Şimdi Ara

video edit (kısmende grafik) için sistem toplama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar video edit (kısmende grafik) için bir sistem toplamam gerekiyo aşağıda sistem konusunda ve netleştiremediğim sorularda görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

INTEL-E6600 C2D
    GIGABYTE-GA-965P-DS4
    GEIL-2x1 GB DUAL DDR2 800
    TUL-X1950PRO EXTREME
    SEAGATE-320 GB SATA2 16 MB NCQ
    NEC-AD-7170S BLACK
    AOPEN-H600B28 400Watt
    A4TECH-X750 F1

1) Anakartta bütünleşik firewire olması video editte önemli mi?Harici firewire (20 $lık) ile aynı performansı sağlarmı. (Bütünleşik firewire 80 $ fark yaratıyor.)

2 )Ekran kartı 256 MB yeterli mi 512 MB almam gerekir mi? Profesyonel bir ekran kartı video edit içinde gerekli mi? DX10 destekli 128 bit bir ekran kartı sizce daha iyi mi?

3)Lazer mouse'un hassasiyeti optik mouse'a göre daha mı iyidir.

4)400 Watt yeterli olur mu?

• hepsi güzel ama hayati öneme sahip bir şeyi atlamışsın.
    ekran kartın oyunlara yönelik.

quadro veya firegl serisi ekran kartlarına bakman hayati derecede önemli

ekran kartının 256 yada 512 mi olacağından önemlisi
    quadro fx serisi bi kart al 128 mb olsa bile, 512 mb lık TUL-X1950PRO EXTREME den daha iyi olur.

1: firewire önemli bir etken. eğer video görüntülerini bilgisayara aktaracaksan hızlıca yapabilirsin.
    2: 128 mb olsun ama profesyonel ekran kartı olsun. bence kartın dx10 veya ram gibi özelliklerine bakacağına, quadro serisinden olmasına en az 1400, 256bit olmasına bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 1 Mayıs 2007; 14:27:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnzcn

hepsi güzel ama hayati öneme sahip bir şeyi atlamışsın.
    ekran kartın oyunlara yönelik.

quadro veya firegl serisi ekran kartlarına bakman hayati derecede önemli

ekran kartının 256 yada 512 mi olacağından önemlisi
    quadro fx serisi bi kart al 128 mb olsa bile, 512 mb lık TUL-X1950PRO EXTREME den daha iyi olur.

1: firewire önemli bir etken. eğer video görüntülerini bilgisayara aktaracaksan hızlıca yapabilirsin.
    2: 128 mb olsun ama profesyonel ekran kartı olsun. bence kartın dx10 veya ram gibi özelliklerine bakacağına, quadro serisinden olmasına en az 1400, 256bit olmasına bak
    1. Bahsettiğin işlerde önemli olan işlemci ve ram. Ekran kartın 3. planda. Seçtiğin işlemci ve ramlar gayet uygun.
    2. x1950pro için minimum 450W 12V@30A gibi değerler istiyor kart üreticileri, power supply sıkıntı yaratabilir. Sırf bu nedenden dolayı benzer bir sistemle birlikte ben x1650xt almak zorunda kaldım. Risk almak istemedim.
    3. Forumda QUADRO ve FIREGL tavsiye edecektir muhtemelen arkadaşlar. Grafik dediğin PHOTOSHOP, COREL, ILLUSTRATOR gibi 2D ise kesinlikle İHTİYACIN YOK orta seviye bir ekran kartı işini hayli hayli görür. Ancak 3D mesela MAYA, RHINO, CATIA, NX, SW, PRO/E gibi yazılımlar kullanacaksan ve PROFESYONELSEN ancak o zaman QUADRO ve FIREGL ye ihtiyacın var.
    4. IEEE1394 anakarta entegre olsa yada harici olsa çok fazla bir fark olmaz. Sonuçta ikiside aynı mantıkla çalışıyor.
    5. Ekran kartı için 256 çok bile 512 düşünme, oyun oynamayacaksan 7600GS & 7300GT veya x1650pro & x1300xt bile işini görür. Hatta bence silent versiyonlarından al, gürültü yapmasın boşuna.

SON OLARAK, Forumda, Video Edit, Photoshop, Corel gibi işler için QUADRO - FIREGL - 3D LABS ürünleri tavsiye etmeyin artık, bilmiyosanız insanları yanlış yönlendirmeyin. Bahsettiğiniz kartlar 300$ dan başlıyor...

Ben profesyonel olarak CATIA V5 kullanıyorum. Bu zamana kadar sadece 1200 parçalık bir montajda Quadronun farkını hissettim x600 e göre. (QuadroFX 540 128MB kullanıyorum)

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

1. Bahsettiğin işlerde önemli olan işlemci ve ram. Ekran kartın 3. planda. Seçtiğin işlemci ve ramlar gayet uygun.
    2. x1950pro için minimum 450W 12V@30A gibi değerler istiyor kart üreticileri, power supply sıkıntı yaratabilir. Sırf bu nedenden dolayı benzer bir sistemle birlikte ben x1650xt almak zorunda kaldım. Risk almak istemedim.
    3. Forumda QUADRO ve FIREGL tavsiye edecektir muhtemelen arkadaşlar. Grafik dediğin PHOTOSHOP, COREL, ILLUSTRATOR gibi 2D ise kesinlikle İHTİYACIN YOK orta seviye bir ekran kartı işini hayli hayli görür. Ancak 3D mesela MAYA, RHINO, CATIA, NX, SW, PRO/E gibi yazılımlar kullanacaksan ve PROFESYONELSEN ancak o zaman QUADRO ve FIREGL ye ihtiyacın var.
    4. IEEE1394 anakarta entegre olsa yada harici olsa çok fazla bir fark olmaz. Sonuçta ikiside aynı mantıkla çalışıyor.
    5. Ekran kartı için 256 çok bile 512 düşünme, oyun oynamayacaksan 7600GS & 7300GT veya x1650pro & x1300xt bile işini görür. Hatta bence silent versiyonlarından al, gürültü yapmasın boşuna.

SON OLARAK, Forumda, Video Edit, Photoshop, Corel gibi işler için QUADRO - FIREGL - 3D LABS ürünleri tavsiye etmeyin artık, bilmiyosanız insanları yanlış yönlendirmeyin. Bahsettiğiniz kartlar 300$ dan başlıyor...

Ben profesyonel olarak CATIA V5 kullanıyorum. Bu zamana kadar sadece 1200 parçalık bir montajda Quadronun farkını hissettim x600 e göre. (QuadroFX 540 128MB kullanıyorum)

Alıntıları Göster
    photoshop corel işleri için quadro öneren yok.

video editing demiş arkadaş.
    quadro serileri tam performans için şart. tabi pro düşünülüyorsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 1 Mayıs 2007; 15:07:34 >

• quote:

photoshop corel işleri için quadro öneren yok.

video editing demiş arkadaş.
    quadro serileri tam performans için şart. tabi pro düşünülüyorsa

Alıntıları Göster
    Video edit le quadronun ne alakası var? video edit işlemci ve ram a bakar
  • quote:

Alıntıları Göster
    render programları kıllanacaksan fire gl serisi
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ugur_yavuz

video edit ile Quadro'nun alakası olmaza koca Adobe firması Adobe premiere için Quadro serisi kartları önerilen kartlar kısmına koca koca yazmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghost&Roach

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: fire gl

render programları diye belirtmenden kastın, sahnede çalışırkenki durumdan bahsediyorsan evet fireGL ve QuadroFX şart, ama sahnenin son halini görmekten bahsediyorsan EKRAN KARTININ RENDERE HİÇBİR KATKISI YOKTUR. TAMAMEN RAMLERE VE İŞLEMCİLERE BAKAR

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghost&Roach

Alıntıları Göster
    yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. farklı sitelerde de araştırdım video edit uygulamaları (yani video oluşturmak değil hali hazırda varolan görüntü üzerinde çalışmak) iki boyutlu (2D) olarak geçmekte. yani MiniDV'den PC'ye görüntü aktarmak video'yu render edip farklı formata çevirmek, efekt eklemek vs vs...

sanırım auto cad'de modelleme yaratmak 3D max de animasyon hazırlamak gibi uygulamalar 3 boyutlu video yaratmak ve profesyonel ekran kartı gerektiriyor.

adobe sayfasından ekrankartı uyumluluk listesi

ram seçiminde ramin gecikme süresi Cas 4 (4-4-4-12) Cas 5 (5-5-5-15) daha önemli mi? 667 mhz ve 800 mhz olması performansı değiştirir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mujdata

yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. farklı sitelerde de araştırdım video edit uygulamaları (yani video oluşturmak değil hali hazırda varolan görüntü üzerinde çalışmak) iki boyutlu (2D) olarak geçmekte. yani MiniDV'den PC'ye görüntü aktarmak video'yu render edip farklı formata çevirmek, efekt eklemek vs vs...

sanırım auto cad'de modelleme yaratmak 3D max de animasyon hazırlamak gibi uygulamalar 3 boyutlu video yaratmak ve profesyonel ekran kartı gerektiriyor.

ram seçiminde ramin gecikme süresi Cas 4 (4-4-4-12) Cas 5 (5-5-5-15) daha önemli mi? 667 mhz ve 800 mhz olması performansı değiştirir mi?

Alıntıları Göster
    seninde listeden gördüğün gibi Quadro kartlar başı çekiyo.
    eğer ciddi olarak profesyonelce çalışılacaksa her zaman Quadro fx serisini Ati FireGL serisine öneririm.

eskiden bende ati x1900xt ddr3 vardı 256 mb lık.
    şimdiki ekran kartım ise ddr ramlı ve 128mb lık. ayrıca ile saat hızları arasında dünya kadar var.

Quadro ile normal geforce kart arasında ekranda çalışırken çok farkettiriyor.bu compositing programlarında ve video editing programlarında da, animasyon modelleme programlarında da böyle. eğer fark olmasa bu işle uğraşan firmalar neden dünya kadar para verip iş için üretilen ekran kartlarına para versin ?

ben quadro nvidia kartlara Quadro mod ve ati kartlara da firegl mod yapmış adamım. hemde HARDWARE MOD! üzerindeki ufacık dirençleri değiştirmek ölümdür ekran kartlarının. ama dedikleri gibi sonradan hiç bir faydasını göremedim. ama denedim ve tatmin oldum en azından.ama sizin elektronik bilginiz yoksa sakın denemeyin. o ufacık dirençleri bi kaybederseniz mikroskopla arasanız yine bulunmaz.

düzenleme : yazım eksiklikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 1 Mayıs 2007; 22:14:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mujdata

Alıntıları Göster
    dostum büyük ihtimal adobe premier kullanacaksın sanırım O yüzden önem vereceğin şeyler işlemci,ram ve az da olsa HDD olsun. Sonuç olarak bende video edit yapıyorum (ama mac g5'de) ve kullandığım ekran kartı g%'in üzerinde gelen standart nvidia 6600 (dikkatinizi çekerim G5 diyorum macPRO deil ) o yüzden ortalama bir ekran kartı işini görür kanaatindeyim. Ama dersen ki yok ben maya ile uğraşacağım profesyonel iş yapacağım dersen o zaman biraz daha profesyonel ekran kartına yönel. Yine de benim fikrimi soracak olursan ekran kartına o kadar çok para yatırman gereksiz olur. Sen onun yerine daha iyi bir işlemci ve daha çok ram al
    kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: azrael_13

dostum büyük ihtimal adobe premier kullanacaksın sanırım O yüzden önem vereceğin şeyler işlemci,ram ve az da olsa HDD olsun. Sonuç olarak bende video edit yapıyorum (ama mac g5'de) ve kullandığım ekran kartı g%'in üzerinde gelen standart nvidia 6600 (dikkatinizi çekerim G5 diyorum macPRO deil ) o yüzden ortalama bir ekran kartı işini görür kanaatindeyim. Ama dersen ki yok ben maya ile uğraşacağım profesyonel iş yapacağım dersen o zaman biraz daha profesyonel ekran kartına yönel. Yine de benim fikrimi soracak olursan ekran kartına o kadar çok para yatırman gereksiz olur. Sen onun yerine daha iyi bir işlemci ve daha çok ram al
    kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: azrael_13

kolay gelsin.

mac ler ile pc ler arasındaki donanım ihtiyaçları çok farklıdır.

mesela mac te çalışan 6600gt pc de aynı performansta çalışması için Quadro serisi veya Firegl serisi önerilir.

demek istediğim pc ile macleri birbirine karıştırmayalım donanım ihtiyaçları tamamen farklıdır.

• quote:

quote:

kolay gelsin.

mac ler ile pc ler arasındaki donanım ihtiyaçları çok farklıdır.

mesela mac te çalışan 6600gt pc de aynı performansta çalışması için Quadro serisi veya Firegl serisi önerilir.

demek istediğim pc ile macleri birbirine karıştırmayalım donanım ihtiyaçları tamamen farklıdır.

Alıntıları Göster
    şöyle söyleyim daha açıklayıcı olsun:

mac için 6600gt yeterlidir fakat pc için yeterli değildir.

• quote:

şöyle söyleyim daha açıklayıcı olsun:

mac için 6600gt yeterlidir fakat pc için yeterli değildir.

Alıntıları Göster
    hadi yav dost zaten aynı demedim bende hayır direk mac al daha iyi diyecektim ama fazla kaçar diye öyle dedim. Bu arada o kadar pro olacağını zannetmiyorum yapılacak video edit'in o yüzden normal bi ekran kartı yeterli derim ben. Sonuç olarak digitürk'e gel ben sana ne gibi makinalarda adobe premier çalışıyo konfigürasyonu ne göstereyim ki bu makinalarda profesyonel kurgu yapılıyor ve after effects gibi konfigürasyon canavarı program sürekli çalışıyor.

• quote:

quote:

video edit ile Quadro'nun alakası olmaza koca Adobe firması Adobe premiere için Quadro serisi kartları önerilen kartlar kısmına koca koca yazmazdı.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: dgnzcn

quote:

Adobe Premiere nin sayfasına bakarsan RECOMMENDED HARDWARE demiyor. "Third-party hardware compatibility" diyor... Dikkatini çekerim

• quote:

Orijinalden alıntı: azrael_13

hadi yav dost zaten aynı demedim bende hayır direk mac al daha iyi diyecektim ama fazla kaçar diye öyle dedim. Bu arada o kadar pro olacağını zannetmiyorum yapılacak video edit'in o yüzden normal bi ekran kartı yeterli derim ben. Sonuç olarak digitürk'e gel ben sana ne gibi makinalarda adobe premier çalışıyo konfigürasyonu ne göstereyim ki bu makinalarda profesyonel kurgu yapılıyor ve after effects gibi konfigürasyon canavarı program sürekli çalışıyor.

Alıntıları Göster
    quote:

dalga geçmeden önce üstte yazdıklarını gözden geçir. açıklamalarını tam yap.

ukala ukala "hadi yav" tarzı seviyesiz yazılar yazmanın anlamı yok,

burası ciddi bir forum değilse modlar söylesin de bilelim çoluk cocuğun maskarası olmayalım..

• quote:

quote:

dalga geçmeden önce üstte yazdıklarını gözden geçir. açıklamalarını tam yap.

ukala ukala "hadi yav" tarzı seviyesiz yazılar yazmanın anlamı yok,

burası ciddi bir forum değilse modlar söylesin de bilelim çoluk cocuğun maskarası olmayalım..

Alıntıları Göster
    dgnzcn dostum, video edit için profesyonel ekran kartlarına ihtiyaç yoktur, normal bir ekran kartı işini çok çok rahat görür. Burada önemli olan iyi bir bir işlemci, ram ve mümkünse hızlı bir harddisk. Yanlış yönlendirme olmasın...

Ayrıca bikaç tane direnç değiştirmekle nasıl normal bir nvidia kartı QUADRO yapıyosun onu anlamadım ben. Biz boşuna para vermeyelim o zaman bunlara? Soft mod desen anlıcam da...

• quote:

dgnzcn dostum, video edit için profesyonel ekran kartlarına ihtiyaç yoktur, normal bir ekran kartı işini çok çok rahat görür. Burada önemli olan iyi bir bir işlemci, ram ve mümkünse hızlı bir harddisk. Yanlış yönlendirme olmasın...

Ayrıca bikaç tane direnç değiştirmekle nasıl normal bir nvidia kartı QUADRO yapıyosun onu anlamadım ben. Biz boşuna para vermeyelim o zaman bunlara? Soft mod desen anlıcam da...

Alıntıları Göster
    @ugur_yavuz
    dediklerine katılıyorum bende, ama ekleme yapıyorum pro kartlar ile daha rahat çalışılıyor..neyse.

dirençlerin yerini değiştirmekle Nvidia geforce 2 mx > quadro 2 mx olarak, ati radeon 9800 pro yu da FireGL x2 idi sanırım, dirençlerin yerini değiştirerek modlamayı başarmıştım. ama açıkçası performans farkı hissetmedim. tavsiye etmiyorum

Ayrıca rivatuner ile softmod da denedim yine performans alamadım. softmod hardmod sadece söylentiden ibaret performansta fark olmuyor.

• quote:

@ugur_yavuz
    dediklerine katılıyorum bende, ama ekleme yapıyorum pro kartlar ile daha rahat çalışılıyor..neyse.

dirençlerin yerini değiştirmekle Nvidia geforce 2 mx > quadro 2 mx olarak, ati radeon 9800 pro yu da FireGL x2 idi sanırım, dirençlerin yerini değiştirerek modlamayı başarmıştım. ama açıkçası performans farkı hissetmedim. tavsiye etmiyorum

Ayrıca rivatuner ile softmod da denedim yine performans alamadım. softmod hardmod sadece söylentiden ibaret performansta fark olmuyor.

Alıntıları Göster
    BANA GÖRE BU FORUMUN EN BÜYÜK EKSİĞİ SIRF VİDEO EDİT ÜZERİNE BİR KONU AÇILMAMASI......
    YAZILIMLAR HAKKINDA, DONANIMLAR HAKKINDA PAYLAŞIMLARIMIZI YAPABİLECEĞİMİZ BİR KÖŞEMİZ OLSA NE İYİ OLUR...
    ÜÇ AY ÖNCE BUNA BENZER KONU BAŞLIKLARI AÇTIM AMA BU SİTEDE PEK ilgi GÖRMEDİ....
    yeni çıkan PİNACLE 10 VE ADOBE PRO SÜRÜMLERİ İŞLEMCİ VE RAM CANAVARI OLDU.....GERÇİ VİDEO EDİT RENDERİ DENEN OLAY HELE SONU AVİ OLARAK BİTECEKSE , SON SÜRAT YAPACAK BİR SİSTEM HENÜZ PİYASADA YOK.EN FAZLA 5-10 DAKİKA FARK EDİYOR..İŞTE BU YÜZDEN BENDE HERZAMAN SÖYLEDİĞİMİ SÖYLÜYORUM ...RENDER BİR BİLGİSAYARIN GÜÇ GÖSTERİSİ YAPTIĞI ER MEYDANIDIR...
    OYUNLAR FALAN HİKAYE ....

ÇEVRENİZDEKİ ARKADAŞLARIN ELLERİNDE YÜKSEK PERFORMANSLI PC LERİ VARSA VEYA DA

SATTIĞI ÜRÜNLERE GÜVENEN VE ORACIKTA UFAK BİR TEST YAPMANIZA İZİN VEREN BİR BİLGİSAYAR MAĞZASI VARSA SİZE TAVSİYEM

15 DAKİKALIK BİR FİLMİ VE ADOBE PEREMİER YAZILIMINI ALIN MAĞZAYA GİDİN...SONUÇTA KÜÇÜK BİR ARABA PARASI ÖDEYECEĞİNİZ MAKİNA ALIYORSUNUZ DENEMEK LAZIM DEĞİL Mİ? AYNI ÖZLLİKLERDE VEYA FARKLI ÖZELLİKLERDE İKİ PC BAŞINA GEÇİN..

YAZILIMIN KURULMASI 6-8 DAKİKA SÜRER...FUL KURMANIZA GEREK YOK..
    SONRA YAZILIMI AÇINIZ VE BU 15 DAKİKALIK FİLMİ YAZILIMA ATMAYA ÇALIŞIN .İŞTE SHOW O ZAMAN BAŞLAYACAK....15 DAKİKALIK AVİ VEYA MPG2 FORMATINDA FİLMİ NEKADAR SÜREDE YAZILIMA ATACAK...SONRA DA ÜZERİNE BİR KAÇ UYDURUKTAN EFEKT YAZI EKLEYİN VE DVD VEYA YİNE AVİ FORMATINDA RENDERİ BAŞLATIN...VE GÖZÜNÜZLE GÖRÜN MAKİNA PERFORMANSLARINI...

BEN YAPTIM..AMA HİÇ HOŞLANMAMA RAĞMEN MACPROBOOK DAHA HIZLI ÇIKTI (15 DAK. FİLM 21 DAK.) HEMDE ORADA Kİ ÇİFT ÇEKİRDEKLİ TOPLAMA MARKASIZ BİR MASAÜSTÜ PC DEN .....AMA YANACAK DİYE ÇOK KORKTUM ÇOK ISINDI...
    HAYALİM HALA DEVAM EDİYOR SEYYAR BİR FİLM STÜDYOM OLSUN ISINMAYAN KİTLENMEYEN ÇOK HIZLI VE KALİTELİ VİDEO EDİTLER YAPABİLECEĞİM BİR NOTEBOOK. BELKİ HAZİRANDA ÇIKACAK SANTAROSSA PLATFORMUNDA BU GÜCE ERİŞİRİZ...

EPEYDEN BERİ VİDEO EDİT İÇİN SİSTEM TAVSİYELERİ ALMADIK HADİ ARKADAŞLAR BEKLİYORUZ....

mujdata FORUMDAŞIM BU SİTEYE DE BİR GÖZ AT İŞLEMCİ PERFORMANSLARINI GÖRÜP KIYASLA...
    http://www.tomshardware.com.tr/cpu/charts/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reisbey76 -- 2 Mayıs 2007; 17:52:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: reisbey76

BANA GÖRE BU FORUMUN EN BÜYÜK EKSİĞİ SIRF VİDEO EDİT ÜZERİNE BİR KONU AÇILMAMASI......
    YAZILIMLAR HAKKINDA, DONANIMLAR HAKKINDA PAYLAŞIMLARIMIZI YAPABİLECEĞİMİZ BİR KÖŞEMİZ OLSA NE İYİ OLUR...
    ÜÇ AY ÖNCE BUNA BENZER KONU BAŞLIKLARI AÇTIM AMA BU SİTEDE PEK ilgi GÖRMEDİ....
    yeni çıkan PİNACLE 10 VE ADOBE PRO SÜRÜMLERİ İŞLEMCİ VE RAM CANAVARI OLDU.....GERÇİ VİDEO EDİT RENDERİ DENEN OLAY HELE SONU AVİ OLARAK BİTECEKSE , SON SÜRAT YAPACAK BİR SİSTEM HENÜZ PİYASADA YOK.EN FAZLA 5-10 DAKİKA FARK EDİYOR..İŞTE BU YÜZDEN BENDE HERZAMAN SÖYLEDİĞİMİ SÖYLÜYORUM ...RENDER BİR BİLGİSAYARIN GÜÇ GÖSTERİSİ YAPTIĞI ER MEYDANIDIR...
    OYUNLAR FALAN HİKAYE ....

ÇEVRENİZDEKİ ARKADAŞLARIN ELLERİNDE YÜKSEK PERFORMANSLI PC LERİ VARSA VEYA DA

SATTIĞI ÜRÜNLERE GÜVENEN VE ORACIKTA UFAK BİR TEST YAPMANIZA İZİN VEREN BİR BİLGİSAYAR MAĞZASI VARSA SİZE TAVSİYEM

15 DAKİKALIK BİR FİLMİ VE ADOBE PEREMİER YAZILIMINI ALIN MAĞZAYA GİDİN...SONUÇTA KÜÇÜK BİR ARABA PARASI ÖDEYECEĞİNİZ MAKİNA ALIYORSUNUZ DENEMEK LAZIM DEĞİL Mİ? AYNI ÖZLLİKLERDE VEYA FARKLI ÖZELLİKLERDE İKİ PC BAŞINA GEÇİN..

YAZILIMIN KURULMASI 6-8 DAKİKA SÜRER...FUL KURMANIZA GEREK YOK..
    SONRA YAZILIMI AÇINIZ VE BU 15 DAKİKALIK FİLMİ YAZILIMA ATMAYA ÇALIŞIN .İŞTE SHOW O ZAMAN BAŞLAYACAK....15 DAKİKALIK AVİ VEYA MPG2 FORMATINDA FİLMİ NEKADAR SÜREDE YAZILIMA ATACAK...SONRA DA ÜZERİNE BİR KAÇ UYDURUKTAN EFEKT YAZI EKLEYİN VE DVD VEYA YİNE AVİ FORMATINDA RENDERİ BAŞLATIN...VE GÖZÜNÜZLE GÖRÜN MAKİNA PERFORMANSLARINI...

BEN YAPTIM..AMA HİÇ HOŞLANMAMA RAĞMEN MACPROBOOK DAHA HIZLI ÇIKTI (15 DAK. FİLM 21 DAK.) HEMDE ORADA Kİ ÇİFT ÇEKİRDEKLİ TOPLAMA MARKASIZ BİR MASAÜSTÜ PC DEN .....AMA YANACAK DİYE ÇOK KORKTUM ÇOK ISINDI...
    HAYALİM HALA DEVAM EDİYOR SEYYAR BİR FİLM STÜDYOM OLSUN ISINMAYAN KİTLENMEYEN ÇOK HIZLI VE KALİTELİ VİDEO EDİTLER YAPABİLECEĞİM BİR NOTEBOOK. BELKİ HAZİRANDA ÇIKACAK SANTAROSSA PLATFORMUNDA BU GÜCE ERİŞİRİZ...

EPEYDEN BERİ VİDEO EDİT İÇİN SİSTEM TAVSİYELERİ ALMADIK HADİ ARKADAŞLAR BEKLİYORUZ....

mujdata FORUMDAŞIM BU SİTEYE DE BİR GÖZ AT İŞLEMCİ PERFORMANSLARINI GÖRÜP KIYASLA...
    http://www.tomshardware.com.tr/cpu/charts/

Alıntıları Göster
    adam vidyo edit yapacam demiş, kimse sana en son teknoloji hdd lazım, raid 0 yada raid 5 lazım dememiş.

vidyo edit işinde raid0 yapılmış ile raid yapılmamış pc arasındaki performans farkı %50 - %70 arasındadır.

ben arkadaşın hp, dell yada apple ın hazır iş istasyonu çözümlerine yönelmesini tavsiye ediyorum. vidyo edit, grafik tasarım, animasyon..vb her iş için kullan, inan bana adamı deli eden( normal pc yle kıyasladığında inanasın gelmiyor) performansları var, çünkü bu iş için üretilmişler..
    zaten bu sistemlerde xeon yada opteron gibi bu iş için özel işlemciler, gelişmiş raid yeteneklerine sahip sas denetleyicili falan diskler kullanılıyor.. vahşet ül dehşet sistemler fakat paran yeter mi bilmem...

edit:

hdd seçiminde alacağın disklerin 10000 yada 15000rpm olmasına dikkat et. raid 0 yada raid5 düşün.

ram olayına ağırlık ver, bu iş için ekran kartı önemli değil, palit 8600gt al ak keyfine, yada 8800 320 mb falan al, oyun oynamana devem et. firegl yada quadro ne yapacan sen, onlar sadece tek bi işe kanalize olmuş, abartı şeyler, sen oyunda oynarsın, ben bilirim .. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 2 Mayıs 2007; 18:32:22 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.