Şimdi Ara

Vialle LPi sistemi hakkında bilgi? (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.617
Cevap
12
Favori
228.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni honda civiclere montaj yapılıyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: PC PARTNER

Sayın erdalmar ;

Aracım vw touran 1.6 fsi motor kodu BAG , bu motora uygun LPi sistem mevcutmudur?

maalesef efendim şuan için yok wolksvagen bu motor tipini üretimden kaldırdığı için maalesef kıt üretimide durdurulmuş viallede şuan için bilgi bu şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: atsuma

yeni honda civiclere montaj yapılıyor mu

şuan için hayır ama çok yakında yeni sistem lpfi adındaki ürün gelicek ve honda,araçlarda dahil tüm araçlara yapılabilecek kesin tarih veremiyorum ama çok kısa zamanda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kgocmen

Merhaba,

Benim birkaç sorum olacak....

2010 TOYOTA 1.6 Comfort

Araçlara montaj yapabiliyormusunuz?

Maliyeti ne kadar?

Motor kısmı ve bagajın görünümünde bir değişiklik oluyormu?

Montaj ne kadar zaman alıyor?

Teşekkürler..........

evet dönüşüm yapılabiliyor bu araca montaj 1 gün kadar sürüyor,daha önceden bilgi vermeniz gereklidir araca göre ürün siparişi veriliyor 1 günde geliyor tabiki.maaliyeti 1250 euro+kdv telefonlada görüşebilir daha detaylı bilgi verebiliriz gerekirse.
    bagaj kısmında herhangi bir daralma yada uygunsuz görüntü olmuyor hacim gayet geniş stepne depo uygulamsı yapılabilir örnek.
    motor kısmında diğer araçlara göre daha az yer teşkil ediyor çünkü daha küçük motordan sıcak su alınmadığı için hem küçük hemde su kaçırma riski yok.ecu daha küçük.görüşmek üzere.

• Arkadaşlar bir süredir lpi sistemine geçmiş bulunuyorum. (Araç imzamdaki araçtır) Şu ana kadar (2 depo) tüketimim 19 kuruşun altında. (benzimde 32 kuruş yakıyordum) Performans açısından bir sıkıntım yok (otomatik kullandığım için beklentim de hiç olmadı). ben fark görmüyorum ama aracımı daha önce sürmüş olanlar daha iyi olduğu kanaatinde. Dyno'ya sokmayacağıma göre bunu öğrenmemiz mümkün değil şimdilik. En azından fark edilir bir değişim söz konusu değil. Tüketim değerlerini ara ara paylaşırım.
    Konu ile ilgili sorunuz olursa bana bu başlık altından ya da pm'den ulaşabilirsiniz.
    Bu arada erdalmar'a da ilgisi, bilgisi ve becerisinden dolayı da ayrıca teşekkür ederim. Akşam verdiğim araç ertesi gün öğleden sonra teslim edildi.
    Hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinir kupu -- 12 Nisan 2010; 12:44:38 >
  • Peki montajı ne kadara yaptırdınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsunal

Peki montajı ne kadara yaptırdınız?

mantajın fiyatı belli kardeş. Herkes kaça yapıyorsa ona. 1250 Euro+kdv o gün ne ediyorsa onu verdik. Tam olarak kaça geldi emin değilim. 390 lira da muayene ve ruhrat işlerine gitti.
  • Sn. Sinir Küpü, öncelikle hayırlı olsun umarım yeni sistemi sorunsuzca uzun yıllar kullanırsınız. Ben de bir süredir LPİ konusunu internetten araştırıyorum lakin bir türlü bir kullanıcı yorumu bulamamıştım. Donanım haberinde LPİ ile ilgili birkaç sayfasını sürekli takip ediyorum ve taktırıp kullanan birini gördüğüme çok sevindim. Cevaplamanız ümidi ile nacizane bir kaç sorum olacak.
    1. Kaç litrelik depo takıldı ve bir depo otogaz ile kaç km. yol kat ediyorsunuz? (şehir içi - dışı yada karışık nasıl bir veriye ulaştığınızı da açıklarsanız memnun olurum)
    2. Aracın kabinine diğer lpg sistemleri gibi gaz-benzin geçişini sağlayan ve mevcut depo durumunu gösteren bir aparat takıyorlardır sanırım. Bunu nereye entegre ediyorlar? Mümkünse resim ekleyebilir misiniz?
    3. Gazı doldurmak için yine eski sistemlerdeki gibi alt kısımda depo kapağı mı bulunuyor yoksa daha orjinal bir çözüm bulunmuş mu?

Aslında aklımda birkaç soru daha vardı ama şuan aklıma gelmiyor, gelirse tekrar yazarım, şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanosa

Sn. Sinir Küpü, öncelikle hayırlı olsun umarım yeni sistemi sorunsuzca uzun yıllar kullanırsınız. Ben de bir süredir LPİ konusunu internetten araştırıyorum lakin bir türlü bir kullanıcı yorumu bulamamıştım. Donanım haberinde LPİ ile ilgili birkaç sayfasını sürekli takip ediyorum ve taktırıp kullanan birini gördüğüme çok sevindim. Cevaplamanız ümidi ile nacizane bir kaç sorum olacak.
    1. Kaç litrelik depo takıldı ve bir depo otogaz ile kaç km. yol kat ediyorsunuz? (şehir içi - dışı yada karışık nasıl bir veriye ulaştığınızı da açıklarsanız memnun olurum)
    2. Aracın kabinine diğer lpg sistemleri gibi gaz-benzin geçişini sağlayan ve mevcut depo durumunu gösteren bir aparat takıyorlardır sanırım. Bunu nereye entegre ediyorlar? Mümkünse resim ekleyebilir misiniz?
    3. Gazı doldurmak için yine eski sistemlerdeki gibi alt kısımda depo kapağı mı bulunuyor yoksa daha orjinal bir çözüm bulunmuş mu?

Aslında aklımda birkaç soru daha vardı ama şuan aklıma gelmiyor, gelirse tekrar yazarım, şimdiden teşekkürler.

Öncelikle teşekkürler. Darısı başınıza mı diyelim?
    Sorularınıza gelirsek:
    1- 55 lt'lik depo takıldı. Ama depo tipleri araçtan araca farklılık gösteriyor. Onu sizin aracınız çin sormanız gerekli. Bir depo otogaz ile (yaklaşık 40 litre ediyor) şu ana kadar 3 depo harcamama bakarak 400 km'nin üzerinde yaptım. 40 litre çünkü 55 litrenin %80'i dolunca depo gaz almayı kesiyor. 4,5 litre kadar da tank içerisinde kalan var. Tankın içinde 4,5 litre civarı kalınca sistem sizi uyarıyor ama size sormadan benzine geçiş yapıyor. Yani bu verilerle benzinle eskiden 8,6 lt/100 km üzerinden hesap aptığımda km başına 32 kuruş olan (3,75 lira/litre) üzerinde hesap edersek gazı da 2 lira/litre olarak düşünürsek (ortalama, çünkü fiyatlar değişken) 80 liraya dolan depo ile 400 km'den fazla yol yapınca km başına 20 kuruşun altında bir tüketim oluyor. Aslında ta olarak 80,7 lira'lık gaz ile 436 km ve 64 liralık gaz ile de 356 km yol yaptım. bu 19 kuruşun da altına (tam olarak 18,7 kuruşa) denk geliyor. Ben yuvarlak konuşuyorum. Daha uzun dönemde kesinlik arz edebilir. Bu değerleri genelde mesafe olarak uzun (avcılar-çengelköy) bir yolda yaptım. Ama köprü geçtiğim ve istanbul trafiği malum olduğu için bu değerleri karışık değerler olarak alabiliriz. sürekli şehir içi ve dışı kullanımda bu değerler aşağıya ya da yukarıya çıkar. test etmedim pek bilmiyorum.
    2-Evet şık bir düğme takılıyor. onun yerini siz isteğinize göre söylüyorsunuz. mesela ben oturduğum yerden görülebilecek ama gözüme de batmayacak bir nokta olan vites kolunun arkasında bulunan boşluğa koydurttum. hatta orada bizim araçlarda aux girişi için kapak var o kapağın üzerine istedim. böylece aracın göğüs kısmı da delinmemiş oldu. Göz önünde olmasını istememe nedenim tamemen dekoratif. aracımın konrol düğmeleri göstergeleri filan hep turuncu tonlarında aydındatmaya sahip. Vialle'nin kontrol düğmesi ise mavi tonlu bir düğme. Bu sebeple uymu bozmasın istedim.
    Siz de aracınızın istediğiniz ir yerine taktırabiirsiniz. Kimisi bunu el freninin yanına taktırıyormuş mesela. yakında bir inceleme yazısı ekleyeceğim. orada resimleri görürsünüz. ekleyince yine buradan size linki ilan ederim.
    3- Hayır bildiğiniz vidalı siyah plastik kapak var. Ben de kırmızı olan aracımın görselliği bozulmasın diye arka tamponda eğilince görülebilecek bir konuma eklettim. Ama çok da sağlam olmayan bir nokta olmaması lazım. Bu biraz da aracınıza bakar.

Başka sorunuz varsa buradan ya da pm atarak sorabilirsiniz.

• Sn. Sinir Küpü öncelikle kısa sürede döndüğünüz için teşekkür ederim.

Bugün itibariyle taktırma kararımı vermiştim zaten. Ben Kocaeli'de ikamet ediyorum. Cumartesi günü için bir program yaptım kendime. Yarın Erdal Bey ile görüşüp randevu almayı düşünüyorum. Aracım 2009 Lanver İnvite ve siyah renkte.

Dün sormayı unuttuğum konulardan birisi de hangi tip depo taktırdığınız idi. Sanırım simit taktırmışsınızdır. Eğer öyleyse stepne bölmesi ile aracın bagaj yüzeyi arasında herhangi bir kot farkı oluşuyor mu? Oluşuyor ise bunu gideriyorlar mı? Yedek lastiği nereye koyuyorsunuz?
    Farklı bir depo uygulaması yaptırdıysanız nasıl olduğunu anlatır mısınız?
    Bana önerebileceğiniz başka bir şey varsa eğer bunu da öğrenmek isterim.

Teşekkürler...
  • merhaba,
    insignia 1.6 T için lpg dönüşüm rakamı nedir?
    tsk..
  • quote:

Sn. Sinir Küpü öncelikle kısa sürede döndüğünüz için teşekkür ederim.

Bugün itibariyle taktırma kararımı vermiştim zaten. Ben Kocaeli'de ikamet ediyorum. Cumartesi günü için bir program yaptım kendime. Yarın Erdal Bey ile görüşüp randevu almayı düşünüyorum. Aracım 2009 Lanver İnvite ve siyah renkte.

Dün sormayı unuttuğum konulardan birisi de hangi tip depo taktırdığınız idi. Sanırım simit taktırmışsınızdır. Eğer öyleyse stepne bölmesi ile aracın bagaj yüzeyi arasında herhangi bir kot farkı oluşuyor mu? Oluşuyor ise bunu gideriyorlar mı? Yedek lastiği nereye koyuyorsunuz?
    Farklı bir depo uygulaması yaptırdıysanız nasıl olduğunu anlatır mısınız?
    Bana önerebileceğiniz başka bir şey varsa eğer bunu da öğrenmek isterim.

Teşekkürler...

Tekrar merhaba,
    Öncelikle fotolarıyla birlikte bir inceleme yazısını bu gün foruma koyacağım. Mitsubishi model sayfası içerisinde olacak. Burada linki paylaşırım.

Sorunuza gelince. Maalesef kot farkı oluştu. O iş için de bir çözüm düşünüyorum. Yapınca ve de güzel olursa burada paylaşırım. Depo bu konu başlığında fotoları gösterilen depodur.
    Oluşan kot farkını maalesef size bırakıyorlar. Artık döşemeciden bişi alıp doldurabilirsiniz. ya da benim gibi farklı çözümler düşünürsünüz. Benim düşüncem , tabi sadece düşünce şu an, bu sış cephe yalıtımında kullanılan sert köpüllerden plaka plaka alıp boşluklara uygun şekilde yerleştirmek. Ama çok parçalı değil. Sonra da içine gerekirse pyuk açıp bir kaç ıvır zıvırı da orada taşımak.
    Yedek lastik şimdilik bagajda. Aslında tamir kiti ile mi dolaşsam filan diyorum ama henüz karar vermedim. Tek sorun tekeri sabitleyecek bir şey yok bagajda bazen zıplıyor kerata.
    Cumartesi saat 3 e kadar çalışıyor erdal beyler. Onu hatırlatmak isterim. Ama mesela cumartesi verip pazartesi alırım diyorsanız bilemem.

• Sistem ile ilgili karar aşamalarımı da içeren bir inceleme yazısını foruma ekledim

Aha da link:

http://forum.donanimhaber.com/m_39135211/mpage_1/f_/key_//tm.htm#39135211

Marka konusu altında yakın olduğumuz kişilerle yaptığımız için uzun ve kişisel bir yazı oldu. Sadece sistem ile ilgilenip foto görmek isteyen sonlara baksın lütfen.
  • Sn. Sinir Küpü,

Verdiğiniz cevaplar ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Bugün Erdal Beyle görüşerek randevumu aldım. Kısmetse cumartesi günü aracımı bırakıyorum. Sanırım salı günü teslim alabilirim. Benim de en büyük kaygım vereceğim onca paranın karşılığını alıp alamayacağım. Son olarak birkaç sorum olacak.

Muayene, sızdırmazlık raporu, ruhsat giderleri ayrı ayrı ne kadar tutuyor? Birde araç ile ilgili genel bir soru; yol bilgisayarında anlık tüketimi gösteren 0....10.....20 şeklindeki çizelgeyi hatırlarsanız, araç seyir halinde değilken ve rölantide iken anlık tüketim bu çizelgenin neresinde oluyor? Benimki 20 yi gösteriyor ve bu bana biraz garip geldi.
  • quote:

Sn. Sinir Küpü,

Verdiğiniz cevaplar ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Bugün Erdal Beyle görüşerek randevumu aldım. Kısmetse cumartesi günü aracımı bırakıyorum. Sanırım salı günü teslim alabilirim. Benim de en büyük kaygım vereceğim onca paranın karşılığını alıp alamayacağım. Son olarak birkaç sorum olacak.

Muayene, sızdırmazlık raporu, ruhsat giderleri ayrı ayrı ne kadar tutuyor? Birde araç ile ilgili genel bir soru; yol bilgisayarında anlık tüketimi gösteren 0....10.....20 şeklindeki çizelgeyi hatırlarsanız, araç seyir halinde değilken ve rölantide iken anlık tüketim bu çizelgenin neresinde oluyor? Benimki 20 yi gösteriyor ve bu bana biraz garip geldi.

şimdi kardeş ben her şey dahil tanıdık bir muameleci ile hallettim. ama tanıdık dedim ya bence uygun oldu. üstüne elemanlarda aracı alırken verdiğim vekaletnamem de duruyordu. noter parası da vermemiş oldum. sen istersen bir fiyat al. ben de senin için fiyat alayım. muameleci de zaten mar otoya çok yakın. sen salı değil çarşamba alırsın aracını olur biter. sana kalmış.
    yanlız şimdiden söyliyeyim cam filmin varsa sıkıntı olabiliyor.

o rolantideki 20 gördüğün 20 den de yüksek aslında. şimdi o anlık tüketimin ya. e araba da gitmiyor birr yere. yakıt/yapılan yol olarak ölçtüğü için yol da sıfır olduğu için anlık tüketimin sonsuza gidiyor matematiksel olarak. şimdi misal sen aracı çalıştır. 5 dk bir yere gitme. anlık değil normal ortalaman da 99 litre olarak görünür ekranda. yani sorun yok.

ekranda görünen değer için bir şey daha. şimdi senin aracın benzinle gidiyor gibi hesap yapıyor. ama lpi sistemi araya girip benzin akışına engel oluyor. bu durumda da araba o an için ne kadar yakması gerektiğini benzin olarak ekana yansıtıyor. yani ekranda görüdğün değer benzine ayarlı olduğundan lpg ile ne kadar yaktığını anlık olarak tam göremezsin. sadece %10-%20 arası fazla yaktığını bilerek (miktar olarak) yaklaşık hesap yapabilirsin.

• Ben muayenesini istanbulda yaptırtacağım, sızdırmazlıkla beraber 230 TL dedi erdal bey. Muamelecileri varmış. Plakam 41 olduğu için ruhsat işini kocaelide halledicem. Cam filmine gelince yan camlarda birde arka camda var film. Benden evvelki sahibi yaptırmış. Pek koyu değil ama kaç numara olduğunu bilmiyorum. Pek anlamam zaten. Tüketim konusundaki açıklamanızda kafama takılan birşey var. O çizelge o anda enjektörlere ne kadar benzin gönderildiğini göstermiyor mu? Yani kat edilen kilometreden bağımsız değil mi?
  • quote:

Ben muayenesini istanbulda yaptırtacağım, sızdırmazlıkla beraber 230 TL dedi erdal bey. Muamelecileri varmış. Plakam 41 olduğu için ruhsat işini kocaelide halledicem. Cam filmine gelince yan camlarda birde arka camda var film. Benden evvelki sahibi yaptırmış. Pek koyu değil ama kaç numara olduğunu bilmiyorum. Pek anlamam zaten. Tüketim konusundaki açıklamanızda kafama takılan birşey var. O çizelge o anda enjektörlere ne kadar benzin gönderildiğini göstermiyor mu? Yani kat edilen kilometreden bağımsız değil mi?

ruhsat işini orada yapacaksanız o başka. Sizin dediğiniz fiyat da uygun gibi.
    Yanlız muayeneye gidince tüvtürk araca hafif ksusur olarak sonradan cam filmi yapılmış olarak not yazıyor. ve buna engel olamazsınız. numarası da yazmöıyor filmin. en açığı bile olsa nafile. film var yazıyor. sonra ruhsat çıkarken problem olabiliyormuş. o işi kocaelide kendiniz halletmeyin derim ben. bu işlerden anlayan bir mumaleciye yaptırım. anlarsınız ya.

kardeş tüketim konusunda o çizelge benim dediğimi gösteriyor. arkadaşımın passat aracında vardı senin dediğin gibi bir şey. saatlik tüketimi veriyordu. yani enjektöre giden yakıta göre saatte kaç lt yakıt harcanacağını. bizde ise o iş enjektöre o anda gönderilen yakıt ve o anki hızına bakarak 100 km yolu ne kadar yakıtla gideceğini söylüyor. bu durumda da senin yakıtın araç duruyorken fırlıyor. matematiği dediğim gibi zaten yakıt/yol. e yol sıfıra gidiyor. o zaman sonuç sonsuza gider. duran bir araba 100 km de sonsuz litre benzin yakar mantıken. böyle bir şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinir kupu

Arkadaşlar bir süredir lpi sistemine geçmiş bulunuyorum. (Araç imzamdaki araçtır) Şu ana kadar (2 depo) tüketimim 19 kuruşun altında. (benzimde 32 kuruş yakıyordum) Performans açısından bir sıkıntım yok (otomatik kullandığım için beklentim de hiç olmadı). ben fark görmüyorum ama aracımı daha önce sürmüş olanlar daha iyi olduğu kanaatinde. Dyno'ya sokmayacağıma göre bunu öğrenmemiz mümkün değil şimdilik. En azından fark edilir bir değişim söz konusu değil. Tüketim değerlerini ara ara paylaşırım.
    Konu ile ilgili sorunuz olursa bana bu başlık altından ya da pm'den ulaşabilirsiniz.
    Bu arada erdalmar'a da ilgisi, bilgisi ve becerisinden dolayı da ayrıca teşekkür ederim. Akşam verdiğim araç ertesi gün öğleden sonra teslim edildi.
    Hayırlı günler.

naçisane iltifatınıza çok teşekkür ederim "sayın sinir küpü" bende elimden geldiğince doğruyu ve en güzeli yapmaya özen gösteriyorum inanın bu gibi teşekkürlerde gelince işime olan ilgim dahada artıyor tekrar teşekkürler.sorunsuz kazasız sürüşler dilerim.

• sinir kupu kardeşim;

bi kaç sorumda benim olacak;

araçta her hangi bir tekleme söz konusumu (rolentide bozulma, artış veya düşüş)
    benzinden gaza geçişler bariz belli oluyormu? (silkeleme varmı)
    dik rampalarda her hangi bir yığıma söz konusumu?
    cevap verebilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: corail

merhaba,
    insignia 1.6 T için lpg dönüşüm rakamı nedir?
    tsk..

4 silindir araçların tamamı 1250 euro+kdv aracın turbo olması diğer sistemlerdeki gibi fiyatta herhangi bir değişik gerektirmiyor.sistemimiz içersinde enjektör ve yazılım değişikliği oluyor buda fiyatı etkilemiyor.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.