Şimdi Ara

video görüntüden bir kareyi nasıl alırım? - halloldu. işte tufan ;)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bugün enfes bir tufan havası var. sürekli şimşek çakıyor. ben de fotograf çekeyim dedim ama asla yetişemiyorum.

böylece video çekim yapmaya karar verdim, çok kaliteli olmaz ama anı yakalarım diye.
    çektim de, yakaladım da ... lakin bu kareyi fotograf olarak alamıyorum bir türlü. nasıl alacağım ?????

eldeki programlar:
    bs player
    windows media player (tabi ki)
    quick time player (full versiyon değil)
    HP quick play
    photoshop cs2

print screen yapıp paintte bile denedim :((((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vicarius -- 15 Haziran 2007; 23:14:32 >

• dostum dvd oynatan programlarda genelde "image yakala" butonu oluyor. bendeki power dvd'de var mesela. ama görüntü kalitesi konusunda garanti veremem, çünkü görüntüyü bi hayli küçülterek kaydediyor...

bence böyle durumlarda geceyse makinenin pozlama süresini maksimum'a çıkararak çekim yapabilirsin. gündüzse de seri çekim modunu kullan derim...
  • evet, bs playerda da var, capture (P) opsiyonu.
    capture yapıyorum ama bunu mesela photoshop'a aktaramıyorum.
    dediğim gibi print screen yapıp photosopta yeni doküman açıp paste ettim, onda da desktop'ı aldığı halde bs player'ın karesi siyah çıkıyor.

640x480 image size'ı. ona da razıyım ama olmadı işte...

gece. seri modda da çektim, şehrin ışıkları çıktı ama şimşeği yakalamak bir mesele....
  • oleyyyy, hallettim.
    windows movie maker'da açıp tools -- take picture from preview'dan :)))))
    şöyle ki:

• dostum amaç sadece şimşeği yakalamaksa tamam ama, görüntü çok bulanık çıkıyor. sen yine de fotoğraf olarak yakalamayı dene...
  • makinayı ele alıp belleğinin sonuna kadar seri biçimde çekmek lazım onun için, 1-2 tanesinde elbet çıkar, ama çıkanlar da tahminimce tadından yenmez.

inşallah o da olur bir gün
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.