Şimdi Ara

vodafone dsl 24 aylik taahhud iptali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

24 mbit / 100gb internetim var vdsl2 olarak aliyorum modemi de vodafonedan aldim ayda 72 lira fatura geliyor. Ancak 100 gb kota yeterli gelmemeye basladi, ust tarifeler de cok pahali.

apartmana kablonet altyapisi yapildi ona gecmek istiyorum.

taahhud iptal ettirirsem ne kadar para isterler ?

olmadi baskasina devredebiliyor muyuz ?

• Bugüne kadar kullandığınız tüm ayların indirim bedelini tahsil ederler. Liste fiyatını 115 lira koymuş 44.99X9 ay + kurulum bedelleri vs. 300-400 liradan aşağı çıkartacaklarını zannetmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SwpnX -- 11 Eylül 2017; 23:36:45 >
  • Bildiğin kartel bu. Hakkı olmayan fiyatları tahahhütsüz olarak verip kullanıcıyı indirim ayağıyla normal fiyatına düşürüp tahahhüdlü almayı zorlatıyor.

Operatörlerin hepsi bir masada anlaşıp tüketiciye itelerse böyle olur tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatların bu kadar şişik olmasının sebebi bütün tükettiğimiz içerik yurtdışında ve siyasi sebeplerden bu firmalar buraya gelip yatırım yapmıyorlar.

Bizim kadar yurtdışından içerik tüketen başka bir ülke yoktur. E bu tüketilen veriyi getirmenin maliyeti çok yüksek.

Belediyeler yüzünden kazı izni alamıyor telekom harici firmalar kendi altyapıları da sınırlı olduğundan telekoma yaslanıyorlar maliyet artıryor vs.

Sadece Youtube,Facebook,Twitter üçlüsü gelip kendi server çiftliklerini buraya kursalar internet fiyatları yarı yarıya düşer. Ülkenin internet trafiğinin 1/3 sadece youtube a gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SwpnX

Fiyatların bu kadar şişik olmasının sebebi bütün tükettiğimiz içerik yurtdışında ve siyasi sebeplerden bu firmalar buraya gelip yatırım yapmıyorlar.

Bizim kadar yurtdışından içerik tüketen başka bir ülke yoktur. E bu tüketilen veriyi getirmenin maliyeti çok yüksek.

Belediyeler yüzünden kazı izni alamıyor telekom harici firmalar kendi altyapıları da sınırlı olduğundan telekoma yaslanıyorlar maliyet artıryor vs.

Sadece Youtube,Facebook,Twitter üçlüsü gelip kendi server çiftliklerini buraya kursalar internet fiyatları yarı yarıya düşer. Ülkenin internet trafiğinin 1/3 sadece youtube a gidiyor.

Anlamadım tükettiğimiz içeriğin yurt dışından olmasının ne alakası var ? Sen şimdi youtube'a girip video izlediğinden yurtdışından içerik satın almış olmuyorsun, bandwidth tüketmiş oluyorsun sadece o da türkiyenin yurtdışı çıkış band genişliğiyle alakalı. Ha yabancı yerlerde satılan fikri içerikler var, yazılımdı, servisti satın alabilirsin o zaman para yurtdışına gitmiş olur ama bunun internet servis sağlayıcısına bir maliyeti yok zaten.

Belediyenin her önüne gelene kazı izni verse zaten çökmüş bakımsız asfalt yollardan akmaz trafik. Halihazırda 3-4 tane altyapı döşeyen firma var bildiğim. Bizim apartmanda hem türksat hem telekomun altyapısı var üstüne birde superoline fiber kutu getirecek. Şimdi 3 altyapı 14 haneli apartmanda olunca gayet ezeli bir rekabet olması gerekirken, servis sağlayıcısının fiyatları birbirine çok yakın. Biri diğerinden kesin olarak avantajlı diyemiyorsun. Kimisi fiyat konusunda, kimisi ekstra servisler konusunda avantaj sunuyor. Ama kesin olan birşey var, fiyatlar abd - avrupa ortalamasının üzerinde !

• Efendim fiyatlarin neden Avrupa ortalamasının üzerinde olduğunu az önce açıkladim 2. Baskı olacak bir daha anlatayım. Tüketilen içerik derken yurtdışı serverlar üzerinden yapılan veri transferinden bahsediyorum hizmet satın almaktan değil. Sizde aynısını söylemişsiniz zaten.

Bu veriyi getirmenin ciddi bir maliyeti var fiyatlar bundan yüksek diyorum.Bu ulkenin yurtdışı bandwidth maliyetine en çok katkı saglayan en büyük 3 internet firması buraya yatırım yapsa dışarı çıkan trafik büyük ölçüde azalacagindan maliyetler düşer buda faturaya yansır.

Ülkenin en ücra köşesine telekom altyapısini caddeleri sokakları kazarak getirdi.Madem rekabetci fiyat istiyorsunuz o zaman diğer firmaların da kazı yapıp hizmet getirmesine izin vereceksiniz. Yollar zaten köstebek yuvası baskent gibi bir yerde bırakın 1-2 çukur daha eklensin.Telekom hariç diğer iss lerin ülkede yaygınlığı hepsini toplasaniz telekom çeyreği etmez.

Neyse konu dışına çıktık sorunuzda cevaplandı zaten iyi gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SwpnX -- 12 Eylül 2017; 10:57:48 >

• Telekom o ücra köşelere götürdüğü altyapının parasını bizden alıyor bu yüzden fiyatları da şişirmiş diğerlerine göre yüksek. Zaten telekom hiçbir zaman ucuz olmadı. Ücre yerlerdeki intermete farklı tarife uygulasın ama büyükşehirde her firmanın altyapısı varken ücra yerlerin fiyatıyla aynı olmasın. Ben merkezi yerde oturmak için ciddi konut bedelleri ödüyorum aynı paraya ücra köşelerde villada oturabilirdim.

Neyse. Sonuç olarak nasıl bir yol izlemem gerek vodafona para kaptırmadan çıkmak için yardımcı olabilecek birini arıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.