Şimdi Ara

Vista cracked!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wasell

altından linux çıksaydı iyi olurdu

Bencede. Buda cok hos . Yaratici...
  • login window böyle olmalı :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Markandeya

http://www.youtube.com/watch?v=S92884pwNLs&mode=related&search=

neden sürekli windowsu aşağılıyorsun bilmiyorum tepkini böyle dile getirmen çok saçma.
  • quote:

Orjinalden alıntı: buffy45

quote:

neden sürekli windowsu aşağılıyorsun bilmiyorum tepkini böyle dile getirmen çok saçma.

Eger gercekten asagilamak isteseydim windows bolmune acardim bu topigi. Ayrica bu komik oldugu icin actim tepkiyle alakasi yok. Sirf senin icin bitane daha koyiyim ama gene alinganlik yapma komik diye koyuyorum. Ayrica eger windowsla ilgili birsey soyluyorsam inan bilgilendirme amacli kotuleme amaci gutmuyorum. Insanlar ister windows kullansin ister linux, beni alakadar etmez. Kendilerinin bilcekleri bir sey ama dogrulari bilmelerini isterim, olaylara at gozluyle bakmalarini degil.

http://resim.donanimhaber.com/post.asp?do=add&forumid=191

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Markandeya -- 10 Şubat 2007; 18:28:16 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: buffy45

quote:

Eger gercekten asagilamak isteseydim windows bolmune acardim bu topigi. Ayrica bu komik oldugu icin actim tepkiyle alakasi yok. Sirf senin icin bitane daha koyiyim ama gene alinganlik yapma komik diye koyuyorum. Ayrica eger windowsla ilgili birsey soyluyorsam inan bilgilendirme amacli kotuleme amaci gutmuyorum. Insanlar ister windows kullansin ister linux, beni alakadar etmez. Kendilerinin bilcekleri bir sey ama dogrulari bilmelerini isterim, olaylara at gozluyle bakmalarini degil.

http://resim.donanimhaber.com/post.asp?do=add&forumid=191

aslında haklısın.

• quote:

İngiliz gazetesi Guardian'a göre bu düşük bir ihtimal. Oldukça kızgın bir kalabalık nVidia gibi bir grafik devinin ürettiği ve üzerinde "Vista-Ready" etiketini yapıştırdığı ürünlerinin çalışmasını bekliyor.

Hemen her Windows sürümünün çıkışında benzeri olaylarla karşılaştık. Bu sefer de süpriz olmayan bir şekilde, internette kısa bir aramayla özellikle tarayıcıların sürücülerini bulamadıkları için kızgın mesajlarla karşılaşıyoruz. Ama bunlardan en çok ses nVidia kullanıcılarından geliyor. nVidia iki kartı aynı anda kullanıp yüksek performans isteyenler için üretilen SLI driver için desteğin hazır olmadığını itiraf etmişti. Ama haberler arasında SLI sürücüsünün bu ay sonunda çıkacağını da söyleniyor.

Pahalı kartların Vista hüznü

Vista için bir başka problem ise uç ekran kartları 8800 serisinin Vista'daki performansının oldukça düşük olması. Bu kartlar yeni nesil grafik motoru DirectX10'u destekleyen tek kart ve "Vista-ready" logosu ile satılıyor. Kimilerine göre "Bu kart olmadığı bir şey olarak pazarlandı ve Vista altında oldukça fazla özelliğini kullanamıyor." Haklı da olabilirler, keza bu kartlar 800 dolara yakın bir fiyatla, Vista altında tatmin edici bir performans sağlamıyor.

Peki XP'de daha iyi çalışırken, neden yükseltilsin?

Yanıt basit. DirectX 10 sadece Vista'da çalışıyor ve doğal olarak yeni oyunlar DirectX 10'un özelliklerini kullanabilmek için bu sisteme geçecek. Yani DirectX motorunu kullanan oyunları oynayabilmek için Vista'ya geçilmesi gerekiyor ve DirectX 10 desteklediğini iddia eden bu pahalı kartların Vista altında böylesine düşük performans sergilemesi oldukça talihsiz.

Öte yandan nVidia'nın en büyük rakibi ATI AMD de, Vista sürücülerini uzun süreli bir Beta döneminden sonra, Vista çıkmadan oldukça kısa süre önce piyasaya sunmuştu. ATI AMD sahiplerinin şimdilik bir performans sorunu bulunmuyor.

Mahkeme sorusuna geri dönersek, kızgın oyuncuların şimdilik avukat tutmadığı göz önüne alındığında böyle bir ihtimal yok. Ama bu durum her an değişebilir.

Bu kadar saçmalık olmaz. Kalın yazılı bölüme özellikle dikkat edermisiniz. Oyunlar için miş. İnsanlık bu sömürülmeye elverişli geldi ve bu çok üzücü. Futbol sahada oynanır. Adam öldürmenin oyunu olmaz. Bu baştan aşağı adilik bayağılıktır. Basketbol sahada oynanır. Adamlar yaptıkları sisteme uyan kart olmadığını bile bile bunu neden yapıyorlar. Xp de durum aynıydı. Sürekli donanım yükseltmesi gerekiyor. Bunun amacı ne? Bu sorular önemli. İnsana neden beyin gibi düşünmeye yarayan bir organ verilmiş? Neden ? Bu işletim sistemine ülkemizin yüzlerce dolarını aktaranlar , makinalarını uyumlu hale getirmek için donanıma ülkemizin yüzlerce dolarını harcayanlar eğer böyle bir yetenekleri varsa lütfen düşünsünler beş para etmez iki tane oyun için mi bütün bu masraflar.

• quote:

Orjinalden alıntı: etusch
    Bu kadar saçmalık olmaz. Kalın yazılı bölüme özellikle dikkat edermisiniz. Oyunlar için miş. İnsanlık bu sömürülmeye elverişli geldi ve bu çok üzücü. Futbol sahada oynanır. Adam öldürmenin oyunu olmaz. Bu baştan aşağı adilik bayağılıktır. Basketbol sahada oynanır. Adamlar yaptıkları sisteme uyan kart olmadığını bile bile bunu neden yapıyorlar. Xp de durum aynıydı. Sürekli donanım yükseltmesi gerekiyor. Bunun amacı ne? Bu sorular önemli. İnsana neden beyin gibi düşünmeye yarayan bir organ verilmiş? Neden ? Bu işletim sistemine ülkemizin yüzlerce dolarını aktaranlar , makinalarını uyumlu hale getirmek için donanıma ülkemizin yüzlerce dolarını harcayanlar eğer böyle bir yetenekleri varsa lütfen düşünsünler beş para etmez iki tane oyun için mi bütün bu masraflar.

Sorun oyunlarda değil, işletim sisteminde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.