Şimdi Ara

Vmware kurulum hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben pcme sanal makinede kali linux kurmak istiyorum. Sitede bulunan konudan yararlanarak kurdum fakat sitede bulunan konu VMwareye kurulumdu ama VMware kurulum esnasından aşagıdaki hatayı veriyor.

Vmware kurulum hatası" data-href="https://i.hizliresim.com/V3079V.pngVmware kurulum hatası">https://i.hizliresim.com/V3079V.pngVmware kurulum hatası

Forumdan ve internetten yaptığım araştırmalarla şunları yaptım.

C:/User/kullanıcıadı/Local/Temp klasörüne gerekli izinler verilmeli yazıyor çoğu sitede fakat bütün izinler verilmiş durumda.
    Javayı kaldırıp tekrar yükledim.
    Bir türlü hatayı gideremedim. Bana kalırsa sorun aylar önce system32 ye attıgım dll dosyaları ile alakalı zaten hatada kurulum için gerekli olan dll dosyası yok diyor. VMwarenin 4 farklı sürümü mevcut her biri farklı siteden indirildi fakat yinede hepsi aynı hatayı veriyor. Virtualbox kullanıyorum tam olarak ısınamadım VMware daha kullanışlı geliyor yardımlarını bekliyorum.

• merhaba
    vmware in player serisi sanırım halen ücretsiz. onu deneyebilirsin. hatta elemanlar net de vmware için ONLINE yapılandırma dosyası hazırlama sitesi açmıştı.. amaçları da player da hazır bu dosyalar ile sorunsunz yeni sanal pc ler oluşturmak idi

vmware in son kullanıcı amaçlı player i yaygın kullanılıyor. yeni sanal pc de kurabilirsin diye biliyorum.
    resimlerde görüldüğü üzere bir workstation kurmaya çalışıyorsun.. hata mesajı var.. ben hiç bu tür hata mesajı almadım... ve bahsettiğine göre de bir windows da yetki sorunundan bahsediyorsun ki.. kişisel pc de ne tür yerki sorunu olsun.. hiçbirşey olmadı.. setup dosyası üzerine gel mouse ile sağ tıkla admin olarak çalıştır de... bakalım ne hata olacak mı ?
    tabiki her temiz kurulum için eski kurulumları kaldırtman.. arkasında ccleaner gibi yazılımlar ile temp & reg temizliği yapman daha uygun olur
    sonra pc yi kapat aç ve kur
    indirdiğin setup ın sorunlu olma ihtimali de yüksek...
    şimdi baktığımda 14 serisi 470mb civarında... lite versiyonları var ama tavsiye etmem.. çünkü kurmak istediğin her yeni Değişik OS da htiyaç duyduğu tools u netden indirmesi gerekecek. dolayısı ile full install etmen tavsiye olunur. tabiki lisans ihtiyacı olduğunu hatırlatayım

player ile workstation arasında paylaşım ve erişim ile ilgili ufak farklar var sanıyorum... kendi pc imde player ı açmak istedim ama açılmadı.. o sebeple de farkları bilemiyorum.. misal huge file size ı olabilir fark... aynı anda çalışan aktif sanal os sayısı olabilir. ram miktarı vs olabilir... dolayısı ile deneme amaçlı ücretsiz versiyonu kurman daha uygun olur gibi..

kali için hem kendi sitesinde hemde alternatif sitelerde hazır imaj lar var diye biliyorum... her ne kadar ben onlarda klavye düzeltmesini bi türlü aktifleştiremedim.. sürekli kendim gui ile kurulum yaptım

evde kendi işim için hala 1.1 kullanıyorum.. performans meselesi....

başarılar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.