Şimdi Ara

Virüs mü ? Çerez mi ? Virüslü Çerez mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
4
Favori
52.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-Regeditten silmek istediğiniz arama motorunun ismini yazıp aratarak bulduğunuz her değeri silin. Korkmayın, herşey düzeldikten sonra bu değerler tekrar oluşuyor.
    2-Masa üstündeki explorer kısayoluna (hangi exploreri kullanıyorsanız) sağ tuşla özellikler deyip Hedef kısmındaki "*.exe" den sonraki yazıları silin.

Chrome Kullananlar İçin:
    C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application
    klasörüne gidin. "Google crome" kısayolunu sağ tuşla özellikleri seçip hedef kısmındaki
    "C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application\chrome.exe" den sonraki yazıları silin.
    Ben böyle düzelttim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekopaket

quote:

Orijinalden alıntı: nidan

baştat
    çalıştır
    regedit
    control+F (bul)
    portalsepeti yaz
    çıkan yerin üzerine çift tıkla
    portal sepeti yazan yerin hepsine
    www.google.com.tr bunu yapıştır.
    ve kapat
    bilgisayarı yeniden başlat
    işlem tamam olması lazım

Sayende durumu çözdüm teşekürler. Arkadaşlar sorun tamamen çözüldü. Yardımcı olmayan çalışan herkeze teşekkür ederim konu kapanabilir.

evet bu yontemle sonuc aliniyor, arkadaslar...!

tskler...

• yok olmuyor deliricem ya. sağ üstte küçük arama motorundada google kayboldu, sildi resmen herşeyi
  • Portalsepetini anasayfadan kaldırmak istediğiniz tarayıcıya hızlı başlat bölümünden sağ tıklayın özellikler deyin . Açılan pencerede Hedef kutucuguna kendisini eklemiştir. Hedef kutucuğundanwww.portalsepeti olarak başlayan yeri sonuna kadar silerseniz sorun çözülür . Dikkat edin satırın hepsini silmeyin sonra programa ulaşamazsınız .

Kolay gelsin ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ryan cohen -- 12 Ocak 2013; 14:08:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sstorm

1-Regeditten silmek istediğiniz arama motorunun ismini yazıp aratarak bulduğunuz her değeri silin. Korkmayın, herşey düzeldikten sonra bu değerler tekrar oluşuyor.
    2-Masa üstündeki explorer kısayoluna (hangi exploreri kullanıyorsanız) sağ tuşla özellikler deyip Hedef kısmındaki "*.exe" den sonraki yazıları silin.

Chrome Kullananlar İçin:
    C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application
    klasörüne gidin. "Google crome" kısayolunu sağ tuşla özellikleri seçip hedef kısmındaki
    "C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application\chrome.exe" den sonraki yazıları silin.
    Ben böyle düzelttim.

Arkadaşlar bende de bu yöntem işe yaradı.Yalnız arama motorumun düzelmesi için google chrome'u kaldırıp yeniden yüklemem gerekti.Tabi bu işlemleri yaptıktan sonra bunu yaptım.Çünkü tek başına kaldırıp kurma yeterli olmuyor.

• Sorunu bir arkadaşım daha yaşadı,chrome u sildik baştan yükledik,program files teki dosyasınıda sildik,sonra regedite ismi yazıp değerleri sildim,sonra chrome tekrar kurdum ve düzeldi.

ikinci yol ise,sistemi geri almak ilki olmuyor ise.
  • aynı sorun bendede var bişi indirdim indirmez olaydım geldi bu portal sepeti cromu sildim tekrar yükledim geri geldi şu siteyi yapan biri gelse açı çektirerek öldürürüm valla o kadar gıcık oldum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sstorm

1-Regeditten silmek istediğiniz arama motorunun ismini yazıp aratarak bulduğunuz her değeri silin. Korkmayın, herşey düzeldikten sonra bu değerler tekrar oluşuyor.

Chrome Kullananlar İçin:
    Ben böyle düzelttim.
    2. yöntemi denedim sorun çözüldü hocam çok sağolun. Portal Sepet midir nedir ana avrat çok fena sövdüm.

• sistemi geri yüklemeyi deneyin, bulduğum en kolay çözüm bu...
  • ben crome la mozillaya bulaşmıştı hepsini kaldırdım kurdum tekrar ama exprorer de kaldıramadımneden se eklentilerde kaldırdım sorun yine aynı çözemedim exprorerden
  • Başınıza böyle bir durum geldiği zaman ilk yapmanız gereken iş bilgisayarının normal çalıştığı zamana sistem geri yükleme yapmaktır. Bunu yaptıktan sonra sorun hala çözülmez ise diğer yollara başvurulabilir.

Bir önceki yorumumda da belirttiğim gibi bu combofix miş ccleaner mış bu tür programlardan uzak durun. Sistem dosyalarına zarar vermekten başka bir işe yaradıkları yok. Bunu üstüne basa basa söylüyorum. Bu programları kurup kullandığınız zaman er ya da geç bilgisayarınıza format atmak zorunda kalırsınız.

En dandik bir virüs programı bile olsa bilgisayarınızda bir tane virüs programı olsun. Bilgisayar hızlansın diye virüs programsız kullanma aptallığını sakın yapmayın. Bir çoğu yapıyor bunu.
  • quote:

Bilgisayar hızlansın diye virüs programsız kullanma aptallığını sakın yapmayın. Bir çoğu yapıyor bunu

macbook kullanıyorum bilgisayarımda hiçbir antivirüs programı yok, ihtiyacımda yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

Başınıza böyle bir durum geldiği zaman ilk yapmanız gereken iş bilgisayarının normal çalıştığı zamana sistem geri yükleme yapmaktır. Bunu yaptıktan sonra sorun hala çözülmez ise diğer yollara başvurulabilir.

Bir önceki yorumumda da belirttiğim gibi bu combofix miş ccleaner mış bu tür programlardan uzak durun. Sistem dosyalarına zarar vermekten başka bir işe yaradıkları yok. Bunu üstüne basa basa söylüyorum. Bu programları kurup kullandığınız zaman er ya da geç bilgisayarınıza format atmak zorunda kalırsınız.

En dandik bir virüs programı bile olsa bilgisayarınızda bir tane virüs programı olsun. Bilgisayar hızlansın diye virüs programsız kullanma aptallığını sakın yapmayın. Bir çoğu yapıyor bunu.

Hocam Cleaner baya bi dosya siliyor neyi kotu ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorun da bu ya. Her dosyayı silmesi. Birçok insan bilmediği için onaylayıp geçiyor. O dosyaların içinde sistem dosyalarına zarar verecek olan dosyalar da oluyor. Zamanla regedit de bozuluyor ve bir gün karşına çözülemez bir sorun olarak çıkıyor.
  • daha neler, program Türkçe zaten. ayrıca senin izin vermediğin hiçbirşeyi silmiyor. sildiği dosyalar internet geçmişin, dns önbelleği vs. gibi bilgiler. yerin dibine sokmanın ne anlamı var şahane programı
  • quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

daha neler, program Türkçe zaten. ayrıca senin izin vermediğin hiçbirşeyi silmiyor. sildiği dosyalar internet geçmişin, dns önbelleği vs. gibi bilgiler. yerin dibine sokmanın ne anlamı var şahane programı

Türkçe olması sana koruma mı sağlıyor. Güldürme beni. Senin izin vermediğin şeyleri silmez doğrudur ama kaç kişi okuyor o sayfalarca dosyaların ne anlama geldiğini. O kadar çok okuyan bir milletiz ki zaten. Şu forumda yorumları okumadan karşıdaki adama laf yetiştirmeye çalışan onlarca insan var örnek olarak.
    İsteyen kullansın sonuçta ben kimseyi zorlamıyorum böyle bir hakkım da yok ama o tarz programlar hakkındaki izlenimlerimi paylaştım burada.
  • iyide senin izlenimlerin olumsuz benim izlenimlerimse olumlu, çatışma buradan kaynaklanıyor zaten. ben diyorumki senin izin verdiğin uygulamaların çerezlerini, geçmişini siliyor. sen diyorsunki sistem dosyalarını siliyor, bu uygulama sen neye izin verirsen onu siler. gereksiz dosyaları sil dersen gereksizleri siler, hepsini temizle dersen hepsini siler. olay kullanıcıda bitiyor, programda değil. haksızsam haksızsın de, durum bu
  • Bilgisayarı 2003'ten beri kullanıyorum,ilk öğrendiğim programlardan birisidir CCleaner son 2 seneye kadar ücretsiz olanı kullanıyordum,sonra professional edition ccleaner kullanmaya başladım hiç bir zararını görmedim bana göre faydalı bir program sanırım krstarica bir yerde okudum tavsiye etmediğini söylüyordu mutlaka bir nedeni vardır ama kullandığım bütün bilgisayarlarda kurulu hatta arkadaşlarımın bilgisayarlarına kurdum.

Bu yazıyı yazmamın ana sebebi virüs programları ilk zamanlar avast sonra eset,kaspersky,avira, aklınıza gelebilecek hepsini denedim bunların içinde en aptalıda avast'dır hiç birisinin işe yaradığını sanmıyorum ve kullanmıyorum işletim sistemimi format atalı yaklaşık 1 yıl oldu (format nedeni 32 bitten 64 bite geçiştir.)

Geçenlerde şüphelendim combo fix'le taradım birşey çıkmadı,malwarebytes ile taradım hiç bir şey çıkmadı...Oyunda indiriyorum filmde heryere girer çıkarımda bir sorunda yaşamadım.

Ancak ben kullanmıyorum sizde kullanmayın diyemem.

• Ya afedersiniz ama sizin kendinizle bir derdiniz mi var? Yukarıda gayet net bir şekilde söyledim linki de verdim adamların söylediğini yapın sadece siliniyor diye. Öyle kayıt defterine falan girmeye de gerek yoktu. Kendim kurtulduğumu da söyledim ama kimse kaale almamış yani. Aman neyse uğraşın durun kendi başınıza!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Almys

Ya afedersiniz ama sizin kendinizle bir derdiniz mi var? Yukarıda gayet net bir şekilde söyledim linki de verdim adamların söylediğini yapın sadece siliniyor diye. Öyle kayıt defterine falan girmeye de gerek yoktu. Kendim kurtulduğumu da söyledim ama kimse kaale almamış yani. Aman neyse uğraşın durun kendi başınıza!

aynen paylaştığın gibi yaptım ilk adım oluyo ama devamında arama motorları yönetilemiyo donmuş durumda tıklanmıyo ve yanında ünlem işareti var yöneticiniz tarafından denetleniyor diyo ve tek yönetici benim. yapıştı gitmiyo. çaresini bulan varsa yardım etsin nolur sinir oldum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.