Şimdi Ara

VİSTA Format Nasıl Atılır ? Resimli Anlatım.. (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
4
Favori
417.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • off hocam azum sulandı canım çekti bende bir ultimate atacam
  • Arkadaşlar belki basit bi soru olacak ama ben bu konularda acemiyim . Vista format cd'sini nereden bulabilirim. şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t-con -- 11 Haziran 2011; 22:31:40 >
  • babam bi ara vistayı formatlamıştı ama hiç tavsiye etmem kendiniz yapmayın kasayı verin tamire onlar yapsın bilmem bizmi birşeyi yanlış yaptık ama çok büyük bir yavaşlama vardı ilk aralar bir çok programla topladık pc yi ...
  • İlk defa format atacağım ve konu hallında hiç bir şey bilmiyorum. Anlatımınız çok güzel ve başlayabilirsem eminim gayet yeterli olacak ancak şu "Bios un CD/DVD-ROM sürücüden boot etmesini sağlamak." nedir? nasıl yapılır? anlamadım. Dolayısıyla google ladım ama tatmin edici bir yanıt alamadım. yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kolejBebesi

İlk defa format atacağım ve konu hallında hiç bir şey bilmiyorum. Anlatımınız çok güzel ve başlayabilirsem eminim gayet yeterli olacak ancak şu "Bios un CD/DVD-ROM sürücüden boot etmesini sağlamak." nedir? nasıl yapılır? anlamadım. Dolayısıyla google ladım ama tatmin edici bir yanıt alamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

Sistem başladığı anda boot seçenekleri arasında 1. sırada hangisi varsa oradan başlatır. Siz format atıp işletim sistemi kurmak istediğinize göre bios da boot sekmesine gelip cd/dvd rom'u 1. sıraya almanız gerekiyor.
  • Elinize sağlık güzel bie paylaşım olmuş
  • teşekkürler
  • arkadaşlar ben bu format işini yapamadım.yardıma ihtiyacım var.sorunum şöyle.:bana pc ile verilen 4-5 tane cd var hangisini takacam.gerçi hepsinide denedim ama yinede olmadı.cd lerden biri ürün kurtarma,birinin üstünde drivers&utilities yazıyor.birinde de ınstallation driver cd yazıyor.bunların üçünüde taktım denedim ama bios ayarlarında cd roomu ilk sıraya getirip f10 yapıyorum ama hiç bişey olmuyor.bilgisayar tekrardan normal açılış işlemi yapıyor.yanlış yaptığım yer neresi acaba
  • ayrıca pc de şuan windows 7 kurulu.bunu vistaya çevirmek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpion555555

ayrıca pc de şuan windows 7 kurulu.bunu vistaya çevirmek istiyorum.

merhaba,
    windows 7 ultimate'e format atmak isitiyorum. gerekli bios ayarlarını yapmama rağmen windows başlarken format cd'sini okumayıp tekrar masaüstü açılıyor.
    ayarlar resimdeki gibi, gözden kaçırdığım bişey mi var acaba

VİSTA Format Nasıl Atılır ? Resimli Anlatım..
  • Bişey sorucam Şu anda pcm xp . Bilgisayarımda çok fazla program resim müzik video falan filan var <.< Hızı gayet iyi. Son zamanlarda çok yavaşladı ve internet olmasına rağmen bilgisayarda çoğu zaman gözükmemeye başladı vsvs .. Bu yüzdende format atmam gerekli. Ama elimdede Vista format CD'si var

Vista CD'si 32 bit ( nedemekse )
    YANİ KISACA

HIZIII XP'NİNKİ KADAR OLURMUU

• quote:

Orijinalden alıntı: serrrrro

Çok sağol paylaşım için çok yararlı olucaktır.
    Bilhassa bana

format nasıl atılır

Yanlız sana değil banada katkısı olacak hocam :)

• asus f3j kullanan var mı arkadaşlar
  • şu format ne illet birşeymiş ya

lanet olsun dedim şu 2 günde

recovery 10 dakika da bitti sevindim derken

driver bile otomatik yüklendi derken

bir sürü update yapıyor microsoft tan

daha sp1 ve sp2 yüklenecek

ie 6 var şu an ve 9 a çıkmıyor sp2 olmadan

hakeza diğer bir sürü program da uyumluluk bakımından çalışmıyor bu sefer

sp2 bile sp1 yüklenmeden olmuyor ne dandik şeyse artık

bir de task manager de svchost.exe adında 12 tane dosya çalışıyor..virüs mü acaba
    sözde format attım c biiraz hafifler dedim

hiçbir şey yüklü değil şimdiden 27 gb yer gitti
  • teşekkürler
  • Merhaba
    usb cd rom'u en üste taşıdım entera basıyorum ama bir değişiklik yok ne yapmam gerekiyor.

teşekkürler
  • Emeğine sağlık
  • Format atmakta acemi olanlar güzel bir anlatım.
  • iş görür
  • mrb
    vista format atıcam ama boot dosyasına giripi cd/dvd en üst kısıma getiriyorum fakat bir türlü formata başlamıyor bir şeyi eksik yapıyorum sannırım yardımcı olabilirmisiniz??
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.