Şimdi Ara

Vikings (2013 - 2020) (313. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.151
Cevap
111
Favori
279.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son sahnede gelen adamin odin oldugunu nerden biliyoruz arkadaslar biri aciklasa ? :/ Birde zaten ivar a dedigini hepsine dedi bence, sadece tek tek gostermediler.

Camiide namaz sahnesinide cok iyi yapmislar, namaz kilarken insan dis dunyayla baglantiyi keser disariyi gormez, imanla kilan insan öyledir. Yani adamlar dine saygi gostererek duzgun bi sekilde cekmisler sahneyi bu cok onemli birsey bence cunku genelde yabancilar objektif bakmaz islam dinine hep bi kotuler bi alay hissedersin.

Neyse şu sonda gelen adami biri bi aciklasin ya nasil anladik onun kim oldugunu

• quote:

Orijinalden alıntı: SonJnow

Son sahnede gelen adamin odin oldugunu nerden biliyoruz arkadaslar biri aciklasa ? :/ Birde zaten ivar a dedigini hepsine dedi bence, sadece tek tek gostermediler.

Camiide namaz sahnesinide cok iyi yapmislar, namaz kilarken insan dis dunyayla baglantiyi keser disariyi gormez, imanla kilan insan öyledir. Yani adamlar dine saygi gostererek duzgun bi sekilde cekmisler sahneyi bu cok onemli birsey bence cunku genelde yabancilar objektif bakmaz islam dinine hep bi kotuler bi alay hissedersin.

Neyse şu sonda gelen adami biri bi aciklasin ya nasil anladik onun kim oldugunu

Bende merak ediyorum

• sünnetçi34 kullanıcısına yanıt
    SonJnow kullanıcısına yanıt
    Odin,yeryüzüne ve gökyüzüne hakimdir, gerektiğinde kartala dönüşebilir. Odin'in sadece güneş gibi parlayan tek bir gözü vardır. Diğer gözünü Bilgelik Kuyusundan içebilmek için feda etmiş ve sonsuz bilgi elde etmiştir.(Kaynak:vikipedi)

Bu sezon gerçekten efsane ötesi 1 hafta nasıl bekliyecem bilmiyorum arkadas.Hele Odin'in gelmesi yokmu tüylerim diken diken oldu defalarca sahneyi tekrar tekrar izledim
  • Ahmopasa kullanıcısına yanıt
    Müslümanlar o zaman çok güçlü. Vikingler Müslümanlardan tokat yiyorlar(verdiğin linkte yazılı) öyle kolay kolay saldıramıyorlar müslümanlara. Zaten Vikingler öyle aptal değil zayıf şehirlere ve topluluklara saldırıyorlar zamanın süper gücüne kafa tutacak bir güçleri yok.

Vikinglerden bazılarının müslüman olması mümkün. Ama bu İspanya üzerinden olmaz. İtil Bulgarları(Türk Devleti) üzerinden olması daha mümkün. Vikingler o zaman cariye vs. malları Rusya taraflarında yaptığı kolonilerde müslümanlara ve Türklere satıyorlar. İbn-i Fadlan falan bunların köylerine geliyor dünyanın en pis milleti olarak tanımlıyor hatta.

• Son sahne gerçekten muhteşemdi. 4. sezonun devamı başladığından beri sürekli Ivar'ın hırçın yanını gördük. Bu da bende Ivar'a karşı olumlu bir etki yaratmıştı ve kardeşler arasında en iyisinin olduğunu düşünüyordum, bu bölüme kadar. Son sahnede Bjorn bende flashbackler yaşanmasına sebep oldu. Bjorn'ün hakkını yemişim.

Bence Helga'nın yanına aldığı müslüman yetim kız Floki'nin geleceğini belirleyecek. Floki ne kadar karşı çıksa da yetim kız bunlarla birlikte yaşamaya başlayacak. Zaman geçtikçe kızın ibadet edişi, kültürü Floki'nin dikkatini çekecek. Hatırlarsanız yolculuk sırasında Helga'ya bir boşlukta olduğunu söylüyordu. Bu kız Floki'nin boşluğunu dolduracak. Athelstan'ın Ragnar'ı değiştirdiği gibi yetim kız da Floki'yi değiştirecek. Ragnar'a Athelstan konusunda çok kızan Floki ne kadar yanlış yaptığını farkına varacak. Belki müslüman bile olabilir.

Son olarak Lagertha'yı Magnus öldürecek. Her ne kadar Ragnar oğlu olmadığı söylese de bence prensesle o gün mercimeği fırına vermişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mic -- 6 Ocak 2017; 9:13:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• semavi7 kullanıcısına yanıt

17. bölüm meşhur büyük ordu toplanıyor ve 18. bölüm İngiltere'ye saldırılıyor. Ragnar'ın intikamı bu sezon alınıyor. iMDB'den bölüm isimlerine bakabilirsin. Ayrıca sezon tanıtımında da gösteriliyor.

• bojack2 B kullanıcısına yanıt
    Aynen, o konuda haklisiniz. Sizin tam olarak dediginiz seyi ben linki paylastiktan sonra okudum. Hatta o bahsettiginiz kisi ' giyimine kusamina dikkat eden, temiz, kardes gibi yasayan ve olay aninda mazlumun yaninda duran kisiler ' olarakta tasvir ediyor. Fakat ilginctir ki bir baska yerde de ' domuza duskundurler. Musluman olanlar dahi domuza duskunlugunu devam ettirmis ' diye bahsediliyor.

Uzun lafin kisasi, viking'lerin musluman olmalari beni sevindirdi . Umarim bunu dizide de guzel bir sekilde islerler.
  • Ragnar in sondaki okuduğu kıtayı her dinleyişimde tüylerim diken diken oluyor ne güzel okudu be bu arada beyler o sondaki şarkıyı bulmam lazım içime dert oldu bilen varsa haber etsin

Edit:şarkıyı buldum beyler buyrun
    Wardruna Algir-tognatale

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arsenon -- 6 Ocak 2017; 10:42:53 >
  • Ahmopasa kullanıcısına yanıt
    Yok onu bir başkası söylüyor. Yazıda belirtilmiş. İbn-i Fadlan seyahatnamesindeki ayrıntılar yazıda yok. İbn-i Fadlan onları pis ve görgüsüz olarak tanımlıyor. Hatta cariyeleri herkesin gözü önünde toplu şekilde düzmelerini falan baya yeriyor.

Hatta Vikinglerle tartışmaya giriyor. Vikingler buna siz aptalsınız insanlarınızı toprağa gömüyorsunuz, böceklere yediriyorsunuz diyor.
  • Ya şu Lagertha;

keşke çocukların annelerini öldürmeseydi, böylece çocuklar onu öldürmek zorunda kalmazlardı, yazık olacak kadına

• Çok etkileyici ve iyi bölümler oluyor.Anlamadığım o kadar gemiye rağmen nasıl geleceklerinden haberleri olmaması.Yani nöbetçi asker olur bir şey olur ne biliyim.2-3 tane bıçaklı adamdan başka savaşan yoktu ayrıca.

Ivar'ın haykırışları etkileyiciydi.Adamın gözleri intikam intikam diye inliyor resmen.Çok daha güzel bölümler bizi bekliyor sanırım
  • Bizim o taraflara gelcekler mi acep:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mic

17. bölüm meşhur büyük ordu toplanıyor ve 18. bölüm İngiltere'ye saldırılıyor. Ragnar'ın intikamı bu sezon alınıyor. iMDB'den bölüm isimlerine bakabilirsin. Ayrıca sezon tanıtımında da gösteriliyor.

wikide 2 sefer olduğu yazıyor ilki başarılı olmuyormuş aelleye karşı daha sonra Ivar öküz derisi olayı oluyor ve 2. Seferde başarılı oluyorlar bu sezon olmayabilir. Ama bu ordu baya değişik işler yapıyor

• Ragnar oratıkta görülmediği 10 yılda acaba neler yaptı ?
    Kendini bu şekilde öldürteceği yerde tahtında oturup stratejik planlar yapmaya devam etse dizi bambaşka bir boyuta taşınırdı.
    ( Tabi tarihsel günlükleri takip ettiği için bu olmadı orası ayrı)
  • Son sahne hakkında

Sondaki adama herkes Odin demiş de bu konu hakkında farklı bir yorum gördüm. Dizibox da bir arkadaş yazmış.

quote:

Kuzgunlar, Viking mitolojisinde Odin’in kehanet kuşlarıdır(Odin: Vikinglerin baş tanrısıdır) Bir evin önünde gaklayan bir kuzgun, o evin sahibinin öleceği haberini verir. İşte bölümün sonunda gördüğümüz o siyah giyinmiş tek gözlü adam da Odin’in kuzgunudur ve Ragnar’ın ailesinin etrafında dolanarak gaklıyarak, evin reisi Ragnar’ın öldüğünü söylüyor.
  • D. kullanıcısına yanıt

Huginn ve Muninn adında sadece iki kuzgunu var, birkaç yabancı kaynağa bakındım bundan başka bir kuzgun bilgisi yok. Bu kuzgunlar da Midgard'dan haberler getirmekle görevliymiş. Biraz sallamış gibi yazan eleman, ayrıca dizinin ilk bölümündeki Odin sahnesinde de yine kuzgunlar etrafta dolanıp duruyordu. O karakter kesin Odin bence şüphe yok.
  • Dean. kullanıcısına yanıt

Ragnar'ın ölümünden sonra kaybedecekleri veya kaybedeceklerini düşündükleri seyirci kitlesini elinde tutmak için bu sezondan intikamı alabilirler diye düşünüyorum. 4B sezonunun bu kadar güzel olmasını da buna bağlıyorum ben. Diğer sezonlara kıyasla çok daha hareketli bir sezon.

• Müslümanları öldürdüklerini içim gitti be

Ayrıca Floki hak yolu buluyor gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leif Erikson

quote:

Orijinalden alıntı: Obscenity

yer yer sp

comic con trailerına bakarsanız bir savaşın olduğunu görürsünüz ve ordunun en başında ivar var. tahminimce aelliden intikam alınacak. anlamıyorum bu sezon intikam olmayacak diyenler neye dayanarak diyor bunu :D

İki bolum sonra muhtemelen intikam alınacak. 4x18 in ismi Intikam diye hatirliyorum.

İntikam alınacak evet ama Lagertha'dan alınacak bence. İki bölüm sonra savaşa gitmeleri mantıksız geliyor.

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.