Şimdi Ara

Victor Gaming Machine Kullanıcıları Kulübü(BATTI) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.685
Cevap
67
Favori
208.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ardalia

cevaplarınız için teşekkur ederim . bir kaç sorum daha olacak
    1- bu dd3 ile ddr3 premium arasında ki fark nedir ?
    2- VIC-P502K'de 15.6" boyutunda Full HD Yansımasız LED ekrana sahip, 4.nesil Intel altyapısı, değiştirilebilir ekran kartı, zengin genişletme seçenekleri ve son teknolojileri ile taşınabilir oyun makinesi. yazıyor ama VIC-G801K da böyle bir ibare yok aynı durum VIC-G801K içinde geçerlimidir yoksa sadece VIC-P502K serisindemi var bu özellik

Normal bellek Crucial 1600MHz DDR3L, Premium bellek Crucial BallistiX Sport. İkisi de low voltage dır ancak BallistiX in katman sayisi daha fazla, daha stabil olarak calisiyor. Eger 3D render, animasyon vs.gibi uygulamalar uzerinde uzun sureli calismalar gerceklestirmeyecekseniz bence gerek yok. Normal Crucial 1600MHz DDR3L bellek kullanabilirsiniz.

• hayırlı olsun, yazıyorum hemen
  • Victor Gaming Machine kullanıcısına yanıt
    1 dk öncesinde soruyu değiştirmiştim ya :/ devamınıda soylersen sevinirim bencede premiuma gerek yokmuş yardımların ve bilgilendirmen için şimdiden teşekkürler
  • quote:

cevaplarınız için teşekkur ederim . bir kaç sorum daha olacak
    1- bu dd3 ile ddr3 premium arasında ki fark nedir ?
    2- VIC-P502K'de 15.6" boyutunda Full HD Yansımasız LED ekrana sahip, 4.nesil Intel altyapısı, değiştirilebilir ekran kartı, zengin genişletme seçenekleri ve son teknolojileri ile taşınabilir oyun makinesi. yazıyor ama VIC-G801K da böyle bir ibare yok aynı durum VIC-G801K içinde geçerlimidir yoksa sadece VIC-P502K serisindemi var bu özellik

P500 ve P700 ürünlerinde ekran kartları değiştirilebilir (MXM yapıdadır) Ayrıca bu seri urunlerde ekran kartları da yuksek seviyededir ve cihazlar bu kartları soğutabilecek yapıdadır. (Çift fanlıdır) Ayrıca çok renkli klavye, 2 x mSATA slotu vs.gibi detaylar var. G801 üzerindeki ekran kartı değiştirilemez.

Ayrıca MXM ekran kartı maliyetleri de yüksektir, onu da belirtelim ornegin 870M i 880M ile degistirmek isterseniz yaklasik 700$ a mal olur.

• yok aldığım gibi değiştimeyi planlamıyoruym zaten gelecekte yetmediginde diye düşündüm ozman ben yavaştan p502 ye kayıyım
  • quote:

yok aldığım gibi değiştimeyi planlamıyoruym zaten gelecekte yetmediginde diye düşündüm ozman ben yavaştan p502 ye kayıyım

Benim sahsi kanaatim yakın gelecekte dusunmuyorsanız ve 870 - 880 gibi performansa ihtiyaciniz yok ise G serisi daha dogru tercih olacaktir cunku yeni nesil 9 serisini makinalar desteklemeyebilir
  • benim için en önemli fark 6 GB GDDR5 nVIDIA GTX870M 192Bit Optimus ile 2 GB GDDR5 nVIDIA GTX860M Optimus, arasında ki fark birisi 1-2 sene digeri 5-6 sene götürür gibi duruyo son 4-5 senedir bilgisayar piyasasından epey uzak olduğumdan tam olarak kestiremiyorumda.
  • Bence 860M de 1-2 seneden fazla goturecektir ama 870M ve P502 / P702 tabii ki butceleri olanlar icin cok guzel ve daha uzun omurlu secenekler.
  • Kredi kartı oranlarımız güncellenmistir. Ekte daha güncel kredi kartı oranlarımızı inceleyebilirsiniz.
     Victor Gaming Machine Kullanıcıları Kulübü(BATTI)
    g701 e şimdi orjinal windows kurmak için şimdi format atıcamda biosuda güncelleyim dedim,nerden indirebilirim güncel biosu,bide uefi kurduğum için biosu başlangıçta bios kısayolu yazmıyor f2 diyo biliyordum açılmadı biosun tuşu neydi biliyormusnuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: opsladio

g701 e şimdi orjinal windows kurmak için şimdi format atıcamda biosuda güncelleyim dedim,nerden indirebilirim güncel biosu,bide uefi kurduğum için biosu başlangıçta bios kısayolu yazmıyor f2 diyo biliyordum açılmadı biosun tuşu neydi biliyormusnuz ?

Bios F2 acilistan itibaren surekli, cilgin gibi basin acilir o :) Biosu guncel. Uretimde her zaman son versiyon bios atilir normalde.
    güncelse tamam.performansı artırır diye okumuştumda format atmışken onu da güncelleyim dediydim, gerek kalmadı
  • ben simdi bu bilgisayardan alırsam 1-2 aya yeni kasa veya yeni seri cıkmaz dmi cıkar derseniz onlarıda gorelim
    ve bu VIC-P502K nın kasasını ayrıntılı görebilecegim bi web sitesi yada clevodaki numarası varmı ?

Edit: p150sm-a imiş resimleri karşılaştırarak buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardalia -- 25 Ağustos 2014; 23:26:03 >
    hocam sizin cd deki sound blaster sıkıntısız çalısıyor ama sound blaster cinema 2 yi kurdun mu bozuk çalışıyor çözemedim yaw. varmı bunun bi çözümü
  • Neden DVD deki Sound Blaster calisiyor ise disaridan yazilim kuruyorsunuz ? Normalde disaridan kuracaginiz yazilim, ilgili ses yongası ve sürücüsü ile uyumlu, dogru yazilim degil ise calismayacaktır.
  • hangisini almalıyım
    1. seçenek VIC-P502K $ 1628
    15.6" boyutunda Full HD Yansımasız LED ekrana sahip, 4.nesil Intel altyapısı, değiştirilebilir ekran kartı, zengin genişletme seçenekleri ve son teknolojileri ile taşınabilir oyun makinesi.
    Intel Core i7 4710MQ 2.5 Turbo 3.5 GHz 6 MB Quad Core
    8 GB SODIMM 1600 MHz DDR3
    1000 GB 7200 RPM 32MB SATA 2.5" HDD
    mSATA SSD 120 GB
    6 GB GDDR5 nVIDIA GTX870M 192Bit Optimus, PhysX, CUDA Ekran Kartı
    15.6” (39.62cm) Full HD LED MAT (1920x1080) 16:9 panel
    High Definition (HD) 7.1 Ses ve Creative Sound Blaster X-Fi MB3 Ses Paketi
    8X DVD+/-R/RW/4X +DL Super-Multi Slim Dual Layer Yazıcı
    2MPxl HD Kamera
    Intel 7260N Dual Band B/G/N Kablosuz Ağ + Bluetooth 4.0
    Kaydırma ve Çoklu Hareket Algılama Özellikli Touchpad
    Biometrik Parmak İzi Okuyucu
    9u1 Kart Okuyucu MMC/RSMMC SD/mini SD/SD/SDXC/SDHC
    Alttan Aydınlatmalı Q Türkçe Klavye
    Çıkarılabilir 8 hücreli Akıllı Lithium-Ion pil
    FreeDos
    17" Sırt ÇantasıSiyah Renk
    2 YIL ÜCRETSİZ Kapıdan Kapıya Kargo Hizmeti Dahil

2. seçenek VIC-G801K 17" ekran $ 1646
    Intel Core i7 4710MQ 2.5 Turbo 3.5 GHz 6 MB Quad Core
    1000 GB 7200 RPM 32MB SATA 2.5" HDD
    mSATA SSD 240 GB
    mSATA SSD 240 GB
    mSATA SSD 240 GB

2 GB GDDR5 nVIDIA GTX860M Optimus, PhysX, CUDA Ekran Kartı
    17.3” 1920x1080 Full HD Yansımasız 16:9 Ekran
    High Definition (HD) Ses ve Creative Sound Blaster Cinema Ses Paketi
    8X DVD+/-R/RW/4X +DL Super-Multi Slim Dual Layer Yazıcı
    2MPxl HD Kamera
    802.11 B/G/N Wi-Fi Kablosuz Ağ + Bluetooth 4.0
    Kaydırma ve Çoklu Hareket Algılama Özellikli Touchpad
    9u1 Kart Okuyucu MMC/RSMMC SD/mini SD/SD/SDXC/SDHC
    Bağımsız Tuşlu Numerik Q Türkçe Klavye
    Çıkarılabilir 8 Hücreli Akıllı Lithium-Ion pil, 76,96WH
    FreeDos
    17" Sırt ÇantasıSiyah Renk
    2 YIL ÜCRETSİZ Kapıdan Kapıya Kargo Hizmeti Dahil

birinde fazladan 8gb ram ve 6gb ekran kartı var iken diğerinde depolama alanı ve ekran daha büyük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardalia -- 26 Ağustos 2014; 8:57:43 >

• "Butcem var 870M de iyi bir kart, üstelik platformda guzel cift fan, cift mSATA SSD, cok renkli isikli klavye, 4 bellek slotu olsun, ekran karti degistirme isi isin kreması, belki olur belki kismet" diyorsanız da P502

"Daha amator duzeyde meraklıyım, bellek, hdd degisimi belki olabilir ama islemci, ekran kartı biraz ustalık gerektiriyor hem de ozellikle ekran kartı butcesine acilmak istemiyorum, 860M de bana yeter diyorsanız G801"

:)
    P502 ozman :D

yeni modeller ne zaman çıkacak ona göre alıcam yada beklicem
  • Yeni modeller hakkında daha gelmis en ufak bir bilgi yok maalesef :( Benim sahsi kanaatim beklemeyin :) Ömrünüz beklemekle gecebilir. Her yeni teknoloji ciktiginda bir sonraki neslin dedikoduları kafanızı karistiracaktir, urune bakın, ihtiyacınıza bakın, gercekten ihtiyaciniz var ise, urun sizi tatmin edecek ise alin. Sonu yok teknolojinin maalesef ve her yeni teknoloji sizi "onu da bekleyeyim" psikolojisine sokabilir :)
  • Kulübe ekleyin adımı lütfen. G701 siparişimi az önce verdim.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.