Şimdi Ara

Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.804
Cevap
72
Favori
207.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: autocar25

@RID_ONE_54 evet dün gece ayarları kurcalarken gördüm 4 saat sonra kapat ayarını, ben de şimdi yazacaktım onu, o ayarı kapattım bakalım tekrar kapanacak mı.

Android üzerinden smart remote mi ne uygulaması var, onu tv ye tanıtamadım. Asus Zenfone 5 ve TV Wifi'ye bağlı, aynı ağı kullanıyorlar.
    Telefon ekranını paylaşmayı da başaramadım, başaranlar tarif edebilir mi?

Bir de WIFI demişken, tv otomatik bağlanmıyor wifi'ye illa gidip bağlamam gerekiyor siz de de böyle mi?

Valla bende uğraşmaktayım fakat telefon ile tv yi eşleştiremedim bir türlü ,kayınçomda samsung ju6070 var telefonun wifi gösterimi menusunde direk görüyor ama benim vestel orada çıkmıyor ne hikmetse.Tv de bakmadığım ayar kalmadı ip otomatik sabit hepsinde denedim ,vestelin 2 adet smart tv uygulaması var 2 sini de denedim bağlanırken hata veriyor bağlanamadı diyor.Vestelin programlarında en azından tv görüyor fakat bağlantı yapmıyor.Sadece screen mirroring ismi yanlış hatırlamıorsam ,bu programda bağlandım telefon ekranı tv de çıktı ama aşırı geç tepki veriyor 10sn sonra geliyor telefonda yaptığım hareketler ekrana.Bu işi sorunsuz nasıl çözeceğiz acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: agates

quote:

@RID_ONE_54 evet dün gece ayarları kurcalarken gördüm 4 saat sonra kapat ayarını, ben de şimdi yazacaktım onu, o ayarı kapattım bakalım tekrar kapanacak mı.

Android üzerinden smart remote mi ne uygulaması var, onu tv ye tanıtamadım. Asus Zenfone 5 ve TV Wifi'ye bağlı, aynı ağı kullanıyorlar.
    Telefon ekranını paylaşmayı da başaramadım, başaranlar tarif edebilir mi?

Bir de WIFI demişken, tv otomatik bağlanmıyor wifi'ye illa gidip bağlamam gerekiyor siz de de böyle mi?

Valla bende uğraşmaktayım fakat telefon ile tv yi eşleştiremedim bir türlü ,kayınçomda samsung ju6070 var telefonun wifi gösterimi menusunde direk görüyor ama benim vestel orada çıkmıyor ne hikmetse.Tv de bakmadığım ayar kalmadı ip otomatik sabit hepsinde denedim ,vestelin 2 adet smart tv uygulaması var 2 sini de denedim bağlanırken hata veriyor bağlanamadı diyor.Vestelin programlarında en azından tv görüyor fakat bağlantı yapmıyor.Sadece screen mirroring ismi yanlış hatırlamıorsam ,bu programda bağlandım telefon ekranı tv de çıktı ama aşırı geç tepki veriyor 10sn sonra geliyor telefonda yaptığım hareketler ekrana.Bu işi sorunsuz nasıl çözeceğiz acaba?

9x serilerinde vestelin yan uygulamalari baglanamadiginda bağli olan aparatlar çıkartilip bi fabrika reseti yapmak işi çözüyordu bu 100 lük bordda olurmu bilemiyorum tel ile tv aktarimi için searchden wireles displayi açmaniz lazim tabi sizin tv lerin menüsünü görmedim varmi bu secenek bilmiyorum ama vesteller biraz marka seciyor mesela bende s3 neo war baglayamiyorum s3 mini de baglanmiyor s4 mini ile ekran paylaşımı yapabiliyorum ama çok ağir lenovonun tableti war 1 saniye civari bi gecikme ile mükemmel ekran paylaşımı yapabiliyorum servis bende s4 var ama baglayamadim elemanin lg si war onda ekran paylaşımı sıkıntı olmadi demişti özetle her tel ile uyumu yok vestelin onu belirteyim dedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar Pc yi tv ye bağlayıp 3d veya 4k film izleyen oldumu bunun için sanırım hdmi 2.0 kablo lazımmış. Ayrıca taşınabir sabit disk imin içine 3d vey 4k film atıp tv ye bağlasam filmleri açar mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi an1cas -- 4 Ocak 2016; 16:35:02 >
  • an1cas A kullanıcısına yanıt
    4ķ çmzünürlükte bikgisayardan yayın almak için pc de hdmi 2.0 destekli bir ekrab kartına ihtiyaç var o da şu anda üst seri ekran kartlarında mevcut 3d filmlerde ise 1080 filmleri izliyebilitsin. Hdd üzerinden hem 4ķ hemde 3d de sıkıntı olmaz. Baştaki ilk mesajda desteklediği formatları kılavu fıtoğrafı var oradan bakabilirsiniz.

• silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autocar25 -- 5 Haziran 2021; 23:50:29 >
  • Servis geldi bugun yazilim yukledi 1.33.5 bu eski sürüm degil mi bir de bilgiler kisminda panel 40 yaziyor.

• quote:

@an1cas ben bağladım tv ye pc mi, benim ekran kartı ati radeon hd 6670, full hd görüntü alabildim tvden, 4k yı göremedim ama zaten o kartla görmem de mümkün değil.

Asus zenfone 5 ile bağlantıyı yaptım telefondaki resimleri tv ye atıyorum az bekletiyor video performansı oldukça kötü, donup duruyor.
    Smart uygulamaları telefondan tv ye bağlayamadım. Youtube izlerken 3D açınca donma ve ışık sızmasından dolayı bugün servis gelecek bakalım ne olacak.
    Telefondan smart uygulamasının neden bağlanmadığını ve her seferinde neden wifiyi otomatik bağlamadığına bakar artık.

Ağa otomatik bağlanamama sorunundan ben de müzdariptim. Cihazı fabrika ayarlarına döndürerek çözdüm.

Telefon bağlantısında ise; LG G2'de performans çok düşükken (3-4 sn geriden geliyordu), Zenfone 2'de hız baya iyiydi. Muhtemelen ZF2'de 2x2 Wireless N desteği olduğu için bu fark oluştu. Buna dikkat etmek gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

quote:

@an1cas ben bağladım tv ye pc mi, benim ekran kartı ati radeon hd 6670, full hd görüntü alabildim tvden, 4k yı göremedim ama zaten o kartla görmem de mümkün değil.

Asus zenfone 5 ile bağlantıyı yaptım telefondaki resimleri tv ye atıyorum az bekletiyor video performansı oldukça kötü, donup duruyor.
    Smart uygulamaları telefondan tv ye bağlayamadım. Youtube izlerken 3D açınca donma ve ışık sızmasından dolayı bugün servis gelecek bakalım ne olacak.
    Telefondan smart uygulamasının neden bağlanmadığını ve her seferinde neden wifiyi otomatik bağlamadığına bakar artık.

Ağa otomatik bağlanamama sorunundan ben de müzdariptim. Cihazı fabrika ayarlarına döndürerek çözdüm.

Telefon bağlantısında ise; LG G2'de performans çok düşükken (3-4 sn geriden geliyordu), Zenfone 2'de hız baya iyiydi. Muhtemelen ZF2'de 2x2 Wireless N desteği olduğu için bu fark oluştu. Buna dikkat etmek gerek.

Modeme bağlanma ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamadım fakat xiaomi redmi note 2 telefonum samsung tv ye sorunsuz programsız çatır çatır bağlanmasına rağmen vestele programsız bağlanamadım ,bir tane programla bağlandım onda da dehşet yavaştı.Eşimin lenovo yu deneme fırsatım olmadı ama onda da sıkıntı çıkacak gibi.

• silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autocar25 -- 5 Haziran 2021; 23:50:38 >
  • Televizyonu mahvettiler ya şimdi hdmi takinca 10 dk sonra tvye dönüyor... Televizyonun ekrani değişti tv 40" yazilimi yuklemisler.. Logolar altyazilar hep kaymis

• quote:

Orijinalden alıntı: qenosit

Televizyonu mahvettiler ya şimdi hdmi takinca 10 dk sonra tvye dönüyor... Televizyonun ekrani değişti tv 40" yazilimi yuklemisler.. Logolar altyazilar hep kaymis

• qenosit kullanıcısına yanıt
    silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autocar25 -- 5 Haziran 2021; 23:50:45 >
  • Yok hocam istemedim değişim, yarin gelecekler bakalim bir daha olursa isticem değişim cok iyi tv ama durup dururken kapanınca kötü oluyor. Gidip eski surum ve 48" tv`ye 40" yazilimi yuklemis salaklar bir de servis diye geliyorlar.
    Tv'yi 25 aralıkta aldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qenosit -- 5 Ocak 2016; 19:11:59 >
  • Benim TV değişti eski 3d gözlükleri beyaz kutudaydi siyah kıyıdaki 3 d gözlükleri aldım eskileri verdim bide 4 tane 3d olcana 2 tane var bunu nerden temin edecez ?

• -MaxPAYNE kullanıcısına yanıt
    Neden degisti hocam?

• Yaklasik 15 gun once bu tv yi (48ua9300) aldim. Kurulumdan sonra donmalar oldu kapanip acilmalar felan.Tv yi wifi ile nete bagladim kendiliginden yazilimini yukseltti. Sorunlar boylelikle cozuldu. Izlenimlerim
    1. 4k goruntu gayet guzel
    2.3d goruntu aktif gozluklerle cok guzel
    3.%90 video formatlarini destekliyor
    4. Smart orta derece idare eder
    5. Air mause yerine normal mause takin cok daha iyi
    6. Yine olsam yine bunu alirdim fiyat performans ve ozelliklere bakinca alinir.
    Diger 4k tvilerin genelinde 3d yok bu tvide olmasi guzel

• qenosit kullanıcısına yanıt
    2 adet çizik vardi

• ilker_102 İ kullanıcısına yanıt
    Hocam 3 d gözlükleri 2 adetmi ve gözlüğün arkasında kaç mv yazıyor ?

• 4 adet 3d cikti. Air mause cikmadi bende

• Bende de airmouse çıkmamıştı. Vestel Müşteri hizmetlerini aradım . Ertesi gün getirdiler.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.