Şimdi Ara

Vestel Raindrop İnverter 12A+ Kilima

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
6.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vestel bu klimayı yeni çıkarmış. Teknik değerleri çok iyi görünüyor. Özelliklerine göre fiyatı da gayet uygun. Forumda vestel klimalar tutulmuyor gibi ancak bu yeni serinin teknik değerleri çok iyi.
    EER: 5,6
    COP: 3,8
    Çoğu klima uzmanın orta diyebileceğimiz serilerinde dahi bu değerler yok.
    Vestelin kendi sitesindeki fiyatı ise: 1.919 TL
    http://www.vestel.com.tr/raindrop-inverter-12-a+-klima

Sitesindeki teknik özellikler ise aşağıdaki gibidir.

GENEL ÖZELLİKLER :
    Seri: Raindrop Inverter A+
    BTU Değeri: 12000
    Enerji Sınıfı: (Soğutma)A+
    Soğutma Gazı: R410A Çevreci Gaz
    DC Inverter Teknolojisi: Var
    -10 °C 'de Isıtma: Var
    +46 °C 'de Soğutma: Var
    +BTU Özelliği: Var
    Follow Me Takip Tuşu: Var
    Sessiz Çalışma: Var
    Display: LCD Display
    Ses Seviyesi (dBA): (57/64)
    Plasma Filtre: Var
    Silver Ion Filtre: Var
    Aktif Karbon Koku Filtresi: Var
    Çıkarılıp Yıkanabilen Ön Filtre: Var
    Otomatik İç Ünite Temizleme Özelliği: Var
    Hata Teşhis ve Otomatik Koruma Fonksiyonu: Var
    Kompresörü Koruyan 3 Dakikalık Gecikmeli Çalışma: Var
    Restart(Elk Kesintisinde Oto Yeniden Başlatma Özl): Var
    Uyku Konumu: Var
    Turbo Çalışma: Var
    Buz Çözme Özelliği: Var
    Sıcaklık Göstergesi: Var
    Nem Alma Fonksiyonu: Var
    Isıtma/Soğutma/Nem Alma/Fan/Auto İşletim Konumları: Var
    Otomatik Sıcaklık Kontrolü: Var
    Otomatik Fan Hızı Ayarı: Var
    Otomatik 4 Yönlü Hava Salınımı: Var
    Otomatik Dikey Hava Salınımı: Var
    Yatay Hava Salınımı: Var
    Otomatik ya da Manuel Kanatçık Ayarı: Var
    24 Saat Ayarlanabilen Zamanlayıcı: Var
    LCD Uzaktan Kumanda: Var

SOĞUTMA :
    Enerji Sınıfı: A+
    Nominal Kapasite (BTU/h): 12.000 (5.450-14.400)
    EER (W/W): 5,6

ISITMA :
    Enerji Sınıfı: A
    Nominal Kapasite (BTU/h): 12.000 (4.600 - 15.000)
    COP(W/W): 3,8

ÜNİTE ÖLÇÜLERİ :
    İç Ünite Boyutları (YxGxD) (mm): 324 x 893 x 186
    Dış Ünite Boyutları (YxGxD) (mm): 532 x 720 x 245

GARANTİ:
    Genel Garanti: 3 Yıl
    Özel Garanti: 5 Yıl Kompresör Garantisi

Vestelin bu serisi hakkında bilgisi olan ve teknik özelliklerini değerlendirip fiyat/performans olarak yorum yapabilecek tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k-cavus -- 30 Mayıs 2014; 15:24:53 >

• Bende klima almak için araştırma yapıyorum.

12.000 BTU Inverter klimamı yoksa 18.000 BTU normal klimamı alsam karar veremedim .

Oda 23 m2 ,12.000 BTU yetecektir ama 18.000 BTU alarak odanın kapısını açmak istiyorum ,böylelikle ara hol tarafı da en azından biraz serinlemiş olur diye düşünüyorum.

Inverter olarak Samsung'un aşağıda ki modelini düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-ar5000-ar12hsfscwknsk-a-12000-btu-h-inverter-klima/productDetails.aspx?productId=evsamar5000fsc12&categoryId=60003141

Normal klima olarak da yine Samsung'un aşağıda ki modelini düşünüyorum,

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-boracay-18000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-aq18tsmnstk/productDetails.aspx?productId=evsambora18&categoryId=60003141

• k-cavus K kullanıcısına yanıt
    Özelliklerine bakarsak bu özellikler bu fiyata, balıklama atlamak lazım ama dikkatimi çeken bir husus elektrik sarfiyatını yazmamışlar. Neden acaba. Elektrik sarfiyatını yazmış olsalardı karşılaştırma imkanımız olurdu. bu olmadan sağlıklı bir yorum yapmak imkansız.
  • barmer B kullanıcısına yanıt
    23 m2 18.000 normal klima hiç düşünmeyin bence. O odaya çok büyük gelir sarfiyat ve gürültü çok yüksek olur. Hem tasarruflu olmaz hemde konfor sağlamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bps

23 m2 18.000 normal klima hiç düşünmeyin bence. O odaya çok büyük gelir sarfiyat ve gürültü çok yüksek olur. Hem tasarruflu olmaz hemde konfor sağlamaz.

Teşekkür ederim , o zaman 12.000 BTU inverter klima karar vermesi kaldı.

Daikin ya da Mistubushi Electric'den tavsiyeleriniz var mı ?
  • Iyimis

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Özelliklerine bakarsak bu özellikler bu fiyata, balıklama atlamak lazım ama dikkatimi çeken bir husus elektrik sarfiyatını yazmamışlar. Neden acaba. Elektrik sarfiyatını yazmış olsalardı karşılaştırma imkanımız olurdu. bu olmadan sağlıklı bir yorum yapmak imkansız.

Elektrik sarfiyatını öğrenmek için Cumartesi günü Müşteri Hizmetlerini aradım. Beyaz Eşya bölümüne konuyu ilettiklerini, bana telefonla dönüş yapılacağını söylediler. Ancak, bugüne kadar beni arayan olmadı. Eğer bilgi gelirse buradan paylaşırım.
  • Arkadaş klimanın çıkaracağı sese karşı bir ben mi duyarlıyım
    Bu ne yaaa, şaka mı..
    Ses Seviyesi (dBA): (57/64)
  • Bu Klimayı kullanan biri var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barmer

quote:

Teşekkür ederim , o zaman 12.000 BTU inverter klima karar vermesi kaldı.

Daikin ya da Mistubushi Electric'den tavsiyeleriniz var mı ?

Önce hangisi kampanya yaparsa onu al 1 veya 2 ay sonra kampanyalar baslar

• Ben de Vestel RAINDROP INVERTER 12 A+ KLIMA almayı düşünüyorum. Evimde Vestel in Bio plus 9 var. Bir sıkıntı çekmedim. Tabiki daikin i beğeniyorum ama bu kadar para verilir mi konusunda karar veremedim. Vestel in bu modelinin fiyat ve Özellikleri kafama yattı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Arkadaşlar son durumda daikin tegora serisinden FTXB35B 12.000 btu ile Vestel raindrop 12 a+ Arasında kararsız kaldım. Aralarında 1200 tl fiyat farkı var. Önerileriniz bekliyorum

• 2015 ağustosta aldığım ve ramazanın başında arıza yapan, 3 haftadır ana kart gelmesini beklediğim almakla iyi mi ettim kötü mü ettim bilemediğim klima.
    Edremit servisinin arızalı elektrikli giriş kapısı ve içerde klima kullanmıyor olmaları pek de olumlu bir intiba bırakmadı açıkcası.

• esmerce kullanıcısına yanıt
    Bana sistemde kayıtlı olan telefonunuzu özel mesajdan yollarmısınız lütfen. bakalım neymiş bu kadar beklemenizin sebebi
    Merhabalar; Hem servisin hem de kurumun görev ihmali olduğunu düşünüyorum. 20 iş günü içerisinde sorunu gideremiyorlarsa yenisi ile değiştirip mağduriyeti ortadan kaldırmak zorundalar.
    ''Zaten kendi ürettikleri kartın nesini bulamamışlar bu kadar süre'' diye düşünmeden edemiyor insan.
    28 haziranda servise, yedek parça siparişleri doğrultusunda teslimat yapılmış ancak servis kartın uyumsuz olduğunu beyan etmiş, size bu süreç içerisinde gelen herhangi bir ekip oldu mu acaba kart takmak veya denemek için?
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

2-3 saat önce servis eve gelip doğru kartı takmış, şuan eve geldim ve klima düzgün şekilde çalışıyor.

Cihazdan aslında çok memnundum hem şık ve sessiz hem de performanslı ve hava yönlendirmesi istediğim gibiydi, arıza yapınca "daha 1 sene olmadan arıza yaptı" dedirtti peşine de tedarik uzayınca inceden pişmanlık duygusu başlamıştı, neyse ki sorun halloldu ve gerek sizin gerek merkez irtibat hattının ilgi alakası açıkcası hoşuma gitti.

İlginize teşekkürler.
    Rica ederim hocam hiç bir şey yapamadım aksine bu derece gecikme yaşanması üzücü.
    Elbette bunu not aldım, sizin klima oldu ama geç oldu. Bu işlemin uzama meselesinin arka planında nerede aksaklık yaşandı elbette araştırılması sağlanacaktır.
    İyi günlerde kullanınız.
    hocam selamlar sanırım yetkili bir abisiniz

bu klimanın Plazma Inverter 9 A+++ WIFI olanını
    https://www.vestel.com.tr/vestel-plazma-inverter-9-a+++--klima

hem özellikleri açısından hem de yerli olduğu için almak istiyorum ancak internette vestel klimaları hakkında bir karalama kampanyası mı var yoksa gerçekten çok kötü mü karar veremedim.
    sizin gibi birisine danışmak istedim fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu edersiniz.

teşekkür ederim

• Peperoglu kullanıcısına yanıt
    Selamlar Hocam;

VESTEL in geçmişten gelen bozuk siciline, piyasadaki ithalat komisyoncuları da eklenince ortaya bu sonucun çıkmasını yadırgamamak gerek.

Belli bir marka veya belli bir firmaya, başka marka veya firmalardan alınan prim veya komisyon karşılığı saldırmak yerine HE MARKA için iyi ve kötü ne var ise yazabilmek için bu forumda 1 yılı aşkın süredir büyük bir mücadele veriyorum.

Bu süreç içerisinde çıkar çatışmaları nedeniyle forumda satıcı servis avantacı komisyoncu ve bilumum yafta ile anıldım. Geldiğimiz sonuç ise ortada.

Gelelim sizin özelinizde konuya. Yukarıda da yazdığım gibi burada artısı ve eksisi ile her şeyi yazabilmek, ama kararı da sizlere bırakmak en öncelikli hedefim.

Bahsi geçen marka klima gurubunda geçmiş yıllarda (2012 ye kadar olan süreçte) drenaj tava çatlamaları, buna bağlı su akıtma şikayetleri ve ısıtmada performans sorunları ile anılmıştır. 2012 yılında alınan devrim niteliğindeki karar doğrultusunda alınan önlem/iyileştirme/tamamen değiştirme operasyonlarına bir de on/off teknolojisinin yasaklanması ve inverter sistemin devreye girmesi ile birlikte artık anılan sorunların hiç birisi kalmadı lakin günümüz koşullarında da güncel olarak bu markanın klimalarında dış ünite ses sorunundan bahsetmekteyiz. Sorun ise üründe kullanılan kompresörün kapasitesinin çok üzerindeki frekanslarda çalıştırılmasından dolayı olmaması gereken bir bağırma sesinin ortaya çıkmasıdır. Her ne kadar bu sorun sadece ısıtma modunda ve sadece en üst frekansta çalıştığında ortaya çıksa da, bu sorun var mı? evet var ve bu nedenle VESTEL bu ses sorununu çözene kadar benim eleştiri listemden çıkmayacaktır.

İşin kızdığım tarafı ise, Performans sorununu çözmüşsün, kozmetik sorununu çözmüşsün (Polipropilen kalitesi), enerji tüketim sorununu çözmüşsün, Servis sorununu (istenen seviye de olmasa da) çözmüşsün, fiyat politikanı halen eleştiriyor olmama rağmen yine de makul seviyelere çekmişsin. O zaman bu kompresör politikanı da değiştireceksin.

İnsanlar binlerce lira para ödeyerek bu ürünü alıyorsa, hak ettikleri kalitede ürünü onlara sağlayacaksın, VESTEL olarak bunu bize borçlu (Diye düşünüyorum)

Aslına bakacak olursanız ileri derecede abartılı bir durum olmasa da bu bir hatamıdır? evet hatadır. Kullanan tüketiciye içeriye ses veriyor mu? pek hissedilmiyor da, dışarıdaki vatandaş? yan komşu? Alttaki esnaf? Bir iş yapılıyorsa düzgün yapılmalı tepkim bu nedenledir.

Model bazında yaklaşırsak PLAZMA ve MİNİMALİSTİK modeller yine de en üstünde durulmuş modellerdir, daha iyileştirilmiş üretime sahipler ancak yine de bunun genele yayılması ve kompresör politikasının kökünden değiştirilmesi için mücadelemiz devam ediyor

Hocam cevabınız için gönülden teşekkür ederim.

Birçok eksik parçanın kendi adıma yerine oturduğu çok doyurucu bir cevap oldu.
    internette temiz bilgi arayan benim gibi kimselere de emsal teşkil edeceğine ve arama motorlarından insanların bilinçlenmesine sebep olacağına hiç şüphem yok.

Türk markalarını daha iyi yerlerde görebilmek ancak ve ancak sağlıklı geribildirimlerle mümkündür.

Ellerinize sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peperoglu -- 23 Nisan 2017; 21:34:46 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.