Şimdi Ara

Vga'yla Pc Hoparlöründen Ses Çıkışı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam xboxçılar,bugün ben de size katıldım...Hakikaten bu xbox tanımlanamaz bi şeymiş yaa;yani en azından yıllarca pc oyunlarının uyuşturduğu bi oyuncu için böyle olsa gerek... Yalnız bi sıkıntım var,yardımcı olursanız sevinirim...Konsolu vga kablo ile monitöre bağladım ama monitörde ses çıkışı yok...Aldığım yere pc hoparlörünü kullanabilir miyim diye sordum,kullanırsın dedi...Vga'nın üzerinde 2 tane(kırmızı ve beyaz kablo) ses çıkışı var dedi ama ben bunları nereye bağlayacağımı anlamadım...Ne hoparlörün ne xbox'ın üzerinde bi şey göremedim...xbox'ı monitöre bağlayan arkadaşlar siz nasıl yaptınız bu işi?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red Dragon_10 -- 13 Haziran 2009; 16:46:15 >

• kırmızı ve beyaz başlı olan 2 kabloyu tek kablo haline getiren bi kablo var ondan alman lazım
  • Eyvallah hocam,çook sağol...Senin bahsettiğin kablo şu mu?..Buysa nereden alabilirim?..

• O kablo değil dostum, almanız gereken kablo aşağıdakidir. Pc hoparlorunun jackını siyah kısma takman yeterli. Fiyatı 1-2-3 Tl arasında değişiyor, kolaylıkla elektronikçilerde bulunur

DÜZELTME: Bu resimde erkek olan kırmızı-beyaz uçlar dişi olacak.. Bendeki vga kablosunun çıkışları dişiydi o nedenle bunu koydum.. Yani altta ''DMC'' nin koyduğu resimdeki vga kablo varsa dediğim şekilde RCA kablo dişi olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leone_510 -- 13 Haziran 2009; 21:07:07 >
  • Sağol dostum,alıyım o zaman ben bunu...Yalnız nerde bulabilirim,elektronikçilerde filan var mıdır?..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Red Dragon_10

Eyvallah hocam,çook sağol...Senin bahsettiğin kablo şu mu?..Buysa nereden alabilirim?..

yok ya bu hdmi dan ses almak için.Ufak bi aparat 1 tl falandır değeri elektronikcilerde bulunur adama anlat derdini o zaten anlar
  • Tamamdır hocam,çook teşekkür ettim...Sabahtanberi sessiz sessiz oynuyorum,sıkıldım artık biranönce alıyım şu kabloyu da konsolun bi ambiyansı olsun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Leone_510

O kablo değil dostum, almanız gereken kablo aşağıdakidir. Pc hoparlorunun jackını siyah kısma takman yeterli. Fiyatı 1-2-3 Tl arasında değişiyor, kolaylıkla elektronikçilerde bulunur

bende 2 haftadir dusunuyorum peki o zaman VGA HD AV cablodaki kirmizi beyez uclu kablolar nereye girecek..

sanirim boyle bisey gerekli kirmizi beyaz dişi olmasi gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 13 Haziran 2009; 19:49:52 >

• walla ben bantla yapıştırdım bu kabloların başlarını hoparlörün jack çıkışına zor oldu ama temiz oldu 1.5 yıldır kullanıyorum
  • arkadaşlar benimde bi sorum olacak ; xboxda vga değil HDMI kablosu kulanıyorum,, pc için hoparlörüm var bunu ben nasıl bağlarım xboxa hangi kablo ile bağlayabilirim ? bağlama şansım yoksa 5+1 mi almam lazım ?
  • Arkadaşlar vga kablosu ile ses almak için gerekli aparat
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dogush815

arkadaşlar benimde bi sorum olacak ; xboxda vga değil HDMI kablosu kulanıyorum,, pc için hoparlörüm var bunu ben nasıl bağlarım xboxa hangi kablo ile bağlayabilirim ? bağlama şansım yoksa 5+1 mi almam lazım ?

xbox ın hdmi dan ses çıkarmak için xboxun çıkardığı kabloyu kullanmak lazım.
  • quote:

nereden bulabilirim o kabloyu yada bende varmı bilmiyorum , ismi şekli ne ?
  • quote:

quote:

sanirim bu

• quote:

quote:

gittigidiyorda var 40 tl hdmi av optik ses kablosu xbox için
  • biraz xboxun kutusuna baktım Vga kabloda varmış , daha kolay yolu varsa Vga ile ucuza çözebilirmiyim işimi ?
  • quote:

biraz xboxun kutusuna baktım Vga kabloda varmış , daha kolay yolu varsa Vga ile ucuza çözebilirmiyim işimi ?

çözersin hocam
  • quote:

Orjinalden alıntı: chetaci

Arkadaşlar vga kablosu ile ses almak için gerekli aparat

Tamam diyelim kırmızı kabloyla beyaz kabloyu bu aparata bağladık,peki nereye sokucaz bunu?..Ben mi görmüyorum yaa,bunu bağlıyabilceğimiz uygun bi giriş yok...

• quote:

Orjinalden alıntı: Red Dragon_10

quote:

Orjinalden alıntı: chetaci

Arkadaşlar vga kablosu ile ses almak için gerekli aparat

Tamam diyelim kırmızı kabloyla beyaz kabloyu bu aparata bağladık,peki nereye sokucaz bunu?..Ben mi görmüyorum yaa,bunu bağlıyabilceğimiz uygun bi giriş yok...

Kullandığın hoparlörün modelini söyler misin?

• Öyle şatavatlı bi şey değil,acaba ondan mı abicim?..

Creative Sbs240...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.