Şimdi Ara

VESTEL SMART TV İNCELEMEM (42pf7017) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
940
Cevap
18
Favori
236.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oltulu

quote:

Orijinalden alıntı: saasc

hocam kumandamı tanımıyor tv ne yapabilirim önceden tanıyordu ilk kurulum için başlatılsın mı dedi tv bende evet dedim sonra görmedi

Kumandanın tanınıp tanınmaması ile ilgili bir ayar yok orjinal kumandayı her halukarda tanıması lazım. Bu konuda yardımcı olamayacağım :(

pekala :(
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maxi_rocker

Üzerindeki hd alıcı ile normal çanak anten kullanarak hangi hd kanalları izleyebilirim acaba?

Turksat 2A, 42°E 1 Arkhi HD (Gürcistan) yayında.11881 V DVB-s2 SR:27500 FEC:5/6 [MPEG-4]
    Turksat 3A, 42°E Türksat Promo,Teledunya Info,Teledünya HD 1,Turksat 3D HD Promo yeni paket yayında.11593 V SR:27500 FEC:3/4
    Turksat 3A, 42°E TRT 1 HD, TRT HD yayında.11041 DVB-s2 SR:8400 FEC:3/4 [MPEG-4]
    ATV HD
    A HABER HD

hocam kumandamı tanımıyor tv ne yapabilirim önceden tanıyordu ilk kurulum için başlatılsın mı dedi tv bende evet dedim sonra görmedi

bencede böyle bir ihtimal olmamalı kumandanın ışığı yanıyor değil mi müşteri hizmetlerinden teknik destek iste uzmanla görüşmek istiyorum de yardımcı oluyorlar..

• bende oyle yaptım servıs aklıma gelmedı basta bı vestel sıtesıne bakayım dedım sonra numarayı gordum aradım teknık servıse yonlendırdıler sagolun yınede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: telliibrahim

@fatihsen06

daha mı iyi bilmiyorum ama eski tv me göre yenisi çok iyi, fzlasına ihtiyaç duymuyorum ben oyunlarda denedim gayet iyi performans verdi, bende de 5+1 ses sistemi var zaten ona bağlayacağım, ama smart olması pek işime yaramadı zaten pc var yanında, yalnız girişleri gerçekten zengin beğendim yani. Arıza çıkarmasın yeter

Bi de sizin koyduğunuz sehba çok alçak değil mi ben 105 cm lik konsolun üstüne koydum da

Henüz ben tv ye alışamadım başağrısı yapıyor :) sehpanın yüksekliği tam göz hizanına doğru yapmışlar ama bilmiyorum kaç cd den itibaren takılır....
    Siz kaç metre mesefeden izliyorsunuz ? ben 5 10 dk izleyince başım ağrıyor 2 gündür ruh gibiyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihsen06

quote:

@fatihsen06

daha mı iyi bilmiyorum ama eski tv me göre yenisi çok iyi, fzlasına ihtiyaç duymuyorum ben oyunlarda denedim gayet iyi performans verdi, bende de 5+1 ses sistemi var zaten ona bağlayacağım, ama smart olması pek işime yaramadı zaten pc var yanında, yalnız girişleri gerçekten zengin beğendim yani. Arıza çıkarmasın yeter

Bi de sizin koyduğunuz sehba çok alçak değil mi ben 105 cm lik konsolun üstüne koydum da

Henüz ben tv ye alışamadım başağrısı yapıyor :) sehpanın yüksekliği tam göz hizanına doğru yapmışlar ama bilmiyorum kaç cd den itibaren takılır....
    Siz kaç metre mesefeden izliyorsunuz ? ben 5 10 dk izleyince başım ağrıyor 2 gündür ruh gibiyim :)

dostum bu mesafeden bu belirtileri herhangi bir led tv için ilk defa senden duydum sanki 3d izliyorsun :) rahatsız oluyorsan bence görüntü ayarlarını soft yap soğuk yap sinema modu yap v.s ayarlara bak bu arada sen daha önce 32 ekran neyim mi kullanıyordun :)

• quote:

quote:

@fatihsen06

baş ağrısı yapıyorsa sana tavsiyem parlaklığını ve kontrastını biraz kısman. hiç değilse gözün alışana kadar çok parlak izleme derim..

• 5 yıldır 72 düz ekran tüplü arçelik kullanıyordum,mutfakta ise 37 ekran arçelik...
    oturma odasında 72 ekranla aramda 2-3 metre kadar mesefa vardı en fazla ve biraz uzun bakınca gözlerim ağrıyordu,mutfakta ise 37 ekrana kaç saat bakarsam bakıım ağrımazdı...
    Ama dün tv yi kurdum,bugun ise duvara sıfır yaptım aradaki 4.60 m 4.80 felan olmuştur,ama tv yi açınca izleyince keyiften çok eziyet duyuyorum.... acaba gözlerimde mi birşey var ? 21 yaşıma gireceğim... ne dersiniz ? ne önerirsniz ? yarın göz doktoruna görüncem bakalımmm...
    sadece göz değil dünden beri başımdaki ağrı geçmek bilmedi,tv başında duramıyorum çok büyük geldi bana...

acaba bunu iade etip daha ufak ekran mı alsam napsam ??? ne dersiniz ? şimdi bu smartt tvnini ufağı 82 oda çok ufak,normal ledlerde 96 ekran felan mı alsam ne yapsam bilemedim ?
    7 gün içinde iade var diye biliyorum,değişim yaparlar mı ??

yarın doktor ne derse o göre bi yol izleyeceğim...dünden beri hiç zevk alamadım eziyet duyuyorum 4.80 mtreden :( :( :(

Bu sorun ilk zamanlar yaşanırmı ne dersiniz ? parlaklığı felan düşüdüm ama yinede fayda etmedi,duramıyorum o tv nin karşısında :( ama mutfakta 37 ekranı açınca keyfim yerine geliyor...

ARKADAŞLAR ÇOK CANIM SIKILDI ŞİMDİ :( O KADAR HEVESLE ALMIŞTIM AMA ÇOK AŞIRI BÜYÜK GELDİ BANA TV :( GÖZ TEMBELLİĞİMİ YORGUNLUĞUMU NE YAPTI ANLAMADIM...
    böyle sorunlar yaşadınız mı hiç :( ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ultraslantaz

Merhaba rica etsem birisi tum kanallarin son frekanslarinin yuklu oldugu satcoDX dosyasini paylasabilirmi?

Benim satcodx dosyam sadece Türksat kanalları yüklü TRT HD ve TRT1 HD var

http://www.multiupload.nl/01ZMJGELG9

hocam verdiğin kanal listesi boş çıktı hiçbir kanal çıkmıyor bi kontrol edebilirmisin?

edit: kanal listesini buldum ama TRT HD TRT 1 HD kanalları hariç hepsi açılıyor sanırım çanakta problem var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cenking -- 7 Haziran 2012; 0:09:18 >

• quote:

5 yıldır 72 düz ekran tüplü arçelik kullanıyordum,mutfakta ise 37 ekran arçelik...
    oturma odasında 72 ekranla aramda 2-3 metre kadar mesefa vardı en fazla ve biraz uzun bakınca gözlerim ağrıyordu,mutfakta ise 37 ekrana kaç saat bakarsam bakıım ağrımazdı...
    Ama dün tv yi kurdum,bugun ise duvara sıfır yaptım aradaki 4.60 m 4.80 felan olmuştur,ama tv yi açınca izleyince keyiften çok eziyet duyuyorum.... acaba gözlerimde mi birşey var ? 21 yaşıma gireceğim... ne dersiniz ? ne önerirsniz ? yarın göz doktoruna görüncem bakalımmm...
    sadece göz değil dünden beri başımdaki ağrı geçmek bilmedi,tv başında duramıyorum çok büyük geldi bana...

acaba bunu iade etip daha ufak ekran mı alsam napsam ??? ne dersiniz ? şimdi bu smartt tvnini ufağı 82 oda çok ufak,normal ledlerde 96 ekran felan mı alsam ne yapsam bilemedim ?

yarın doktor ne derse o göre bi yol izleyeceğim...dünden beri hiç zevk alamadım eziyet duyuyorum 4.80 mtreden :( :( :(

Bu sorun ilk zamanlar yaşanırmı ne dersiniz ? parlaklığı felan düşüdüm ama yinede fayda etmedi,duramıyorum o tv nin karşısında :( ama mutfakta 37 ekranı açınca keyfim yerine geliyor...

ARKADAŞLAR ÇOK CANIM SIKILDI ŞİMDİ :( O KADAR HEVESLE ALMIŞTIM AMA ÇOK AŞIRI BÜYÜK GELDİ BANA TV :( GÖZ TEMBELLİĞİMİ YORGUNLUĞUMU NE YAPTI ANLAMADIM...

dediğim gibi 4.5 mt den böyle bir şikayet ilk defa duyuyorum pek mümkün birşey değil tavsiyem tv yi bana ver ben sana benim mtfaktaki 37 ekranı göndereyim zevkle izle :)) şaka bir yana sende migren falan olabilir dostum iyi bir muayeneden geç

• Merhaba,
    Ben de yorumlardan sonra hizlial.com dan vestel 32pf7017 aldım, şu anda kullanıyorum.
    bayi ile arasında büyük bir fiyat farkı var, ayrıca bonusla şimdi al ekimden itibaren 12 ay taksit imkanı var.
    hizlial dan uzun süredir alışveriş yaparım, şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım.
    ürün kutusunu kargodan teslim alırken eğer dışardan bir hasar görünmüyorsa açmanıza gerek yok, servis kendi açıp kuruyor. Dilerseniz içiniz rahat olsun kargo teslim ederken açıp kontrol edin sağlam gelmiş mi diye, vestel servisi kesinlikle kutu açılmış diye sorun çıkarmaz, teslim almak için açtım dersiniz.
    Televizyona gelince, görüntü kalitesi çok iyi, sadece benim gibi ilk defa lcd tv kullanacaksanız görüntüye alışmanız için bir gün gerekiyor.
    Dahili uydu alıcısı bence çok gerekli bir özellikmiş, tek kumanda gerçekten harika.
    Kayıt özelliği olması benim için çok önemliydi, tek eksiği kayıt yesnasında başka kanal izleyemiyorsunuz, yada belki ben henüz keşfedemedim.
    Smart TV ye gelince, web browser olmaması biraz eksiklik ama web browserlı diğer tvlerde nasıl çalışıyor bilmediğim için ne kaybettiğim konusunda pek bir bilgim yok.
    Smart TV bence Tv de izleyecek pek bir şey olmadığında internet üzerinden video ve müzik izlemek için çok faydalı. Facebook yada twitter uygulamaları pc nin yerini tutmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: a.r 156

quote:

5 yıldır 72 düz ekran tüplü arçelik kullanıyordum,mutfakta ise 37 ekran arçelik...

dediğim gibi 4.5 mt den böyle bir şikayet ilk defa duyuyorum pek mümkün birşey değil tavsiyem tv yi bana ver ben sana benim mtfaktaki 37 ekranı göndereyim zevkle izle :)) şaka bir yana sende migren falan olabilir dostum iyi bir muayeneden geç

Arkadaşım yarına randevu bulamadım cuma günü gidicem artık doktora... Zamanla alışırmı gözlerim ne dersin ?
    birde şu sehpanın yüksekliği kaç cm olmalı çözemedim...şimdiki duruşu tam göz hizası aslında...

Normalde pes oymak için gittiğim zamanlar en fazla 1. 1.5 metre uzağa oturuyorduk ama gayet rahatsz olmadan oynardım oyunu felan,ama onlar lcd di ve 102 yada 96 cm olanlardandı...

Benim biraz ajerjim var mevsimsel yada eve kuşlarım ve çiçekler var onlardanda olabilir... ama resmen büyülendim yani,baya baya büyük geldi tv...

37 ekrandaki hazzı 106 ekranda alamamakta ayrı bir espri konusu tabi :) siz ne kadar mesefaden izliyorsunuz ?

• 3 mt den izliyorum alsam 116 ekranda kurtarır gibi geliyor..
  • Ben 5 metreden izledim bugün 5 saat falan hiç ağrı yapmadı, yalnız ben tv yi açtım kurdum vidaladım bunu yapmamam mı gerekiyordu servis gelmeden? Ben sadece servisin uydu ayarlarını yapmasını istiyorum, bu yüzden garantiden olmaz herhalde değil mi?

Bi de hep yatarak izlediğimden tv aşağıda olunca garip geliyor eskiden siyah beyaz televizyonları da mümkün olduğunca yükseğe koyardık ordan alışkanlık herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi telliibrahim -- 7 Haziran 2012; 0:56:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.r 156

3 mt den izliyorum alsam 116 ekranda kurtarır gibi geliyor..

Naptın sen ya :) maşallah diyorum ne diyim başka :)
  • quote:

Ben 5 metreden izledim bugün 5 saat falan hiç ağrı yapmadı, yalnız ben tv yi açtım kurdum vidaladım bunu yapmamam mı gerekiyordu servis gelmeden? Ben sadece servisin uydu ayarlarını yapmasını istiyorum, bu yüzden garantiden olmaz herhalde değil mi?

Bi de hep yatarak izlediğimden tv aşağıda olunca garip geliyor eskiden siyah beyaz televizyonları da mümkün olduğunca yükseğe koyardık ordan alışkanlık herhalde

Ürüne zarar getirmediğin sürece birşey olmaz korkma...
    Sanırım gözlerin adapte olması zaman alıyor,yıllardır 72 ekran ve 37 ekrana alışmışım ondan...

bu arada trt hd yi açmıyor,1. kanal trt hd ama açmıyor,atv hd felan 274 de :)
  • TRT1 HD'de sorun yaşayan arkadaşlar sorun büyük ihtimalle çanakta yada diseq ayarlarınızda olabilir ben sorunsuz bir şekilde izleyebiliyorum
  • Herşey güzel ama ben pek smart olayını anlamadım, birkaç tane siteye girilebiliyor internette kendi tarayıcısı yok, istediğin her yere giremiyorsun, zaten kumandadan giriş yapmak işkence smart tv dedikleri buysa oldukça gereksiz bir özellik bence, 300 tlye mini itx kasa tak tv arkasına 1080p film de izle dilediğin gibi nete de gir, allahtan salonda oyun pcsi var da ihtiyacım yok smart özelliklerine
    Ama dahili uydu alıcının kalitesini beğendim, görüntüler güzel, tv de güzel, sadece kumandası fazla büyük ve tuşları fazla sert, ele de oturmuyor
  • quote:

bende oyle yaptım servıs aklıma gelmedı basta bı vestel sıtesıne bakayım dedım sonra numarayı gordum aradım teknık servıse yonlendırdıler sagolun yınede

neymiş dostum problem çözüldü mü?
  • servıs aldı goturdu kumandayı gelmedı daha gelınce anlatayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saasc birader aynı sorun bendede var suan kumandayı kullanamaıyorum .böyle dandik bi mal olamaz pişman oldum ya. televizyon başda açma tusuyyla acılyor sonra calsmıyor kumanda :S
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.