Şimdi Ara

VESTEL SMART TV İNCELEMEM (42pf7017) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
940
Cevap
18
Favori
236.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: enemy

hocam benim tv ile 1. ayım doldu sanırım görüşlerimi paylaşayım;

1-görüntüsü oldukça iyi
    2-uydu alıcısının dsmartı da desteklemesi çok güzel ortalıkta kablo filan kalmadı
    3-smart tv iş görüyor

kötü yanları

1- bazen görüntüde pixelleşme oluyor veya kumanda istediğiniz hızda algılamıyor ( bu dediklerim haftada bir oluyor ) tvyi kapatıp açınca düaeliyor muhtemelen yazılımsal bir sorun.
    2- wifi dongle laptopumun full çektiği yerde zor çekiyor sinyal bir gidiyor bir geliyor
    3- biraz fazla ısınıyor gibi geliyor bana

farklı bir wifi dongle la denedinizmi ??

genelde dongle ların çekimi zaten zayıfdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertMeteAlp

quote:

1-görüntüsü oldukça iyi
    2-uydu alıcısının dsmartı da desteklemesi çok güzel ortalıkta kablo filan kalmadı
    3-smart tv iş görüyor

kötü yanları

1- bazen görüntüde pixelleşme oluyor veya kumanda istediğiniz hızda algılamıyor ( bu dediklerim haftada bir oluyor ) tvyi kapatıp açınca düaeliyor muhtemelen yazılımsal bir sorun.
    2- wifi dongle laptopumun full çektiği yerde zor çekiyor sinyal bir gidiyor bir geliyor

denemedim hocam elimde başka yok malesef ama samsung galaxy s2 ve laptop full çekiyor , dongle da bir çekiyor bir kesiliyor madem çekebiliyor neden kesiliyor onu da anlamış değilim :)

• slm arkadaslar görüntü ayarları nasıl olmalı sizce kontrast keskinlık parlaklık ayarı kaç olmalı en iyi görüntüyü almak içın
  • Arkadaşlar benim tv de bozuldu :( Bu kumanda problemi kronik sanırım 9. sayfaya kadar 3-4 kişide aynı şey olmuş. kumanda normal çalışırken kanal değiştirme sırasında birden diğer kanala geçmedi pil bitti zannettim öyle değilmiş. sadece açma kapama ve source tuşu çalışıyor. Tv üstündeki düğmelerden ise aşağı ses ve aşağı kanal tuşları hariç hiçbiri çalışmıyor. Daha önce diğer arkadaşlarınm başına gelen problem oluştu yani. Demek ki bu sorun bu tvlerde var. İşte marka olayıda burada önemli sanırım bu televizyon sony yada samsung falan olsaydı ve böyle bir problemle çok sayıda başvuru olsa herhalde incelemeye alır gerekirse geri çağırıp problemi hallederlerdi ama vestel olunca bu işlere bakan pek olmuyor herhalde. neyse bakalım servis çağıracağız sonuç ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vertas

Arkadaşlar benim tv de bozuldu :( Bu kumanda problemi kronik sanırım 9. sayfaya kadar 3-4 kişide aynı şey olmuş. kumanda normal çalışırken kanal değiştirme sırasında birden diğer kanala geçmedi pil bitti zannettim öyle değilmiş. sadece açma kapama ve source tuşu çalışıyor. Tv üstündeki düğmelerden ise aşağı ses ve aşağı kanal tuşları hariç hiçbiri çalışmıyor. Daha önce diğer arkadaşlarınm başına gelen problem oluştu yani. Demek ki bu sorun bu tvlerde var. İşte marka olayıda burada önemli sanırım bu televizyon sony yada samsung falan olsaydı ve böyle bir problemle çok sayıda başvuru olsa herhalde incelemeye alır gerekirse geri çağırıp problemi hallederlerdi ama vestel olunca bu işlere bakan pek olmuyor herhalde. neyse bakalım servis çağıracağız sonuç ne olacak.

Geçmiş olsun sizde aramıza katıldınız... 5 haziran 2012 de aldım ben bu 3.kumada olacak ama 15 gün oldu hala gelmedi...

• aradım servisi p.tesi ulaştırcakmış kumandayı... yani 12 günde !!!! işte size vestel dost teknoloji olayı...diğer kumandam 3 günde gelmişti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihsen06

quote:

Arkadaşlar benim tv de bozuldu :( Bu kumanda problemi kronik sanırım 9. sayfaya kadar 3-4 kişide aynı şey olmuş. kumanda normal çalışırken kanal değiştirme sırasında birden diğer kanala geçmedi pil bitti zannettim öyle değilmiş. sadece açma kapama ve source tuşu çalışıyor. Tv üstündeki düğmelerden ise aşağı ses ve aşağı kanal tuşları hariç hiçbiri çalışmıyor. Daha önce diğer arkadaşlarınm başına gelen problem oluştu yani. Demek ki bu sorun bu tvlerde var. İşte marka olayıda burada önemli sanırım bu televizyon sony yada samsung falan olsaydı ve böyle bir problemle çok sayıda başvuru olsa herhalde incelemeye alır gerekirse geri çağırıp problemi hallederlerdi ama vestel olunca bu işlere bakan pek olmuyor herhalde. neyse bakalım servis çağıracağız sonuç ne olacak.

Geçmiş olsun sizde aramıza katıldınız... 5 haziran 2012 de aldım ben bu 3.kumada olacak ama 15 gün oldu hala gelmedi...

evet hepimize geçmiş(?) olsun.. hepimizdeki kumanda problemi aynı gibi görünüyor yani sadece kapama tuşu ve source çalışıyor ilginç bir problem.. fakat benim durumda daha ilginç olanı tv üstündeki tuşlardan da sadece iki tanesi çalışıyor diğerleri gitti. hani sadece kumanda sorunu olsa aynı anda neden fiziksel tuşlarda bozuldu anlamadım. bu arada son olarak şunu söyleyim android vestel uygulamasıyla menüye erişip herşeyi yapabiliyorum!? @fatihsen size nasıl bir açıklama yaptılar sorunun nedeni belli mi ?

• quote:

quote:

quote:

evet hepimize geçmiş(?) olsun.. hepimizdeki kumanda problemi aynı gibi görünüyor yani sadece kapama tuşu ve source çalışıyor ilginç bir problem.. fakat benim durumda daha ilginç olanı tv üstündeki tuşlardan da sadece iki tanesi çalışıyor diğerleri gitti. hani sadece kumanda sorunu olsa aynı anda neden fiziksel tuşlarda bozuldu anlamadım. bu arada son olarak şunu söyleyim android vestel uygulamasıyla menüye erişip herşeyi yapabiliyorum!? @fatihsen size nasıl bir açıklama yaptılar sorunun nedeni belli mi ?

2.kumandayı getiren adam yazılımda hata var kumanda kendisini kilitliyor demişti,sürekli tv nin yazılımını güncellemek gerekiyormuş heralde...(sanki tv değil pc aldık)

bu 3. kumandayı istediğim servis ise kilitlenme felan olmaz öyle şey dedi.... ama birşeyden anladıklarını düşünmüyorum,hangisine sorsam abi yere düşürmüşsünüzdür diyor... adam yanımda birisini aradı,yine kumandaları arız yapmış,geçen başka müşteridende almıştık aynı kumandadan demişti...yani sorun çok...
    tv nin önündeki tuşlara baktım hepsi çalışıyor... dikkatimi çeken birşey daha var,tv yi kapatınca bazen o kırmızı ışık uzun uzun yanıp sönüyor...17 kez yanıp söndü saydım...

kumanda çalışırken ilk fişini takıp çalıştırdığımda tv bozuk gösteriyordu,ama kumanda bozulalı o sorun yok :) nasıl bir marka,nasıl bir tv,nasıl bir sistem,nasıl bir servis vs. anlamadım... 12 günde kumandayı getiriyorlar,vestel müşteri h. aradım...dedim 12 günde amerikadan mı geliyor kumada dedim :) yazdım şikayetinizi dedi...

2. kumandan 3 günde gelmiştiii...arife gününden beri tvyi izlemiyorum... kaç kez servisi müşteri hizmetlerini aradım hatti hesabı yok,telefon faturasıda şişti...

• arkadaşlar cvp lutfen gorüntü ekran ayarları nasıl olmalı kontrast keskınlık parlaklık nasıl olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: profixyo

arkadaşlar cvp lutfen gorüntü ekran ayarları nasıl olmalı kontrast keskınlık parlaklık nasıl olmalı

görüntü ayarlarını arka sayfalarda paylaşmıştım ararsanız mutlaka bulursunuz..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: a.r 156

quote:

Arkadaşlar SAKIN ALMAYIN bu televizyonu,ben aldım şahsen 5 haziran 2012 de...bugune kadarki çıkan sorunları anlatıcam size...

tv geldi kurdular hoş güzel,1 hafta geçti ilk açılışlarda ses var görüntü yok,kumandadan kapatıp açılınca güzeliyor... yine fişten çekip ilk açılışta mavi ekran geliyor bozuk görüntü açıp kapanınca düzeliyor... sonra 1 ay oldu kumandası bozukdu,source ve açma kapama tuşu çalışıyor diğerleri yok... servis geldi kumanda değişcek dedi tv 3 kez gitti geldi... neymiş efendim yazılım yüklicez,bilmem ne...adamlar yaptık getirdiler dedi kurdular,yine kumanda çalışmıyor :) bu kez kumandayı götürdüler 3-4 gün yenisi geldi nyse o güncellemeyide yapmışlar ilk açılışlarda sorun kalmadı...

servis gitti 1 hafta oldu yine ilk açılışlarda bozuk görüntü,ve ses var görüntü yok,nyse artık alıştım ki ta dün akşama kadar,yeni gelen kumanda yine bozuldu algılamadı source ve açma kapama hariç...

Arkadaşlar sakın ama sakın almayın bu tv yi...alacaksanız vestel diyosanız illaki smartsız olanı alın.. 2.5 ay içinde 2 kere kumanda bozuldu.... dün gece aradım vesteli 1 yıl içinde 4 kez servise giderse değişim yada iade alırız dedi...bu hızla değil 4 14 kez gidecek gibi...

siz nerde gördünüz tamir ettik diye eve gelip tv yi kurup tekrar götürenleri :)

uydu alıcısı içinde olması iyi,ttnet müzik felan güzel,usb takmak güzel,dongesi var güzel...ama smart tvv çok yavaş 8 mb netim var....
    kısaca ve özetle : 5 haziranda aldım 2 kez kumandası bozukdu,kumada bozuk 3 kez tv yi alıp gittiler,yaptık dediler olmadı tekrar götürdüler,ilk açılışlarda hep bozuk görüntü,bazen ses var görüntü yok felan...
    internetsiz tv alın önerim...vestelde almayın şimdiki aklım olsa almazdım...mağazadan 1600 e almıştım...

bence yaşanan kişisel sıkıntılarla genelleme yapmak doğru değil, sonuçta ben 6 aydan fazla süredir kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım ama hep dedim teklonoji şans işi ister alın almayın sende başına gelen sıkıntıları yazabilirsin ama bu tv berbat sakın almayın demek sadece kendine göre yorumlamamak olur ben daha hiç kumanda arızası yaşamadım senin ise iki defa yaşaman bence araştırılmalı acaba evinde bulunan örneğin mikrodalga gibi bir cihaz kumandanla çakışıp zarar mı veriyor? ayrıca teklonojik alet bozuldu da noldu vestel napalım mı dedi sana yeni kumanda mı verdi sonuçta adamlar yeni kumanda getiriyor tv nun servise giderkende müşteri hizmetlerini arayıp benim izleyecek başka tvm yok beni mağdur etmeyin konsinye tv istiyorum dediğinizde servis tv yi almaya geldiğinde size geçi,c, bir tv getirir... tüm bunlara rağmen olumsuz görüşlerinizi arızalarınızı yazmanız doğru birşey sayafaya yazan 10 kişiden 4 ü 5 i senin gibi olumsuz görüş bildirdiğinde de anlaşılırki bu seri tv de yaa iyice genelleyerek bu marka tv de kronik sorunlar var ve alınmaması lazım.. sorunlarının çözülmesi dileğiyle....

Teknoloji şans işi ama aynı fabrikalardan çıkan üründen bahsediyoruz... durduk yere kumandalar bozuluyor,sadece source açma kapama tuşu çalışıyor,yani kumanda düştü diye bozulmuyor yazılımsal sorunları çözemiyorlar...10 günü aştı araya bayram girdi vs. daha kumanda gelmedi... ilk açılışlarda bozuk görüntü,yada ses var görümntü yok.kapat aç 20 saniye geçsin vs...

Ben türk malı diye aldım bu ürünü... ama türklerin yaptığını size söyleyim... tv 3 kez servise gitti yazılım güncellemesi ve kumadan bozuk diye... ama sadece 1 inde fiş verdiler,eğer 3 kere fiş verseydi bu seferde kumadan bozuldu 4 ediyordu ve tv değişim hakkı kazanıyorduk...

Siz hiç tanık oldunuz mu bilmiyorum ama ben anlatıyım...kumadan bozuk dedim tv yi alıp gittiler kumanda evde kaldı,tv yi getirdiler 2 gün sonra yaptık diye,ama yine algılamadı kumanda,bu sefer tv ve kumandasınıda alıp gittiler... bu durumu yeni gelen servise anlattım,kumandada problem var neden tv yi alıp gitmişler diyor...

Vestelin 1 fabrikası ve 1 tane 106 ekran smart tvsii var... ve ben günde 1 saat tv izlemiyorum ama durduk yere sorunlar yapıyor..şans faktörü burda olmaması lazım... 1 fabrika ve 1 tane aynı tv için...

tekrar geçmiş olsun diyorum yalnız servis fişi almamak tamamen sizin hatanız olmuş benim tv bu kadar bozulsa size garip gelebilir ama açıkcası ben sevinirim çünkü daha önce başıma gelmişti 2 üst modeli ile değiştirdiler servise baskı yapın servis fişlerinizi isteyin ve değişim için dirertin biraz farkta vererek daha yeni modele sahip olabilirsin...

• quote:

ben hiç sorun yaşamadım ama bu kadar sorunun üst üste son 2 ayda çıkması kronik bir durumun olduğunu gösterir ama çözümü de zor değil altı üsütü kumnadayı değiştiriyorlar ayrıca forumda samsungun sorunları ile uğraşanlar başlıklarını bir okuyun isterseniz bırakın tv yi geri çağırmayı hakem heyetinin verdiği değişim kararını dahi tanımıyorlar ki adamlar tv ye 5-6 bin bayılmışlar ve uğraştıkları sorunlşar öyle basit kumanda sorunları değil ciddi görüntü sorunları..

• quote:

Orijinalden alıntı: MertMeteAlp

quote:

1-görüntüsü oldukça iyi
    3-smart tv iş görüyor

kötü yanları

farklı dongle uymaz zatende dediğin gibi dongle normalde de iyi çalışan bir sistem değil eski laptobumda kullanıyorsdum zor çekiyordu ısındığı zmana hat kopuyordu v.s v.s sonuçta diğer tv ler hiç dongle vermiyor hiç yoktan iyidir...

• 3. Kumadam 14.günde geldi... daha önce 2. kumandam 3 günde gelmişti.... 2.kumandada alt kısımda vestel yazmıyordu bu gelen 3. kumandada yazıyor...orasıda garip bir olay...

14 gün boyunca kumanda yoktu fişini takıp açıyordum görüntüte bozukluk yoktu,ilk açılışlardaki bozuk görüntüden bahsediyorum... nyse kumanda geldi yine başladı o sorun,yazılımı felan hergün bakıyorum güncelleme varmı vs. diye...

tv'nin tek problemi yazılım,çok basit hataları var... servis hala bana şey diyor,insalık hali kumandayı düşürmüş olabilirsiniz ondan bozulmuştur diye diye inkar ediyorlar... 3 ayda 3. kumanda haydi hayırlısı...

bu arada gelen servis aynen şunu dedi... kumanda aslında garantiye girmiyor,bide sizin bu 3.kumanda olmuş gerçekten şanslısınız gönderdikleri için .....

Gelde şimdi adamın arkadasından konuşma :)
  • quote:

1-görüntüsü oldukça iyi
    3-smart tv iş görüyor

kötü yanları

hocam bazen kırmızı turuncu renklerde mozaıklenme oluyor.sızdede oluyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

1-görüntüsü oldukça iyi
    3-smart tv iş görüyor

kötü yanları

hocam bazen kırmızı turuncu renklerde mozaıklenme oluyor.sızdede oluyormu?

dikkat etmedim hocam bakayım

• bu tv yi alalı 3 ay oldu su açılmıyor güç ışığı yanip sönüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu tv nin ps3 performansı nasıl acaba? Bileniniz var mı arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vestel Smart Tv 42pf7017 aldim ve su ana kadar cok ama cok memnunum evimdeki 2. Vestel Tv bu daha öncesinden 5 Yil garantili kampanyasindan Vestel 42 LCD aldim cok ama cok memnun kaldim , forumda led alacak tüm Arkadaslara tavsiye ediyorum.

Öncelikle 3 sene Garantisi var , Servisleri cok kaliteli , 3 sene Aylik 50 Tl den ödeyecegim
    ve 3 sene sonra 50 Tl nin alim gücünü siz düsünün.

Iyiki varsin Vestel
  • arkadaşlar bende vestel 42pf7017 smart tv aldım.fakat birkaç sorunumu tv takan yetkili serviste çözemedi.

1)dsmart kartını takıyorum.çalışmıyor.hangi aşamaları uygulamamız gerekiyor.
    2)görüntü ayarlarını nasıl uygulayayım.doğal mı dinamik mi olsun?
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.