Şimdi Ara

Virtual PC nasıl kullanılır resimli anlatım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
10.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar aranızda bir çok çeşitli işler (örn:İşletim sistemi deneme) için yeni işletim sistemi kuruyor veya indirdigi dosyayi deneme amacli yeni işletim sitemi kuruyorsunuz.

Virtual PC bilgisayar konusunda profesyonel kişiler için vazgeçilmez bir program bu programin daha farkli şekilde olan versiyonlarında ise server makineleri için vps (işletim sistemini bölme) açmak için kullanılıyor.
    Şimdi size anlatacagim program (Virtual PC) kişisel bilgisayarlar için daha uygun.

Evet başlıyalım;

ilk öncehttp://188.132.218.98:8080 bu adresten işletim sisteminize göre indirin.32 bit kullanıyorsaniz 32 64 bit kullaniyorsanız 64 bit.

Virtual PC yi kurduktan sonra alcohol veya daemon tools indirip kurun

alcohol %52 ücretsizdir.İndirmek içinhttp://188.132.218.98:8080 adresini kullanın.

sanal sürücü programini kurduktan sonra herhangi bir işletim sistemi indirin örn:windows2003,xp,vista vb.
    ben işim geregi windows2003 kuruyorum.
    Virtual PC Programi açın,
    Ve ardından seçtiğiniz sanal sürücü programini açınız (ben alcohol tercih ettim)
    Sanal sürücü programindan sanal sürücü yaratın.
    Ve indirdiğiniz işletim sistemi kalıbını sanal sürücünüze atın
    Bknz;

ardından Virtual PC ye geri dönelim;
    New sekmesine Tıklayın,

Next diyip ilerleyin,

sonra Create a virtual makine secenegine tikpayip next e tıklayın,

ve sonra işletim sisteminin kurulacağı yeri seçin ve save deyin.

Ve sonra kuracağınız işletim sistemini seçin,

ve buradan ram ayar kısmına geldik.Adjusting RAM'a tikliyarak İşletim sisteminize kaç mb veya kaç gb ram atıyacağınızı ayarlayın.Veya next'e tiklayip default ram atayın.

Bu bölümde A new virtual hard disk'e tiklayip geçin.

işletim sisteminize kaç GB HDD eklemek isterniz Virtual hard disk size kısmından ayarliyabilirsiniz.

Ve kurulum bitti.Şimdi sıra işletim sistemini kurmaya geldi,

Virtual PC yi açın. ayarladığınız işletim sisteminin üstüne tiklayip sağdan start deyin.

önünüze siyah bir pencere gelecek üst taraftaki sekmelerden CD ye tiklayın ve sonra işletim sisteminizi gönderdiğiniz sürücüyü seçin. Ve Virtual PC ye reset atın.

işletim sistemimizi BOOT etmiş bulunmaktayiz.İşletim sistemimizi kurduktan sonra bilgisayarımızı formatliyormus gibi kurulum gerçekleştirin.Bundan sonrasını çoğunuz bilir bilmiyenler bana pm ile ulaşabilirsiniz.

Hazırlamak için acele ettiğim için karma karışık oldu.Ne Kadar özen göstersemde bu kadar olabildi herkeze iyi forumlar.Sorularınıza açığım PM yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insulinhormon -- 13 Ekim 2010; 21:51:18 >

• Sanal sistemi kurduk, Pc ilk açılışta sanal işletim sistemiyle açılması için ne yapmamız gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Birce -- 25 Temmuz 2012; 12:52:28 >
  • ilk açılışta sanal pc ile acılmaz, o bir proğramdır ve sadece ana sistem acıldıgında, sistem icinde calısır. Ama win acılınca acılısta baslat olarak ayarlarsan sanal pcyi ancak calısır, İlk açılışta yani işletim sistemi secenekleri olarak goseteremezsin.
  • alcohol %52 'yi indirmek için verilen link calışmıyor indirmek isteyen burdan ücretsiz olarak indirebilir.

Alcohol 52
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.