Şimdi Ara

VGM KYK BURS SECİMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayar programcılığı 1. Sınıfta okuyorum kyk yurdunda kalıyorum ve seneye yeni bir bölüm kazanmak için tekrar sınava çalışmaya başladım kyk bursuna başvuru bile yapmadım seneye 4 sene KYK bursu alma imkanım olduğu için böyle bir şef yapmadım şimdi de vgm nin basvurulari açılıyor ben şimdi vgm başvurusu yaptım bu kazandım varsayalım seneye bölüm degistirecegim için vgm bursu kesilmiş olacak peki bolum değiştirince KYK ve vgm burs basvurusu yapabiliyor muyum araştırdım bı bilgiye ulaşamadım bilen varsa yardımcı olursa sevinirim teşekkürler.

• Kimse yok mu
  • Bu yıl VGM kazanırsanız, seneye bir daha başvuru yaptığınızda (yeni bölümünüzle) büyük ihtimalle çıkmaz.

KYK kesin kesiliyor zaten bölüm değişikliğinde. Tek istisnası DGS ile sene kaybetmeden önlisanstan lisansa geçen öğrencilerde devam ediyor. Ama ÖSYS ile sıfırdan bir daha başka bölüme başlayanlar direkt kesiliyor ve kredi de alamıyorlar. KYK başvurmamanız şart zaten.

Bana kalırsa VGM'de başvurmasaydınız, seneye sıkıntısız iki başvuruyu da yapardınız.

VGM çıkarsa bu durumu değerlendirin, Vakıflar Genel Müdürlüğünü arayın sorun, seneye bölüm değiştireceğim bursum kesilecek mi diye. Çıkmazsa sorun yok zaten.

• DHF_Viper kullanıcısına yanıt
    Seneye vgm çıkması önemli değil kyk çok yuksek ihtimal çıkacak ben şimdi vgm başvuru yaptım çıktı bu sene kullandım seneye bölüm değiştirdim vgm kesildi KYK başvurusu yapabilirmiyim yani sistem kabul eder mi ?
  • X A N T I A X kullanıcısına yanıt

Yaparsınız, VGM almak KYK almaya engel değil, 2 bursta aynı anda bağlanıyor.

Anladım teşekkürler.

hocam myp ile yatay geçiş yapsam burs kesilecek mi yani?

• air raid siren A kullanıcısına yanıt

Kesilir. KYK'yı arayın sorun.

• air raid siren A kullanıcısına yanıt
    Hayır kesilmez burs nakil yapicaksin bu sene bende aynısını yaptım
    Yanlış bilgi veriyorsun haberin olsun
  • ilk mezun senem İ kullanıcısına yanıt
    Eywallah hocam
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.