Şimdi Ara

Virgin Galactic, ilk uzay turizmi uçuşlarını gelecek yıl başlatıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mkt

quote:

Orijinalden alıntı: teramit

araç daha doğru düzgün bir yüksekliğe çıkamadı kien fazla 20 km falan gördü hızıda 1-2 mac oldu bu değerlerin 10 - 15 katına çıkması gerekiyor yörünge için daha neyin haberi yapılıyor anlamıyorum

Adamlar 2013 demiş demekki ya ilerlettiler olayı yada bir şeyler katettiler yoksa böyle bir açıklama neden yapsın ki ayrıca haber yapılan açıklamayı yazıyor 2013 te çıkavağını adam söylüyor yani haberi yapanın suçu yok :D

haber okuyup okuduklarınıza güveniyorsunuz mahlalle kahvesindeki amcalar gibi,
    birşey ilerlettikleri yok henüz 100 km üstüne çıkacak isen önce çıkar sonra bileti satarsın.
    aynen yazdığım yüksekliklerde dolanıp duruyorlar, suborbit yapsınlar bende seyredeyim istiyroum
    2012 de çıkacağız demişlerdi erteleder onuda.
    daha çıkmadıkları yükseklik için bilet satıyorlar okuyan çıktılar zannediyor halbuki çıkmadılar.
    zan ile değil gerçekler ile yaşamanız dileğiyle...

• DH 'den uzay incelemesi bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

quote:

Orijinalden alıntı: teramit

araç daha doğru düzgün bir yüksekliğe çıkamadı ki
    en fazla 20 km falan gördü hızıda 1-2 mac oldu
    bu değerlerin 10 - 15 katına çıkması gerekiyor yörünge için
    daha neyin haberi yapılıyor anlamıyorum

Siz zaman olarak hangi yılı öngörüyorsunuz peki?

Görende her gün yörüngede mahalle maçı yapıyorsunuz sanacak.

öngörüm yok ben o aracın uçmasını süzülmesini bile komik buluyorum .
    doğru düzgün bir bilgi olmadan öngörü yapılmasına karşıyım.
    biraz araştırınca öğrenilecek basit bilgileri sanırım siz anca oralarda maç yapınca farkediyorsanız bilemem tabi..

• quote:

Orijinalden alıntı: Illuminn

DH 'den uzay incelemesi bekliyoruz

Mesut Çevik'i göndermemiz lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutercim

SpaceShip One 100 km'ye çıktı zaten, SpaceShip Two'nun 110'u bulması planlanıyor. Yörüngeden bahseden yok dikkat ettiyseniz, "uzay uçuşları" diyorlar. Uzayın sınırı 100 km'deki Karman hattı olarak kabul edildiğine göre bunlar da uzay uçuşu olacak demek. Yani 200 bin doları verenler gidip bir uzayı görecek sonra da hemen geri gelecekler. Öyle yörüngede saatler geçirmek söz konusu değil zaten, hepi topu altı dakikalık bir "uzay" yolculuğu.

aslında tam olarak yörünge altı yükseklik diyorlar.yörünge tam hızı ve yeri bellidir ama altı maltı diyip millete kakalıyorlar aslında.
    ben nerden başlayıp nerden biteceğini merak ediyorum abd sınırları içinde bitirecek gibiler. 3 mac gibi bir hız öngörüyorlar çıksınlar görelim.
    mesele uzayı görmek değil hepimiz uzaydayız zaten bunlar yerçekimsiz ortamı 6 dk yaşayıp geri gelecekler.aralıksız sürecek ise güzel olur yoksa nasanın test uçağı var zaten 30 sn lik yerçekimsiz ortam dalışları yapıyor yıllardır.
    uzayın sınırıda taştırşmalı bir mevzuu 100 km de hala birçok gaz var mezosfer bile 150 km ye kadar gidiyor sonrasında termosfer ve 600km den sonra ekzosfer bulunuyor.
    iss bile sürtünmeden etkilenip her gün yavaşlıyor roketle geri ittiriyorlar.

• @Uzay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten hazırlığı yapılan bir çalışmaydı ben 2015 düşünütyordum ama seneye başlıyormuş. Param olsa bugattiyi ferrariyi salla direk aday olurdum bu iş için. 200.000 para değil böyle birşey için. her fırlatmada kullanılan jet yakıtının değeri zaten 200.000den fazla olucak. Çok ucuza yani eğer fiyatlar doğruysa.

ilerde 50-60 içerisinde bu işin çok daha ilerleyip bizim gibi orta hallilerin bile gidebileceği bir uygulama olucağını düşünüyorum :)

Uzaya çıkmak dünyayı o noktadan görmek paha biçilemez birşey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: attakkann1

bu adamın çocuğu olmak vardı

Adam virgin, nasıl çocuğu olacaksın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talhadogdu -- 20 Temmuz 2012; 19:56:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talhadogdu

quote:

Virgin Galactic, ilk uzay turizmi uçuşlarını gelecek yıl başlatıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: talhadogdu

quote:

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.