Şimdi Ara

VİSTA Format Nasıl Atılır ? Resimli Anlatım.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
4
Favori
417.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkürler stuss beyin başka sitelerden alıntı yapması iyi olmamış zaten .donanımhaber gibi bir A.Ş nin kendine özgü anlatımları olmalı eline sağlık
  • Hepinize teker teker teşekkür ederim arkadaşlar.. Sizinle bu forumda daha bir sürü şey paylaşıp, yardım etmeye devam edeceğim..
    Herkese iyi forumlar.
  • güzel anlatmışsın eline sağlık...

fakat şuna takıldım biraz..

quote:

Orjinalden alıntı: JANT!
    Artık sistemi kullanabilirsiniz. Vista da herhangi bir driver yüklemenize gerek yok. Ses kartı olsun, ekran kartı olsun.. otomatik tanır...

eski donanımların büyük çoğunluğunu tanır, aynı şey xp için de geçerliydi.. ilk PIII bilgisayarıma 64 MB ram ile xp kurup kullanmıştım.. hiç bi driver yüklemeden.. (conexant modem hariç)

ama güncel donanımlar için vistanın bu özelliği pek de geçerli olmayacaktır bence.. ve olmuyor da zaten

vistayı ilk kurduğum zamanlarda XP ye geri dönmemdeki en büyük etken driver uyumsuzluk problemleri oldu..
    bi o kadar da uyumsuz programlar ve saçmasapan hatalar..

vistanın daha pişmesi lazım bence...

• DrunkenLord

Bi hatanız var. O p3 sisteme Xp kurdunuz ve driver tanıdı. Bu Xp'den değil, donaınmlarınızdan kaynaklanıyor. Eski model çoğu donanım sistem tarafından otomatik tanınır. Örneğin fx serisi ekran kartları vsvs.
    Ama o sisteme Vista kursaydınız, (hayal ) modem drvieri de yüklemez,direk internete bağlanırdınız.
    Umarım anlatabilmişimdir, teşekkür ederim, iyi forumlar.
  • donanımdan kaynaklandığını biliyorum şu anki sisteme xp kurduğumda herşey için driver yüklemem lazım..

son çıkan donanımlarda vistada aynı şekilde.. onu demek istedim..
    "herhangi bir driver yüklemenize gerek yok" demişsiniz de.. düzelteyim dedim..
  • Evet, yüklemenize gerek yok. Kurulu sistemi tamamen silip, yani formatlayıp Vista kurar iseniz, bütün driverleri otomatik tanıyor
  • quote:

Evet, yüklemenize gerek yok. Kurulu sistemi tamamen silip, yani formatlayıp Vista kurar iseniz, bütün driverleri otomatik tanıyor

Xp'de ekran kartı sürücüsünü tanıyor ama yinede ekran kartı driverını tekrar yüklemek daha sağlıklı gibi
    düşünüyorum.Bazı oyunlarda OpenGl sorunu olabiliyor.Şimdi yeni p4'lere de Vista destekli anakart
    cd'si verildiğine göre düşüncem doğru.Ses kartınıda tanıyor ama normal hoparlörler yerine 5+1 kullanıyorsanız,
    sorun çıkarabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßy Spécops. -- 25 Ağustos 2008; 15:41:11 >
  • Tabiki öyle. Vista sadece donanımın amacını karşılar. Yaani ekran kartının amacı düzgün görüntü ise, onu yapar.
    Özelliklerine orjinal driverini yükleyerek sahip olursunuz..
  • quote:

Tabiki öyle. Vista sadece donanımın amacını karşılar. Yaani ekran kartının amacı düzgün görüntü ise, onu yapar.
    Özelliklerine orjinal driverini yükleyerek sahip olursunuz..

quote:

Evet, yüklemenize gerek yok. Kurulu sistemi tamamen silip, yani formatlayıp Vista kurar iseniz, bütün driverleri otomatik tanıyor

Bu kısımında size katılamıyorum.Bence yüklenmeli.Vistada tam olarak bilmiyorum ama xp'den örnek vereyim.
    Ekran kartı sürücüsünü yüklemeden önce internet sayfasını hızlı bir şekilde aşağı doğru sürükleyin,aynı
    olayı ekran kartı sürücüsünü yükledikten sonra da gerçekleştirin aradaki farkı göreceksiniz.

• ßy Spécops.
    Ya ben anlatamıyorum, ya siz anlamıyorsunuz. Her söylediğimi birkere daha tekrarlama zorunda bırakıyorsunuz beni.
    Lütfen iyi okuyun, iyi anlayın.

1- X
    p hiçbir donanınımın driverini otomatik tanımaz, ta ki donanımın drivere ihtiyacı olmadığı zaman. Örnek fx5200, driver yüklemeden, bi klasör açıp aşağı yukarı yapın, fark göremeyeceksiniz.
    2- Vista en dandik donanımdan en kral donanıma kadar driver sorunu yaşatmaz. Örnek; fx5500,mx4000,,,,,,creative 5+1,,,,,onboard vsvs...
    3- Şöyle bir durumvar. Bunu bir donanım üzerinde durarak anlatacağım. Yoksa anlamamakta ısrarlısınız.

Donanımımız Creative 5in1 Live Ses Kartı.
    Ürünü taktık, ve Vista'nın herhangi bir sürümünü, C diskini formatlayarak kurduk. Sistem açılırken bir bakıyoruz ki HOŞGELDİNİZ yazısının eşliğindeki seside duyoyoruz.. Müzklerimizi açıyoruz ses geliyor.
    Amaaa;;

Bass ayarını yükseltmek istiyoruz, ee ses kartını boşuna mı aldık. Ama Vista'nın bu kadar geniş olmasını beklemiyorsunuz umarım.
    Gidiyorsunuz orjinal driverini yüklüyorsunuz ve diğer özelliklerede sahip oluyorsunuz. Bassı açıyorsunuz, tizi kısıyorsunuz.

Xp de olay farklı. Ses driver yüklemeden ÇIKMIYOR.

Umarım anladınız. Ben yukarıda bunları anlattım. Vista nın sadece donanımın amacını karşıladığını üstüne basarak belirttim...
    Kolay gelsin, iyiforumlar.

• Ben Vistanın donanımı tanımadığını söylemiyorum.Driverlar entegre edilmiş katılımsız bir xp
    cd'si ile Windows Xp'yi kurarsanız ekran kartının özellikleri ile birlikte yüklendiğini görürsünüz.
    Tam olarak anlayamadığım kısım ;
    Vista ekran kartı sürücüsünü özellikleri ile birlikte mi yüklüyor ?
    Yoksa Xp gibi normal bir yükleme mi yapıyor ?
    Ses kartı olayına gelince;Xp de bazı p3 ve p4'lerin ses kartlarını otomatik tanıyor.
    Nasılki xp şuanki sistemlerin ses kartı sürücüsünü yükleyemiyor,Vistada sonraki sistemlerin ses kartı
    sürücüsünü yükleyemeyecek.

Not:Ne kadar anlatırsan anlat attıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır. : ) (diyorsunuz yani)

• Soru: Vista ekran kartı sürücüsünü özellikleri ile birlikte mi yüklüyor ?
    Cevap : Vista hiçbir donaınımın özelliğini yüklemiyor. Sadece amacınıı karşılıyooooooorrr.
    Soru : Yoksa Xp gibi normal bir yükleme mi yapıyor ?
    Cevap : Xp nin hiçbir yükleme yaptığı yooook.
    Soru : Ses kartı olayına gelince;Xp de bazı p3 ve p4'lerin ses kartlarını otomatik tanıyor.
    Cevap : Xp nin birşey tanıdığı yok. O ses kartının otomatik driver olmasından kaynaklanıyooor.

Vallahi benden pes. Artık ne kadar yardımcı olabildim bilemiyorum. Bu konu sizinle daha çoook uzar.

• quote:

Soru: Vista ekran kartı sürücüsünü özellikleri ile birlikte mi yüklüyor ?
    Cevap : Vista hiçbir donaınımın özelliğini yüklemiyor. Sadece amacınıı karşılıyooooooorrr.
    Soru : Yoksa Xp gibi normal bir yükleme mi yapıyor ?
    Cevap : Xp nin hiçbir yükleme yaptığı yooook.
    Soru : Ses kartı olayına gelince;Xp de bazı p3 ve p4'lerin ses kartlarını otomatik tanıyor.
    Cevap : Xp nin birşey tanıdığı yok. O ses kartının otomatik driver olmasından kaynaklanıyooor.

Vallahi benden pes. Artık ne kadar yardımcı olabildim bilemiyorum. Bu konu sizinle daha çoook uzar.

Donanım amacını karşılıyor ?
    Ekran kartı sürücüsünü cd ile yükledim,bu dosya var diyor üzerine yazmak istermisiniz ?
    Yükleme yapmadan donanım amacını nasıl karşılıyor ? Orayı anlayamıyorum...
    Ha bide otomatik driver nedir ? Pes etmeyin lütfen

• Donanım amacını karşılıyor demek,
    Ekran kartınız ne, hd480, Vista kuruyorsunuz ve Xp deki gibi kaymalar yaşamıyorsunuz. Yani sizin diliniz ile, Belgelerimi açıyorsunuz, yukarı-aşağı yaparken, driver yüklemiş gibi hazır oluyor.
    Ses kartınız var. Creative,
    Driver yüklemeden müzik dinleyebiliyorsunuz.

Peki ses kartının amacı nedir?
    Ses dimi. Peki Vista ne yaptı?
    Amacı karşıladı vedriver yüklemeden, müzik dinleyebildiniz..

Bunun daha açığı var mıdır, yoksa 4. kez anlatmam gerekir mi
  • 1.Türkiyede yaşamıyorum türkçem çok iyi değil.2
    2.Bilgisayar marka-modelleriyle hiçbirzaman kafa yormadım,neyin ne olduğunu bilmiyorum :)
    3.Bilgisayardanda öyle çok iyi anlamıyorum.

Anlatmaya çalıştınız teşekkür ederim : )
    Anladım : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßy Spécops. -- 26 Ağustos 2008; 0:58:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ßy Spécops.

1.Türkiyede yaşamıyorum türkçem çok iyi değil.2
    2.Bilgisayar marka-modelleriyle hiçbirzaman kafa yormadım,neyin ne olduğunu bilmiyorum :)
    3.Bilgisayardanda öyle çok iyi anlamıyorum.

Anlatmaya çalıştınız teşekkür ederim : )
    Anladım : )

Kusura bakmayın, herhangi bir kücümseyici anlam ifade etmedim. Aynı şeyleri 3 kez anlatmam, cümlelere yansıdı..
    Ben teşekkür ederim, şu olayı anlatabildi isem ne ala..
    İyi geceler.
  • paylasim icin saol JANT!
  • Eline sağlık hocam güzel paylaşım..
    Vistaya geçme gibi bir niyetim yok ama zorla pc alanalra vista sokuşturdukları için öğrenciler vista sorunu çok yaşıyor..

Bu bilgiler işime yarada teşekkürler..
    Ayrıca vistanın driverlarını otomatik tanıyıp aktifleştirmesi gerçekten çok güzel..
  • Çok teşekkürler eline sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ducard -- 29 Ağustos 2008; 1:40:54 >
  • Jant valla Allah razı olsun. Beni her sorunum için bilgisayarcıya gidip bilgisayarımı vermekten ve bilgisayarımı artık getirsinler diye telefonda yalvarmaktan kurtardın. ÇOK sağol.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.