Şimdi Ara

Vikings (2013 - 2020) (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.151
Cevap
111
Favori
279.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her konuda tartışma var bilinçli bir örgüt tarafından mı çıkarılıyor bu tartışmalar diye kıllanmaya başladım Spartacus, Game of Thrones , Vikings..

• quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Her konuda tartışma var bilinçli bir örgüt tarafından mı çıkarılıyor bu tartışmalar diye kıllanmaya başladım Spartacus, Game of Thrones , Vikings..

Kim yapıyorsa çıksın ortaya, şaka da bir yere kadar, hiç komik değil.

• Millet sataşmak için yer arıyor,Türkçeye dikkat edenlere sözüm yok ama bu sebele birilerini eleştirirken aynı haltı eleştiren yaptığında tartışmanın bilinçli çıkarıldığı apaçık gözüküyor.Her konuda böyle,insalar fikir üzerine tartışacağını alakasız kusurları bulup eğlenmek için yarışıyorlar,bunun kime neye faydası var insanoğlu bugüne kadar anlamış değil zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

Millet sataşmak için yer arıyor,Türkçeye dikkat edenlere sözüm yok ama bu sebele birilerini eleştirirken aynı haltı eleştiren yaptığında tartışmanın bilinçli çıkarıldığı apaçık gözüküyor.Her konuda böyle,insalar fikir üzerine tartışacağını alakasız kusurları bulup eğlenmek için yarışıyorlar,bunun kime neye faydası var insanoğlu bugüne kadar anlamış değil zaten.

Herkes kendi işine baksa sorun çıkmayacak biri dini yorum yapar ateisti hemen damlar konuya diğeri kitap konusu varken dizi konusunda spoiler verir.... Ben inanıyorum ki DH bir apartman falan olsa herkes birbirini öldürür yorumlara bakınca zaten nefretle yazıldığı belli....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rusty Ryan

quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

İlk 3 bölümü izledim gayet güzel dizi olmuş. Vikinglerin ganimet hırsını güzel işliyorlar.
    Vikinglerin originini hep merak etmişimdir. Dizideki lokasyonları Danimarka ya da Norveç gibi görünüyor.

Şubat ayında 10 gün İsveç'teydim. En kuzeyine kadar gittim. Sami ırkına ait izler her yerde var ancak Vikinglere ait ibareler yoktu. Pek sahiplenmiyorlar. Yaptıklarına bakılacak olursa pekte sahiplenecek gibi değiller zati...

hocam ordaki insanların boyu gerçekten çok uzun mu ? hep merak etmişimdir.
    senin boy kaç . ordaki erkeklerin , kızların boyu nasıl . herkes deve gibi mi .ayrıntılı bir cevap bekliyorum hocam senden

boyum 1.75 ordakilerin ortalama 1.75 - 1.85 arası.
    çok fazla güdük değiller. kızlarıda erkekleride uzun boylu.
    güzelliklerinden bahsetmeme gerek yok zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: KiLiSeCiNi

quote:

Bu dizi tarihi gerçekleri ne kadar abartmadan anlatıyor orası tartışılır ama gördüğüm kadarıyla İngiliz'ler savaş konusunda malın önde gideniymiş. Hiçbir taktiksel zeka ve tecrübe yok adamlarda odun gibiler gibi odun bile ucunu sivrileyip barikat yapınca daha verimli oluyor.
    9. bölümün sezon finali olduğunu bilmiyordum ve pes diyorum. GoT 10 bölümdü onu bile geçen oldu kısalık konusunda.

Aslında savaşcı bir toplum olmamasının sebebi ingilterenin bi ada olması diye biliriz sonuçta 4 tarafı suyla cevrili dışardan tehlike gelmiyor kendi içinde sadece din üzerine kurulu bir devlet vikinglere karsı sanslarının az oldugunu düsünüyordum ki öylede oldu..

İngilizler zaten hiçbir zaman askeri yönden güclü olmamıstırki..Hep politika ile yürütmüsler islerini baskaları onlar icin hep savasmıstır bakınız amerika...

Ada savunmak zordur ama adamlarda zaten savunma yokmuş o zamanlar. İskandinavya'da bir yarım ada ama adamlar gerilla savaşında çok iyilermiş Türkler gibi pata küte dalıyorlar. Ama izlerken benim komiğime gidiyor. Adamlar altın gümüş çanak çömlek ne bülurlarsa götürüyorlar. Satıp ne Ferrari'mi alacaksın sanki :) Yaşadıkları yer cennet gibi zaten ama işte Valhalla'ya zengin gideyim diye zihniyetleri sapkınlaşıyor. Vikinglerin sonunun Hristiyanlığa geçişleri ile son bulacak olmasıda ayrı bir ironi aslında ama ganimet hırslarından epey ilerlemişler nerdeyse Anadolu'ya bile ayak basacaklarmış.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rusty Ryan

quote:

İlk 3 bölümü izledim gayet güzel dizi olmuş. Vikinglerin ganimet hırsını güzel işliyorlar.
    Vikinglerin originini hep merak etmişimdir. Dizideki lokasyonları Danimarka ya da Norveç gibi görünüyor.

Şubat ayında 10 gün İsveç'teydim. En kuzeyine kadar gittim. Sami ırkına ait izler her yerde var ancak Vikinglere ait ibareler yoktu. Pek sahiplenmiyorlar. Yaptıklarına bakılacak olursa pekte sahiplenecek gibi değiller zati...

hocam ordaki insanların boyu gerçekten çok uzun mu ? hep merak etmişimdir.
    senin boy kaç . ordaki erkeklerin , kızların boyu nasıl . herkes deve gibi mi .ayrıntılı bir cevap bekliyorum hocam senden

boyum 1.75 ordakilerin ortalama 1.75 - 1.85 arası.
    çok fazla güdük değiller. kızlarıda erkekleride uzun boylu.
    güzelliklerinden bahsetmeme gerek yok zaten

• Güzel bir diziye benziyor ilk bölümünü şimdi bitirdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

Orijinalden alıntı: O Rei

quote:

Orijinalden alıntı: DarK PaSSenGeR

quote:

Orijinalden alıntı: tizar

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tizar

quote:

Bu Dizileri gördükçe İnsanlığın Ne Kadar Hüsranda Olduğunu Anlamamak, Müslüman Oluşumuza Ne Kadar Şükretmenin Az Geleceğini Görmek, Keşke Onlar da Hakiki Manada İslamı Anlasardı Dememek Elde Değil

bu tarz yorumları gördükçe deli oluyorum arkadaş kendimi patlamamak için zor tutuyorum. islam dahil tüm dinler dünya ya ne fayda getirmişler ki? neye şükrediyorsun? kim ne için islamı anlayacak? 8. yüzyıldaki islamın varlığından bile haberi olmayan kuzey avrupa mı? nasıl bu kadar cahil olabiliyorsunuz? sizin amacınız ne? tarih kıtı oluşunuzu belli etmek mi?

Havalar Isınmaya Başladı Malum, Sen Çok Sıcakta Gezdin Galiba
    Adamların Saçma İnanışlarını Kastettim Ben, İslam Daha Peygamber Efendimiz Zamanında Yayılmaya Başladı, Çinde Bile Sahabi Kabri Var, Sen Neden Bahsediyorsun?
    Neyse Bu Mantalitedeki Biriyle Tartışılmaz Zaten

neye göre saçma senin aklına göre mi? başkalarının inançları, ritüelleri size niye bu kadar batıyor? onlara göre de senin inancın saçma! senin benle konuşabilecek tarih bilgin yok kafanı yorma. senin tarih bilgin ilkokul kitaplarıyla hacı hocadan dinlediğin hurafelerden ibaret. vikingler zamanında araplardan daha medeniydiler. ah yavrum benim ya at gözlüklerinizi zamanı geldiğinde çıkaracaksınız fakat iş işten geçmiş olacak. sen bu diziyi izleyip ah ne kadar barbarlar diyorsun ya senin dünyadan haberin yok sana muhammed zamanı yapılan katliamları, tecavüzleri, köleliği anlatsam hadi oradan dersin kafanın dikine gitmeye devam edersin çünkü kavrayacak kapasite yok koyun modundasın. anca böyle havalar ısınmaya başladı bebe cümleleri kurup aklınız sıra laf çaktığınızı sanarsınız. hala daha islam alemi bi türlü hallerine şükretmeyi bitiremediler. dünya dinler sayesinde sevgi dolu fakirlik, savaşlar, çocuk istismarlığı, ataerkillik sayesinde köleleştirilmiş kadınlar ah canım benim dünya süper bir yer ya islam sağolsun her alanda geliştik sayesinde.

Bak Kardeş;
    Birincisi Ben Vikinglere Barbar Demedim
    Barbarlık Tartışılacak Konudur, Bana Göre Barbar Olmayan Toplum Demek, Osmanlının Sentezlediği İslam Hukuku ve Medeniyetine Sahip Toplum Demektir.
    Öğretilen Tarihin, Yorumlanan Tarihin Zaten Çoğu Pek Doğru Bilinmiyor, Gerçekler Aslından Çok Uzaklaşmış Olabiliyor.
    Senin Medeniyet Diye Tanımladığın Şey Her Neyse, Kafanda Medenilik İçin Nasıl Bir Prototip Çizdiysen At Gözlüğü Takanın Kendni Olduğunu Anlaman Gerekirdir.
    İnsanlığın İftihar Tablosu (Senin Muhammed Diye Hitap Ettiğin) Zamanında Kızlarını Diri Diri Toprağa Gömmeler, Zina Fuhuş Had Safhadaydı, Bu Bilinen Birşey. Efendimiz Geldikten Sonrasını Sen O At Gözlüklerini Çıkarıp da Temaşa Edebilseydin Keşke.
    Ahh İşte Senin Belli Ettiğin O Ateist Zihniyetin Bunları Kavrayamaz Tabi.
    Muhammedi Ruhun Sevdalarını Hülyalarını Kavrayamaz ki.
    İnsanlık Tarihi Osmanlı Kadar Medeni Bir Toplum Görmüş Müdür Acaba ? Bunun Kaynağı Neydi , Nerden Geliyordu? Bunu Kendine Bir Sor? Ama Yokk Sen Osmanlıyı da İnkar Edersin Şimdi.
    Kısacası Kardeş İslam Sevdasına Sahip Olmadığın İçin, Belli ki Başka Din İnancına da Saygı Göstermediğin için Benim Vikinglere Hiçbir Hakaretim Olmadığı Halde Lafımı Yanlış Anlayıp, Yorumlayıp Olayı Dinler Meselesine Getirdin.
    Tarih Bilginin Doğru ve Üst Seviyede Olduğu İddiasındasın Ama, Kusura Bakma Asıl At Gözlüğü Takan Sensin, Bu Toplum Sizin Gibiler Yüzünden Çok Çekti.
    Dünya Dinler Yüzünden Bu Halde Demişsin, İslaam Gerçekten Gönül Verenler Bu Halde Olmaması İçin Uğraş Veriyor, sen Ne Yapıyosun, Koca Bir Hiç

Allah'ını seversen şu her kelimenin ilk harfini büyük yazma be kardeşim çünkü Türkçe öyle kullanılmıyor. Gözlerim yoruldu valla yarısında okumayı bıraktım kusura bakma.

edit: ama akşam okicam devamını

Ayrıca dilimizde "okicam" diye bir kelime de bulunmuyor,siz de Türkçe ile ilgili eleştiri yaparken ben de yapayım.

yok kardeşim yanlış anlama ben internette güzel Türkçe kullanmıyorum zaten. ama "güzel Türkçe" adı altında bu tür abartılı hareketlere girenlere de kıl oluyorum. adam daha İslamı yazarken İslam'ı diye ayırmıyor bi de her kelimeye büyük harfle başlıyor sanki çok büyük bir marifetmiş gibi.

edit: zaten eski mesajlarıma baksanız cümleye büyük harfle falan başlamadığımı görürsünüz. şimdi burada da öyle iki yüzlülük yapmayı vicdanım elvermezdi bilerek yanlış yazdım bastıra bastıra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O Rei -- 28 Nisan 2013; 22:56:32 >

• Sezon finali mi bu bölüm?
  • quote:

Orijinalden alıntı: radyasyo_N

Sezon finali mi bu bölüm?

Aynen sezon finali.Alt yazı gelmemiş galiba daha
  • Son 2 bölüm baya duraksayıp hepten belgesel kıvamına girdi.Pagan inancını anlatmalar falan keşke biraz daha kurgu verilse....
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

Son 2 bölüm baya duraksayıp hepten belgesel kıvamına girdi.Pagan inancını anlatmalar falan keşke biraz daha kurgu verilse....

Final söylediğiniz gibidir herhalde. Altyazı akşama çıkar herhalde, izleriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_imam912

quote:

Orijinalden alıntı: radyasyo_N

Sezon finali mi bu bölüm?

Aynen sezon finali.Alt yazı gelmemiş galiba daha

Teşekkürler hocam. İngilizce alt yazı olduğu sürece problem yok benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kelâg

quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

Son 2 bölüm baya duraksayıp hepten belgesel kıvamına girdi.Pagan inancını anlatmalar falan keşke biraz daha kurgu verilse....

Final söylediğiniz gibidir herhalde. Altyazı akşama çıkar herhalde, izleriz.

Aynen beklemedeyiz merkez.
  • Umarım diziyi uzatıcaz diye saçmalamazlar, akşama görücez bakalım
  • Sezon finali beni tatmin etmedi. Game of Thrones'a kaydı bu bölüm dizi bir kaç sahnede.
  • yeni sezon ne zaman 1 sene araya girmezler umarım ?
  • 9. bölümün sonunda gördüm season2 2014 yazıyodu daha 1sene var nerden baksan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cruzer*

9. bölümün sonunda gördüm season2 2014 yazıyodu daha 1sene var nerden baksan

6 ay var diyelim biz.
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.