Şimdi Ara

Vodafone 858 Smart Genel (uygulama, ROM, tiyolar...) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
439
Cevap
5
Favori
54.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Micheal Owen

quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

quote:

Orijinalden alıntı: kebobora

Merhaba,

Arkadaşlar telefonu root ettim, superuser'da ok. fakat ClockworkMod (Rom Manager v4.8.0.2 kullanıyorum) yapmak istediğim zaman çıkan telefon listesinde vodafone 858 smart'ta yok Huawei U8160'da yok. Acaba 1 e 1 uyuşan başka bir model var mıdır? yani bu listeden hangisini seçmeliyim ki sorun çıkmasın. Şayet deneyeniniz varsa bilgi rica ediyorum.

sen bizim öncümüz oldun
    başka telefon rootlayan var mıdır daha bilmiyorum.
    yabancı forumları karıştıracaksın gibi geliyor.
    ama başarırsan bizimle de paylaş hangi programlarla hangi sürümü yükledin ve izlenimlerini...

bu telefon için ekran koruyucu aradım, 4-5 büyük vodafone shop gezdim, bulamadım.
    bir tek bu adreste buldum:http://archivemad.net/index.php?route=product/product&product_id=72
    burası da zayıf bir ticarethane belli ki, kredi kartı ya da paypal ile ödemesi yok, sitesi https değil.
    istanbul anadolu yakasında (kadıköyde özellikle) bu telefona ekran koruyucu bulan olursa paylaşsın.
    ya da bir internet alışveriş sitesinde...

telefonu rom olarak sadece smartlucky ve cynagonmod 7 mi var? ve rom atmayi denedinizmi

Arkadaşlar ben rom attım.Cynagonmod ve smartlucky ikisini denedim, smartlucky biraz daha görsel ama cynagonmod hem hızlı hemde daha çok ozellık secebiliyorsunuz, rom atımı anlatımı şu linktedir.

http://forum.donanimhaber.com/m_54980292/mpage_1/f_/key_//tm.htm#55069384

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neco426 -- 29 Kasım 2011; 17:59:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: neco426

quote:

Orijinalden alıntı: Micheal Owen

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kebobora

Merhaba,

Arkadaşlar telefonu root ettim, superuser'da ok. fakat ClockworkMod (Rom Manager v4.8.0.2 kullanıyorum) yapmak istediğim zaman çıkan telefon listesinde vodafone 858 smart'ta yok Huawei U8160'da yok. Acaba 1 e 1 uyuşan başka bir model var mıdır? yani bu listeden hangisini seçmeliyim ki sorun çıkmasın. Şayet deneyeniniz varsa bilgi rica ediyorum.

sen bizim öncümüz oldun
    başka telefon rootlayan var mıdır daha bilmiyorum.
    yabancı forumları karıştıracaksın gibi geliyor.
    ama başarırsan bizimle de paylaş hangi programlarla hangi sürümü yükledin ve izlenimlerini...

bu telefon için ekran koruyucu aradım, 4-5 büyük vodafone shop gezdim, bulamadım.
    bir tek bu adreste buldum:http://archivemad.net/index.php?route=product/product&product_id=72
    burası da zayıf bir ticarethane belli ki, kredi kartı ya da paypal ile ödemesi yok, sitesi https değil.
    istanbul anadolu yakasında (kadıköyde özellikle) bu telefona ekran koruyucu bulan olursa paylaşsın.
    ya da bir internet alışveriş sitesinde...

telefonu rom olarak sadece smartlucky ve cynagonmod 7 mi var? ve rom atmayi denedinizmi

Arkadaşlar ben rom attım.Cynagonmod ve smartlucky ikisini denedim, smartlucky biraz daha görsel ama cynagonmod hem hızlı hemde daha çok ozellık secebiliyorsunuz, size tavsiyem telefonu rom atıp kullanın hızlandığını ve kaliteyi fark edeceksiniz. Şimdi size nasıl atıldığını anlatıyım ileriki günlerde daha çok rom ve ekran görüntülerini eklerim.

ALINTIDIR.

Bu yazımın amacı birçok VF Smart 858 ( Huwaei u8160 ) kullanıcısının vodafone ile gelen romu yavaş bulacağını ve markasız orijinal huwaei romu arayışına gireceğini, buna ihtiyacı olacağını düşündüğüm için, ihtiyacı olanlara yardımcı olabilmektir.

Bu makalemin Cihazın teknik özellikleri, artıları - eksileri, şusu busu hakkında olmadığını, zaten vodafone smart 858 tercih edenlerin android sistemine başlangıç aşamasında kullanabilecekleri, gelişmiş oyunlar vs gibi beklentileri olanlara bu cihazın hitap etmediğini hemen belirtmek istiyorum.

Cihazın pil kullanımı tatminkar olduğunu, wi-fi alıcısının çok iyi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.
    (Galaxy Tab’ımın çekmediği komşunun wi-fi yayınına sorunsuzca bağlanabildi.)

Vodafone kampanyası ile Türkiye’nin tanıdığı bu cihaz diğer vodafone markalı cihazlardan alışageldiğimiz üzere bir vodafone romu ile sunuluyor. Bu cihazın romu Android 2.2.2 tabanlı bir rom.

Orijinal romun görüntüsünü pek beğenmediğim ve bana biraz yavaş geldiği için hemen orijinal huwaei romu arayışına girdiysem de, huwaei’in bu cihazı vodafone için ürettiğinden dolayı kendi cihazları destek sayfasındaki modeller içinde bulamadım.

xda’dan subpsyke CyanogenMod 7.1 den port ederek Gingerbread 2.3.7 tabanlı bir rom hazırlamış, %100 sorunsuz ve stabil çalışıyor, Arapça arabirim dahil destekliyor

Uzun sözün kısası, eğer vf smart 858inizin romunu değiştirmeyi kafanıza koymuş, gözünüzü döndürmüşseniz bu işi nasıl yapacağınızı burada anlatacağım.

Peşinen belirtmekte fayda var; Burada anlatacağım yöntemler bu işler ile az çok alakası olanlar içindir. Eğer hiç deneyiminiz yoksa veya ne yaptığınızdan emin değilseniz hiç bulaşmadan bu işten vazgeçmeniz canınızın sıkılmaması açısından faydanıza olacaktır.

Ve peşinen belirtmekte fayda var; Yapacaklarınız tamamen sizin sorumluluğunuzdadır, kimse gelip senin dediğini yaptım cihazım brick oldu bozuldu vs. demesin.

… Buradaki anlatımımı birebir uygularsanız ekstra hiçbir tuş kombinasyonuyla falan uğraşmadan sorunsuzca yeni sisteminize kavuşmuş olacaksınız …

Gelelim bu işi nasıl yapacağımıza:

* Herşeyden önce tüm yedeklerinizi almalısınız (İşlem soncunda tüm sisteminiz sıfırlanacak.)
    * Pilinizi tamamen şarj etmelisiniz, %80 den aşağı bir batarya ile rom değiştirme işine kalkışmak size servis yolunu gösterebilir. Bilgisayarınızda ise bir güç kaynağının takılı olması herzaman faydanızadır.
    * Telefonunuzdan Ayarlar-> Uygulamalar -> Gelişim ->( >USB Hata Ayıklama <)’ yı ve( >Bilinmeyen Kaynaklar<)’ı aktif edin.
    * VF Smart 858 ADB sürücülerini kurmamız gerekiyor, ( Telefonunuzla beraber ADB sürücüleri geliyor..)
    * Hafıza kartınızda yukle adında bir klasör açın ve rom-update-cm-7.1.0-u8160-v0.3-signed-serdarsahin.net.zip isimli dosyayı içine kopyalayın
    * Öncelikle cihazınızı Root etmeniz gerekiyor, (SuperOneClick ile)
    * ClockworkMod Recovery kurmamız gerekiyor, (Aşağıda anlatılıyor)
    * CWM üzerinden Romun kurulumu . (Aşağıda anlatılıyor)

Öncelikle Aşağıda linklerini verdiğim dosyaları indirin (Uğraşmayasınız diye hepsini bir araya topladım.) C:\ dizininizde Smart klasörüne kopyalayın. Burdaki anlatımımı ben buna göre yapıyorum.

[link]http://****.com/files/2355051782/vodafone-smart-858-Gingerbread_2.3.7-serdarsahin.net.rar[/

cok fazlami hizlaniyor acaba ve hangi rom onerirsin

• Şuan toplam 5 tane rom var ben smartlucky pek önermiyorum ama 10 dk alır kurması dene derim.Ama benim tercihim cynagonmod çok daha kaliteli,özellikli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neco426

Şuan toplam 5 tane rom var ben smartlucky pek önermiyorum ama 10 dk alır kurması dene derim.Ama benim tercihim cynagonmod çok daha kaliteli,özellikli.

usb hata ayiklayi pcye baglamadan once acioz demi? abd suruculeri telefon ekraninamigelcek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Awsful

Kardeşim bu telefondan almış. Bi kaç günlüğüne ben kullancam ama aklıma takılan sorular var.(İlk defa android kullanıyorum)

1- Uygulamaları indirirken hep telefona indiriyor. Bi ayar varmı tüm uygulamaları karta indirsin telefon hafızasını doldurmasınki telefon hızlı çalışsın?

2-Bir uygulamayı kaldırırken ayarlar>uygulamalar>uygulamaları yönet menüsü var ordanmı kaldırıyoruz?

3-Arka planda çalışan uygulamaları nasıl kapatabiliriz? (Örneğin iphone bi oyun açıp home tuşuyla çıktığımız zaman o uygulama arka planda çalışmata devam ediyor ve ram'de yer kaplıyor. Biz onu sonlandırmak istediğimiz zaman home tuşuna iki defa arka arkaya basıyoruz ve bize arka planda çalışan uygulamalar listeleniyor, listelenen uygulamalardan birine basılı tuttuğumuzda uygulamaların üzerinde x işareti çıkıyor ona dokunduğumuzda uygulama sonlandırılıyor. O işlemi bu telefonda nasılyapabiliriz?)

4-Wifi ile ağa bağlı iken ben internetle ilgili bir şey yaptığımda hattımda olan interneti kullanıyor. Wifi'a bağlı iken hattımdaki interneti kullanmasın bunun ayarı varmı?

1- uygulamaları sd karta taşıyan bir uygulama ile çözdüm ben, uygulamaların %70'i sd karttan çalışmayı destekliyor diyebilirim.
    bazılarıysa karttan çalışmıyor. uygulamaların karttan ya da telefondan çalışmasının çok önemi yok.
    sadece telefonun ilk açılışında kartta olan uygulamaların kısayolları hemen gelmiyor ve telefonun ilk kendine gelme süresini uzatıyor.

2- o menüden ve android market içinden kaldırabiliyorsunuz.

3- farklı programlar var, task manager şeklinde aratın. onun dışında menüde var ama girip oradan kapatması zahmetli.

4- bildiğim wifi ağa bağlı isen wifiden kullanır. neden öyle bir sorun yaşıyorsun anlamadım.
    3g açıkken ve evde zaman zaman wifi bağlantının kopmasından olabilir bu yaşadığın sorun.
    ben ev ortamında wifi açıp 3g kapatıyorum, tersini de ev dışında yapıyorum.
    wifi ağdan uzaklaşınca wifi'yi kapatan programlar var
    quick settings şeklinde bir program kullanıyorum ağları çabuk açıp kapatmak ve telefon pilini yüzde olarak takip etmek için.
    android marketi karıştırın, ihtiyaç duyabileceğiniz bir çok sistem programcığı mevcut.

• zurrani hocam bendede . . . . hatasi vardi ankarada goturdum vodafonda ne yazikki buna aciklama yapamiyorlar mudurle konusurlerken duydum eleman mudure ben aciklama yapamiyorum diyor :P bi gelin siz aciklayin diyor mudur ise ozelligi diyor pek ikna olmadim acikcasi ozelligi nedir diye sordum cevap veremiyorlar .d neyseki guzel bir koruma verdiler para istemediler bende vermeyi dusunmuyordum zaten koruma ile gozukmuyor artik mutluyum telefonu bir kez daha begendim rom dusunmuyorum
  • dediğin ...... kısmı anlamadım ama neyse... wifi 3g olayını mı dedin?

vodafone shoplar ne anlasın zaten, vodafone bu telefonu sadece satıyor
    sadece birileri telefonu getirip bazı sorunları iletmişlerdir, onlar da bu şekilde biraz bilgi sahibi olmuşlardır.
    akıllı telefonlarda bir çok yazılımsal ayarlar sorun diye yansıtılır zaten satıcı ya da üreticiye...
  • hayir ekranda siyah noktalar cikmasini wifi de bi problem yok :)
  • quote:

quote:

Kardeşim bu telefondan almış. Bi kaç günlüğüne ben kullancam ama aklıma takılan sorular var.(İlk defa android kullanıyorum)

1- Uygulamaları indirirken hep telefona indiriyor. Bi ayar varmı tüm uygulamaları karta indirsin telefon hafızasını doldurmasınki telefon hızlı çalışsın?

2-Bir uygulamayı kaldırırken ayarlar>uygulamalar>uygulamaları yönet menüsü var ordanmı kaldırıyoruz?

3-Arka planda çalışan uygulamaları nasıl kapatabiliriz? (Örneğin iphone bi oyun açıp home tuşuyla çıktığımız zaman o uygulama arka planda çalışmata devam ediyor ve ram'de yer kaplıyor. Biz onu sonlandırmak istediğimiz zaman home tuşuna iki defa arka arkaya basıyoruz ve bize arka planda çalışan uygulamalar listeleniyor, listelenen uygulamalardan birine basılı tuttuğumuzda uygulamaların üzerinde x işareti çıkıyor ona dokunduğumuzda uygulama sonlandırılıyor. O işlemi bu telefonda nasılyapabiliriz?)

4-Wifi ile ağa bağlı iken ben internetle ilgili bir şey yaptığımda hattımda olan interneti kullanıyor. Wifi'a bağlı iken hattımdaki interneti kullanmasın bunun ayarı varmı?

1- uygulamaları sd karta taşıyan bir uygulama ile çözdüm ben, uygulamaların %70'i sd karttan çalışmayı destekliyor diyebilirim.
    bazılarıysa karttan çalışmıyor. uygulamaların karttan ya da telefondan çalışmasının çok önemi yok.
    sadece telefonun ilk açılışında kartta olan uygulamaların kısayolları hemen gelmiyor ve telefonun ilk kendine gelme süresini uzatıyor.

3- farklı programlar var, task manager şeklinde aratın. onun dışında menüde var ama girip oradan kapatması zahmetli.

4- bildiğim wifi ağa bağlı isen wifiden kullanır. neden öyle bir sorun yaşıyorsun anlamadım.
    3g açıkken ve evde zaman zaman wifi bağlantının kopmasından olabilir bu yaşadığın sorun.
    quick settings şeklinde bir program kullanıyorum ağları çabuk açıp kapatmak ve telefon pilini yüzde olarak takip etmek için.
    android marketi karıştırın, ihtiyaç duyabileceğiniz bir çok sistem programcığı mevcut.

ilk defa android kullanıyorum, daha öncesinde ipod touch tan bi çok şeyi kolay bir şekildeyapabiliyordum. Androide tam alışamadım sanırım :)

1- Telefonun hafızasını doldurmasın hocam,boş kalsın telefonun hafızası. Kullandığınız programın ismini yazarmısınız

2- Bir şey daha soracağım. Ana ekranda büyük saat ve hava durumunu gösteren ekran wallpaper lar var Özellikle şu videodaki(http://www.youtube.com/watch?v=LGEyTSQnvZI&feature=player_embedded) çok güzel. Ben buna benze bir tane android marketden indirdim. Ana ekrandayken basılı tutuyorum duvar kağıtlarının seçtiğimde yüklediğim duvar kağıdı orda görünmüyor. Videodaki gibi bir duvar kağıdımız olması için ne yapmalıyız sence?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Awsful -- 23 Kasım 2011; 2:18:33 >

• quote:

quote:

quote:

ilk defa android kullanıyorum, daha öncesinde ipod touch tan bi çok şeyi kolay bir şekildeyapabiliyordum. Androide tam alışamadım sanırım :)

1- Telefonun hafızasını doldurmasın hocam,boş kalsın telefonun hafızası. Kullandığınız programın ismini yazarmısınız

2- Bir şey daha soracağım. Ana ekranda büyük saat ve hava durumunu gösteren ekran wallpaper lar var Özellikle şu videodaki(http://www.youtube.com/watch?v=LGEyTSQnvZI&feature=player_embedded) çok güzel. Ben buna benze bir tane android marketden indirdim. Ana ekrandayken basılı tutuyorum duvar kağıtlarının seçtiğimde yüklediğim duvar kağıdı orda görünmüyor. Videodaki gibi bir duvar kağıdımız olması için ne yapmalıyız sence?

walpaper degildir o markete sense analog yaz indir o olur

• apps 2 SD free imiş programın adı. bir çok programı ingilizce yapacağı işle alakalı bir kelimeyi arama kutusuna girerek buldum ben de.

wallpaper ben de indirdim ama kuramadım, yalan yok
    mevcut operatör sürümü çok standart olabilir, ondan oluyor olabilir, rootlamak da gerekiyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zurrani -- 23 Kasım 2011; 9:39:37 >
  • bende de android için facebook uygulaması düzgün çalışmıyor dün akşamdan beri. kaldırıp geri yükledim ama düzelmedi. haber kaynağı ve mesajları açmak istediğimde yüklüyor sürekli açmıyor. bikaç kez kaldırıp tekrar kurdum düzelmedi. sonra güncellemeleri kapatıp eski sürüm olan 1.5e döndürdüm şimdi düzgün çalışıyor ancak sürümü 1.7.2 yaptıgımda tekrar bozuluyor. anlamadım sorun ne :/
  • Arkadaşlar çok acil ve önemli bir soru sormak istiyorum, ben bu telefonu alma arefesindeyim, ancak alma sebebim sadece flashta yaptığım basit android uygulamalarını görüntüleyebilmek. Bunu yapmak için de cihaza ADOBE AIR kurulabilir olması gerekiyor. Telefonu aktif kullanan arkadaşlara soruyorum ADOBE AIR kurulabiliyor mu bu cihaza? Ya da en basitinden cihaza sahip olan arkadaşlar bana pm ile ulaşsa ben de kendilerine örnek bir uygulama versem kurup çalıştırmayı deneseler? Çok çok memnun olurum.
    Dün iki tane vodafone bayisine gittim ancak cihazın açık halinin olmadığını sadece prototipinin olduğunu söylediler ve ben de deneme şansı bulamadım. Yardım edecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

EDIT : PM ile ulaşmaya da gerek yok, dropboxtan indirip kurmayı denemenizi rica ediyorum :http://dl.dropbox.com/u/38949574/puggle/puggle.apk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragorn991402 -- 23 Kasım 2011; 10:16:48 >

• romu bir yenileyeyim dedim ancak root aşamasında waiting for device diyip kalıyor. belirtilen adımları tek tek uyguladım. usb hata ayıklama ve bilinmeyen kaynaklar aktif. birkaç yerde sd kartı devre dışı bırakmanız gerek diyordu oyle de denedım yine olmadı. yönetici olarak calıstırdım yıne olmadı. baska bir bilgisayarda denedım yıne root edemedım :/
  • arkadaşlar ben de dün aldım bu telefondan. genç avantaj tarifesini kullanıyorum. ancak dakika sorgulamak için *456#1116# yi tuşlayınca "Bağlantı sorunu veya geçersiz MMI kodu." uyarısı veriyor. önceki telefonumda böyle bir uyarı çıkmıyordu. nedenini ve çözümünü bilen var mı?
  • arkadaslar ben telefonu baya kurcaladiktan sonra fabrika ayarlarina dondurdum suan hic bir sey yuklu degil neler yuklememi onerirsiniz?
  • yahu bi caps koyaydınız
  • arkadaslar su konuyu canlandiralim deneme yanilma rom fotograflari vb.
  • bu telefon için ASLA 2 yıl kontrat bağlamam ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

bu telefon için ASLA 2 yıl kontrat bağlamam ben

onlarda sana bedava verecekmis raad ol sen
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.