Şimdi Ara

Victor Gaming Machine G451 Detaylı İnceleme ve G301-G501-G451-G502 Kullanıcı Platformu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
710
Cevap
17
Favori
28.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hacı1992

Hocam bu alette Sound Blaster Cinema 2 var mı? Sürücüsünü yüklerken hata veriyor.Gerçi önemsiz bir şey ama ona göre diğer driver ı kuracağım.

Evet Sound Blaster Cinema 2 var ama bazen sürücü ve yazılım uyumsuzluğu olabiliyor. Özellikle DVD içinde gelen sürücü üzerine Sound Blaster Cinema II kurmayı deneyin lütfen. Bazı kullanıcılar Windows kurduktan sonra, Windows un ses kartını algıladığını ve direk üzerine Sound Blaster Cinema II yazılımını kurduklarında da çalıştığını söylemişlerdi.
  • Victor Gaming Machine kullanıcısına yanıt
    Hocam g451 de webcamın olduğu tarafta çerçeveye bastırınca içeri eğilme var, bu normal mi? çerçeveye bastırınca ekranda hafif içe eğiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ens1252 -- 19 Ekim 2014; 10:01:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ens1252

Hocam g451 de webcamın olduğu tarafta çerçeveye bastırınca içeri eğilme gibi bir sorun var, bu normal mi? çerçeye bastırınca ekranda hafif içe eğiliyor

Evet normal ama oraya neden bastiriyorsunuz ? :) Altında kamera kartları, mikrofon felan var.
  • Victor Gaming Machine kullanıcısına yanıt
    Kapağı açmak için tuttuğum bölge orası açarken farkettim. Diğer bölgeler sağlamken buranın esnemesi tuhaf geldi gözüme normalse sorun yok

• quote:

Kapağı açmak için tuttuğum bölge orası açarken farkettim. Diğer bölgeler sağlamken buranın esnemesi tuhaf geldi gözüme normalse sorun yok

ses kapalı oynarım herşeyi genellikle fan sesi seviyesi ne kadar
  • quote:

Normal hocam 3 nesildir orası yumuşak. Hiç problem almadık gerçi ama oraya kamera aksamından dolayı içeriden tırnak, vida atılmadığı için orası çerçeve üzerinde diğer noktalara göre daha yumuşak.
  • tomysawyer T kullanıcısına yanıt
    Şahşen beni rahatsız etmedi. Ses ölçüm cihazım yok maalesef Ama sessiz ortamda rahatsız edecek bir fan sesi yok.

Ayrıca fanın hızını kontrol edecek bir yazılımı cd içinde var. bugün resmini atarım. Victor kullanıcıları fanın hızını kontrol edecek var mı böyle birşey diye soruyordu. Eğlence, performans, sessiz gibi modları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ens1252 -- 19 Ekim 2014; 10:23:16 >
  • quote:

Şahşen beni rahatsız etmedi. Ses ölçüm cihazım yok maalesef Ama sessiz ortamda rahatsız edecek bir fan sesi yok.

Ayrıca fanın hızını kontrol edecek bir yazılımı cd içinde var. bugün resmini atarım. Victor kullanıcıları fanın hızını kontrol edecek var mı böyle birşey diye soruyordu. Eğlence, performans, sessiz gibi modları var.

ss isterük :D halen kararsızım perşembe günü alacağım x550jk asus yada g451 victor
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomysawyer

ss isterük :D halen kararsızım perşembe günü alacağım x550jk asus yada g451 victor
    Ben de tercih sırasında X550JK ile G451 arasında kalmıştım. Forumdaki X550JK konusunu incelediyseniz kullanıcıların ürün eline geçtiği andan itibaren ne gibi problemlerle karşılaştığını görmüşsünüzdür. Bir diğer konu ise X550JK alırken satıcı ile alıcı arasında bir 'aracı' var ve ileride teknik sorun yaşanırsa bu aracı ile büyük sıkıntılar çıkacaktır kaldı ki günümüzde birçok alışveriş sitesine güvenilmiyor. PcDepo gibi siteler de bazen kullanıcılara cevap dahi vermiyor bunu X550JK konusunda da gördük, adamlar telefonlarını bile açmayabiliyorlar. Bence her şeyden önce en önemli etken bu çünkü iki model arasındaki özelliklerde uçurum farkı yok. Ben bu konuda Victor'a güvenerek sipariş verdim umarım sorun yaşamayız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Victor Gaming Machine

quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

Hocam bu alette Sound Blaster Cinema 2 var mı? Sürücüsünü yüklerken hata veriyor.Gerçi önemsiz bir şey ama ona göre diğer driver ı kuracağım.

Evet Sound Blaster Cinema 2 var ama bazen sürücü ve yazılım uyumsuzluğu olabiliyor. Özellikle DVD içinde gelen sürücü üzerine Sound Blaster Cinema II kurmayı deneyin lütfen. Bazı kullanıcılar Windows kurduktan sonra, Windows un ses kartını algıladığını ve direk üzerine Sound Blaster Cinema II yazılımını kurduklarında da çalıştığını söylemişlerdi.

Evet dediğinizi yapınca sorunsuz kuruldu

• Uçurum var hocam. Victor'daki sadece ekranın Full HD IPS olması, hem özellik hem de maliyet olarak açıkçası gerçekten uçurum yaratıyor aslında ki aradaki özelliklerden sadece bir tanesi bu ve bunun kullanıcılar tarafından önemsenmeyerek sadece marka olmasından dolayı bir notebookun ısrarla tavsiye edilmesi de açıkçası çok şevk kırıcı. Şunu düşünün bulundugumuz durumda hepimiz neden Türk markası yok yada Türk markaları dandik diyerek veryansın ediyoruz ama karşımıza bir Türk markası çıkınca da onu tercih etmektense daha düşük özelliklerde uluslararası bir markayı tercih ediyoruz.

Bizim Victor olarak su durumda yapmamız gereken 1366x768 4GB bir GTX 850M'i size 1700TL ye sunmak ve mutlu etmek aslında ama biz ürüne değer katmak ve iyi güzel teknolojik bir ürünü Türk insanına sunmak Polyanna cılığıyla sanırım saçmalıyoruz.

Yanlıs anlasilmasin kimseyi suclamiyorum ve tabii ki bundan önce yapılan hataların burada payı büyük. Tabii ki yeni bir marka olmamız sizleri şu an için bilinmeyen bir markayı tercih etme noktasında soru işaretlerine yönlendirmesi doğal ama gene de yazıverdim işte.
    Bu şirket daha ne kadar güvenilir olabilir yada bu şirket içinde bulunduğu neredeyse mükemmel koşullara rağmen bu kadar zorlanıyor ise yeni Türk şirketlerinin şansı ne olabilir :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Victor Gaming Machine -- 19 Ekim 2014; 12:58:26 >

• Arkadaşlar bu bilgisayarı düşünüyorum önerir misiniz?

• tomysawyer T kullanıcısına yanıt
    Fan hızı kademeli arttırılabiliyor sanıyordum gece görmüştüm bu programı değilmiş. Otomatik ve turbo fan seçenekleri var

Victor Gaming Machine G451 Detaylı İnceleme ve G301-G501-G451-G502 Kullanıcı Platformu
  • Kademeli arttırma kontrolü mümkündür hocam ama üreticinin bu noktada çekinceleri var. O yüzden ya otomatik ya full fan kontrolü var makineler üzerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elma

quote:

Ben de tercih sırasında X550JK ile G451 arasında kalmıştım. Forumdaki X550JK konusunu incelediyseniz kullanıcıların ürün eline geçtiği andan itibaren ne gibi problemlerle karşılaştığını görmüşsünüzdür. Bir diğer konu ise X550JK alırken satıcı ile alıcı arasında bir 'aracı' var ve ileride teknik sorun yaşanırsa bu aracı ile büyük sıkıntılar çıkacaktır kaldı ki günümüzde birçok alışveriş sitesine güvenilmiyor. PcDepo gibi siteler de bazen kullanıcılara cevap dahi vermiyor bunu X550JK konusunda da gördük, adamlar telefonlarını bile açmayabiliyorlar. Bence her şeyden önce en önemli etken bu çünkü iki model arasındaki özelliklerde uçurum farkı yok. Ben bu konuda Victor'a güvenerek sipariş verdim umarım sorun yaşamayız.

kardeş g451 mi sipariş ettin birde ilk izlenimlerini yazarsan sevinirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Elma

quote:

kardeş g451 mi sipariş ettin birde ilk izlenimlerini yazarsan sevinirim.

Evet G451 sipariş ettim, ürün tahminimce salı günü elime ulaşacak o zaman yazarım mutlaka.

• Ya arkadaşlar bu konuyu gormeden önce Asus X550JK'da karar kilmistım. O aralıkta en iyı f/p ürünüydü. Ama siz diyorsunuz ki G451 1700-1800 TL . Nerede acaba ? Victor'un kendi sitesinde en düşük ve freedos olarak özelleştirdim 2000'in altına düşmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eugnie

Ya arkadaşlar bu konuyu gormeden önce Asus X550JK'da karar kilmistım. O aralıkta en iyı f/p ürünüydü. Ama siz diyorsunuz ki G451 1700-1800 TL . Nerede acaba ? Victor'un kendi sitesinde en düşük ve freedos olarak özelleştirdim 2000'in altına düşmedi.

Ürün i5 4200M - 4GB DDR3 - 500GB Disk ile 1793TL, 8GB DDR3 ile 1880TL, 1TB 7200rpm disk ile 1984TL ki Asus'un 1366x768 ekranına karşılık 1920x1080 Full HD IPS ekranı var ! (Intel Wireless, mSATA SSD, 2nci bellek slotu vs.gibi avantajların yanısıra)
  • quote:

quote:

Ya arkadaşlar bu konuyu gormeden önce Asus X550JK'da karar kilmistım. O aralıkta en iyı f/p ürünüydü. Ama siz diyorsunuz ki G451 1700-1800 TL . Nerede acaba ? Victor'un kendi sitesinde en düşük ve freedos olarak özelleştirdim 2000'in altına düşmedi.

Ürün i5 4200M - 4GB DDR3 - 500GB Disk ile 1793TL, 8GB DDR3 ile 1880TL, 1TB 7200rpm disk ile 1984TL ki Asus'un 1366x768 ekranına karşılık 1920x1080 Full HD IPS ekranı var ! (Intel Wireless, mSATA SSD, 2nci bellek slotu vs.gibi avantajların yanısıra)

bütün endişelerimi giderdim tek endişem ses sorunu ben herşeyi kısık ses te oynarım rahatsız olurum seste turbo fanın sesini kastetmiyorum normal fan sesi nasıl çokmu duyuluyor az mı

• quote:

quote:

quote:

bütün endişelerimi giderdim tek endişem ses sorunu ben herşeyi kısık ses te oynarım rahatsız olurum seste turbo fanın sesini kastetmiyorum normal fan sesi nasıl çokmu duyuluyor az mı

Hocam oyun oynarken illa fan devreye girer açıkçası. Normal kullanımda fan sesini çoğu zaman duyamazsın ama nVIDIA ekran kartı devreye girdi mi oyunda çoğu zaman fanda devreye girer maalesef ve duyarsın yani fan sesini. Hem canavar gibi ekran kartım olsun hem full hd çalışsın ama fan sesini duymayayım tipi bir makinede daha üretilmedi maalesef.

Bu makineler en az 60-65C lik grafik ve merkezi işlem birimlerini soğutmalılar. Klima düzenleri de yok ellerindeki tek kaynak ortam sıcaklığındaki hava bu da fanın devirli çalışması ihtiyacını doğurur ve o da ses yapar. Çoğu zaman ben Fn+1 ile açıp gösteriyorum ilgilenenlere, onlarda en fazla duyabilecekleri sesi duyunca şaşırıyorlar gerçi ama sizi yanlış yönlendirmek istemem.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.