Şimdi Ara

** VİSTA DA CROSSFIRE SORUNU ** (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
2.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cf destegi xp ile full verildi. bilmeden kimse sallamasın. cf vista ile şuan crysis de uyumsuz o kadar sorun vista kaynaklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 22 Ocak 2008; 11:26:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER

cf destegi xp ile full verildi. bilmeden kimse sallamasın. cf vista ile şuan crysis de uyumsuz o kadar sorun vista kaynaklı.

şu vista ne melem şeymiş...

Peki bu durum ati tarafındaki bir düzenlemeyle mi çözülür yoksa vista sp1 in çözüme katkısı olur mu?

Bu durumla ilgili başka bir çözüm yok mu?
  • vista sp1 i kurup denemek gerekiyor
  • Ortalıkta crossfire ve sli rekabeti gırla giderken bence bu oyun severler için çokda fazla birşey ifade etmiyor. Ben crossfire veya sli sistem kurduğumda oturup birde oyun seçimi mi yapmam gerekiyor. Yok şu sli da çalışır yok bu crossfire de çalışır. Bu sistemleri kurmak kolay değil ana karta kadar köklü değişiklik gerekiyor...

Crossfire için sli dan iyi diyorlar fakat bende bulunan crysis ve pes2008 de ben bir artısını görmedim açıkcası hatta performans düşüşü bile yaşadım diyebilirim. Bence bu çift kart olayı başlı başına saçmalık tek kartın en iyisini alırım ve istediğim oyunuda aynı perf. artışıyla oynarım. Açıkcası crossfire sistemi beni fazlasıyla hayal kırıklığına uğrattı.

şimdi 3870x2 yi çıkardılar piyasaya bu kartta kendi içinde crossfire mantığıyla işlediği için aynı sorunları fazlasıyla verecektir.

Crossfire crossfire diyen arkadaşlar şimdi buyurun

• Arkadaşlar bildiğim kadar en son bioslarda crossfire için bazı ayarlar mevcut bu ayarları değiştirmeyi denediniz mi?

Ayrıca Vista'da çok saçma hatta salakça diyebileceğim sorunlar mevcut. Örneğin Z-5500 5.1 hoperlörüm olmasına rağmen vista'da optik kabloyla sadece 2.1'lik ses alıyorum. Yani 5.1 olarak kullanamıyorum ve bunun için bir çözüm bulamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zargana_11

Arkadaşlar bildiğim kadar en son bioslarda crossfire için bazı ayarlar mevcut bu ayarları değiştirmeyi denediniz mi?

Ayrıca Vista'da çok saçma hatta salakça diyebileceğim sorunlar mevcut. Örneğin Z-5500 5.1 hoperlörüm olmasına rağmen vista'da optik kabloyla sadece 2.1'lik ses alıyorum. Yani 5.1 olarak kullanamıyorum ve bunun için bir çözüm bulamadım.

bios ayarlarları ile ilgili herhangibir bilgi veya link verebilir misin.

bendede vistada 7.1 ses sistemini kullanamama problemi var ama ben bunu daha önce vistaya bağlamamıştım doğrusu.. Ne iştir anlamadım, sen tut üst düzey bir sistem kur yaşadığımız sorunlara bak.

• quote:

Orjinalden alıntı: zargana_11

Arkadaşlar bildiğim kadar en son bioslarda crossfire için bazı ayarlar mevcut bu ayarları değiştirmeyi denediniz mi?

ses kartı driverini güncelle bende de aynı sorunu veriyordu. güncelledim düzeldi
  • Benim anakartta öyle birşeyler mevcut ancak cf kullanmadığım için tam olarak ne yapılacağını bilmiyorum. Ancak bu vista'da bazı şeyler gerçekten sinir bozucu. 4gb kısıtlaması, hoperlörleri kullanamam vb.

Umarım bir çözüm yolunu bulucaz.

Saygılar
  • @mursel134 senin sorunun vista ile alakalı cf ile degil. xp ye geçmedigin sürece bu sorunları yaşarsın. xp kullananlar da sorun yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BakimsizTarzan
    ses kartı driverini güncelle bende de aynı sorunu veriyordu. güncelledim düzeldi

İşin kötü tarafı bu zaten. Bütün sürücülerim güncel ve optik kabloyla sadece 2 çıkış acaba bunun ses kartının onboard olmasıyla bir alakası var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zargana_11 -- 22 Ocak 2008; 15:17:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER

@mursel134 senin sorunun vista ile alakalı cf ile degil. xp ye geçmedigin sürece bu sorunları yaşarsın. xp kullananlar da sorun yok.

Vista orjinal olduğu için geri dönüş yapma şansım yok maalesef, sorunların zamanla çözülmesini beklemekten başka da yolum yok gibi gözüküyor. Benim cevaplardan anladığım bu kadar.

Bu arada crossfire kullanan arkadaşlar burada buluşursak bilgi paylaşımı için güzel bir ortam oluşturabiliriz.
  • Crysis de Crossfire desteği yok arkadaşlar olamazda bu olay kartı üreten firmadan kaynaklanmıyor yada Vistadanda kaynaklanmıyor. Oyunda Crossfire desteği yok Crytek Crossfire destek vermiyor onlar destek vermeden ATi istediği kadar eklenti çıkarsın oyun crossfire desteklemez ATi ancak oyunu hacklerse o olay olur oda yaşadısı iş olur o zamanda Atinin başı fena halde ağrır. Oyunu yapan firma Crossfire destek vermedik vermicez diyor sizler Cevat Yerliden daha iyi biliyormuşsunuz gibi çıkıp ati pacth çıkardı oyun destek veriyor diyorsunuz.Çift ekran kartı desteği oyunun yazılımından kaynaklanan bir olaydır oyunu yapan firma oyuna o özelliği eklemeden nasıl oyun çift ekran kartı desteği özelliklede Crossfire desteği vercek açıklarmısınız arkadaşlar merak ettim. O zaman ati bir yazılım daha yapsın PES 2008 de çift ekran kartı desteği gelsin. Oyun ve oyunun patchleri bu özelliği desteklemedikce Crossfire desteği oyun vermez akıl mantık var oyun kendi bünyesinde olmayan bir özelliği nasıl desteklicek açıklarmısınız arkadaşlar.

Son olarak CryTek bu oyunu Nvidea için yapmışdır. Böle bir durum varken kalkıp Nvidea'nın rakibi olan bir karta destek vermek gibi aptalca bir hata yapmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 22 Ocak 2008; 20:44:08 >

• 3870x2 nin cıkması ile bu topikler cok artacak..Cunku o da crossfire mantığı ile calısacak..

Bir cok defa sli ve cf kullanan biri olarak bu tip sistemler için insanda derviş sabrının olması gerektiğini çok rahat söyleyebilirim..

2 vga alım yanyana takım al sana cf yada sli olmuo maalesef bu sistemler..Alırken bunu düşünerek alın ,başınız ağrımasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: {PeGaSuS}

3870x2 nin cıkması ile bu topikler cok artacak..Cunku o da crossfire mantığı ile calısacak..

Bir cok defa sli ve cf kullanan biri olarak bu tip sistemler için insanda derviş sabrının olması gerektiğini çok rahat söyleyebilirim..

2 vga alım yanyana takım al sana cf yada sli olmuo maalesef bu sistemler..Alırken bunu düşünerek alın ,başınız ağrımasın

Bu son mesajlar gösteriyorki sadece reklam amaçlı bazı şeyler bilerek kullanıcılardan saklanıyor. Şimdi harıl harıl 3870x2 nin reklamı testleri ard ardına geliyor yine amaç aynı kullanıcıları belirsizliğin içine sürüklemek...

Yok testler böyle yok testler şöyle ... Bu gibi problemlerde ATI kanadını amansızca savunan arkadaşlar nedense kayıplara karışıyor...

Bu PC sektörü firmaların bu saçma sapan ve bencilce yaptıkları davranışlar yüzünden kan kaybediyor.... Olan bizlere ve milli servetlere oluyor.

Bence bu tür sorunlar aşılmadan ne crossfire nede sli sistemler pazarlama stratejisiyle üreticilerin ceplerini doldurmaktan öteye gitmez.... Bence buradaki uzman ve yetkili arkadaşlar her ne kadar bu firmaların reklamını alıyor olsalarda gerçekleri bu amaç uğruna söylememezlik etmemeliler... Hatta bildikleri gerçekler karşısında susmak bile onlara yakışmaz.

• ulan vistaya bak be hergün yeni bi sorununu duyuyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Noctivagant

Crysis de Crossfire desteği yok arkadaşlar olamazda bu olay kartı üreten firmadan kaynaklanmıyor yada Vistadanda kaynaklanmıyor. Oyunda Crossfire desteği yok Crytek Crossfire destek vermiyor onlar destek vermeden ATi istediği kadar eklenti çıkarsın oyun crossfire desteklemez ATi ancak oyunu hacklerse o olay olur oda yaşadısı iş olur o zamanda Atinin başı fena halde ağrır. Oyunu yapan firma Crossfire destek vermedik vermicez diyor sizler Cevat Yerliden daha iyi biliyormuşsunuz gibi çıkıp ati pacth çıkardı oyun destek veriyor diyorsunuz.Çift ekran kartı desteği oyunun yazılımından kaynaklanan bir olaydır oyunu yapan firma oyuna o özelliği eklemeden nasıl oyun çift ekran kartı desteği özelliklede Crossfire desteği vercek açıklarmısınız arkadaşlar merak ettim. O zaman ati bir yazılım daha yapsın PES 2008 de çift ekran kartı desteği gelsin. Oyun ve oyunun patchleri bu özelliği desteklemedikce Crossfire desteği oyun vermez akıl mantık var oyun kendi bünyesinde olmayan bir özelliği nasıl desteklicek açıklarmısınız arkadaşlar.

Son olarak CryTek bu oyunu Nvidea için yapmışdır. Böle bir durum varken kalkıp Nvidea'nın rakibi olan bir karta destek vermek gibi aptalca bir hata yapmazlar.

Crysis oynayamayacağız, pes oynayamayacağız... Ne işe yarayacak bu crossfire?

Yok mu bu işe bir çözüm bulan....

Bu sorunlar devam edecekse yol yakınken kartları satayımda adam gibi tek kart alayım...

• Kardeş ne başlığı değiştirip duruyorsun.7.12 yükle hotfixi var onuda yükle sorun halledilir.Halledilmese bile senin sistemde sorun vardır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Far-Cry

Kardeş ne başlığı değiştirip duruyorsun.7.12 yükle hotfixi var onuda yükle sorun halledilir.Halledilmese bile senin sistemde sorun vardır.

Konunun ilerleyiş şekline göre başlığı güncelliyorum. Başlıkta anlatılmak istenen farklı durumlar değil... başlık daldan dala atlamıyor yani.... Belirli bir çerçevede anlatılmak istenen aynı aslında...

Neyse konu bu değil... Sanırım mesajların tamamını okumamışsın...

7.12 yi
    7.12 hofix i
    8.1 i
    8.1 hotfix i

Crysis te 1.1 patchı
    pes2008 de 1.2 patchı

hepsini denedim.... Nafile yaptığım testlerde bu oyunlarda gram performans artışı olmadı hatta düşüş ve grafik sorunları yaşadım.

ben sana özetleyeyim:

Arkadaşların kimi vistada sorun var diyor
    Kimi crytek Atiye destek vermediği için diyor
    Kimi ramlerden diyor
    Kimi Crossfire ve sli aldatmaca psadece pazarlama stratejisi diyor
    Kimi bios problemi diyor....
    Kimi yeni çıkacak olan 3870x2 'ninde tek kartta crossfire gibi çalışacağı için aynı sorunlar olacak diyor....
    kİMİ psu yetersiz diyor..
    ....

....

Ama sonuç yok.

Arkadaşlar önemli aşağıdaki adreste vatandaşlar crossfire ile harika işler yapmış gözüküyor ama yeterli ing. olmadığı için anlayamadım neyi nasıl yaptıklarını, bu konuda yardımcı olacak arkadaş var mı? Açıklama yaparsa seviniriz.

http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.parkoz.com%2Fzboard%2Fview.php%3Fid%3Dtech_ati%26page%3D1%26sn1%3D%26divpage%3D1%26sn%3Doff%26ss%3Don%26sc%3Doff%26select_arrange%3Dheadnum%26desc%3Dasc%26no%3D983&langpair=ko%7Cen&hl=en&ie=UTF-8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 24 Ocak 2008; 0:18:12 >

• Crysis atiye crossfire konusunda destek vermiyor.Ama kalkıp bazi arkadaşlar veriyor diye inat edebilirler.Ama vermiyor vermesi için Nvidea salaklık edip sponsoru olduyu oyunun rakipi olan firmanın ekran kartını desteklemesine göz yummuş olması gerekir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Noctivagant

Crysis atiye crossfire konusunda destek vermiyor.Ama kalkıp bazi arkadaşlar veriyor diye inat edebilirler.Ama vermiyor vermesi için Nvidea salaklık edip sponsoru olduyu oyunun rakipi olan firmanın ekran kartını desteklemesine göz yummuş olması gerekir

Bu mantıkla gidersek hangi oyuna hangi ekran kartı sponsor olduysa oyunun diğer üreticide çalışmaması gerekir. Oyun normal tek ati kartlarında sorunsuz oynanıyor... Bu mantıkla yaklaşırsak crossfire dışındada bu prensibin işlemesi gerekmez mi?Hiçbir oyun üreticisin bu şekilde bir ayrıma gitmesi mantıklı olmaz. Konsollara rağbetin arttığı bir dönemde Pc oyunları birde platform ayrımı yaparlarsa bu durum onların kendi sonlarını getirir..

Eğer bu durum pazarlama stratejisi olarak görülecekse O zaman intel platformunda çalışan uygulamalar amd kanadında çalışmasın...(!)

bu durum saydığım nedenlerden dolayı crytek in düşüncesi olamaz, kendilerini baltalamış olurlar.

Bence burada yaptığı sistemlere problemsiz driver üretemeyen ATI nin sorunu... Maalesef ati kanadı donanım olarak yüksek durumda olduğu geçmiş zamanda bile sırf yazılımsal kanattaki zayıflığından dolayı çok şey kaybetti. Bunun örnekleri geçmişte çok yaşandı.

ATI şimdi donanımsal üstünlüğünüde hem ekran kartı hemde işlemci pazarında kaybetti.

Şimdilerde çiift çekirdekli ekran kartı işine soyundu. Fakat yazılım,sal manada umut vadetmediği için bu isteminde ati kanadında hayal kırıklığı oluşturması muhtemel gözüküyor.... Geçmiş tecrübleler bize bunu anlatıyor.

Öyle daldan dala atlamakla olmaz bu işler ... Öncelikle büyük reklamlarla, pazarlama strastejicileriyle, spider platformu lansmanıyla birlikte büyük vaatlerle duyurduğu crossfire sistemlerindeki aksaklıkları temizlemesi gerekir ati nin...

Haksız mıyım?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.