinda su an.

Dediğin durum tam olarak bende öyle. 5 dakikada bir artık sinyal değişiyor. Bir testte 1mbps bile zor çıkıyorken, hiç yer değişmeden 2. test 10mbps falan çıkıyor. Gece 2 3 leri bekliceksin ki minimum 30 vermeye başlasın. Artık bu durumdan gına geldiği için Vodafone hattımı kafadan çıkarttım. Ay başı artık taahhütün son ayı olacağı için cezasız faturasıza geçireceğim.

Varsa yoksa Turkcell artık. En azından az kullanırım öz kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 24 Ağustos 2022; 16:48:26 >
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    al birini vur ötekine.

Oturma odasında aldığım sonuç

10 metre ilerisinde yatak odamda aldığım sonuç

Onu düşündüm bi an sosyal medya tarifesi için ama ı ıh. Bi kere ağzım yandı.

Gönlüm Turkcell'den yana ancak 30gb internete 150tl vermek zoruma gidiyor açıkçası. Sınırsız sunsun 400-500'e geçmezsem...

Adam akıllı band birleştiremeyen A30s cihazda bile bu sonuçları sunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Desident -- 24 Ağustos 2022; 17:7:24 >
  • Şu an için en iyisi telekom, sınırsız youtıbe ile en iyisi seçenek eğer bölgenizde iyiyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snapdrgn -- 24 Ağustos 2022; 17:31:10 >

Valla keşke sunsa. Artık kesenin ağzını açıcaz mecbur.

• Oh be. Sonunda birisi bu olayı dile getirmiş. Bu sorun sadece bende var sanıyordum.

• Ben memnunum bedavalar vs

Red 20 Freezone lu 69₺ ödüyorum. Lokasyonumda da hizmeti iyi

İstanbul - Kocaeli arasindayim

• Mobil internet kullanimi arttikca altyapi yetersiz geliyor bir yandan da.

• Tobi 2-3 haftadır açılmıyor arkadaşlar. Müşteri temsilcisine de ulaşamıyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı ne yapacağız ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • snapdrgn S kullanıcısına yanıt

Yazdığım yazıyı doğru okursan anlarsin 'bizim türk milleti sınırsız birşey bulduğunda sıvayıp yapiştiriyor' insanı kullanmak lazım

• snapdrgn S kullanıcısına yanıt

yıllarca yeterli yatırım yapmadılar ve çöktüler.

Hocam turkcell de bir data hattı varmış süper box go diye. 100gb 195 lira 200gb 245 lira. Bu konu hakkında bilginiz var mı? Yani çift simli bir telefona alıp takip kullanabilir miyiz? Alınır mı sizce?

• power-pc P kullanıcısına yanıt

işin özeti bu maalesef

• Turbetfurzey T kullanıcısına yanıt
    Evet yapılabiliyor internet için data hattı görüşme için diğer hat ayarlayıp kullanılabiliyormuş

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.