Şimdi Ara

Vista'dan 7'ye Yükselme Süreci ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarımın (laptop) işletim sistemi Windows Vista,markası ise Toshiba. Malum Vista'daki güncelleme evresi bittikten sonra hazır sistemimde kararsızlık problemi baş göstermeye başlayınca Vista'yı terketme kararı alıp 7'ye yükselmek istiyorum.

Sistem ve ekran kartı özelliklerim:
     Vista'dan 7'ye Yükselme Süreci ?

Bu uyumdaki sistemim Windows 7'yi kusursuz bir biçimde çalıştırabilir mi? (Genelde olumlu tepkiler aldım)
    Windows 7'ye nasıl yükseltebilirim?
    Elimde bir tane Windows 7 ISO dosyası var harddiskimde kayıtlı. Bunu nasıl CD'ye yazdırabilip kuruluma hazır edebilirim?
    Yükseltirken nelere dikkat etmem gerekir?

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

• Windows 7 yükseltme danışmanını indir onunla test yaptır en doğruyu o söyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlueTR

Windows 7 yükseltme danışmanını indir onunla test yaptır en doğruyu o söyler.

Yükseltmeye izin veriyor.
    Ünlemlere bakarsak;
    Disk alanı hanesinde ünlem var,muhtemelen çözülecek,önce format atıp sonra Vista üzerinden yükseltmeyi düşünüyorum
    Program uyumluşuğu hanesinde 13 çeşit programda ünlem verdi,-çoğunlukla laptopla birlikte gelen programlar- ancak şansına güncelleme var diyor,onu da hallolur
  • quote:

Orijinalden alıntı: zehir_hafiye

quote:

Orijinalden alıntı: BlueTR

Windows 7 yükseltme danışmanını indir onunla test yaptır en doğruyu o söyler.

Yükseltmeye izin veriyor.
    Ünlemlere bakarsak;
    Disk alanı hanesinde ünlem var,muhtemelen çözülecek,önce format atıp sonra Vista üzerinden yükseltmeyi düşünüyorum
    Program uyumluşuğu hanesinde 13 çeşit programda ünlem verdi,-çoğunlukla laptopla birlikte gelen programlar- ancak şansına güncelleme var diyor,onu da hallolur

o zaman srun yok.
    hiç tekrar vista yüklemeden direk windows7 yi yüklemek bence daha mantıklı.

• Yükseltme yerine temiz bir kurulum yap. Laptop'un Windows 7 sürücülerini şimdiden indir daha sonra Windows 7 kurduğunda bütün sürücüleri kurup rahat edersin.

ISO dosyası ve DVD olaylarını hallettikten sonra sistemin boot önceliğini bios ayarlarından dvd sürücüsüne ver daha sonra Windows 7 boot olacaktır. Gerçi biliyorsundur ama yinede yazayım dedim.
  • Destekleyecektir ve çok da iyi olacaktır yükseltmeniz. Fakat bazı uprgadelerde nedendir bilmiyorum ama, bende bir keresinde çok büyük bir performans ağırlaşması hisstettim. Bence format atın.
  • vBulletin forumlarda çoklu alıntı vardı,bu forumda yapamıyorum,flooddan kaçınmak adına cevaplarımı @kullanıcıadı formatıyla vermek istiyorum:

@BlueTR:Güzel. Format atınca yok yeniden bölümlemeymiş yok drivermiş uğraşmak istemiyorum,o yüzden önce laptopun recovery özelliği ile format atıp varsayılan sisteme dönüp (amaç:driverları garanti altına almak) ardından Vista üzerinden yükseltme programını çalıştırıp zahmetsizce işletim sistemimi taşıma planım var.

@Rubellite:
    Temiz kurulum iyidir ancak driver konusunda tecrübesizim. Bilgisayarımda hangi driverin hangi modeli var,çok uzun iş. Yükselme yapıp zamandan ve zahmetten tasarruf etmeyi düşünüyorum.
    Ayrıca Boot işlemiyle ilgili tüyon için teşekkür ederim.

@Geschichte:O kadar riski göze almaya değer bence,kontrolden çıkarsa tekrar yedekle formatla kur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zehir_hafiye -- 18 Şubat 2012; 0:09:38 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.