Şimdi Ara

VİTESİ ÇATT!! DİYE 4' E ATANLAR KLÜBÜ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
340
Cevap
15
Favori
35.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim Mondeo'da denedim çat diye 4 e attım kia ceed oldu. Beni de ekleyin
  • ne vw ne toyota da çat sesini duyamadım önümüzde ki hafta en yakın kia bayisine gidip siparişimi vereceğim inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: ralp88

ne vw ne toyota da çat sesini duyamadım önümüzde ki hafta en yakın kia bayisine gidip siparişimi vereceğim inşallah

Hadi hayırlısı...
  • WUHUU CLUP YANIYO BEYLER BENİDE EKLEYİN HYUNDAİ ACCENT 1.3 LPG BUNDAN SONRA BENDE ÇATLATICAM ARABAYI 8bin DEVİRE KADAR YOLU VAR YIMIRTANIN ADD ME PLS EKLEYİN
  • benide yazın :)
  • haahahhah
  • Hahahaha tam efsane konuymuş ilk kez okudum, bende grubu aracını 4 viteste kaldırmayı sevenlerin toplandığı bir grup sanıyordum meğersem rotational intertia'nın kia ceedini mercedes sanması ve hayal gücüyle oluşturduğu hikayelerinden ibaretmiş Bundan sonra felsefemiz bu olmalı her zor durumda vitesi çatt diye 4 e takmalıyız, kia ceedimiz yoksada dua etmeliyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 11 Haziran 2011; 11:42:04 >
  • Benide ekle hocam
  • Arkadaşlar çok meşhur bi Araç Kiralama firması sahibi arkadaşımla görüştüm ve Dhye özel 25 tane Kia Ceed siparişi verdirttim, araçlar geldiğinde 4.vitesteki çatt duygusunu yaşamanız için uygun fiyatlarda kiralama hizmetine başlayacağız
  • Bende geçen gün calibrayla sahil yolundayım alsancaktan yalıya gidicem konağı geçtim 70 hız sınırı var bu yolda alsancağa giderken radar var yalıya giderken yok 130 larla gidiyorum yol boş gece 3 suları ilerde ışık var yavaşlarken bir baktım arkadan siyah zenon lu bir araç sağıma geçti Sanırım ÇATTTTTTTTTTTT diye 4 e attı motor freniyle durdu benden önce durdu ışıklarda ben zor durdum calibrayla beraber kalktık 3 e kadar beraberdik ÇATT diye 4 e bi attı plakasını seçemeden uzadı gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

quote:

Orijinalden alıntı: cagatay05

artık 4.viteste kaldırıyorum arabayı ve hiç vites attırmıyorum bendeki 4.viteste 0-200 aralığı götürüyor beni.

Beni de yazın

ahahahahaha :)))))

rampa üzeri geri geri giderken el frenini kaldırıp vitesi çat diye 4 e atıp gazı köklüyorum

• hangi şerit kapalıysa o şeritten çıkıp boş şeride geçip vitesi çat diye 4 e atıp debriyajı köklüyorum o şeridi de trafiğe ben kapatıyorum
  • mükemmel bir çalışma olmuş
  • Abiler neyazıkki benim hiç ceed im olmadı...

Ama 4.vites anım oldu ford transit kullanıyorum dar biyerden dönücem yol aşağı doğru bayır yanı sol tarafo doğru arbaanın önü bayıra aşağı duruyo frene bastım vitesi geri takıyım derken çat die 4e geçmezmi fark etmedım tabi araba ileri kaymasın die yarım fren biraz gaz debriyajdan bi çektim araba birden ileri gitmezmi öldümla orda aaşağısı bahçe az biraz aşağısı dere hemen frene bastım geri taktım. bizim arabayı 2 ile bayıra çıkarıyorum çat die4e takıyorum arba yiyo banamısın demiyo
  • He bu arada benıde yazın :D
  • Benide ekleyin panpalar

Bende geçen arkadaşın 3.20d si ile sahil yolundan sirkeciye doğru gidiyorum tam yenikapının oralarda bi ceed ' le kalktık gidiyoruz 2 den psikopata bi attım benim 3.20 gürledi dikizimde gördüm ıışıklarını beraber 4 e geçtiğimiz an sol taraftan bir makine ok gibi fırladı seçemedim plakasını ama cee'd bir roket edasıyla dumanını yutturmuştu bana.... O anı birdaha yaşamak istemiyorum panpalar
  • Yanlız bu 4. vites olayı bazı araçlarda gerçekten yüksek hızlara el veriyor.

ANCAK ŞÖYLE;

Şimdi 4 ileri otomatik viteslere bakalım, 4. vitesleri son vites oluyor ve "overdrive" özelliği var ise, dişli oranı epey uzun oluyor. Tabi düz yolda basılmaz, ancak çok uzun mesafede az bir eğim dahi olsa araç ciddi hızlara erişebilir.
  • hastasıyız dedeee

ben de artık arabayı 1 2 3 _ 5 viteslerde kullanıyorum 4. roketleme vitesini sollamalarda ve kapışmalarda kullanıyorum yüksek ivmelenmeden dolayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz88

hastasıyız dedeee

ben de artık arabayı 1 2 3 _ 5 viteslerde kullanıyorum 4. roketleme vitesini sollamalarda ve kapışmalarda kullanıyorum yüksek ivmelenmeden dolayı

Cidden sana katılıyorum.. 4.vitesimi özel günlere saklanırım..

bi kere rapma da 5.vites yle gidiyordum.. hızım düşmüştü 110 dan 80 ye hemen ÇATT diye 4 e geçtim.. arabam fırladı resmen 120 ye çıktı rapma da bile.. sanki gibi hisettim.. devir 5bini geçiyordu..

efsane konuyu unutmayalım..

• Anlattığım ciddidir:

Vites düşürme işi arabada işe yararmı bilmem ama benim bisiklette yıllardır kullandığım bir yöntem. Örneğin trafik sıkışık olan bir yolda 21. viteste ağır ağır gidiyorum önümdeki aracı

sollamam gerekiyo ön ve arka vitesi araka arkaya çat çat diye bi düşüryom.Deneyen bilir bisiklet çok seri hızlanıyo ve zincir 6 dişli birden atladığı ve yağsız olduğu için çat çat sesinin

kıralı geliyo. İsteyen deneyebilir gerçekten çok zevkli.

NoT: Vitesteki yazılar biraz büyük olsaydı 4. yerine çat çat yazcaktım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coyotec -- 14 Temmuz 2011; 13:43:36 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.