Şimdi Ara

Visco Yataklar Hakkında (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.911
Cevap
56
Favori
908.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar size kendi visco maceramı anlatayım yaklasik 2 ay once uzun araştırmalar sonucunda visco yatak almaya karar verdik piyasada moda ve fix laflar ''bu yataklar vucudunuzun sekline alır kan dolasımını düzenler cok rahat edersiniz hatta otele gidince bile bu yatağı ararsınız'' hemen hemen tüm satıcılar aynı seyi okuyor farklı bisi yok e peki dedik madem boyle süper bisi bide biz deneyelim basladık arastırmaya marka işbir var medline var tempur var tempur pahalı yüksek fiyatları gercekten bunu eledik ne kaldı bari işbir alalım dedik bol reklamı var buyuk firma problem yasarsak rahat olur diye işbire karar verdik visco olarak Relax ve Comfort modeli var model cokta en revaçta olanlar bunlar Relaxın tek farkı Visco tabakası daha ince kaç cm hatırlayamıyorum şimdi peki dediler siz 85 kilo eşiniz 60 relax oldukça yeterli dendi ve uzun pazarlık mevzusu sonucunda 1240 12 ay taksitli aldık yatak 2 gun sonra geldi yatmaya başladık merakla eşim ilk gunden beri cok memnun kaldı gelgörki ben bi<turlu memnun kalamadım sabahları kalktıgımda beltutulması türevi bisi oluyodu belde bir sertlik ve sanki bir sert malzemenin icine gomuluyosunuz gibi oluyo nese dedik bu daha alışma safasıdır nasılsa 45 gun iade garantisi var biraz daha bekleyelim 44.gün oldu degişen bişi yok son gün işbire geri gittim ve bu yataktan kurtulmak istedigimi söyledim önce tipik satıcı agızları geri almamak için her turlu dümen nese bende işbir genel müdürlükten birilerini arayayım deyince şekil degişti ardından onlar kendi müdürlerini aradı ve kılıf parasını kesip geri kalan miktarı iade edebilecekleriini soylediler peki kılıf nekadardır 250 tl oh ne guzel naparsın hic kullanamadıgın bi yataktansa varsın 250 gitsin dedik ve iade ettik ardından Prince diiye yaylı ortepedik yatak modeli vardı onu aldım oldukca memnunum şu anda Visco lafını duyunca otomatikmen irkiliyorum dogrusu şunu anladım bu yataklar kesinlikle kilosu 60-65 üzeri insanlar için degil Tempur u bilmem onada cüzdan lazım ayrıca sonradan etrafımdaki arkadaşlardanda duydugum bu visco dan memnun olmayıp iade eden insanlarda çıktı yani bu iş memnuniyet meselesi ve kesinlikle satıcıların fix sallamalarında oldugu gibi diil herkes bu yataklardan memnun kalmayabilir

• Aziz Bey Merhaba

Daha once yatsan in visco midnight yatagi ile ilgili soru sormustum,bu yatagi aldik ve kullandik yaklasik 6 ay kullandik ve esimde bende hic memnun kalmadik,bel ve boyun fitigi sorunumuz oldugu icin bize tavsye etmislerdi,esim 70 ben 100 kg yim,sabahlari kalktigimizda sanki dayak yemis gibi uyanmaya basladik ve agrilarimiz gittikce artti.Esim su anda resmen iki buklum yuruyor.Nihayetinde yatsani aradim ve sikayetimizi dile getirdim,saolsunlar yatagi %15 lik kullanim bedeli kesinitisi ile degistirebileceklerini soylediler.Simdiki dusuncemiz ise visco degilde yayli yine yatsanin queen prem. medical modelini almak,aslinda yeni tavsiye edilen de o...http://www.yatsan.com/prod.asp?ID=21&name=Queen%20King%20Medical
    bize tavsiyeniz olur mu ?bilgi ve deneyimlerinizi benimlede luten paylasirmisiniz,inanim gercekten sizin gibi bilincli bir insanin yardimina ihtiyacimizi var.simdiden tesekkurler.
  • @hollyland62
    80 kiloyum ve işbir nature yatağımdan memnunum.

yatağımdan bir gün uzak kalınca daha iyi anladım değerini
  • keçi

anlıyorum sizi ben herkes memnun kalmaz demiyorum ama sununda bilinmesini istiyorum herkesde bu yataklardan memnun kalacak anlayışı yanlış özellikle satıcılara sorarsanız herkes memnun bu dogru degil sadece bunun bilinmesini istiyorum siz kalmış olabilirsiniz güzel bende kalmayı isterdim ama olmadı insanların memnun kalmayınca kendilerini sorgulamasını istemem bendemi bir problem var diye bunun bilinmesini istedim saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: liono35

Aziz Bey Merhaba

Daha once yatsan in visco midnight yatagi ile ilgili soru sormustum,bu yatagi aldik ve kullandik yaklasik 6 ay kullandik ve esimde bende hic memnun kalmadik,bel ve boyun fitigi sorunumuz oldugu icin bize tavsye etmislerdi,esim 70 ben 100 kg yim,sabahlari kalktigimizda sanki dayak yemis gibi uyanmaya basladik ve agrilarimiz gittikce artti.Esim su anda resmen iki buklum yuruyor.Nihayetinde yatsani aradim ve sikayetimizi dile getirdim,saolsunlar yatagi %15 lik kullanim bedeli kesinitisi ile degistirebileceklerini soylediler.Simdiki dusuncemiz ise visco degilde yayli yine yatsanin queen prem. medical modelini almak,aslinda yeni tavsiye edilen de o...http://www.yatsan.com/prod.asp?ID=21&name=Queen%20King%20Medical
    bize tavsiyeniz olur mu ?bilgi ve deneyimlerinizi benimlede luten paylasirmisiniz,inanim gercekten sizin gibi bilincli bir insanin yardimina ihtiyacimizi var.simdiden tesekkurler.

Selamlar

Açıkcası bu tarz sorunlar için bir önerim yok çünkü bu tarz konulara önemli. doktor sert mi yumuşak mı önerdi onu dikkate alın.

• Hollyland62

Bence siz yanlış yatak seçimi yapmışsınız.Relax yerine comfort almalıydınız.Ben 70 kiloyum işbir comfort yatağım var.Çok memnunum.
  • doktor sert yatak tavsiye etmisti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: liono35

doktor sert yatak tavsiye etmisti.

Visco ymuşak bir üründür. uygun olmaz o zaman
  • erkan topuz hocanın ndediğine göre kesinlikle kanserojen maddeler içeriyormuş visko yataklar.bende bir ara niyetlendim ama vazgeçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

erkan topuz hocanın ndediğine göre kesinlikle kanserojen maddeler içeriyormuş visko yataklar.bende bir ara niyetlendim ama vazgeçtim.

Selamlar

Erkan hocamıza da selamlar

İnsanlara anlatamadığım(ız) konu kansorojen madde ve riski konusu.

kısaca yazayım eğer visco kansarojen olarak kullanmayın diyen kişiler emin olun kansorojen yataklarda yatıyorlar

Sünger üretiminde kullanılan TDI (toluendiizosiyanat) gerçekten sağlık açısından riskli bir maddedir.
    ama bu madde diğer hammaddelerle reaksiyona girerek farklı bir maddde haline dönmektedir.

Sorun şudur ki bu hammadde TDI tüm süngerlerde yani (Tüm yataklarda yaylı yaysız visco, tekstil (vatka iç çamaşırı vb.), oturma grubları, ve bir çok sektörlerde kullanılır)
    Önemli olan sürekli temasımız olan Tüm yataklar vatka ve bayan iç giyimde kullanılır.

O zaman hepimiz özellikle bayanlar direk kanser Kaldıki teknoloji ile hayatımıza giren nerdeyse tüm malzemeler kansorojen malzeme içeriği vardır.
    Burda dikkat edilmesi gereken bu malzemeler için RİSK ve ETKİ nedir?

Kullanmazsınız saygı duyarım doğal ürün kullanırım dersiniz saygı duyarım. Ama türkiye'de birşey üretmeyen bir ülke olarak üretilenlere laf atacağımıza
    üretelim

Son söz; tekstilde kullanıma uyguluğu EKO-TEX belgesi alınıyor. (Almanya'dan) kanser etkisi var neden yasaklanmıyor tüm ülkelerde kullanılıyor.?
    Unutmayın tüm yataklarda Sünger var Sünger=Visco ikiside poliüretan süngerdir.

• tesekkur ederim,eger bilginiz varsa bu yatak hakkindahttp://www.yatsan.com/prod.asp?ID=23&name=Interbed bu yatagi almayi dusunuyoruz,inceleyip yorumlarmisiniz lutfen?
  • Yatak araştırırken YATSAN sitesinde yaylı ORTOPEDİK yataklar hakkında çok basit bir bilgi okudum...YATSAN yaylı ortopedik yatakları sınıflandırmışlar.. 50 - 80 Kg arası kişiler için Ortopedic Queen Premier uygunmuş....80 - 110 kg arası kişiler için Ortopedic King Premier uygunmuş.... Bel ve sırt ağrısı çeken, doktorların sert yatak tavsiye ettikleri kişiler ile ağırlıkları 110 Kg ve üzeri olan sert yatak arayan kullanıcılar için Ortopedic Medical Premier yatak uygunmuş... Araştıran arkadaşlarıma hazır bilgi....saygılarımla... NOT. HİÇ BİR FİRMANIN, SATICISI, TEMSİLCİSİ, PERSONELİ DEĞİLİM....Yaza doğru yatağımı yenilemek için çok ayrıntılı farklı markalardan araştırma yapıyorum...Show Roomlarına gidip görüyorum....İnceliyorum....Bazılarını yazdım....Okudunuz...Kilolu olduğum için visco yatak düşünmüyorum....Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 31 Mart 2010; 16:19:40 >

• Uzun zamandır visco yatak almayı düşünüyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum. Kendim ilçede oturduğum için yataş hariç hiçbir visco satan yer yok. Denemeden de almayı gözüm kesmiyor açıkcası. Aklımda yatsan midnight veya işbir yatak var ama onlarıda hiç görmedim. görsem bile yetmeyecek çünkü üzerinde uyumadan yatmadan pekbişey anlayacağımı zannetmiyorum. Ben 65 eşim 50 kg. şu an 5 yıl önce alınmış yaylı ortopedik bir yatağımız var. Pekbir şikayetimiz yok ama genellikle sabahları çok da dinlenmiş kalkamıyoruz. Teknik olarak hangi densite yataklara bakmamız gerekir yada hangi marka model önerirsiniz. Gidip bütün marka modelleri deneme imkanım yok. En azından tavsiyelerinizle birkeç model belirlersem onları denemek için uğraşabilirim.
  • arkadaşlar merhaba viskolove comfort ve high modelleri arasındaki fark nedir mesela
    comfort 2cm (x dansite) özel soft visko, 7cm (x dansite) visco, 13cm (x HR) soft sünger
    high 7cm (x dansite) visco, 13cm (x HR) soft sünger gibi
  • åziz ve varsa kullanan arkadaşlardan;

Misafir için birleştirilip yatak haline getirilebilen 35HR koltuk üzerinde kullanılmak üzere;

Visco'lu ya da olabildiğince yumuşak etkili ve kolay katlanıp kaldırılabilen ALEZ (Yatak Koruyucu) türü ürün tavsiyesi istiyorum...

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 22 Şubat 2010; 18:25:03 >
  • aziz.bey.
    PM.attım.ilgilenirseniz.sevinirim

• Arkadaşlar yaklaşık 5-6 aydır visko yatak almayı düşünüyordum. Burada yazdıklarınızdan çok faydalandım. İşbir benim bütçemi biraz aştığı için İstikbal in viscolex yatağını aldım. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum.Ağrılarıma bir fayda şimdilik hissetmedim ancak daha az uyku ile dinlenmeye başladım. Uykuya daha çabuk geçmeye başladım. İleride ağrılarıma faydalı olursa onu da paylaşırım. Doğru paylaşım yapan tüm dostlara selam. Bu arada yatak fiyatı 160*200 ebatı için 700 tl ödedim. kıyaslama için belki işinize yarar.
  • Arkadaşlar bende visco lu bir yatak almayı düşünüyorum. Birkaç firmaya gittim. Yataş da paket yaylısı için 1100 tl normal visko yatak için 900 tl fiyat aldım.
    Birde viskolove ve ural medikal in yataklarına bakmak istiyorum. İşbirin yatakları çok pahalı geldi bana. Ama aklıma takılan bazı şeyler var mesela yataşda densite bilinmiyor viskoloveda da durum aynı. Bu markalardan alan varsa yorum yaparlarsa sevinirim.
  • Bilinmemesi nedendir sizce

Alınan yada üretilen malzemenin Dansitesini bilmeden mi üretip alıyorlar. neye göre para istiyorlar o zaman kaç dansiteye göre
  • Birçok firma gezdim burada yazanlar arasında sanırım birtek tempura gitmedim. Densiteyi bilenler işbir ve ural medikal ile sınırlı.

Ural medikalin fiyatları baya uygun geldi bana
    standart 700 tl
    high 750 tl
    Natur soya 800 tl
    Natural visco 800 tl
    Bamboo 800 tl
    Sılver 850 tl

Bu fiyatlar sizce nasıl ayrıca bunlar arasında seçim yapamadım bana bu konuda yardımcı olurmusunuz?
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.