Şimdi Ara

Vodafone ADSL paketim ay sonunda bitiyor. Çok memnunum ama fiyatı artıyor. Değiştireyim mi kalsın mı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    sağolun hocam ben de netspeed e geçicem, abonelik bilgilerini dolduruyorum ama anne kızlık soyadı diyor, siz bu bilgiyi vermiş miydiniz?

ayrıca net avantaj smart tarifesini alıcam, 16 mbps 50 gb kota, her 1 gb 50 kuruş, toplam 66 tl ye kadar çıkıyor maksimum, sonrası sınırsız.

kotadan sonra yine 16 mbps değil mi? bir bilginiz var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hereiam

sağolun hocam ben de netspeed e geçicem, abonelik bilgilerini dolduruyorum ama anne kızlık soyadı diyor, siz bu bilgiyi vermiş miydiniz?

ayrıca net avantaj smart tarifesini alıcam, 16 mbps 50 gb kota, her 1 gb 50 kuruş, toplam 66 tl ye kadar çıkıyor maksimum, sonrası sınırsız.

kotadan sonra yine 16 mbps değil mi? bir bilginiz var mı
    Anne kızlık soyadına çok fazla takılmayın. Önceden gizli soru ve cevabı olurdu ya o hesap. Unutmayın yeterli. Aradınız sorun var mesela size soruyorlar bunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paetzold kullanıcısına yanıt
    Yani yazayım mı soyadı :) siz yazmış mıydınız.
  • Arkadaşlar banada bir öneri lazım. Turknet netspeed millenicom bu 3 lu içerisinde adsl olarak en iyisi hangisidir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vodafone fiber internet başvuru noktasıyım
  • hat değerlerini paylaşın
  • xdsl olarak çok hayati fark olmayacaktır eğer ttnet altyapısı kullanılıyor ise;

evde 2 vdsl var (birisini rahmetli komşu üzerine açtırıp, oto ödeme talimatı verip - kablo ile kendime uzattım)

bir tanesi vodafone 50mb e kadar - Yeni DSLMax’lı Evler Tarifesi Genç Profesyonel 50 Mbps'a Kadar Limitsiz isminde

öbürü ttnet 16mb kadar - bu fastpath bu arada yaptırana kadar akla karayı seçtim.

bfv için vodafone daha yüksek bant genişliği olmasına rağmen 75-80 ile pingliyor, ttnet 65-75 arası tabi arada bir fastpath durumu var, her iki hatta da paket kayıbı yok.

anlamadığım bir sebepten ötürü TTL leri değişik.
  • Gel türknete keyfini yaşa bro 2017 den beri abonesiyim yılda 1 ariza oluyor o da kış aylarında kablolardan dolayı başka bir sıkıntım yok geç türknete taahhütsüz zaten öperatör taşıma gibi taşıyabilirsin internetini
  • eskiden bırakıyorum dediğinde indirim yapılıyordu vodafone ttnet altyapısı kullanıyor bildiğim kadarıyla memnun olduğuna bakılırsa fiber altyapın vardır birde binada ne var ne yok onu bilmen gerekiyor dostum bence sende benim gibi iss bölümünü iyice kurcala ben şuan ilk defa duyduğum iss lere bakıyorum sordum bende cevap bekliyorum

edit:tecrübe çok uzun süre sp kullandım youtube'da 50 mb'te akşam saatlerinde donduğunu biliyorum ve pingleri aşırı kötü şuan turksat 24mb tvde 4k açıyorum tık yok çok menunum ama bir taşınma olucak mecburi değişiecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanbey86 -- 29 Mayıs 2020; 6:8:51 >
  • Hocam, taahhüt uzattınız mı? Bir indirim sağladılar mı size?
    Ben de uzatmak istiyorum ama şehir dışındayım. Siz telefon ile mi çözdünüz?
  • someoneme kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam,

2 sene önce anlaştığım paket yanlış hatırlamıyorsam ilk 12 ay 59.90, diğer 12 ay 69.90 dı

interneti iptal etmek için gerekli bilgileri mailden attım, 3 gün sonra falan genel merkezden biri aradı

aynı hız yani 16mbps, ilk 3 ay 34.90, 9 ay 64.90 teklif verdi ve kabul ettim, yani 1 yıl daha taahhütüm var
    eğer sizin de taahhüt bitiyorsa, maille gerekli bilgileri gönderin, birkaç gün sonra genel merkezden size dönerler..
    normal çalışanlar aynı indirimi demiyor, beni aradıklarında 84.90 mıydı yada 89.90 mıydı o fiyat üzerinden yenileyelim uygun mu diyoe soruyorlardı, ben hayır diyordum pahalı bulduğum için

mailde bilgileri atınca, genel merkezden dönüş olunca ordaki kişi yapıyor indirimi.

yani sadece telefon ile arayarak müşteri temsilcisi ile konuşursun ve bana verdiği fiyatı derler, yani yüksek fiyatları..
    o yüzden iptal edicem diyip mail atın, gerekli bilgileri yollayın,
    sözleşme iptal formu var galiba, internetten indiriyosun, onu imzalayıp yollayacaksınız, bi de kimlik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hereiam -- 4 Haziran 2020; 11:10:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hereiam

eğer sizin de taahhüt bitiyorsa, maille gerekli bilgileri gönderin, birkaç gün sonra genel merkezden size dönerler..
    normal çalışanlar aynı indirimi demiyor, beni aradıklarında 84.90 mıydı yada 89.90 mıydı o fiyat üzerinden yenileyelim uygun mu diyoe soruyorlardı, ben hayır diyordum pahalı bulduğum için

mailde bilgileri atınca, genel merkezden dönüş olunca ordaki kişi yapıyor indirimi.

yani sadece telefon ile arayarak müşteri temsilcisi ile konuşursun ve bana verdiği fiyatı derler, yani yüksek fiyatları..
    o yüzden iptal edicem diyip mail atın, gerekli bilgileri yollayın,
    sözleşme iptal formu var galiba, internetten indiriyosun, onu imzalayıp yollayacaksınız, bi de kimlik.
    Hocam bilgi için çok teşekkür ederim. iki sorum olacaktı:
    Size sundukları yeni fiyat 12mbit internet için midir?
    Sizi önce müşteri hizmetleri sonra genel merkez mi aradı, 2 telefonmu geldi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

bişey değil hocam,

yukarda yazmıştım, 16mbit kullanıyordum ve aynı hız üzerinden fiyat verdiler.

taahhüt bitmeye yakın müşteri hizmetleri arıyordu... ama yüksek fiyat veriyorlardı, ben de iptal edecektim interneti.

belgeleri maille attıktan 3 gün sonra genel merkezden aradılar ve fiyat verdiler onu kabul ettim.
  • Hocam bende düşünüyorum geçmeyi 12 aylık genç tarifesine ama kafam karışık turknetteyim 35 dediler maksimum 16 alıyorum. Vodafone da aynısı olursa tarife değişikliği imkanı var mıdır onu soracağım ona göre geçeceğim ama turk Telekom alt yapısını kullanmıyor mu bu aynı olur gibi geliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nyanko Sensei kullanıcısına yanıt
    hocam taahhütlü alırsan bırakamıyorsun, bıraksan da aynı ücreti ödetiyorlar.
    benim 16 mbps, sitelerden baktığımda maks 10 11 i görüyor, eğer bi yanlışım yoksa.

yani vodafone da falan da böyle 16 alıp 15 16 çekceğini düşünmüyorum

istersen netspeed e bakabilirsiniz, onu da övüyorlar.
    üstelik taahhütsüz.

bana şuanlık vodafone yetiypr ücret de uygundu, sorun yaşamadığım için devam ettim, ama dediğiniz gibi 35 mbps vs olsun diyorsanız bence o kadarı vereceğini sanmıyorum vodafone yada türk telekomun falan.

net speed araştırabilirsiniz
  • Şunu söyleye söyleye dilimde tüy bitti. Türk Telekom tüm ülkenin DSL altyapısının sahibi. Yani kafanızdan şunu çıkarın,

netspeede geçsem hızım yükselir mi? Yok Türknet alsam sorun olur mu?

Sen Millenicom'da 8 mbps alıyorsan, Netspeedde de 8 alırsın, Türknette de 8 alırsın çünki altyapı aynı.

Aynı olduğu için her zaman en düşük fiyatlı ISP mantıklıdır.

Türk Telekom (ADSL-VDSL altyapısı kullanan ISP'ler)

1.Türk Telekom (Taahhütlüdür cep yakar, destek olmada iyilerdir)

2.Turkcell Superonline (Taahhütlüdür soyguncudur, ama iyi destek olur)

3.Vodafone (Taahütlüdür, ucuz cep dostudur, müşteri temsicisine ulaşmak 1-2-3 saat sürer.

4.TürkNet (Tek fiyat, taahütsüzdür, altyapı ne veriyorsa hızınız o olur, müşteri temsilci desteği yoktur)

5.Millenicom (Hız artarsa fiyat artar, taahhütsüz müşteri temsilcileri iyi destek olur)

6.Netspeed (Hız artarsa fiyat artar, taahhütsüz. Millenicom'dan ucuzdur, müşteri temsilcisi iyi destek olur)

7.D-SmartNet (Cep yakar, müşteri temsilcisi bir tık iyidir, Türk Telekom'un ikizi gibidir, taahhütlüdür.)

8.GIBIRNet (Ülkemizde yenidir, baya ucuzdur, müşteri temsilcileri whatsappdan destek olur, taahhütsüzdür.)

9.FixNET (Çok tercih edilmez, taahhütsüzdür, fiyat olarak iyidir.)

10.Comnet Datacenter (Yeni bir sağlayıcıdır, fiyat iyidir, taahhütsüzdür ve kontör yükler gibi ilk parasını öder sonra hizmeti alırsınız, müşteri hizmetleri konusunda whatsapp kullanılıyor diye biliyorum)

11.Turuncunet (Fiyat olarak iyidir, müşteri hizmetleri yoktur.)

• Detaylı açıklama için sağol hocam,

ama Türk Telekom ve Vodafone kullanmış biri olarak, Vodafone daha iyi diyorum.

Tabi herkesin tecrübesi farklı olabilir

• hereiam kullanıcısına yanıt
    Tabii ki herkesin tecrübesi farklıdır. Bende şahsen Türk Telekom'dan memnunum 7 24 sabit veriyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.