Şimdi Ara

Vodafone Red 20 ve Genel Hız problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yıllardır vodafone kullanıyorum ve evimde 4 hattı mevcut . Kendi tarifem red 20 yeni gectim fakat bu tarifeye gecince internetim yavaslasi pass lardan fazla yararlanmayalim diye yavaslatılmis gibi . Insani yildiriyor kullanmamaya yitiyor . Arkadaslarima sordum hepsi son zamanlarda hızın dustugunu soyledi hepsi sikayetci bilmedigimiz bir durum mu var neden boyle yavasladi . 4.5 g sözde ama ben 3 g de daha cok verim aliyordum . Suan 3 g ye geciyorum edgeden beter olmus. Napalim turkcelle mi gecelim yoksa duzelecek mi gecici bir sorun mu var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4.5 g çıktıktan sonra 3G sanki yavaşlatılmış gibi Turkcell'dede

• Ben de hattımı geçen cumartesi Turkcellden Vodafone a taşıdım. Red20 tarifesi kullanıyorum. Şunu anladım ki Vodafone pişmanlıktır. İstanbul Anadolu yakasında, genellikle Kadıköy ve Üsküdar ve Maltepe ilçelerinde sürekli test yapıyorum. Eşim hala Turkcell kullandığından kıyaslama imkanım da oluyor. En az 2 kat, en çok 5 kat olmak üzere Turkcell lehine hız farkı var. En son İşbankası Tuzla E5 üzerindeki kampüsünde Turkcell 112mbps download, 44mbps upload görürken; Vodafone 26mbps download, 14mbps upload görüyordu. Bu test yapılırken her iki hatta 4.5G full çekiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aisiklilar -- 2 Kasım 2017; 12:59:23 >
  • Red 20 e gecerken 1 sene faturamın 90 tl olacagi soyledi . 2 gun once mesaj geldi 110 tl olacakmis bundan sonraki aylarda aradım musteri hizmetlerini mesajı dikkate almayın denildi bakalim nolacak .

• Ben gayet memnunum bulunduğum bölge itibariyle.

• Bu konu hakkında size katılıyorum. Ne zaman arasam çalışmadan dolayı diyorlar çalışma bir türlü bitmedi. Ayrıca dediğiniz gibi bu hız düşmesi pass tarifelerinden sonra oldu nedense

• redlik bir durum yok dırek vodafone 4gsi vasat 3gde daha iyi resmen
  • Vodafone berbat bir internete sahip. Adamların hızları 5 mbps falan
  • picoo kullanıcısına yanıt
    Ben Şubat/2012'den beri Vodafone kullanırım. Şu an kullandığım cihaz iPhone 6S

Diğer operatörlere hız düşük gibi gözükse de süreklilik arz ediyor. Ben telefonumda sürekli olarak internet üzerinden radyo dinlerim. 2016'dan 2017'ye geçerken yılbaşı öncesi Cevahir AVM içinde sıkıntı yaşadım. Sebebi Cevahir AVM içinde yılbaşı öncesi oluşan abone yoğunluğu kaynaklı, hat koptuğunda da bedava konuşma süresi verdiler. Bu olayın dışında devamlı internet radyosu dinleyen biri olarak hız düşük olduğu düşünülse de Vodafone'da sıkıntı yaşamadım.

Ayrıca şunu hatırlatayım; Türk Telekom'un şebekesi Şubat/2017'de, Turkcell'in şebekesi ise Mayıs/2017'de çöktü. Vodafone şebekesi henüz çökmedi..

İndirimler iLk fatura kesildiğinde devreye giriyor, henüz iLk fatura kesilmediyse indirimi göremezsiniz.
  • aisiklilar A kullanıcısına yanıt
    Ben de Turkcell kullanıyorum ama birşey soracagim yanlış anlamayın lütfen. 26 mbps hız ile neyi yapamıyorsunuz mesela?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • A.R.E.S. kullanıcısına yanıt
    Maksat o hızı ekranda görmek

sanki sınırsız netleri varda her zaman dosya indiriyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: A.R.E.S.

Ben de Turkcell kullanıyorum ama birşey soracagim yanlış anlamayın lütfen. 26 mbps hız ile neyi yapamıyorsunuz mesela?

10 yıllık belkide daha fazla kullandığım hattımı bu gün ttkom a taşımak için başvurdum. 26mbps demişsiniz son bir kaç haftadır 512kbps nin üzerini hiç görmedim. Sıradan bir sayfayı bile açmak işkence halini aldı. Zırt pırt paket fiyatlarını arttırma derdi de ayrı bir sorun. Bir sene içerisinde sözleşmeli paket fiyatımız 3 sefer arttı. Büyük meblalar değil ancak insanın kendini keriz gibi hissetmesini sağlayacak kadar etkili. Şebeke meşgul sorunları da ayrı bir dert. İşyerimde turkcell çekmiyor yoksa hiç durmaz turkcell e geçerdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hız yavaşlaması bende de var. Akşam saatlerinde video pass nerdeyse hiç işe yaramıyor..360p bile donmalar şeklinde olmaya başladı. bir kaç ay önce 720p de bile hiç yavaşlamazdı. 4.5g şu kadar hızlı bu kadar hızlı diye reklamlarda anca.
  • Şöyle söyleyeyim, hız dediğiniz şey zaten test sunucuları ile olan kısım. Şirket hatlarımı Vodafone,a taşıyalı bir ay oldu. Çekmediğim çile kalmadı. Sürekli yollarda olmak zorunda olan ben için, Apple Music sürekli açıktır. Yolda mail alırım ederim. Önce hem bireysel hem de şirket Turkcell’de idi. Yeri geliyor şahsi hattımdan internet paylaşıp mail alabiliyorum. Yeri geldi WhatsApp a gelen resmî görüntüleyemedim. Bu dediklerim 3G hız limitleri içerisinde sorunsuz çalışan hizmetler. Konuşma işine gelince, şehir içinde cinnet, kırsal alan eh! Aradığınız zaman çalışma var, özellikle de Bursa Bölgesi çok kötü deyip be tarih ne bilgi ne vs söylüyorlar. Bir diğeri de şebeke çöktü çökmedi işi, olabilir çöker ancak 72 saat sürmedi sanırsam Turkcell de 3G den takıldık bir kaç gün devam etti. Ayrıca ciddi ciddi ses hizmeti de bitmiş ölmüş resmen! Kaçmak ile kaçmamak arasında gidip geliyorum. Biri de çıkıp net bir şey dese, ona göre değerlendireceğim ama bakalım artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: A.R.E.S.

Ben o örneği yakın zamanlı olduğu için kıyaslama olarak verdim. Bir çok yerde 5mbps ın altında hızlar alıyorum. 26mbps yetiyor ama bu hız yetmiyor.
    Ayrıca fiyat olarak Turkcell e çok yakın RED tarifeleri satıyorlar. Hız ve kapsama açısından bu denli fark olmamasını beklemek tüketici olarak hakkımdır.
  • bambogie B kullanıcısına yanıt
    Vodafone pişmanlıktır Bursa da ne iş yapıyorsunuz

• aisiklilar A kullanıcısına yanıt
    Tüketicilere 1mbps üzeri hız ve açık alanda çekiyorsa Hakkı yerine getirmiş oluyorlar

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Firmalara profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz. Haliyle çok dolaşıyoruz. Telefon da çok mühim. Sürekli aranıp bir şeyler var isterler. Ulaşamazlarsa kapris başlar vs vs vs 🙂

• serdarski S kullanıcısına yanıt
    Mobil İnternet'i radyo dinlemek için kullandığım zamanlar birkaç yıl öncesi idi. Turkcell'in 96kbit sınırsız İnternet'ini sonuna kadar sömürmek için radyo dinlerdim inadına. Hani İnternet radyosu performansı ölçmek için çok doğru bir yöntem değil, çünkü ihtiyaç duyulan veri oranı çok düşük bir veri oranı. Hatta iki ya da üç yıl önce bir Eylül ayı, Tekirdağ'dan Van'a mobilde Youtube ya da diğer video servisleri, canlı TV yayınları açık bir otobüs yolculuğu yapmıştım. Amasya'ya kadar kesilme bile olmazken, Erzincan ve Erzurum civarında yollar engebeli hal alınca yayınlar kesilmeye başlamıştı, ancak Van'a yaklaştıkça yine toparlasa da batıdaki kadar verimli olmadı. :D

Çökmeler çeşitli sebeplerden genel olarak bölgesel olarak oluyor. Geçen yıl bahsettiğiniz çökmeye ek olarak bulunduğum ilçede şebekeyi güçlendirme amaçlı kurulan bir radyolink ile şebeke ayarları iyi yapılmadığından, kış günü link çöktüğünde yedek linkin kullanılmamasından dolayı Turkcell ile sinyalsiz girmiştik yeni yıla. :D Sinyal vardı ama çevre köylerden. 24 saati geçen bir kesintiydi ki, bu kadar uzununu Hakkari'de bile yaşamamıştım. Ancak Vodafone da Hakkari'de bir buçuk ay sinyalsiz bırakmıştı.

• bambogie B kullanıcısına yanıt
    Bizim firmayada gelin 👰 bursagaz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.