Şimdi Ara

Victor Gaming Machine G451 Detaylı İnceleme ve G301-G501-G451-G502 Kullanıcı Platformu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
709
Cevap
17
Favori
28.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ens1252

Birşey dikkatimi çekti ekranın arka yüzünde neden gaming machine yazısı sizde yok ?

Canimizsiniz siz bizim ya :) Ne diyeyim :) Elimizde o yazi bittigi icin takamadik maalesef.
  • Ben şanslıyım ozmn Çok hoş duruyo arka yüzdeki logo ve gaming machine yazısı Her gören oww oyun makinasına bak diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victor Gaming Machine

quote:

Birşey dikkatimi çekti ekranın arka yüzünde neden gaming machine yazısı sizde yok ?

Canimizsiniz siz bizim ya :) Ne diyeyim :) Elimizde o yazi bittigi icin takamadik maalesef.

Keşke victor yazısı bitseydi
    Şaka bir yana nazarım ddeğmez inş makine tam istediğim gibi. Beklediğime değdi.Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım.
  • Pazartesi sabahı sipariş verdim bu aksam çok büyük ihtimalle kargolayacaklarını söylediler yarın elimde olur sanırım çok mutluyum 4 aydır bekliyordum
    Donanımhaber üzerinden @Victor Gaming Machine ile irtibat halindeydik çok çok yardım ettiler bu kadar ilgili olmaları çok güven verdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

quote:

quote:

Şaka bir yana nazarım ddeğmez inş makine tam istediğim gibi. Beklediğime değdi.Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım.

Vay be. Bak buna cok mutlu oldum iste. Acayip stress yapmistim kendimi gene begendiremeyecegiz, sorun cikacak makinede diye :)
    Haydi iyi kullanmalar :)

• http://www.youtube.com/watch?v=lcs1XeW92pI&feature=youtu.be

Bu da kutu açılış videosu:) Tam videoyu çekerken fotoğraf makinesinin şarjı bitti.Ben de sabredemedim tablet ile devam ettik.Tableti anneme verdim kameraman hataları için(beni çekmiş resmen çocuklar izlemesin psikolojileri bozulabilir) kusura bakmayın:).
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

quote:

quote:

Vay be. Bak buna cok mutlu oldum iste. Acayip stress yapmistim kendimi gene begendiremeyecegiz, sorun cikacak makinede diye :)
    Haydi iyi kullanmalar :)

Çekirge bir sıçradı iki sıçradı üçüncü de yakalandı :) Ben g501 i de beğenmiştim.Yalnız o sorun için iade ettim.Çünkü daha önceden dilim yanmıştı tablet almıştım bir hafta sonra ortaya çıkan benim küçük olarak görüp önemsemediğim sorun daha sonraadan başımı çok ağırtmıştı ki hala ağırtıyor:(

• Arkadaşlar merhaba,

Ben de Victor kullanıcıları arasına katılmayı düşünüyorum. Merak ettiğim bir iki nokta var, bilenler (ya da sayın Victor temsilcisi) cevaplarsa sevinirim.

g451 ile g701 arasında kalmış bulunmaktayım öncelikle. bu iki bilgisayarı aynı konfigürasyona çektiğimizde arada sadece ekran paneli ve ekran kartı farkı kalıyor sanırım doğru mudur? bunun dışında başka önemli fark var mı? mesela g451'de klavyenin aydınlatmalı olup olmadığı yazmıyor sitede, bu durum nedir?

bunun dışında, depolama ile ilgili problemim olacağını düşünmediğim için direkt ssd'li bir konfigürasyon planlıyorum. sanırım 120 gb ssd seçersek kampanyadan dolayı 240'a yükseltiliyor? sizce bunun yerine normal 5400 rpm hdd + msata daha mı mantıklı olur? bu konuda da fikrinizi alabilirsem mutlu olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karl hungus

Arkadaşlar merhaba,

Ben de Victor kullanıcıları arasına katılmayı düşünüyorum. Merak ettiğim bir iki nokta var, bilenler (ya da sayın Victor temsilcisi) cevaplarsa sevinirim.

g451 ile g701 arasında kalmış bulunmaktayım öncelikle. bu iki bilgisayarı aynı konfigürasyona çektiğimizde arada sadece ekran paneli ve ekran kartı farkı kalıyor sanırım doğru mudur? bunun dışında başka önemli fark var mı? mesela g451'de klavyenin aydınlatmalı olup olmadığı yazmıyor sitede, bu durum nedir?

bunun dışında, depolama ile ilgili problemim olacağını düşünmediğim için direkt ssd'li bir konfigürasyon planlıyorum. sanırım 120 gb ssd seçersek kampanyadan dolayı 240'a yükseltiliyor? sizce bunun yerine normal 5400 rpm hdd + msata daha mı mantıklı olur? bu konuda da fikrinizi alabilirsem mutlu olurum.

G701 üzerinde 3ncü bellek, 2nci disk slotu, 80WH pil, Full HD Mat panel bulunur. G451 üzerinde 2 bellek slotu, tek disk ve Full HD parlak IPS panel bulunur. Olay performans ve genisletilebilirlik ise G701 daha iyidir ama G451 daha rahat tasinabilir.
    G701 in klavyesi aydinlatmalıdır G451 de aydinlatma yoktur.

Tum modellerde mSATA SSD slotu mevcuttur. G451 üzerine 1 msata+1 2.5" SSD takilabilir 120GB aldigin taktirde 2 side 240GB'a yukseltilir. G701 de 1 msata + 2 2.5" SSD bulunur ve 3 ü de 240GB alirsaniz 3 ü de 240GB a yukseltilir (1 tane alirsan 1 tanesi 240GB a yukseltilir)
    Mantikli olan bence 1 mSATA 120GB (kampanya ile 240GB olacak) + 500GB 5400rpm dir.

• Arkadaslar ben g601 almayı düşünüyorum ne diyorsunuz bide i7 islemciler 2.5 ghz
    i5 3.1 ghz i7 turbo boost yokmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun kayıt programları 10 fps düşüşe neden oluyor. Kullandığım programlar fraps, bandicam önerebileceğiniz başka bir program var mı yoksa kameraya mı çekeyim ? Yüklediğim oyunlar Dota 2, Tomb raider, Crysis 3, Splinter Cell Blacklist, Assassins Creed III, Hitman Absolution, Max payne 3, Need For Speed The Run
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsuname

Arkadaslar ben g601 almayı düşünüyorum ne diyorsunuz bide i7 islemciler 2.5 ghz
    i5 3.1 ghz i7 turbo boost yokmu

Intel® Core™ i5-4200M 2 Çekirdekli 2.5GHz 3MB Ön Bellekli İşlemci
    Intel Core i7 4710MQ 2.5 Turbo 3.5 GHz 6 MB Quad Core
    Ben i7 düşünüyorum. Benim de aklimda g601 var siz ne için kullanacaksiniz

• i5 4200M Turbo Boost ile 3.1GHz'e, i7 4710MQ ise Turbo Boost ile 3.5GHz e cikabilir. Cikabilir diyorum cunku Turbo Boost frekansını makine kendi ayarlar. Önemli nokta makinelerin ihtiyac duydugu anda yüksek Turbo Boost frekansına ulasmasını saglayacak sogutma sistemine de sahip olmasidir. Makine kendini sogutamiyorsa hem nVIDIA Turbo da hem de Turbo Boost ta frekans keser. Evet, nVIDIA GPU üzerinde de Boost fonksiyonu vardır. Makine gercekten kendini soğutabiliyorsa çekirdek hızı standart üzerinde (%15) daha yüksek calisir.

Az buz da hız kesmez, i7 için konuşursak 2.5GHz standart yerine 800-1000MHz e zorunlu olarak ısıdan dolayı hız kesecektir (makine ihtiyac duymadiginda, normal kosullarda gunluk kullanımda da enerji harcamamak icin 800MHz civarında calisir. İkisini karistirmamak lazim) Onemli olan makinenin bu sekilde calismamasi kendisini uzun sureli ve dengeli olarak yuksek performans saglarken sogutabilmesidir.
  • Arkadaşlar g451 de pes 2013 yükledim fakat oyunu minimum özellikleri taşımıyor uyarısı veriyor, gtx 850m ekran kartını görmüyor intelin ekran kartını görüyor, bu konuda yardımcı olabilecek birisi var mı?

• mustafayalazı M kullanıcısına yanıt
    http://youtube.com/watch?v=1XpatcsGQg8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ens1252 -- 16 Ekim 2014; 23:39:04 >
  • ens1252 kullanıcısına yanıt
    İlgin için teşekkür ederim, fakat pes 2013 te bahsedilen işlem işe yaramıyor, videoda bahsedilen ayarları pes 2013 de başarıyla uygulanabilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafayalazı

İlgin için teşekkür ederim, fakat pes 2013 te bahsedilen işlem işe yaramıyor, videoda bahsedilen ayarları pes 2013 de başarıyla uygulanabilen var mı?

boşverin pes 13 mü kaldı ya

fifaya geçin siz en iyisi
  • 120gb SSD kampanya ile 240'a yükseliyor değil mi? Peki direkt 240 alırsak, o da 480'e çıkıyor mu? Çıkmıyorsa aradaki fiyat farkı çok anlamsız çünkü.
  • quote:

120gb SSD kampanya ile 240'a yükseliyor değil mi? Peki direkt 240 alırsak, o da 480'e çıkıyor mu? Çıkmıyorsa aradaki fiyat farkı çok anlamsız çünkü.

Çıkmaz :) ama almayı düşündüğün makinende 2 tane disk yeri var ise 2 tane 120GB alabilirsin ve ikisi de 240GB'a çıkar ;)
  • quote:

quote:

120gb SSD kampanya ile 240'a yükseliyor değil mi? Peki direkt 240 alırsak, o da 480'e çıkıyor mu? Çıkmıyorsa aradaki fiyat farkı çok anlamsız çünkü.

Çıkmaz :) ama almayı düşündüğün makinende 2 tane disk yeri var ise 2 tane 120GB alabilirsin ve ikisi de 240GB'a çıkar ;)

g451 almak istiyorum fakat endişelerim var diğer konularda arkadaşlarında dediği gibi yarın öbürgün kepenk kapatırsanız :D ne olacak
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.