Şimdi Ara

Viewsonic Vx3211 2896 TL (Yeni Fiyat 3650 tl Olduğu İçin Silinebilir) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
4.180
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arda505

Text clarityde tek kriter ppi değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkyener

kavisli ekranı hemen iade et çünkü kavisli ekran 5 para etmez

geçen birisiyle tartışıyorduk kavisli va panelde ışık sızması olmazmış diye ...

bu arkadaş ışık sızmasını nasıl hallediyormuş bir sor (bazı sitelerden 3-5 kelime öğrenip hava atacak ya havayı bas)

deki size güvendim kavisli Va panel aldım nedir bu ışık sızması

Alıntıları Göster
    Valla hocam kendisini eve davet edeyim veya video çekeyim. Siyah arka planlı film izleyemez olduk. Peki bu Samsung Space 27" Monitörler iş yapar mı acaba? Onlar da VA ama bilemedim. Rekabetçi oyunlar oynuyorum ben 144HZ acayip gerekli olmasa da hissiyatı güzel.
    https://www.hepsiburada.com/samsung-ls27r750qemxuf-27-144hz-minidisplay-hdmi-2k-qhd-has-10bit-cercevesiz-va-space-oyuncu-monitor-p-HBV00000J8N6G?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=CjwKCAjwxev3BRBBEiwAiB_PWI59Ntsf4qbPH_lrcJ_v7wG2iY53tpaiwrh1SRvmrFtWFFS_LztmExoC4JgQAvD_BwE

bahsettiğim monitör bu. konudaki monitörü de alabilirdim ancak maalesef yerim yok.

• Oyun oynama (büyük oranda tekli oyuncu) ve çoğunlukla film ve makale yazmak için 27" - 32" arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Renk doğruluğu vs. önemli bir yere kadar çünkü arada fotoğraf ve video düzenliyorum ama önceliğim şu an bütçe. Bir ara daha geniş açılı monitörler düşündüm yan yana iki pencere çalışılabilir diye ama onları pek test edemedim gerçekte. Normal bir masa mesafesinde (ikea masası 150x75), sizce 32" çok mu büyük olur?
  • 1.800 TL bütçeyle ViewSonic ELITE XG240R için ne düşünüyorsunuz?
    Alternatifler: MSI Optix G24C4 - Benq Zowie XL2411P - MSI OPTIX MAG24C

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katiller de Ağlar -- 30 Haziran 2020; 16:12:47 >
  • bütün monitor panellerinin hepsinin eşit kalitede üretildiğini sanan bilgisayar biliyorum demesin.
    Tn panellerin hepsi çok kötü berbat demek saçmalıktır, deli zırvasıdır.
    60hz ips almaktansa, 144hz parlaklık oranı yüksek bir monitörü tercih ederim.
    Baktığım ucuz monitörlerde hep paneller problemli.
    panellerde hep ghosting ve ışık sızması var, ucuz ips'ler ise pahalı olan versiyonlarla karşılaştırılamaz bile.
    Parayı basar çok kaliteli bir ips panel alırsın daha iyi dersin ama bütün panellerin hepsinin kalitesi bir değil.
  • Kavisli ekranı oyun için mi önermiyosun yoksa hiç bir alan da mı alınmaz diyorsun. Benim oyunlarla işim yok 32" 2k monitorüm var ama kavisli olsa işlerimi çok daha kolaylaştırır gibi düşünüyorum. Ekranın en sağına ya da en soluna detaylı ayarlamalar yapmak için baktığımda o yöne doğru kayma hissiyatı duyuyorum. Kavisli olsa bu olmaz gibi düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: n0fx

Kavisli ekranı oyun için mi önermiyosun yoksa hiç bir alan da mı alınmaz diyorsun. Benim oyunlarla işim yok 32" 2k monitorüm var ama kavisli olsa işlerimi çok daha kolaylaştırır gibi düşünüyorum. Ekranın en sağına ya da en soluna detaylı ayarlamalar yapmak için baktığımda o yöne doğru kayma hissiyatı duyuyorum. Kavisli olsa bu olmaz gibi düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda.
    Kavisli monitörün %100 ünde ışık sızması vardır (%99,9 değil)
  • Bu ışık sızması program kullanırken göze çarpar mı? Ableton live kullanıyorum. Film, dizi izleyen biri değilim. Akşamları odamda loş bir ışık havası var bu loş ışıkta ışık sızması kendini belli eder mi? Kısaca program kullananlara önerilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n0fx -- 30 Haziran 2020; 17:37:42 >
  • Günümüzde tüm monitörlerin + ve - leri var ne yazık ki, mükemmel panel ne yazık ki yok. Ben de şahsen VA seviyorum yüksek kontrasttan ve daha az kanama olmasından dolayı ancak ne yazık ki VA larda düşük fps lerde G2G süreleri çok uzuyor ve ghosting sorunuyla karşılaşıyorsunuz. IPS de de bunun tam tersi kanama çok, kontrast az, ama G2G süreleri fps farketmeksizin hep düşük yani ghosting yok. Yani eğer fpsimizin sık sık düşeceği ve hareketli oyunlar oynayacaksak VA panel bizi ne yazık ki rahatsız edebilir. Amoledler mükemmel panel olabilirdi ancak onlardada pixel yanma sorunu var ve bilgisayarda sabit görüntü çokça oluyor.
  • Yeni nesil konsollar için takipteyim bu monitörü.
  • Bu monitor iyi de ben hala 2k 144lük le arasında kaldım. Oyun oynuyorum ama fhd de 100fps ancak alıyoruz oyunlar stabil değil zaten fps hariç oyun yok PC teknolojisi yüznden 144 sevdasından vazgeçeceğim. Şimdi akşam film izlerken bu monitor mu vx3258 mi daha çok tat tek mesele bu, siyahları gri gibi görmek hoşuma gitmiyor ki sinemanın ana teması siyahtır zaten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 10bit 4k 60 fps goruntu alabilmek icin 15.68 gbps gerekiyormus. hdmi 2.0 14.4 Gbps desteklendigi yazilmis. Bu monitorden tam verim almak icin displayport mu kullanmam gerekiyor?
    https://www.tomshardware.com/features/displayport-vs-hdmi-better-for-gaming
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackwar19

10bit 4k 60 fps goruntu alabilmek icin 15.68 gbps gerekiyormus. hdmi 2.0 14.4 Gbps desteklendigi yazilmis. Bu monitorden tam verim almak icin displayport mu kullanmam gerekiyor?
    https://www.tomshardware.com/features/displayport-vs-hdmi-better-for-gaming
    Sertifikalı DP 1.4 8K (4K 60Hz - 17,28 Gbps) - Sadece monitörde kullanacaksan
    Sertifikalı HDMI 2.1 8K (4K 60hz - 14,4 Gbps) - Diğer cihazlarda da kullanmak için bunu tercih edebilirsin

Hangisini alırsan al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 1 Temmuz 2020; 21:23:45 >

• bjkyener kullanıcısına yanıt
    Hocam çizimden kastınız catia, autocad, solidworks gibi mühendislik programlarıysa pek fark olmaz zaten ama insanlar çizimden/kurgudan/montajdan adobe cc serisi falan anlar.

Şimdi bir çekim yapan insan için tabi ki eşşek gibi referans monitörleri oluyor. Onlar da VA panel değil renk uzayı gereği. Ne kadar renk o kadar önemli.

Autocad vs o yüzden ofis programları kategorisine girer. VA daha iyi olacaktır zaten IPS'ler göz yorar. Sinema da zaten VA tartışmasız. Çizimde de açık ara IPS olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morgoth Draqe

Hocam çizimden kastınız catia, autocad, solidworks gibi mühendislik programlarıysa pek fark olmaz zaten ama insanlar çizimden/kurgudan/montajdan adobe cc serisi falan anlar.

Şimdi bir çekim yapan insan için tabi ki eşşek gibi referans monitörleri oluyor. Onlar da VA panel değil renk uzayı gereği. Ne kadar renk o kadar önemli.

Autocad vs o yüzden ofis programları kategorisine girer. VA daha iyi olacaktır zaten IPS'ler göz yorar. Sinema da zaten VA tartışmasız. Çizimde de açık ara IPS olur.
    7 yıl önce IPS ten Va Panele geçtiğimde (çizim programlarında) eşşekten inip arabaya binmek gibi oldu çünkü

1 - Va panelde karşıdan bakınca ıps ten daha fazla detay alıyorsun (IPS de Yandan bakınca yazıyı görürsün karşıdan bakınca yazıyı göremezsin)
    Viewsonic Vx3211 2896 TL  (Yeni Fiyat 3650 tl Olduğu İçin Silinebilir)

2 - Çizim programlarında çizgiler daha net görünüyor
    3 - Va Panel gözü daha az yoruyor

Autocad
    Catia
    Solidworks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 2 Temmuz 2020; 1:35:50 >

• REnk ayarlarini paylasabilir misiniz?
  • ne zaman düşük fiyat yazsam fiyat %35 -50 artıyor
  • Almadık bakalım. Umarım pişman olmayız. Biraz daha uyguna almayı istiyorum ama bekledikçe daha da artıyorlar. 2 ay önce 2200'e olan indirimi kaçırdığım için 2900-3000'e almak koyuyor valla.
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    An itibariyle fiyat: ₺3.295,70
  • quote:

Orijinalden alıntı: JMaharaja

An itibariyle fiyat: ₺3.295,70
    400 tl niye fazladan versinler 3 günde ne değişti ki
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.