Şimdi Ara

VIEWSONIC 27' VX2739WM tavsiye eder misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-vx2739wm-27-vx2739wm-genis-ekran-lcd-monitor/productdetails.aspx?I_ID=47771#divDigerResimler
    bu monitörü almak istiyorum.

Şu anda kullandığım monitör 19" SONY SDM-S95A/E (mva panel diye biliyorum).
    Geçen haftahttp://www.vatanbilgisayar.com/acer-s243hlbmii-24-s243hlbmii-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=43556
    linkteki 24" led monitörü aldım. Renklerini, görüş açılarını ve ebadını hiç beğenmedim. Üstelik ekranın ebadı benim için aynı idi sadece genişlik artmıştı. O yüzden geri iade ettim ve daha büyük ekran (26-28") almaya karar verdim.
    Bu 27" lik model nasıldır kullanan var mı? 24" lik lrd Acerdeki hayal kırıklığını bunda da yaşarmıyım acaba?

• ViewSonic tek geçerim.
  • açıkcası ben de viewsonic diyorum ;) ama karar senin... bi kere acer ile viewsonic'i karşılaştırmak yanlış olur bence.. çünkü viewsonic monitör konusunda çok başarılı..her nekadar türkiyede çok az modelini görebilsek de.. lg ile karşılaştırmak istiyorsan da git yerinde bak derim..
  • Acer le karşılaştırmıyorum zaten. Bu gün Vatan'a gittim, Lg yi gördüm, ama buuradaki Vatan'da viewsonic olmadığı için kıyas imkanı bulamadım. Bu şekilde Lg ve viewsonic i yan yana görüp te kıyaslama yapmış olan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayugur

Acer le karşılaştırmıyorum zaten. Bu gün Vatan'a gittim, Lg yi gördüm, ama buuradaki Vatan'da viewsonic olmadığı için kıyas imkanı bulamadım. Bu şekilde Lg ve viewsonic i yan yana görüp te kıyaslama yapmış olan var mı acaba?

eger sizin icin tv özelliginin bi espirisi yoksa tercihiniz viewsonic olsun.gerek kontrast,gerek tepki süresi daha üstün
  • Tv özelliğinin hiç önemi yok.
  • İyi de hocam sizin eski monitör mva panelmiş. Doğal olarak TN paneli sevmemeniz alışammanız doğal. Acer'dan kaynaklanan bir sorun değil ki o. Piyasada ki bütün TN paneller aşağı yukarı birbirine benzer. MVA panellerin bakış açısı TN panellere göre daha iyidir. Renk olarak ta MVA paneller TN panellere göre daha iyidir. Eee doğal olarak Acer'da gördüğünüz bütün olumsuzluklar gerek ViewSonic gerek LG'e alsanız olduğu yerde duracaktır. Çünkü onlarda TN panel. TN panel olarak avantajınız oyunlarda ki ghosting sorununun nerdeyse olmaması olacaktır. TN panellerin MS değerleri daha düşük olduğu için hareketli görüntülerde daha başarılı.
    Kişisel görüşüm yine monitor alacaksanız bu olumsuzlukların baktığınız monitorlerde de olacağını bilin.Ama alırsanız LG,Samsung'u bir yerer koyup ViewSonic'e yönelmeniz. ViewSonic monitorlerde bence daha başarılı.
  • demircibu arkadaşın açtığı "evet ViewSonic bomba geliyor 27" LCD Monitor 1ms bundan almayı düşünüyorum" konuda da yorumumu belirtmiştim aşağıda aynısını yollluyorum,tercih konusunda belki fikir verebilir sana.

Arkadaşlar incelemek isteyenler için bu monitorun incelemesi yapılmış,siyah kalitesi filmlerde çok iyiymiş,bunu da sonuç kısmında artılarda siyah seviyesi mükemmel olarak belirtmişler,oyun performansında input lag değeri bayğı düşük

Hatta incelemeden direk alındı yapayım

"Black depth and contrast ratio are very good. Detail in darker scenes should not be lost"

Pros

Excellent black depth and contrast ratio

Good pixel responsiveness and very low input lag

Very competitive price in 27" range

Cons

Poor default colour accuracy

1ms advertised response time not achieveable without severe RTC overshoot

Limited viewing angles due to TN Film technology

Burada daha detaylı bilgi bulabilirsiniz :http://www.tftcentral.co.uk/reviews/viewsonic_vx2739wm.htm

Almak isteyenler için vatan bilgisayarda fiyatı diğer 27" monitorlere göre çok cazip fiyatta şu an ;

http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-vx2739wm-27-vx2739wm-genis-ekran-lcd-monitor/productdetails.aspx?I_ID=47771
  • Hafta sonu 859 tl. ye inmişti, şimdi 952 tl olmuş
  • Neredeyse 32 inc lcd tv parası,pahalı geldi bana biraz.
  • eğer pc'ye bağlamaktan çok tv olarak kullanacaksanız tv almak mantıklı.
    amacı belirleyip ona göre ürün almalıyız.
    o zaman ben de şu örneği verebilirim: 400 bin euro'ya otobüs satılıyor, otobüs mü almak mantıklı ferrari mi?
    hem otobüs alırsak 50 kişi binebiliriz değil mi?

monitöre gelirsek ben kullanıyorum ve memnunum.
    viewsonic'in artık tasarımları da başarılı. bu modayı monitörde asus başlatmıştı, benq ve samsung devam ettirmişti.
    şimdi viewsonic de iyi tasarımlar yapıyor monitörde.
    dünyaya bazı teknolojileri ilk defa sunan bir marka viewsonic ve bir çok sebepten monitör konusunda başarılı bir firma.
    çok da kurcalamadım, ps3 bağladım, gayet başarılı. full hd olduğu için birebir pikseller oturunca görüntü başka oluyor oyunlarda tabi.
    dvi'dan da pc'ye bağlı, film ve internet için kullanıyorum çoğunlukla.
    full hd bir demo koydum, evdeki arkadaşlar gözlerine fener tutulmuş tavşan gibi bakakaldılar...
  • Tv özelliğinin hiç önemi olmadığını ve kullanmayacağımı daha önce yazmıştım, sanırım gözünüzden kaçmış.
  • bu monitör hakkında ayrıntılı inceleme var mı acaba?
  • 27 inc olarak asus un bi modeli vardı ismi aklımda değil ama alt sephası yuvarlak olması lazım bi bak derim asus v27 mi neydi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: metesu

bu monitör hakkında ayrıntılı inceleme var mı acaba?

kullanıcı incelemesi en azından bilgi sahibi olabilirsiniz...

http://forum.donanimhaber.com/m_45414374/mpage_1/f_/key_//tm.htm#45414374
  • Arkadaş sana birşey söyliyim bugun samsung bx2450 monitörü kurdum bilgisayara. gerçekten rafta durduğu gibi durmuyor domuz gibi yani monitör uzaktan bakmama rağmen 24'' hafif de olsa rahatsız ediyor belki de daha alışamadım ondandır çünkü bundan önceki monitörüm 17'' di.
    Ama sen bilirsin tabi :)
  • teşekkürler arkadaşlar, eksik olmayın
  • Monitör TV tavsiye etmeyen arkadaşlar nedenini biraz daha açıklayabilirermi. Bende monitör alıcam LG M2794 modelli bir TV monitör gördüm acaba iyi değilmidir. TV olarak kullanmıyacağım Genelde Film Oyn ve internet TV niye alıyorsunuz derseniz hem 27 monitöre göre ucuz hende ileride PS3 bağlamak için

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: conspirator23

Monitör TV tavsiye etmeyen arkadaşlar nedenini biraz daha açıklayabilirermi. Bende monitör alıcam LG M2794 modelli bir TV monitör gördüm acaba iyi değilmidir. TV olarak kullanmıyacağım Genelde Film Oyn ve internet TV niye alıyorsunuz derseniz hem 27 monitöre göre ucuz hende ileride PS3 bağlamak için

Teşekkürler

hocam benim dayım 82 ekran tv yi monitör olarak kullanıyor. ben gördüğümü söylersem. hiç tavsiye etmiyorum.
    ben 27 ' samsung monitör kullanıyorum. sorarsan sana tek kelime ile dehşet-ül vahşet diyebilirim. :) sanki biraz reklam yaptım.. :)
    http://forum.donanimhaber.com/m_49452964/mpage_1/f_/key_//tm.htm#49452964
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.