Şimdi Ara

Visual basic kullanıcı adı şifre ye premium özellik ekleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kolay gelsin arkadaşlar. Ben bir program oluşturmak istiyorum. Kayıt ol , kullanıcı adı şifre olacak. Programın asıl arayüzü kullanıcı adı şifre girdikten sonra açılmasını istiyorum. Fakat premium sistemi olmasını istiyorum. Yani programda kod gir olacak ve kodu girince kullanıcı adı ve şifre geçerli olacak. Örneğin 1234-5678 diye 15 günlük bir kodumuz var. Bunu kullanıcı adına yüklediğimizde kullanıcı adı gerçek arayüze geçiş sağlayacak.Ve bunu bir veritabanı ile kontrol edebilirmiyiz. Bu konuda bana yardımcı olabilecek varmı. Yada bildiğiniz bir video , kaynak varmı. Şimdiden teşekkürler.

• yokmu arkadaşlar yardım edebilecek.
  • normal kullanıcı adı ve şifre ile girişi yapabiliyor musun kendi başına?
  • Şimdi dediğin sitemi yazar sana veririm de vakit israfıdır, ne sana ne bana bir şey katar, bu dediğini yapabilmen için bilgini zenginleştirmelisin. Neyse önce bir veritabanına ihtiyacımız var, sen nerede depolayabilirsin bilmiyorum. Şimdi tabloda kimnlik (id), kullanıcı adı (username), şifre (password), üyelik seviyesi (subscriptionlevel), etkinleştirme kodu (activationcode), son kullanma tarihi (expdate), etkinlik (activity) sütunlarının olduğunu farz edelim. Kullanıcı kodu, k.a., şifeyi girer sonra veritabanına bir sorgu yaparsın, if ile bilgileri kontrol edersin, uyuşuyorsa etkinliği bool türünden yapıp true dersin, sonra tekrar kod girmesine gerek kalmaz. Form frm = new Form(); frm.Show(); Hide(); diyerek diğer forma geçersin tamamdır. Uygulama her açıldığında veritabanına tekrar bakıp son kullanma tarihi ile o anki tarih arasındaki farkı bulup bir mesaj yada istediğin şekilde son kullanıcıya kalan gün sayısını gösterebilirsin.

Tabi bu kendini geliştirebileceğin kısım için basit bir adım, daha karmaşık bir lisans sistemi için bundan daha fazlasını yapman, veritabanını bir web sitesine bağlaman, mümkünse api yazman, cihazın donanım bilgilerinin bir kaydını tutman gerekir vs vs vs. Araştırdıkça daha çok şey öğreneceğine eminim, kolay gelsin.

Ayrıca şu ABCD-ABCD tarzı kod olayı için regex desenlerine hakim olmalısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: EgoistKişi

Şimdi dediğin sitemi yazar sana veririm de vakit israfıdır, ne sana ne bana bir şey katar, bu dediğini yapabilmen için bilgini zenginleştirmelisin. Neyse önce bir veritabanına ihtiyacımız var, sen nerede depolayabilirsin bilmiyorum. Şimdi tabloda kimnlik (id), kullanıcı adı (username), şifre (password), üyelik seviyesi (subscriptionlevel), etkinleştirme kodu (activationcode), son kullanma tarihi (expdate), etkinlik (activity) sütunlarının olduğunu farz edelim. Kullanıcı kodu, k.a., şifeyi girer sonra veritabanına bir sorgu yaparsın, if ile bilgileri kontrol edersin, uyuşuyorsa etkinliği bool türünden yapıp true dersin, sonra tekrar kod girmesine gerek kalmaz. Form frm = new Form(); frm.Show(); Hide(); diyerek diğer forma geçersin tamamdır. Uygulama her açıldığında veritabanına tekrar bakıp son kullanma tarihi ile o anki tarih arasındaki farkı bulup bir mesaj yada istediğin şekilde son kullanıcıya kalan gün sayısını gösterebilirsin.

Tabi bu kendini geliştirebileceğin kısım için basit bir adım, daha karmaşık bir lisans sistemi için bundan daha fazlasını yapman, veritabanını bir web sitesine bağlaman, mümkünse api yazman, cihazın donanım bilgilerinin bir kaydını tutman gerekir vs vs vs. Araştırdıkça daha çok şey öğreneceğine eminim, kolay gelsin.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Programı öğrenebilirmiyim. Boş vakitlerimde amatör olarak öğrenebilirmiyim. Eğer varsa bildiğiniz bir kaynak gösterirmisiniz. Şuan için bütün bunlar benim için çok uzak. Boyumun ölçüsünü aldım diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: srknclk55

quote:

Orijinalden alıntı: EgoistKişi

Şimdi dediğin sitemi yazar sana veririm de vakit israfıdır, ne sana ne bana bir şey katar, bu dediğini yapabilmen için bilgini zenginleştirmelisin. Neyse önce bir veritabanına ihtiyacımız var, sen nerede depolayabilirsin bilmiyorum. Şimdi tabloda kimnlik (id), kullanıcı adı (username), şifre (password), üyelik seviyesi (subscriptionlevel), etkinleştirme kodu (activationcode), son kullanma tarihi (expdate), etkinlik (activity) sütunlarının olduğunu farz edelim. Kullanıcı kodu, k.a., şifeyi girer sonra veritabanına bir sorgu yaparsın, if ile bilgileri kontrol edersin, uyuşuyorsa etkinliği bool türünden yapıp true dersin, sonra tekrar kod girmesine gerek kalmaz. Form frm = new Form(); frm.Show(); Hide(); diyerek diğer forma geçersin tamamdır. Uygulama her açıldığında veritabanına tekrar bakıp son kullanma tarihi ile o anki tarih arasındaki farkı bulup bir mesaj yada istediğin şekilde son kullanıcıya kalan gün sayısını gösterebilirsin.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Programı öğrenebilirmiyim. Boş vakitlerimde amatör olarak öğrenebilirmiyim. Eğer varsa bildiğiniz bir kaynak gösterirmisiniz. Şuan için bütün bunlar benim için çok uzak. Boyumun ölçüsünü aldım diyebilirim.

Elbette öğrenebilirsin ama hobi için çalışmanı tavsiye ederim, çünkü boş vakitlerinin ne kadar geniş olduğunu bilmiyorum ama hayatının merkezine koymazsan vakit israfıdır, ki bir ömürlük israf yapmanın alemi yok, eğer diyorsan ki yinede bir şeyler yapayım, kendin için faydalı olabilecek, yardımcı araçlar vs tasarlayarak ve geliştirerek ilerleyebilirsin. Yoksa canın sıkılır bırakırsın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.