Şimdi Ara

Vestel Savunma'dan KARAYEL insansız keşif ve gözlem aracı özel video (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vestel bence sen telefon işin bırakıp daha fazla savunma sanayii alanın yatırım yap...
  • Vestelin Karayel iha sı hakkında parçalarının hangi firmaya ait olduğunu bulabilen var mı? Kendi sitelerinde de herhangi bir bilgiye raslayamadım. Yoksa bu da yurdışından getir birleştir ürünlerinden bir tanesi mi? Bilgisi olan arkadaşlar parçaları hakkında (Motor + Devre sistemleri + Kamera ve lazer işaretleme) bilgi verebilir ler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ECB

Bu ülke süper güç olacak. Bakalım, görelim. :) Tebrik ediyorum Vestel.

Vestel in özel şirket olduğunun farkındasınız değil mi?

• Bazı arkadaşlar vatan miilet sevgisinden bahsetmiş ama burada özel bir şirketten bahsediyoruz. Öncelikli amacı kar elde etmek ve bunun için yurtdışından üretim maliyetinin altında parça getirmekte son derece haklı. Nasıl ki Apple gibi firmalar ürünlerini kendi ülkesinde tasarlıyor, parçalarını başka ülkelerde ürettiyor ve yaptığı ürünlerden çok büyük karlar elde ediyorsa bunu bizim şirketlerimiz de yapmalı. Önemli olan rant elde etmesi yaptığı işlerle ihracatı yüksek tutması. Emin olun bu şekilde çok daha faydalı olur ülkemize.

• Evet özel şirket. Bu şirket kar elde etmeyecek mi. İflas edene kadar bedava verince mi vatansever olunuyo. Bu tür ürünler üretmek bir şirketi yabancı devletler bakımından tehdit edilme durumuna getirebilir. Burdan bakınca elini taşı altına koymuşlar.ayrıca askeri ürünleri kalitelidir kaçamazlar. Ayrıca gereğini alıcaz geri kalanı diğer ülkeleri sömürmek için kullabıcaz diğer ülkeleri.bi ülkeye silah satmak o ülkeyi sömürmektir. Savaşlar artık akılla el değmeden maşalarla yapılıyor. Önemli olan bir konuda toplum mühendisleri ve risk yönetim uzmanlarının yetişmesi bu ülkede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musa_unsal2005

Evet özel şirket. Bu şirket kar elde etmeyecek mi. İflas edene kadar bedava verince mi vatansever olunuyo. Bu tür ürünler üretmek bir şirketi yabancı devletler bakımından tehdit edilme durumuna getirebilir. Burdan bakınca elini taşı altına koymuşlar.ayrıca askeri ürünleri kalitelidir kaçamazlar. Ayrıca gereğini alıcaz geri kalanı diğer ülkeleri sömürmek için kullabıcaz diğer ülkeleri.bi ülkeye silah satmak o ülkeyi sömürmektir. Savaşlar artık akılla el değmeden maşalarla yapılıyor. Önemli olan bir konuda toplum mühendisleri ve risk yönetim uzmanlarının yetişmesi bu ülkede.

sadece yorum yapmışsınız. Aktif olarak kullanılan yerli ürün Askeri araçları sayabilir misiniz? Bu arada Vatansever olmak ülkesi için en iyisini üretmektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi citadel -- 12 Mayıs 2015; 19:51:53 >

• Şirketler milli duygularla hareket etmez, milli duyguları reklam olarak sömürürler. Zarar etmeye başladıklarında

parayı en çok verene satarlar şirketi.(genellikle de yabancılara)

Ben ülkemi kurtaracağım diye kurmazlar şirketlerini para kazanmak için kurarlar.

Kaliteyi şirket sahipleri değil tüketici belirler. Şirketler kaliteyi

belirleseydi dokunmatik ekranlarınız parmak ile değil kalemle olurdu.

İnanmıyorsanız ilk tablet geliştiren şirketlerden biri olan Microsoft un zamanındaki prototip tabletlerine ve açıklamalarına baksın.
    Teknolojide evrim geçirir.
    Bu evrimin en büyük etkenini son kullanıcı talebidir.
    Marsa gidicek teknolojimiz, apollo 11 den 100 kat güçlü cep telefonu varken herhangi bir protez kol,bacak vs hem çok pahalı hem de gülünç derecede ilkel kalmış seviyede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umit_22 -- 12 Mayıs 2015; 20:16:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EzoBride

quote:

Orijinalden alıntı: Amlmad Şimdi yurtdışından alınan iha lara ek vergi gelir geçmiş olsun.
    ve beklenen mesaj

bende bütün yorumları bu mesajı görmeyi umarak okumuştum iyi yakalamışsın :)

• Vestel , venüs gezegenine ne zaman gidiyorsun ?

insansız hava aracı yapmış :) sen önce leğen plastiğinden telefonuna biraz kafa yor...

• Tebrik ediyorum Vestel i, gurur verici
  • Devamını bekliyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayraktar Taktik İHA yıda incelemenizi beklerdim.
  • Milleti senelerdir soyuyorlar Hükümetlere yakın durup yaptıkları sadece bu ?
  • Gec de olsa atilan adimlar var enazindan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada Vestel e gomenlerin derdi nedir anlamiyorum. Adamlarin fabrikasi NG de mega yapilar belgeselinde cikti izlemeyenler izlesin. Vestel urettigi urunlerin %80 kadarini disariya satiyor %20 kadarini Türkiye icinde pazarliyor. Yurtdisina lisans satiyorlar. Buyuk ulkelerde beyaz esyada birincilige oynuyor. Yaptigi telefona aldigi para cok ama bunlar daha onemli seyler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: citadel

quote:

Zorlu grubu tamamen yerlidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadmau5.

quote:

quote:

Zorlu grubu tamamen yerlidir

Konuyu dallandırıp budaklandırmak istemiyorum fakat Vestel ve Zorlu hakkında ne bildiğinizi sorabilir miyim?
  • Gençler bırakın vesteli koçu zorluyu..Ülkemizde savunma sanayi üzerine güzel şeyler oluyor bunları konuşun..Mesela KARAYEL hakkında daha fazla bilginiz varsa onu yazın merak ettiğiniz varsa onu sorun..2 dk bırakın siyaseti..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deadwood

Gençler bırakın vesteli koçu zorluyu..Ülkemizde savunma sanayi üzerine güzel şeyler oluyor bunları konuşun..Mesela KARAYEL hakkında daha fazla bilginiz varsa onu yazın merak ettiğiniz varsa onu sorun..2 dk bırakın siyaseti..

Sonuna kadar haklısınız. Kendi adıma amacım kesinlikle siyaset değil. Sadece yerli diye bu konularda çok duygusallaşıyoruz.

"Fakat hani derler ya akrabanın yaptığını akrep yapmaz" şöyle benzetme yapabiliriz" Yerli şirketin ülkemize ve insanımıza yaptığını yabancı şirket yapmıyor"

Neyse Bu konuyu dediğiniz gibi uzatmaya gerek yok.

Ülkemizde ihaların tarihini herkesin araştırmasını isterim. Çünkü yerli Malı diye yurt dışından ithal edilenler mi dersiniz !! Tamamen parçala birleştir modeli mi dersiniz.

Depolara kilitlenip arada sırada bir bakanın gelip nasıl uçuyormuş bir görelip deyip te sadece bir kaç saat uçurulup yeniden kilitlenmesi mi dersiniz?

Ülkemizde böyle atılımlar atılması çok güzel milletimiz için bir gurur kaynağı fakat karanlıkta kalan o kadar nokta var ki!!

kısacası bilmediğimiz ve araştırmadığımız çok şey var.

Karayele gelirsek daha önce de sordum ve biraz araştırmasını yaptmıştım fakat karayel in parçalarıyla ilgili bir bilgi bulamadım.

Tekaradan sorayım o zaman

"Vestelin Karayel iha sı hakkında parçalarının hangi firmaya ait olduğunu bulabilen var mı? Kendi sitelerinde de herhangi bir bilgiye raslayamadım. Yoksa bu da yurdışından getir birleştir ürünlerinden bir tanesi mi? Bilgisi olan arkadaşlar parçaları hakkında (Motor + Devre sistemleri + Kamera ve lazer işaretleme) bilgi verebilir ler mi?"

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Deadwood

Gençler bırakın vesteli koçu zorluyu..Ülkemizde savunma sanayi üzerine güzel şeyler oluyor bunları konuşun..Mesela KARAYEL hakkında daha fazla bilginiz varsa onu yazın merak ettiğiniz varsa onu sorun..2 dk bırakın siyaseti..

Sonuna kadar haklısınız. Kendi adıma amacım kesinlikle siyaset değil. Sadece yerli diye bu konularda çok duygusallaşıyoruz.

"Fakat hani derler ya akrabanın yaptığını akrep yapmaz" şöyle benzetme yapabiliriz" Yerli şirketin ülkemize ve insanımıza yaptığını yabancı şirket yapmıyor"

Neyse Bu konuyu dediğiniz gibi uzatmaya gerek yok.

Ülkemizde ihaların tarihini herkesin araştırmasını isterim. Çünkü yerli Malı diye yurt dışından ithal edilenler mi dersiniz !! Tamamen parçala birleştir modeli mi dersiniz.

Depolara kilitlenip arada sırada bir bakanın gelip nasıl uçuyormuş bir görelip deyip te sadece bir kaç saat uçurulup yeniden kilitlenmesi mi dersiniz?

Ülkemizde böyle atılımlar atılması çok güzel milletimiz için bir gurur kaynağı fakat karanlıkta kalan o kadar nokta var ki!!

kısacası bilmediğimiz ve araştırmadığımız çok şey var.

Karayele gelirsek daha önce de sordum ve biraz araştırmasını yaptmıştım fakat karayel in parçalarıyla ilgili bir bilgi bulamadım.

Tekaradan sorayım o zaman

"Vestelin Karayel iha sı hakkında parçalarının hangi firmaya ait olduğunu bulabilen var mı? Kendi sitelerinde de herhangi bir bilgiye raslayamadım. Yoksa bu da yurdışından getir birleştir ürünlerinden bir tanesi mi? Bilgisi olan arkadaşlar parçaları hakkında (Motor + Devre sistemleri + Kamera ve lazer işaretleme) bilgi verebilir ler mi?"

Şimdi bakın asıl olay ne biliyormusunuz..Hükümetin her şeyi % 100 gibi gösterip oy toplamak istemesi diğer taraftandan da hükümet karşıtlarının her ürüne % 100 yerli değil demesi..Hükümet bu olayı propoganda yapmaktan çıkartırsa gerçekten güzel şeyler oluyor..Dünya geneline baktığımızda zaten çoğu ülke büyük projelerini % 100 yerli üretmiyor bugün üretilen f-35 lerde bile bir çok ülkeden yardım alınıyor..Bana kalırsa işin önemli olan kısmı yazılım ve silah sistemleri..Yoksa tankın motoru yerli olsa ne olur olmasa ne olur..Yazılım konusundada aselsan gerçekten almış başını gidiyor..Aselsanda çalışan arkadaşım var Atak Helikopterinin yazılım kısmında..Ne denli iyi işler yaptığını biliyorum..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.