Şimdi Ara

VIALLE ALTERNATIVE FUEL SYSTEMS /TSI(LPdi)/LPfi (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.235
Cevap
57
Favori
317.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki önceden bildiğim kadarıyla aracın kendi pompası modifiye ediliyordu, sonradan aracın pompasıyla uğraşmadan sistemle birlikte araç için uygun bir başka pompa hazır şekilde geliyor.
    Sizin sistem takıldığında pompa işi nasıl yapıldı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alosmanac

Benzin ne yakıyor çoktan unuttum! :) lpd ile şehir içi agresif kullanırım 10-11lt şehir dışı 7-8lt lpg yakıyor. Lpg litre fiyatı bayiye göre baya değişken 2.05-2.40₺ arası. Ben 2.05₺ den alıyorum.

Benzini sormayım hocam 5 tl ye doğru koşuyor lpg nin iki katı bildiğin :)) ya araba çok güzel araba da yakıtı arabayı sattırma sebebi ya bu konuyu canlandıralım biraz kaç kişi bu durumdan müzdariptir çünkü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    Motora delme vs. Hiç bir işlem yapılmadı. Sistem direk benzin pompasına bağlanıyor. Regülatör vs yok. Lpg deposunun içinde yüksek basınç pompası var. Lpg yi yüksek basınçta sıvı halde motora gönderiyor. Ecu yazılım beynide sıvı lpg yi benzinmiş gibi görüyor özet olarak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Motora delme vs. Hiç bir işlem yapılmadı. Sistem direk benzin pompasına bağlanıyor. Regülatör vs yok. Lpg deposunun içinde yüksek basınç pompası var. Lpg yi yüksek basınçta sıvı halde motora gönderiyor. Ecu yazılım beynide sıvı lpg yi benzinmiş gibi görüyor özet olarak.

Bu sayede de arıza lambası yanmıyor sanırım
    Hocam siz ne zamandır kullanıyırsunuz lpdi sistemi kaç km dir kullanıyorsunuz ? hiç arızalandı mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İzmir-deü-1994-tarsus -- 21 Ekim 2016; 9:40:02 >
  • alosmanac A kullanıcısına yanıt
    Bunları biliyordum aslında ama soruyu tam soramadım önceki mesajımda. Sistemi benzin pompasına bağlamak için benzin pompası yerinden sökülüyor, sonra da pompanın üst kapağına bir delik açılıp lpg hortumunun takılacağı rekor monte ediliyor. Sizde bu işlem aracın kendi pompasına mı yapıldı, yoksa hazırlanmış başka bir pompa mı takıldı?
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    Hayır pompa değişmedi. Kapağı sökülerek yerine çiift girişli kapak takıldı.

• İzmir-deü-1994-tarsus İ kullanıcısına yanıt
    Evet ecu yazılım giden verileri tanıttığı için arıza lambası yanmıyor. 41000km dir kullanıyorum hiç problem yaşamadım. Kışın zor çalışmayı saymazsak. Ki onu da marş yaparken hafif gaz vererek çözüyorum. Gaz vermezsem kesinlikle ikinci marşta çalışıyor. Çok denedim.

• quote:

Evet ecu yazılım giden verileri tanıttığı için arıza lambası yanmıyor. 41000km dir kullanıyorum hiç problem yaşamadım. Kışın zor çalışmayı saymazsak. Ki onu da marş yaparken hafif gaz vererek çözüyorum. Gaz vermezsem kesinlikle ikinci marşta çalışıyor. Çok denedim.

umarım kazasız belasız masrafsız binmeye devam edersiniz hocam cevabınız için de çok teşekkürler bende ilk fırsatta taktırmaya karar verdim sistem yeterince sorunsuz gözüküyor
  • Arkadaşlar yeni Euro 6 1.4 150ps Octavia için bu lpdi sistem uyumu var mı acaba ? nereden öğrenebilirim? Aynı motorun Passat,Superb deki hali ACT'li olarak geçiyor. Bunda ACT yok.
  • İzmir-deü-1994-tarsus İ kullanıcısına yanıt
    Biraz pahalı bir sistem ama pişman olmayacağınıza eminim. Taktıran arkadaşlarım da var hiç şikayetleri yok. Keyifli sürüşler.

• Ridianod kullanıcısına yanıt
    Ankara asil otogazı arayarak motor koduyla bilgi alabilirsiniz. Ana bayi sizi bilgilendirir ve yönlendirir.

O zaman ilk motor kodunu bulmak lazım. Eyvallah. Teşekkürler.

• Ridianod kullanıcısına yanıt
    Motor kodu ön kapı direğindeki etikette yada ruhsatta motor seri nonun ön kısmaında yazar ruhsatta bazen farklı olabiliyor ama. Benimki CAXA ama ruhsatta CAXD yazıyordu

Araba yok hocam bizde daha. Sahiplerine mesaj atarak ya da internette dolanarak bulacağım. LPDI desteği olmayacak motoruda almak istemiyor babam. Benzinin litre fiyatının nereye gitti belli değil. O yüzden alternatifinin olduğunu bilmek istiyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • H!K! kullanıcısına yanıt
    Ben mpi hyundai i20me taktırdım 18000km oldu çok memnunum

bu arada @hk yanlışlıkla cevap gibi oldu mesaj sana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comanchee -- 25 Ekim 2016; 18:21:31 >
  • Arkadaşlar bakin buyuk harflerle yazacağım. SAKIN BULASMAYIN.

Arkadaslar mersin de yasiyorum. 2014 sportage da vialle sivi sistem var. tahmin edersiniz ki kar kis yok memleketimizde. ama havalar hafif soguyunca bizim pamuklara sarip sarmalamamiz gereken sistemimiz sabahlari ilk calismasinda 3-4 marsla calismaya basladi.

Eh olur o kadar dedik. sonucta sistem sogumasin diye aksam kucagima alip yatacak halim yok.

Kia servis bakimi yaptirdik ivir zivirla 850 lira. vialle mersin bayiine baktirdik ki ne kadar iyi niyetli olsalar da anlamiyorlar isten. iki somun degisimi, gaz kacak olcumune 150 lira odedik bu arada.

Icim rahat binerim derken ne oldu dersiniz. sabah araba calismadi. komple durdu yani. 1000 lira yatirrim dun ve bugun araba calismiyor. Ne yapacagimi da bilmiyorum.

• dursunozbekistifa D kullanıcısına yanıt
    O fiyata (1000₺) vialle lpd taktırmanız mümkün değil! Bir de bu sistemin spotage de daha sorunsuz olduğunu sorunun vw araçlarda olduğunu biliyordum.

• 1000 tl yi arızaya harcamış sanırım.

Lütfen daha detaylı bilgi verin.

• Yeterince açık yazdığımı düşünüyorum arkadaşlar.

Aracımda zaten vialle sıvı sistem var.

Ben araç 3-4 defa marsa basmadan calismiyor diye vialle mersin bayiine götürdüm.iki vida değiştirip 150 lira para aldılar. bir sorun yok diye gönderdiler.

850 lirayı da servis zamani geldigi ve servis bakımı yaptırdığım için ödedim. Servis bakımını da kia da yaptırdığım için ödedim o kadar parayi. Kafam rahat bineyim diye yani.

Ama gün içinde hem servise giden hem vialle bayiine giden araba ertesi sabah çalışmadı. durum bu.

• dursunozbekistifa D kullanıcısına yanıt
    Kaç yıldır ya da kaç km dir kullanıyorsunuz? Garantisi yok mu? Kıronik bir sorun varsa Ankara Asil otogazla görüşün Ana bayi! Gerekirse gelir çözüm bulurlar diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.