Şimdi Ara

** VİSTA DA CROSSFIRE SORUNU ** (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
2.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım halklısında. Nvidea firası sponsoru olduyu Crysis oyunun Atinin Crossfire özelliğine destek vermesine izin verirmi.Nvidea izin verirse kendi SLI satışlarını baltalamış olur.Ben bunu anlatmaya çalışıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: mursel134

Ortalıkta crossfire ve sli rekabeti gırla giderken bence bu oyun severler için çokda fazla birşey ifade etmiyor. Ben crossfire veya sli sistem kurduğumda oturup birde oyun seçimi mi yapmam gerekiyor. Yok şu sli da çalışır yok bu crossfire de çalışır. Bu sistemleri kurmak kolay değil ana karta kadar köklü değişiklik gerekiyor...

Crossfire için sli dan iyi diyorlar fakat bende bulunan crysis ve pes2008 de ben bir artısını görmedim açıkcası hatta performans düşüşü bile yaşadım diyebilirim. Bence bu çift kart olayı başlı başına saçmalık tek kartın en iyisini alırım ve istediğim oyunuda aynı perf. artışıyla oynarım. Açıkcası crossfire sistemi beni fazlasıyla hayal kırıklığına uğrattı.

şimdi 3870x2 yi çıkardılar piyasaya bu kartta kendi içinde crossfire mantığıyla işlediği için aynı sorunları fazlasıyla verecektir.

Crossfire crossfire diyen arkadaşlar şimdi buyurun

fanatikleri sozunu dinlerseniz paso olacagi bu

tekrar soyluyorum

ne cf ne sli
    2 side olu yatirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 23 Ocak 2008; 15:32:26 >

• dostum göz kırpmalar, görüntü bozulmaları felan bunların hepsi güç kaynağı yetersizliğini işaret ediyo gibime geliyor.
    disable edince sorunun kalkmasıda bu yüzdendir kartlardan biri işlem yapmayınca sorun kalkıyodur
  • Yani şu crysis denen oyun. Bu oyunu mükemmel kılan bir yönü yokki. Olay sadece grafikse ne anlamı var. Netten çekecektim vazgeçtim. Çünkü alışagelmiş bir 3d oyunu. Timeshift veya fear oyun içi efektleriyle ondan kat kat güzel. Yani neden crysis.

Sonuçta ortada görünen bir verimsizlik varsa o da crysis oyun motorundan kaynaklanıyor. Gerektiği kadar hızlı olmaması ekran kartlarını dize getirmiş gibi görünüyor. Çok reklam edildi fakat sorundan başka birşey getirmedi. Umarım aynı şeyler FarCry 2 içinde yaşanmaz.

Eskiden ne güzeldi. Sadece iyi oyun oynamak için tavsiye yazılırdı. Şimdi ne ati ne de nvidia desteklisi para ediyor.

Saygılar
  • her zaman belirttigim gibi cf sistem kullanabilen için süper. kullanamayan için kabustur. gelipte cf ye çamur atanlara duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 23 Ocak 2008; 18:06:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: multeci

dostum göz kırpmalar, görüntü bozulmaları felan bunların hepsi güç kaynağı yetersizliğini işaret ediyo gibime geliyor.
    disable edince sorunun kalkmasıda bu yüzdendir kartlardan biri işlem yapmayınca sorun kalkıyodur

Bende sistemin çektiği yüküde gösteren high power güç kaynağı bvar.. Crossfire in sağlıklı işlemesi için 500 what üzerinde psu öneriyorlar... Anakart olarak gigabyte nin x38 modeli muadillerine göre daha az güç tüketiyor...

Zaten oyun çalışırken (crossfire aktif) sistemin çektiği güç değer olarak 350 yi geçmiyor... Bu nedenle ben sorunun bundan dolayı olduğunu zannetmiyorum...
  • quote:

Bu mantıkla gidersek hangi oyuna hangi ekran kartı sponsor olduysa oyunun diğer üreticide çalışmaması gerekir. Oyun normal tek ati kartlarında sorunsuz oynanıyor... Bu mantıkla yaklaşırsak crossfire dışındada bu prensibin işlemesi gerekmez mi?Hiçbir oyun üreticisin bu şekilde bir ayrıma gitmesi mantıklı olmaz. Konsollara rağbetin arttığı bir dönemde Pc oyunları birde platform ayrımı yaparlarsa bu durum onların kendi sonlarını getirir..

Getiriyor zaten. Crysis 'in 2.5 aylık satış adedi 144.000. EA'nın beklentisi 1 milyon adetti yani hedeflenenin %15'i kadar bir satış yapmış durumda. xbox360'da çıkan Halo3'ün ise 4 aylık sadece Amerika satışı 4.5 milyon.

Böyle saçmalıklarla PC oyun üreticileri kendi kendilerini baltalıyorlar farkında değiller. Cevat Yerli nvidia'nın kölesi olacağına adam gibi oyunu tüm platformlarda test edip çıkarsa ve gereksinimleri bu kadar yüksek tutmasa belki biraz para kazanabilirdi. Şİmdi harıl harıl console portları üstünde çalışıyorlar, EA'da herhalde bir daha Crytek'in böyle satış fiyaskolarına imza atmaması için kulağını çekiyordur.

• quote:

Orjinalden alıntı: zargana_11

Yani şu crysis denen oyun. Bu oyunu mükemmel kılan bir yönü yokki. Olay sadece grafikse ne anlamı var. Netten çekecektim vazgeçtim. Çünkü alışagelmiş bir 3d oyunu. Timeshift veya fear oyun içi efektleriyle ondan kat kat güzel. Yani neden crysis.

Sonuçta ortada görünen bir verimsizlik varsa o da crysis oyun motorundan kaynaklanıyor. Gerektiği kadar hızlı olmaması ekran kartlarını dize getirmiş gibi görünüyor. Çok reklam edildi fakat sorundan başka birşey getirmedi. Umarım aynı şeyler FarCry 2 içinde yaşanmaz.

Eskiden ne güzeldi. Sadece iyi oyun oynamak için tavsiye yazılırdı. Şimdi ne ati ne de nvidia desteklisi para ediyor.

Saygılar

Sonuçta ortada görünen bir verimsizlik varsa o da crysis oyun motorundan kaynaklanıyor. Gerektiği kadar hızlı olmaması ekran kartlarını dize getirmiş gibi görünüyor.

oyunu oynamamissin bile yorum yapiyorsun

oyunu xp de very high ayarlarda high degil very high da bitirmis biri olarak

grafiksel acidan hic bir oyunla karsilastirilamayacak kadar iyi oldugunu cok rahat soyleyebilirim

ayrica eskiden bende oyun motorunun kalitesiz oldugu icin bu kadar kastigini dusunuyordum ama oyunu oynadikdan sonra bu grafiklerin bu ekran kartlarini astigini anladim
    yani oyun motoru ile alakasi yok

oyun gercekden dehset grafiklere sahip

• quote:

Orjinalden alıntı: okean

quote:

Bu mantıkla gidersek hangi oyuna hangi ekran kartı sponsor olduysa oyunun diğer üreticide çalışmaması gerekir. Oyun normal tek ati kartlarında sorunsuz oynanıyor... Bu mantıkla yaklaşırsak crossfire dışındada bu prensibin işlemesi gerekmez mi?Hiçbir oyun üreticisin bu şekilde bir ayrıma gitmesi mantıklı olmaz. Konsollara rağbetin arttığı bir dönemde Pc oyunları birde platform ayrımı yaparlarsa bu durum onların kendi sonlarını getirir..

Getiriyor zaten. Crysis 'in 2.5 aylık satış adedi 144.000. EA'nın beklentisi 1 milyon adetti yani hedeflenenin %15'i kadar bir satış yapmış durumda. xbox360'da çıkan Halo3'ün ise 4 aylık sadece Amerika satışı 4.5 milyon.

Böyle saçmalıklarla PC oyun üreticileri kendi kendilerini baltalıyorlar farkında değiller. Cevat Yerli nvidia'nın kölesi olacağına adam gibi oyunu tüm platformlarda test edip çıkarsa ve gereksinimleri bu kadar yüksek tutmasa belki biraz para kazanabilirdi. Şİmdi harıl harıl console portları üstünde çalışıyorlar, EA'da herhalde bir daha Crytek'in böyle satış fiyaskolarına imza atmaması için kulağını çekiyordur.

• quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER

her zaman belirttigim gibi cf sistem kullanabilen için süper. kullanamayan için kabustur. gelipte cf ye çamur atanlara duyurulur.

Kullanabilen biri olarak crossfire kullanan bizim sorunlarımıza çözüm bul O zaman,

Crossfire bir bilmeceyse bizede çözmemizde yardımcı olda O zaman görelim katkınızı...

hakaret eder gibi yazı yazmakla sorunların üstünü örtemessiniz sayın crossfire master bey!
  • quote:

quote:

her zaman belirttigim gibi cf sistem kullanabilen için süper. kullanamayan için kabustur. gelipte cf ye çamur atanlara duyurulur.

Kullanabilen biri olarak crossfire kullanan bizim sorunlarımıza çözüm bul O zaman,

Crossfire bir bilmeceyse bizede çözmemizde yardımcı olda O zaman görelim katkınızı...

hakaret eder gibi yazı yazmakla sorunların üstünü örtemessiniz sayın crossfire master bey!

Haklı , mesela siz hangi sistemle sorunsuzca kullanabiliyorsunuz CF ı ..?

• @mursel134 senin problemin ile ilgili en başta belirttigim gibi vista işletim sistemin ile alakalı sorunlarının çözülmesini istiyorsan işe vista yı terkederek başlarsan sorunların çözülebilir xp şart . en başta belirtmişiz zaten ısrarla kendinizi çözümsüzlüge götürüyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 23 Ocak 2008; 23:29:30 >
  • quote:

@mursel134 senin problemin ile ilgili en başta belirttigim gibi vista işletim sistemin ile alakalı sorunlarının çözülmesini istiyorsan işe vista yı terkederek başlarsan sorunların çözülebilir. en başta belirtmişiz zzaten ısrarla kendinizi çözümsüzlüge götürüyorsunuz.

Teşekkür ederimde bu mudur çözüm... Geriye gitmekmi...

Yani öyle bir tavsiyede bulunmuşsun ki; bu aynen mersedese çorum kaloriferi taktır demeye benziyor.
  • senin sorunun vista ile ilgili uyumsuzluk diyoruz halen anlmıyorsun bildigini oku istersen. tekrar görüyoruzki bilmeyen kişiler bilen kişilerden daha iyi bilmiyormuş gibi yaklaşım içinde bulunmaya devam ediyor? bu durumda sorunu kendiniz çözmelisiniz. bu yaklaşım ile daha çok sorun ile karşılaşırsınız.
  • quote:

quote:

dostum göz kırpmalar, görüntü bozulmaları felan bunların hepsi güç kaynağı yetersizliğini işaret ediyo gibime geliyor.

Bende sistemin çektiği yüküde gösteren high power güç kaynağı bvar.. Crossfire in sağlıklı işlemesi için 500 what üzerinde psu öneriyorlar... Anakart olarak gigabyte nin x38 modeli muadillerine göre daha az güç tüketiyor...

Zaten oyun çalışırken (crossfire aktif) sistemin çektiği güç değer olarak 350 yi geçmiyor... Bu nedenle ben sorunun bundan dolayı olduğunu zannetmiyorum...

yanlışın var. yükte o sistem 350 çok çok aşar. sadece o iki ekran kartı toplamda 350 çeker. demekki cf aktif olamıyor olsa 350 hayli aşardı

• quote:

senin sorunun vista ile ilgili uyumsuzluk diyoruz halen anlmıyorsun bildigini oku istersen. tekrar görüyoruzki bilmeyen kişiler bilen kişilerden daha iyi bilmiyormuş gibi yaklaşım içinde bulunmaya devam ediyor? bu durumda sorunu kendiniz çözmelisiniz. bu yaklaşım ile daha çok sorun ile karşılaşırsınız.

Kızma biraz espri yapalımdedik...

Şaka bir yana vistayı orj. aldığım için dönüş yapmam mümkün değil...

Diğer bir gerçekte çözümün xp olmaması gerektiği. Orj. işletim sistemi satışları xp cephesinde neredeyse sıfıra inmişken crossfire gibi üst segment bir platformun xp yi tercih etmesi ne kadar mantıklı olabilir?

• vista sp1 i kurman gerekiyor bi denemen lazım
  • sp1 in cakmalari mevcut

ama bir fark olusturacagini zannetmiyorum kurmanin

cunki ben kurdum ve bir avantaj olmuyor update li vistaya gore

cf de denemedim tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 24 Ocak 2008; 0:05:11 >
  • vista kullanıp cf de sorun yaşayanlar vista sp1 i kurup denese iyi olur sorunlarına çözüm olabilir denemekte fayda var.
  • quote:

quote:

quote:

yanlışın var. yükte o sistem 350 çok çok aşar. sadece o iki ekran kartı toplamda 350 çeker. demekki cf aktif olamıyor olsa 350 hayli aşardı

Forumlarda 500 whatt üstü yeterli diyorlar ki ben 620 what kullanıyorum. Ayrıca iki kart takılı ve 2*2 = 4 ekranda normal modda gözüküyor. crossfire ı enable ettiğimde çıkış teke düşüyor...

Aşğ. linkte min ve max güç tüketimi (sistemin) ekran kartları baz alınarak verilmiş...

http://www.legitreviews.com/images/reviews/605/power_consumption.jpg

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.