Şimdi Ara

Visual Studio 2015 asp.net kodları çalıştıramıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu programı yeni kullanmaya başladım. Fakat kod yazmaya çalıştığım zaman hata alıyorum.
    Mesela
    Dim x As MsgBoxResult

bunu hiçbir sayfada çalıştıramadım. Ne tür bir proje açmam lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackSea99 -- 26 Şubat 2017; 23:46:48 >

• kodabakılırsa vb.net form projesi yapacan gibi görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökşen PASLI

kodabakılırsa vb.net form projesi yapacan gibi görünüyor

hangi menü altından yapacağımı bilemiyorum. yardımcı olabilir misin?
  • file new projectten açarsın hangisini istiyorsan
  • quote:

file new projectten açarsın hangisini istiyorsan

Aslında bakarsan benim yazdığım kodların çalışabileceği projeyi açmak istiyorum :) Hepsini de denedim çalışmadı nedense
  • çünkü yazdığın kod yanlış ordaki x as olacak
  • diğer mesele asp.net de messagebox çalıştıramazsın. O WPF ve WinForms a ait bir pratik. Burada messagebox göstermek istiyorsan butonun onclientclick koduna return confirm("MEsaji silmek istediğinize emin misinz?") dersiniz. kullanıcı ok basarsa zaten buton click olur. bir daha result kontrol etmenize gerek olmaz.
  • quote:

çünkü yazdığın kod yanlış ordaki x as olacak

doğru diyorsnuz. İlk başta yazarken sallayarak yazdım da şimdi düzelttim. Yalnız kodun düzgün halini denediğim de de hata vermekte. internetten illegal olan versiyonunu indirmiştim fakat şu anda community versiyonunu kullanmama rağmen hata almaktayım. bu kadar geç yanıt verdiğimden dolayı kusura bakmayın, internet o kadar rezalet ki şimdi düzelttiğim yazıyı bir kaç gün önce düzeltmiştim. internet rezalet olduğundan bunu bile gönderememiş. bu internetle indirme yaptığımı düşünün işte :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahoni_38

diğer mesele asp.net de messagebox çalıştıramazsın. O WPF ve WinForms a ait bir pratik. Burada messagebox göstermek istiyorsan butonun onclientclick koduna return confirm("MEsaji silmek istediğinize emin misinz?") dersiniz. kullanıcı ok basarsa zaten buton click olur. bir daha result kontrol etmenize gerek olmaz.

vs 2015 kullanıyorum.
    file > new > web site > empty web site

Ardında webform olarak default.aspx ekliyorum.
    toolboxtan buton çekiyorum ve
    protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
    {

}

bunun arasına yzıyorum kodu. nedense hata veriyor. Nasıl bi yol izlemem gereklidir?
  • Hatayi google da ara. Hata ne bilmeden ne diyelim ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.