Şimdi Ara

VİSTA KURULUYKEN XP NASIL SİLİNİR!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MERHABA DOSTLAR BEN VİSTA KURDUM H.PREMİURUM XP NİN ÜSTÜNE SIFIRDAN BİR TÜRLÜ KURAMADIM
    BİLEN VARSA YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM AYRICA XPYİ YER KAPLIYO SİSTEMDEN NASIL SİLEBİLİRİM

• hiç uğraşma sıfırdan vista yükle + kurdunmu ,kuramadınmı.?
  • sıfırdan kuramadım xpnin üstüne kurdum bi türlü olmadı
  • Geçen gün XP + Vista işlemi ben de denedim ve zaten normalde de anlatacağım şekilde olması gerekiyor. Öncelikle hard diskte 3 bölüm oluşturdum C,D ve E diye. Daha sonra C bölümüne XP kurdum, driverları yükledikten sonra D bölümüne de Vista kurdum. Bundan sonra bilgisayar dual boot olarak açılıyor. Hangi işletim sistemiyle başlatmak istediğini soruyor. Kendin seçimini yapıyorsun ve seçmiş işletim sistemi açılmaya başlıyor. Daha sonra XP'yi kaldırmaya kalktım yani XP'nin kurulu olduğu C bölümüne format attım ama sonuç negatif. Artık Vista'da açılmıyordu. Yani yeniden işletim sistemi kurmak zorundaydım. Belki bu yazdıklarım sana yardımcı olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: boranfirat

sıfırdan kuramadım xpnin üstüne kurdum bi türlü olmadı

Vista'yı farklı bir bölüme mi yüklemeye çalıştın yoksa XP'nin üzerine Upgrade şeklinde mi. Bir de Vista'yı sıfırdan kuramamışsın sorun nedir?
  • ASLINDA BENİM İSTEDİĞİM SIFIRDAN VİSTA KURMAKTI AMA XPNİN ÜSTÜNE KURDUM O ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR C Yİ BÖLMEDİM YANİ 80GB HARDDİSKTE AYNI YERDE HEM XP MEVCUT HEMDE VİSTA BAŞLARKEN SORMUYOR + BEN SIFIRDAN OLMADI HAMKEN BOOT ETMEDİ PRESS ENTER SYSTEM DİSK GİBİ ŞEYLER ÇIKTI HER ŞEY BOŞKEN
  • bak kardeş xp cd sini tak ve c yi sil daha sonra çık ve vista nı yükle bu kadar ben öyle yaptım .
  • Xp vardı, Vista DVD'sini takım ve kurdum Vista. Sonra C'de OldWinws diye bir klasör gördüm, eski windosw içindeydi, sildim hemen :) Şimdi açılırken bir ekran çıkıyor, 1-2 saniye duralayıp devam ediyor. Bunun dışında bir sorun görmedim :) (Aklıma ne diyim, format atıp yüklemek varken böyle bir hata yaptım, artık bir sonrakine)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.